11.09.18, 09:15

Przepraszają o. Tadeusza Rydzyka za kłamstwa

Spółka Wirtualna Polska Media S.A. przeprosiła na swoim portalu money.pl za kłamliwy artykuł na temat założyciela i dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. To pokłosie wyroku sądu, który zmusił Wirtualną Polskę do przeprosin za opublikowanie nieprawdziwych informacji, podaje portal ,,Radia Maryja''.

Według prof. Piotra Jaroszyńskiego, filozofa z WSKSiM i KUL, te przeprosiny są zupełnie nieadekwatne do wyrządzonego zła. ,,Te fałszywe i obraźliwe sugestie, one weszły w przestrzeń publiczną, więc takie przeprosiny tego nie zrównoważą'' - powiedział prof. Jaroszyński.

Jak dodawał, sprawa może mieć drugie dno. ,,Zbliżają się wybory, w związku z tym to środowisko może nie chce otwierać wszystkich frontów, nie chce zadzierać jeszcze z Radiem Maryja, dlatego postanowili złożyć takie przeprosiny, mając na uwadze swoje własne interesy'' - zasugerował.

Niestety, nie ulega wątpliwości, że o. Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej atakowanych, obrażanych i pomawianych ludzi w naszym kraju. Pod względem medialnej nagonki może równać się chyba tylko z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz byłym szefem MON, Antonim Macierewiczem.

Dziwić to nie może. Na największych patriotów, najbardziej oddanych Bogu i Ojczyźnie, zawsze będzie trwał ostry atak. I to świadczy o tym, jak groźni są dla sił, które Polsce katolickiej najlepiej nie życzą!

mod/radiomaryja.pl ,fronda.pl