07.02.14, 06:32Prof. Zbigniew Lew-Starowicz (fot. Wikipedia)

Prof. Lew-Starowicz: Leczenie takich ludzi jak Trynkiewicz przynosi rezultaty

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz przekonuje, że w Polsce od jakiegoś czasu działa nowoczesny system terapeutyczny, niestety nie obejmuje on takich osób, jak Trynkiewicz, które zostały wcześniej skazane. Psychiatra dodał, że na taką terapię potrzeba wielu lat, Najpierw jest leczenie farmakologiczne, obniżające napięcie seksualne, następnie kilkuetapowa psychoterapia. 

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz wyjaśnił, że w leczeniu najważniejsze jest to, by przestępca nie szukał winnych na zewnątrz, lecz w sobie. Dodał, że wielu sprawców uważa, że okoliczności zewnętrze uczyniły ich złymi ludźmi. Winni są wszyscy: nadopiekuńcze matki, bijący ojciec, nieszczęśliwe dzieciństwo, głód itd.

Seksuolog wyjaśnił, że wielu pedofilów i raptofilów uważa, że współwinne ich zbrodni są ofiary, bo same się prosiły, same chciały. I tu też nie ma poczucia winy i nie widzi się problemu w sobie.

Beb/Dziennik/IAR

Komentarze

anonim2014.02.7 7:10
@axal13 Ale tekst mówi wyraźnie, że Trynkiewicza program leczenia, o którym mówi Starowicz nie obejmował. Poza tym skąd wiesz, jaki jest stan Trynkiewicza?
anonim2014.02.7 8:12
Trzeba coś zmienić z tym naszym kodeksem karnym. Wbrew pozorom norweski system, który przewiduje niższe kary nie jest taki zły - dlaczego? Dlatego, że po zakończeniu podstawowej kary komisja ma prawo orzec zgodnie z prawem przedłużenie o kolejne lata i jeśli jest taka potrzeba może nie uzyskać zgodny na opuszczenie zakładu karnego do końca życia. U nas kary mogłyby pozostać na niezmienionym poziomie ale po zakończeniu kary powinien nastąpić przegląd dowodów, zebrana opinia biegłych psychologów i psychiatrów oraz w przypadku braku skruchy, braku resocjalizacji etc przedłużenie np o kolejne kilka lat i tak w kółko. Aktualnie faceta trzeba wypuścić bo "swoje odsiedział" - bzdura.
anonim2014.02.7 13:39
Dlaczego nikt nie wspomni nawet słowem że Trynkiewicz jest Gejem. Nikt naprawdę nie zaóważył ścisłego związku homoseksualizmu z pedofilią o której mówił doctor Cameron....?
anonim2014.02.7 16:12
@fortuda Nie jest gejem, tylko homoseksualnym pedofilem. To nie jest to samo, gej czuje pociąg do mężczyzn, homoseksualny pedofil do chłopców, też niby do własnej płci, ale wiek inny. Geje i homoseksualni pedofile to dwie różne grupy, nigdy to nie występuje razem, choć homoseksualni pedofile stanowią większy odsetek wśród pedofili (30%) niż geje wśród całego społeczeństwa, ale jednak to dalej mniejszość. Większość (70%) pedofili jest heteroseksualna i zawsze jeżeli pedofil sypia też z dorosłym człowiekiem, to jest to kobieta, a nie mężczyzna. Mieszanie pedofilii z byciem gejem to klasyka konserwatywnej manipulacji. Nie mówię, że nie ma postępowej manipulacji, ale konserwatyści też kręcą. Jak ktoś ma rozum to się nie nazywa postępowcem ani konserwatystą, tylko idzie za prawdą, jaka by nie była.
anonim2014.02.7 18:12
ale leczenie na czym polega?