04.03.14, 10:26fot. Facebook

Rosja jest gwałcicielem. Polacy powinni zbojkotować paraolimpiadę w Soczi!

Za trzy dni w Soczi rozpoczynają się XI Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Wczoraj wylądowało tam ośmiu polskich sportowców. Na paraolimpiadę nie polecą żadni przedstawiciele polskiego rządu, ale też nie ma sygnału z polskiej strony o bojkotowanie olipiady przez polskich sportowców. Andrzej Biernat powiedział portalowi sport.pl, że nie będzie namawiał polskich sportowców do bojkotu, bo czekali na olimpiadę cztery lata.

Do bojkotu paraolimpiady wzywa w mocnych słowach Bartosz Węglarczyk, na łamach dziennika "Rzeczpospolita. Pisze on m.in. "Rosja jest dziś niegodna goszczenia sportowców". Na początku Węglarczyk nie był zwolennikiem bojkotu olimpiady w Soczi, ale "Olimpiada się skończyła, a zaczęła się wojna. Można roztrząsać prawne uwarunkowania, można i należy się cieszyć, że w chwili, gdy piszę ten tekst, Rosjanie nie przelali na Krymie ani własnej, ani ukraińskiej krwi. Bezkrwawa agresja pozostaje jednak agresją".

I wzywa polskich paraolimpijczyków by zbojkotowali igrzyska, bo "Rosja jest dziś niegodna goszczenia sportowców (...) Pamiętajmy, że każdą wielką imprezę sportową Kreml wykorzysta do pokazania światu, że nie spotkała go żadna, choćby symboliczna kara za agresję przeciwko Ukrainie. Tak, dla sportowców bojkot to tragedia, ale Ukrainę spotyka dziś tragedia o wiele większa. Nie możemy z orzełkiem na koszulce nagradzać gwałciciela i udawać, że nic się nie stało - kończy swój komentarz Węglarczyk.

I trzeba przyznać, że zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" ma rację. Rosja dokonała gwałtu na Ukrainie, więc Polska powinna za wszelką cenę dać nauczkę gwałcicielowi!

philo/Rzeczpospolita/sport.pl

Komentarze

anonim2014.03.4 10:44
Może na złość Rosji przyjmiemy jeszcze większą ilość Czeczeńców?
anonim2014.03.4 10:46
Węglarczyk czy to nie wnuczek jakiegoś komuszego wypierdka?
anonim2014.03.4 10:51
Co to kogo obchodzi, co powiedział Bartosz Węglarczyk? Kutza, czy Sipowicza też będziecie cytować, jeśli tylko wypowiedź zgodzi się z linią redakcji? Zaglądam tu już tylko od czasu do czasu i często żałuję
anonim2014.03.4 11:51
A kim są majdanowcy ? Na Ukrainie została obalona legalna władza, to nie jest gwałt , przestępstwo ? Demokraci i hipokryci !!! Polaczki !
anonim2014.03.4 12:09
Malok - piszesz głupoty. To samo pisałbyś zapewne o żołnierzach wyklętych, którzy ośmielili się sprzeciwić legalnej władzy PKWN/PPR/PZPR. A czy tak samo pisałbyś o antynazistach, którzy chcieli sprzeciwić się legalnie wybranemu Hitlerowi? Samo zresztą sformułowanie: "Polaczki", mówi o tobie wszystko. Niektórych powinno się wypieprzyć z tego forum, ale Fronda ma chyba skłonności masochistyczne. Inna sprawa, że na Ukrainie to tylko dżuma (rosyjska) albo cholera (banderowska - mniej lub bardziej jawnie). Ale teraz dżuma bierze górę i staje się groźniejsza.
anonim2014.03.4 12:22
@Solidarny2010- "To samo pisałbyś zapewne o żołnierzach wyklętych," ufff masz rację "Niektórych powinno się wypieprzyć z tego forum" za kretynizm. Co to ma wspólnego z Janukowiczem? Janukowicz został wybrany legalnie w demokratycznych wyborach i posiada demokratyczny mandat . Są wybory można go zmienić i rozliczyć , a nie robić zadymę , bo oszołom unijnym nie podobało się, że Janukowicz nie chcę do UE. Gdyby w 3RP przeciwnicy UE zrobili polski majdan , to by byli oszołomami, faszystami. Daruj sobie argumentację wrażeniową piaskownica mnie nie interesuję.
anonim2014.03.4 13:11
a ja uważam że skoro Krym był i jest republiką autonomiczną to władze wiedziały co robią i nie ma co 'wieszać psów na Rosji', koniec końców cała sytuacja na Krymie przysłużyła się Ukraińskiej demokracji bo to spowodowało zjednoczenie narodu a co będzie dalej to czas pokaże życzę narodowi Ukraińskiemu aby konsekwentnie budowali demokrację bo do dyktatury zawsze można przejść jednak demokracja choć jest trudniejszą formą władzy to jednak bardziej opłacalną czy to na poziomie gospodarczym czy moralnym... bez Wolności niema Miłości...
anonim2014.03.4 18:22
panie węglarczyk pan się dajesz gwałcić już od dawna przez tvn
anonim2014.03.4 21:18
Widzę, że teraz co niektórzy publicyści przeglądają na oczy. A właśnie, ciekawe czy ktoś kto broni Jaruzelskiego ( w Wyborczej, TVN nie brakuje takich) za stan wojenny i za proszenie sowietów o ewentualną interwencję teraz będzie bronił Janukowycza, że ten strzel do demonstrantów i prosił Rosjan o interwencje wojskową. Dla mnie Janukowycz od Jaruzelskiego nie różnią się niczym, tak samo jak Putin od Breżniewa. Wszyscy oni wolność ludzi i demokracje mają w głębokim poważaniu. Nasze "elity" widzą w Janukowiczu potwora, a Jaruzelskiego nazywają bohaterem. Co za dziwna niespójność poglądów.
anonim2014.03.5 20:49
Biedny idioto, synu fake-żyda Swiatły. Nie wiesz co pleciesz.