21.08.13, 07:03fot.ecahal/sxc.hu

Prokreacja to cud życia, feminizm jest kobiecobójstwem

Spotkanie w ramach z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości"  odbyło się 18 sierpnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Mari przypomniał o wkładzie, jaki Jan Paweł II wniósł w  obronę godności macierzyństwa i ludzkiego życia. – To on tak wyraźnie przypomniał, że prokreacja jest realizacją planu Bożego i dokonuje się w szczególnej komunii pomiędzy kobietą a mężczyzną  – mówił dr Mari – prokreacja to jest cud życia.

Prelegent odwołując się do listu apostolskiego bł. Jana Pawła II "Mulieris Dignitatem" (O godności kobiety) z 15 sierpnia 1988 r. zaznaczył: Figura kobiety przedstawiona przez Jana Pawła II jest daleka od wizji platonicznej, idealistycznej i od fałszywej i błędnej wizji obecnej w feminizmie dzisiejszym, który kobietę traktuje jak przedmiot, pozbawia ją wymiaru sakralnego i godności. Feminizm zostawia kobietę w straszliwej samotności. W efekcie, dramatem jest szalony fenomen "kobiecobójstwa", który odrzuca "świętą misję przekazywania życia".

ED/Deon.pl

Komentarze

anonim2013.08.21 9:12
Panie Tonucci, " Granice 12-tygodnia koscioł rz-kat stosował przez wieki, ale wg mnie to za długo" - jest Pan pewien, czy tylko tak sobie Pan wymyśla od rana?
anonim2013.08.21 9:58
@ Mniemanologia zgadzam się z Tobą. Tytuł artykułu to nadużycie.
anonim2013.08.21 12:49
A mi się wydaję, że w tym wynoszeniu godności kobiety Kościół poszedł zdecydowanie za daleko i odpowiedzią na prostactwo feminizmu nie może być równie fałszywe uwznioślenie kobiet i ich nadymanie. Bo jak widać w praktyce zmienianie pieluch i kilka fakultetów trochę się gryzą, a biurkowe lejdis wolą dalekie wojaże niż podróż w głąb swej kobiecości czyli macierzyństwo.