30.03.16, 14:50

Prof. Krasnodębski: Unia Europejska to upadająca utopia

Profesor Zdzisław Krasnodębski w rozmowie z Radiem WNET powiedział, że "Unia Europejska to jest utopia, która upada".

Polityk PiS mówił o kryzysie imigranckim w Europie: - Niemcy sobie poradzą, pod warunkiem, że uda się zatrzymać napływ imigrantów. Trzeba powiedzieć, że ta polityka otwartych drzwi okazała się szaleństwem. Teraz nagle okazuje się, że można zawracać łodzie z imigrantami, że można zamknąć szlak bałkański, że można to prawo międzynarodowe interpretować zupełnie inaczej, niż dotychczas. Teraz trwa dyskusja o integracji imigrantów, federalny minister spraw wewnętrznych ostrzegał, że przybysze muszą się integrować, chodzić na kurs, a jeżeli odmówią integracji, to po trzech latach dostaną odmowę stałego pobytu. Niemcy podkreślają, że nie chcą tworzenia się gett, jak dzielnica Molenbeek w Brukseli – podkreślił prof. Zdzisław Krasnodębski.

Zdaniem posła do Parlamentu Europejskiego polityka naszego zachodniego sąsiada wynika z potrzeby ostentacyjnej ekspiacji, będącej również instrumentem w polityce zagranicznej Berlina - Niemcy chcą być liderem moralnym w Europie, stojąc na straży pamięci o Holokauście, teraz pokazują, że są najbardziej humanitarni wobec imigrantów. Tylko że to wymknęło się im spod kontroli, ponieważ wobec takiej polityki zbuntowali się liderzy europejscy i europejskie narody. Ostatnie wybory zaprzeczyły tezom, że Alternative fur Deutsche jest zjawiskiem landów wschodnich, że ta partia zabiera wyborców post-komunistom. Teraz widać, że AfD popiera również klasa średnia. To jest wynikiem faktu, że Angela Merkel przesunęła CDU, bardzo na lewo do Partii Zielonych – podkreślił prof. Krasnodębski.

Później Krasnodębski powiedział: "Unia Europejska to jest utopia, która upada. Mówiono, że tożsamość europejska będzie postmodernistyczna, oparta tylko na instytucjach europejskich i uniwersalnych zasadach praw człowieka, ale to się nie sprawdziło. Ta utopia na naszych oczach się kończy".

CAŁĄ ROZMOWĘ WYSŁUCHAJ W RADIU WNET

kol

Komentarze

anonim2016.03.30 14:54
Ja już od wielu lat mówiłem, że komunistyczna UE nie przetrwa długo.
anonim2016.03.30 15:17
Przede wszystkim oszustwo, ale nie tylko my się daliśmy nabrać,
anonim2016.03.30 15:23
wielki przekręt i wielki przestępczy przemysł lobbingowy - bardzo powoli odsłaniała swoją prawdziwą twarz i cel, aż stała się ponad wszelką wątpliwość śmiertelnie groźnym tworem,oczywiście dla tych co się jeszcze łudzą jest głównie niewydolnym chorym tworem pomyłką, ale dla mnie to tylko tania podróbka dobrej marki ze świata utopii
anonim2016.03.30 15:25
liderzy europejscy to naprawdę miernoty, nić dziwnego że agentura rodem z NRD z komunistką Anielą opanowała UE, dajcie spokój żenada i zgroza
anonim2016.03.30 16:06
Justine mi się coraz bardziej podoba.
anonim2016.03.30 17:21
Brawo Panie Prof.