03.06.19, 08:10Fot. Lukas Plewnia via Flickr, CC BY-SA 2.0

,,Przełom''. Fenomenalne dane na temat polskiej gospodarki!

Pomimo gorszych nastrojów za granicą, w sektorze inwestycji w polskiej gospodarce nastąpiło ożywienie. Jak informuje „Dziennika Gazeta Prawna” - mamy do czynienia z przełomem. „W gospodarce odpalił drugi silnik wzrostu” - pisze w tytule swojego artykułu DGP.

Główny ekonomista Credit Agricole Bank Polska Jakub Borowski oceniając ostatnie dane GUS stwierdza:

One są fenomenalne: przy takich ograniczeniach globalnych, przy badaniach koniunktury, które wskazują na brak inwestycyjnego entuzjazmu w firmach, mamy wzrost nakładów, i to głównie w przetwórstwie przemysłowym”.

Ocenia, że przyczyny są dwie. Po pierwsze – projekty realizują zagraniczne prywatne firmy działające w Polsce. Po drugie – sytuacja na rynku pracy, który jest wydrenowany. To zmusza przedsiębiorców do poszukiwania nowych sposobów utrzymywania konkurencyjności.

Ekonomiści banku Millenium – zauważa „DGP” - mają zamiar podnieść prognozy wzrostu gospodarczego Polski na cały rok, najpewniej do poziomu 4,5 proc. mBank natomiast szacuje wzrost PKB na ok. 5 proc.

dam/DGP,Fronda.pl

Komentarze

Stachu2019.06.6 7:11
A o inflacji ani słowa.
Paula2019.06.3 15:08
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej grupie mogłabym sporo takich osób znaleźć (jeśli post jest dla Was nie na miejscu, proszę o informację, nie doszukałam się w regulaminie stricte takiej informacji) Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
Max Fiend2019.06.3 11:52
Rumunia ma wzrost 5,2 i szacowany 5,7. Już nas wyprzedzili.
sto2019.06.3 9:04
Propaganda sukcesu, tak dobrze już było a wyszło jak wyszło.
edi2019.06.3 8:37
TEGO POLSCE BYŁO TRZEBA - POLAKOM TRZEBA WOLNOŚCI I WSZYSTKO ROZKWITA - dlatego tak się nas boją Niemcy i Ruscy - BRAWO POLACY !!
edi2019.06.3 8:35
WYSTARCZY NIE KRAŚĆ - I DOBRZE RZĄDZIĆ - BRAWO PiS - TAK TRZYMAĆ !!
prosty2019.06.3 8:48
"Nie kraść" to warunek konieczny, żeby kraj mógł się rozwijać. Jak widać, u nas wystarczyło, żeby Polska gospodarka zaskoczyła. Nawiasem mówiąc, dziwię się, że rząd tak mało podkreśla, że ograniczenie złodziejstwa to nie tylko większe wpływy do budżetu, ale równe szanse dla uczciwych przedsiębiorców. Na dłuższą metę to nie wystarczy, trzeba jeszcze dobrze zarządzać - czyli sprawna i efektywna administracja. Jeżeli w drugiej kadencji to nie będzie priorytetem, gospodarka wyhamuje (wszystko wskazuje na to, że PiS wygra na jesieni, a kadry i zarządzanie systemowe to słaby punkt PiS. Zatrudnienie młodych ambitnych - znajomych, aroganckich i bez kompetencji - to droga w dół).
ardo2019.06.3 8:24
Złe wieści dla totalnych.