02.05.16, 10:37

Prof. Zoll widzi w Polsce .... faszyzm. Współczujemy!

Prof. Andrzej Zoll znalazł faszyzm w Polsce! Tak, w wywiadzie jaki udzielił dziennikowi "Polska The Times" powiedział, że w Polsce "konstytucja jest zagrożona, lekceważona, łamana, a więc sytuacja nie jest wesoła". Były prezes TK jest zaniepokojony działaniami PiS. Ale jeszcze bardziej martwi go, że taką politykę popiera duża część Polaków. "Te wszystkie osoby nie zdają sobie z tego sprawy, jak bardzo osłabiamy naszą pozycje zagraniczną. Takiej pozycji, jaką miała Polska do zeszłego roku, chyba jeszcze nie mieliśmy".

Dla profesora Zolla tegoroczne święto 3 Maja będzie bardzo smutne. Dlaczego? Gdyż mamy do czynienia z rewolucją - i to - faszystowską w Polsce. "Prawo i Sprawiedliwość nie otrzymało mandatu na zmianę konstytucji, ale lekceważy konstytucję, stanowi się prawo sprzeczne z konstytucją, paraliżuje się działanie Trybunału Konstytucyjnego. To leży w strategii PiS" - mówił w rozmowie z gazetą "Polska The Times". I dodaje, że w propagandzie PiS przekreśla się dorobek całej III RP. "Chce się na nowo budować legendę tworzenia państwa sprawiedliwości społecznej, ale to mocno pachnie brunatnym kolorem i tego należy się obawiać. A jeśli nie brunatnym, to może czarnym, może bardziej faszyzmem, do nazizmu daleko, ale faszystowskie elementy już występują w naszym życiu publicznym".

Ale to nie wszystko. Profesora martwi coś bardziej: to Polacy, którzy popierają PiS: "Problemem jest to, że blisko 40 proc. ludzi te popiera. Te wszystkie osoby nie zdają sobie z tego sprawy, jak bardzo osłabiamy naszą pozycje zagraniczną, a Polska potrzebuje takiego mocnego wsparcia i UE dawała nam do tej pory takie mocne wsparcie. Za przyczyną samych Polaków straciliśmy bardzo dobrą pozycję na świecie. Jakoś tak bardzo naiwnie podchodzimy do rzeczywistości" - mówi były prezes TK, przypominając, że mamy spore tradycje w podejmowaniu zaskakujących decyzji. Jedną z pierwszych było duże poparcie dla nieznanego Stanisława Tymińskiego, który znalazł się w II turze pierwszych wyborów prezydenckich po 1989 roku".

No cóż, zostaje nam współczuć profesorowi Zollowi obecnej sytuacji. Życie w Polsce faszystowskiej pod dyktaturą PiS to naprawdę ciężkie doświadczenie. Bredni antypisowców ciąg dalszy!

Philo