19.11.21, 12:51Zdj. Cephoto, Uwe Aranas, CC BY SA 2.4, Wikimedia Commons/Pixabay - arhamyoga

Profesor dżinizmu i jogi na jezuickiej uczelni wymaga genderowych zaimków od studentów

Dr Christopher Miller, profesor dżinizmu i jogi z Loyola Marymount University (LMU) w Los Angeles, wymaga od studentów podawania obok imienia na zadanych pracach swoich zaimków. Jak poinformował w instrukcjach na nowy rok akademicki, podanie zaimków osobowych będzie wpływać na ostateczną ocenę. We współczesnym świecie może nie wywołałoby to zaskoczenia, gdyby nie fakt, że LMU jest jezuicką uczelnią, a college nauk humanistycznych, w którym pracuje dr Miller nosi imię św. Roberta Bellarmina – włoskiego kardynała i doktora Kościoła z przełomu XVI i XVII wieku, który zwalczał herezję.

Do swojego emaila wysłanego do studentów dr Miller dołączył link do artykułu napisanego przez Shige Sakurai pt. „Dlaczego istnieją zaimki osobowe i dlaczego są ważne?”. Sakurai określa się angielskimi zaimkami osobowymi „they/them” i posiada jako pierwszy Amerykanin „niebinarne” prawo jazdy. Ale to nie koniec szaleństw na szacownej jezuickiej uczelni.

Sam dr Miller nawrócił się na dżinizm i zmienił swoje imię na Christopher Jain Miller („Jain” to angielski odpowiednik słowa „dżinista” lub „dżajnista”, czyli wyznawca dżinizmu). W tweecie, który został usunięty z jego konta, dr Miller pisał: „Narodziłem się na nowo i wyłoniła się moja tożsamość dżinisty. Nazywam się dr Christopher Jain Miller. Zawsze chciałem być dżinistą [ang. Jain] i (być może nie przypadkowo) w Niedzielę Wielkanocną 2021 r. zostałem oficjalnie dżinistą z błogosławieństwem JAINA (Federacji Towarzystw Ameryki Północnej).

Dr Miller został weganinem, przestał zabijać owady, a wraz z rodziną pozbył się mebli i cała rodzina śpi na materacach na podłodze. Co ciekawe dżinizm zaczął propagować w LMU po tym, jak uczelnia otrzymała darowiznę w wysokości 800.000 dolarów od wyznawców dżinizmu. Dr Miller został pierwszym profesorem studiów dżinistycznych w Bellarmine College.

Jak czytamy na stronie LMU: „Tradycja dżinistyczna jest znana ze swojego zaangażowania na rzecz niestosowania przemocy, braku posiadania, tolerancji religijnej i miłości bliźniego. Program studiów dżinistycznych dąży do promowania tych wartości dla korzyści studentów LMU i ogólnie świata”. Studia dżinistyczne mają także być „realizacją ogólnej misji jezuickiego uniwersytetu”.

Katolicka (przynajmniej do tej pory) uczelnia z Los Angeles nie jest jedyną, która w USA otrzymała darowiznę od bogatych sponsorów propagujących dżinizm. Choć ten przykład jest najbardziej szokujący. Hojni darczyńcy i promotorzy dżinizmu np. podarowali w czerwcu 1 milion dolarów wydziałowi religii University of Illinois, a wcześniej naukowiec Mohini Jain dofinansował kwotą 1,5 miliona dolarów University of California w celach szerzenia dżinizmu. Jules Gomes z „Church Militant” pisze o „27 innych uniwersytetach w Ameryce” obdarowanych przez propagujących dżinizm sponsorów.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Aja2021.12.27 13:00
Czego się nie robi dla 30 srebrników... Finał, niestety, będzie marny.
robaczke2021.12.2 15:44
A WIECIE ZE DZINIZM JEST STARSZA RELIGIA OD JUDAIZMU? o CHRZESCIJANSTWIENIE WSPOMNE ............... ;] ;] ......................no ale to trzeba sie uczyć ;]
koma2021.11.19 14:08
Nie ważna treść tylko CO to napisał/o .
Karol2021.11.19 13:21
Jest coraz gorzej i nic nie wskazuje na to że będzie lepiej. A to jak zawsze oznacza rozlew krwi
matis892021.11.19 13:12
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.