22.12.19, 19:46zdj. screen Youtube/SalveTV

Prof. Żaryn o antypolskim ataku Putina: Prezydent Rosji odwołuje się do przymierza 'żydokomunistycznego'

Historyk i wykładowca akademicki, a także były senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości prof. Jan Żaryn w rozmowie z portalem wPolityce.pl skomentował słowa Władimira Putina o Polsce.

Przypomnijmy, że Władimir Putin zarzucił Polakom antysemityzm i współpracę z III Rzeszą.

"Nie powinien nikogo dziwić fakt, że Polska zaczęła przejawiać duży apetyt, gdy tylko poczuła, iż zbliża się godzina podziału łupów" – powiedział rosyjski prezydent podczas spotkania przywódców państw Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Zdaniem historyka „Putin atakując Polskę odwołuje się do schematu związanego z sojuszem części społeczności żydowskiej z komunizmem i Armią Czerwoną”. Dodał, że sojusz ten odwołuje się do „pozytywnej pamięci komunizmu, jako doktryny i praktyki nieporównywalnej, zdaniem tych środowisk, z ideologią nazizmu w Europie”.

"Jest to odwołanie, które Polacy może i niegrzecznie, ale nazywali żydokomuną. Jest to wyraz doświadczenia wspólnych interesów części środowisk żydowskich z komunistami"-uważa profesor.

Żaryn zwrócił uwagę, że dla Polaków jest to „jeden z najbardziej obrzydliwych sojuszy, które nastąpiły w historii”.

"Polska i Polacy byli fizycznie przez ten sojusz tępieni szczególnie w czasach stalinowskich po II wojnie światowej"- twierdzi historyk.

Były senator PiS stwierdził, że Polacy są „przedmiotem haniebnych pomówień propagandowych”. Dodał jednak, że liczy na to, że wewnątrz społeczności żydowskiej zrodzi się sprzeciw wobec takiej narracji.

"Naród żydowski ma przecież wypróbowane w przyjaźni z Polską elity. Potrzebny jest jednoznaczny sprzeciw, kiedy ktoś ze strony rosyjskiej, czyli postsowieckiej odwołuje się do przymierza żydokomunistycznego. Musi ten temat przepracować sama społeczność żydowska. Elity żydowskie powinny odciąć się od tej części własnej pamięci"-zwraca uwagę prof. Jan Żaryn.

yenn/Tysol.pl

Komentarze

Mirek2019.12.23 10:36
Po rewolucji 1917 roku ponad 80% najważniejszych stanowisk decyzyjnych w Rosji objęli Żydzi . Takie są fakty . Gdyby nie Żydzi nie byłoby w Rosji żadnego przewrotu . Rosyjscy Żydzi mieli pecha w 1920 roku gdy przegrali wojnę z Polską i to pomimo że polscy Żydzi masowo przechodzili na stronę swoich bolszewickich przyjaciół . Doszło do tego że dowództwo polskie wycofywało Żydów - żołnierzy z pierwszej linii walk bo ci zamiast walczyć przechodzili na stronę Rosjan . Była to jawna zdrada . W Jabłonnie utworzono nawet obóz w którym internowano część Żydów poborowych aby ci nie przeszli na stronę bolszewików . I jeszcze jedno . Z armii generała Andersa w Palestynie zdezerterowało prawie 3 tysiące żołnierzy [polskich Żydów] . I jak tu nie być antysemitą .
anonim2019.12.22 21:28
Wytyczne do ustawy kagańcowej zostały napisane w Moskwie i żadne larum, czy to UE czy to ONZ nie powstrzyma PiSu!
jurny stefek2019.12.23 6:51
ICEK PIS TAK KOCHA PUTINA JAK WY ZYDZI HITLERA
Stop kretynom2019.12.23 9:17
W Moskwie została wymyślona totalna opozycja, tępy wuju.
staho2019.12.22 21:16
Współprace z 3 Rzeszą No żesz ty ...ta swołocz KGB owski aparatczyk zapomniał o pakcie Ribentrop Mołotow ? o tym że jeszcze w maju 41 r szły wagony z rosji do niemiec pełne zboża , rudy metali ?
anonim2019.12.22 21:02
Ma Pan Profesor rację, aby móc występować jako moraliści dla Świata, Żydzi muszą przepracować predylekcje komunistyczne u części swoich środowisk i kwestię odpowiedzialności innej części swoich środowisk za finansowanie totalitaryzmów. Bez tego trudno stawiać się w roli sędziów. Są też problemy o których pisała H.Arendt, czyli odpowiedzialność za handel żywym towarem i to o czym współcześnie pisze Urban przerabianie ludzi na części wymienne.
???2019.12.22 20:57
Dlaczego troll ruski "oficer LWP" jeszcze nie zrobił tu kupy ?
B522019.12.22 21:16
a miał być unią gospodarczą Komunizm – polityczna i ekonomiczna ideologia klasyfikowana jako utopijna, której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku własności prywatnej, kolektywnej własności środków produkcji i wspólnotowym podziale dóbr.