10.07.20, 16:34Fot. via: Flickr

Prezydent: Nie wolno nam wyzbyć się swoich wartości!

Na finiszu kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Dębicę, gdzie powitały go tłumy mieszkańców. W swoim wystąpieniu poruszył m.in. kwestię obrony polskich wartości i polskiej rodziny. Mówił też o potrzebie rozwoju naszego państwa.

Andrzej Duda podkreślił, że mamy dziś Polskę, o którą walczyli nasi przodkowie, Polskę wolną, suwerenną i demokratyczną:

- „Przed nami taka szansa, by zbudować taką Polskę, jakiej nie było od XVII wieku. Polskę, która będzie miała olbrzymi potencjał w swojej części Europy. Polski na miarę tamtej Rzeczypospolitej. (…) Dzisiaj szansą dla naszego kraju jest doprowadzenie do takiej poziomu jak państwa na zachodzie Europy. (…) Musi być oparcie Polski na dwóch filarach i nie mam co do tego wątpliwości. Jednym filarem jest nasza wiara, tradycja i wartości, które są wpisane w naszą rodzinę. Dlatego rodzina, rodzina i jeszcze raz rodzina. Jej ochrona jest najważniejsza. A ta rodzina to chłopak i dziewczyna, to małżeństwo, które jest związkiem kobiety i mężczyzny” – mówił prezydent.

Zadeklarował, że nigdy nie pozwoli na to, by eksperymentować na polskich dzieciach:

- „Nikt nie może na polskich dzieciach prowadzić żadnych eksperymentów, także ideologicznych. Ochrona dziecka na pierwszym miejscu. Dlatego potrzebna jest zmiana konstytucji” – podkreślał.

Ubiegający się o reelekcję prezydent wskazał, że jednym z filarów naszego rozwoju jest zachowanie tego, co traci Europa Zachodnia, zachowanie naszych wartości. Drugim elementem jest nowoczesny rozwój państwa:

- „Trzeba myśleć po polsku, by to zostało zrealizowane. Trzeba myśleć polskimi interesami. Ja myślę polskimi interesami, bo serca ma polskie. Niemcy mogą sobie zbudować sto portów lotniczych, nawet przy polskiej granicy. Ich sprawa. Ja chcę mieć wielki port lotniczy w Polsce. Międzynarodowe lotnisko, na które będzie można przylecieć z całego świata. Po to, żebyśmy to o nim decydowali, by mogli przylecieć inwestorzy z całego świata” – powiedział.

Zachęcając mieszkańców do udziału w wyborach, Andrzej Duda zapewnił, że nie pozwoli na ponowne zwijanie Polski, z jakim mieliśmy do czynienia za rządów koalicji PO-PSL:

- „Za dwa dni będziemy decydowali o tym, w którym kierunku pójdzie Polska, czy to będzie kierunek rozwoju w oparciu o nasze wartości, nowoczesne technologie, ambicje, otwartość i gotowość do tego, by konkurować z innymi, czy to będzie to, co mieliśmy przed 2015 rokiem, czyli zwijanie, prowadzenie interesów kosztem obywateli i służenie nie wiadomo komu. Bo komu służyło podwyższenie wieku emerytalnego? Kto miał na tym zyskać? Polacy na pewno mieli na tym stracić. (…) Ja się z taką polityką fundamentalnie nie zgadzam. Proszę państwa o wsparcie, bo taka polityka nigdy nie może do Polski wrócić. To była polityka zwijania naszego państwa, likwidacja mniejszych polskich miast, miasteczek i miejscowości. (…) Ja się na to nie zgadzam” – zadeklarował prezydent.

- „Niech żyje Polska! Cześć i chwała bohaterom!” – zakończył swoje wystąpienie.

kak/wPolityce.pl

 

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱✡️2020.07.10 17:26
Nie poznajesz mnie? To ja parch Lesiu Keller-Krawczyk, wyjąłem obrzezanego robaczka.✡️
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.10 17:11
Polacy, którzy budują ten kraj ciężko tu pracując są za Rafałem Trzaskowskim! Pasożyty które tylko wyciągają pazerne łapska a nic w zamian nie dają głosują za PADalcem!
DUDA TO POLSKA trzaskowski to niemieckie fekalia2020.07.10 16:53
..piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
UWAGA - KREMLOWSKI PROWOKATOR!2020.07.10 16:44
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 !
Walter rabin jehowy Kremla2020.07.10 16:46
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖)! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔!
Walter2020.07.10 16:43
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. W 2012 roku podpisał projekt ustawy przewidujący 2 lata więzienia za in vitro. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł przeznaczyć na dotowanie z budżetu państwa telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Powiedział, że jest przeciwnikiem wszelkich szczepień obowiązkowych. Bał się debaty z Rafałem Trzaskowskim w TVN, dlatego nie zgodził się na nią. Czy chcecie kontynuacji takiej prezydentury?
UWAGA - KREMLOWSKI PROWOKATOR!2020.07.10 16:46
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀! 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 !
wytloku buraczany...2020.07.10 16:51
twoja matka puszczala sie wiecej niz 8 razy ...i urodzila kretyna ..