09.09.20, 11:03Fot. screenshot - YouTube

Rosja o sprawie Nawalnego: To napędzanie histerii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie oskarża Niemcy o brak odpowiedzi na wniosek o pomoc prawną ws. Aleksieja Nawalnego i stwierdza, że wokół jego sprawy rośnie „napędzanie histerii”.

MSZ Rosji przekonuje, że Niemcy, odmawiając przekazania stronie rosyjskiej odpowiedzi na zadane pytania, hamują dialog na temat stanu zdrowia opozycjonisty. Resort zapewnia przy tym, że rosyjscy lekarze chcą rozpocząć „ścisły dialog z niemieckimi kolegami w celu przedyskutowania posiadanych w Rosji i Niemczech danych o stanie Nawalnego”.

- „Na tle takiego niekonstruktywnego podejścia władz niemieckich trwają nadal bezpodstawne ataki na Rosję” – stwierdzono w komunikacie MSZ.

Zdaniem władz Rosji Zachód rozpętał „zmasowaną kampanię dezinformacyjną” wobec Moskwy, a twórcom tej kampanii nie zależy na zdrowiu rosyjskiego opozycjonisty i wyjaśnieniu rzeczywistych przyczyn jego hospitalizacji, a na „mobilizowaniu nastrojów związanych z sankcjami”.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Anonim2020.09.9 18:39
Nie , to kolejna prowokacja Zachodu .
Randka juz dzis2020.09.9 18:26
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- https://erooo.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!
Łagodny2020.09.9 13:53
SZANOWNI OBUCZCIE SIĘ.Sprawa Nawalnego to Typowa GRA Wywiadu MOSAD i NKWD.Cel zatrzymać budowę kanału na Mierzei bo to nie pasuje imperialistom z Kazachstanu. Nie będzie gazu możecie sobie PIERRDZIEĆ i będziecie mieli GAZ.
Łagodny2020.09.9 12:40
SZANOWNI OBUCZCIE SIĘ.Sprawa Nawalnego to Typowa GRA Wywiadu USA.Cel zatrzymać Nord II. Po prawdzie to jestem Ciekaw ,czy Niemiecki Rząd to Durnie ,i wydadzą wyrok na Niemcy Wschodnie 100% zaopatrzenia w gaz z Rosji.Rosja już wstrzymuje tranzyt przez Polskę ( 45%),Ukrainę ( około 40%).
Capla2020.09.9 11:56
Chodzi Putin po desce, opowiedzieć ci jeszcze? Chodzi Putin po desce, opowiedzieć ci jeszcze? Chodzi Putin po desce, opowiedzieć ci jeszcze? Chodzi Putin po desce, opowiedzieć ci jeszcze? Chodzi Putin po desce, opowiedzieć ci jeszcze? Chodzi Putin po desce, opowiedzieć ci jeszcze?
toni2020.09.9 11:24
Zdecydowanie że to naciągana sprawa przecież to tylko jeden człowiek, temat się zaczyna jak są miliony, choć i tu Stalin mówił że to statystyka