10.07.15, 19:17Prof. Andrzej Zoll (ms.gov.pl)

Prof. Zoll: Ustawa o in vitro nie chroni dziecka

Zdaniem prof. Zolla w przyjętej ustawie jest wiele postanowień, które budzą poważne wątpliwości. Prawnik stwierdził, że nie ma na myśli kwestii światopoglądowych lecz to, iż ustawa jest niezgodna z antropologią.

- Chodzi mi przede wszystkim o możliwość niszczenia zarodków, bo w ustawie nie ma pełnej ochrony zarodka – tłumaczył prof. Zoll. Dodał, że skoro nowe przepisy zezwalają na in vitro nieformalnym parom, to nie chronią dzieci urodzonych w wyniku sztucznego zapłodnienia.

- W przypadku małżeństwa rozwód może być udzielony wówczas, gdy nie zagraża dobru dziecka – zauważył prawnik. - Rozejście się pary nie będącej małżeństwem nie bierze pod uwagę dobra dziecka poczętego metodą in vitro. Nie chroni się więc jego przyszłości.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego powiedział, że na miejscu prezydenta wysłałby ustawę do TK. Zaznaczył przy tym, że kwestia sztucznego zapłodnienia musiała zostać w jakiś sposób uregulowana.

KJ/Info.wiara.pl

Komentarze

anonim2015.07.10 22:41
Niech będzie to in-vitro tylko nie za nasze pieniądze!!!!
anonim2015.07.11 9:03
Zosię znowu nosi i przemawia "do rozwagi" panu Zollowi... Uznała pewnie, że jest z nim tej samej "wagi"... Przynajmniej ;-)
anonim2015.07.11 13:38
Panie Zoll, ustawa nie chroni życia człowieka od poczęcia. To nic nie ma wspólnego z religią czy moralnością. To niezgodne z prawem do życia, które funkcjonuje na całym świecie a w szczególności w Polsce. Mrożenie istnień ludzkich to zbrodnia.