26.11.13, 09:33Fot, Wikimedia Commons

Putin z wizytą u Ojca Świętego

Prezydent Putin zapytał się Franciszka, czy podoba mu się jego dar, a następnie ucałował ikonę i przeżegnał się. Po nim to samo uczynił również Papież.

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, w czasie serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych relacji dwustronnych i poruszono kwestie będące przedmiotem obopólnego zainteresowania, jak życie wspólnoty katolickiej w Rosji, wskazując przy tym na istotny wkład chrześcijaństwa w rosyjskie społeczeństwo. W tym kontekście wspomniano o krytycznej sytuacji chrześcijan w niektórych regionach świata, jak również o obronie i promowaniu wartości odnoszących się do godności osoby, obrony ludzkiego życia i rodziny.

Jak informuje watykański komunikat szczególną uwagę zwrócono na zabieganie o pokój na Bliskim Wschodzie i poważną sytuację w Syrii. Nawiązując do niej prezydent Putin podziękował Ojcu Świętemu za list, który do niego napisał z okazji spotkania G20 w Sankt Petersburgu. Podkreślono też potrzebę pilnego powstrzymania przemocy oraz udzielenie niezbędnej pomocy humanitarnej ludności Syrii, jak również wspierania konkretnych inicjatyw na rzecz pokojowego przezwyciężenia konfliktu, w których pierwszeństwo daje się negocjacjom i angażuje się różne elementy etniczne i religijne, uznając ich niezbędną rolę w społeczeństwie.

Po audiencji u Papieża Władimir Putin spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu abp. Pietrem Parolinem oraz szefem watykańskiej dyplomacji abp. Dominiquem Mambertim.

sm/Radio WatykańskieKomentarze

anonim2013.11.26 9:51
coraz więcej przemawia za tym, że Putin i Rosja to ostatni sprawiedliwi w zepsutym, zdemoralizowanym świecie, więc...łaczy nas z nimi więcej, niż sądziliśmy sami....
anonim2013.11.26 10:05
cóż za hipokryta mam nadzieję że za dwa lata umrze
anonim2013.11.26 11:00
A Matki Bożej Katyńskiej by tak nie ucałowali wspólnie ?
anonim2013.11.26 15:11
@Arbiter- Skąd wiesz, że @ufam jest katolikiem?