22.09.14, 12:54fot. YouTube

Kolejny blef Putina! Rosja szykuje się do wojny nuklearnej!

Rogozin pozwiedzał: „Tworzenie technicznej bazy dla Strategicznych Sił Jądrowych postępuje szybciej niż się spodziewaliśmy. W 2015 r. udział nowoczesnego uzbrojenia w wojskach lądowych i marynarce wojennej powinien wynosić co najmniej 30 proc. A w 2020 r. już 70 proc. Potrzebujemy także bardziej kompaktowej armii, którą będzie można łatwo i szybko przerzucić w dowolny rejon działań wojennych”.

Tydzień temu rosyjski generał Walerij Gierasimow przedstawił szczegółowo wizję rozwoju rosyjskich sił zbrojnych do 2020 r., z uwzględnieniem arsenału jądrowego. Rogozin nie chciał zdradzać niczego więcej, mówią: „Czy powinniśmy próbować wywrzeć wrażenie na naszych kolegach i wymachiwać im przed nosem różnego rodzaju bronią? Nie. Coś należy zachować w tajemnicy, by zaskoczyć ich w najbardziej krytycznym momencie”.

Rogozin odniósł się również do wstrzymanej na chwilę obecną transakcji na dostawę przez Francję dwóch potężnych okrętów desantowych typu Mistral. O te okręty toczy się obecnie zacięty spór między Paryżem, a jego natowskimi partnerami, którzy usiłują go przekonać, by ich nie dostarczał. Powiedział: „Jesteśmy w stanie zbudować podobne, a nawet i lepsze. Niedawno zbudowaliśmy i dostarczyliśmy Indiom lotniskowiec. Okręt desantowy, nie obrażając nikogo, to o wiele prostsza konstrukcja. A poza tym francuskie Mistrale nie nadają się do naszego klimatu i raczej nie popłyną po naszych północnych morzach”.

Widać, że rosyjscy wojskowi pełną parą starają się zaniepokoić świat swoimi możliwościami. Na ile w tym wszystkim jest prawdy, to czas pokaże. Ale widać, że to kolejny blef Putina. Państwo Rosyjskie jest na skraju bankructwa, dlatego został im jedynie propagandowy przekaz!

mod/ ITAR-TASS, Rosija24, wPolityce.pl

Komentarze

anonim2014.09.22 13:24
"Bez pomocy" typowo polski sposób myślenia. Pomocy udziela się jedynie osobom lub państwom pokrzywdzonym przez los i nieszczęśliwym. Z całą resztą prowadzi się interesy.
anonim2014.09.22 16:21
Malujecie tego Putina jak barbarzyńcę. Przez chwilę tak się zastanawiam - tam malują obraz idiotycznego zachodu, a my idiotycznego wschodu. A jak jest naprawdę. Wojna - po co wojna - wystarczy tej zimy zakręcić kurek i będzie po sprawie. Załatwi wszystko co będzie chciał. Oby tylko była sroga zima. Polityka jest jak szachy, nie atakuję, jeśli nie mam zaplanowanych ruchów na przód.
anonim2014.09.22 21:26
Kolejne chamstwo, ale przede wszystkim głupota: - dlaczego kupują okręty Mistral, jak sami mogą "lepsze" zbudować? - dlaczego je kupują, jak się nie nadają do ich klimatu? - dlaczego jeszcze nie ulepszyli swojej armii? Te i inne pytania można im postawić, zawsze to samo: nic sami nie umieją, tylko się wygrażają po bandycku i udają, że robią łaskę. Czy oni wszyscy są chorzy psychicznie? Bo to przypomina zachowanie niezrównoważonego człowieka... nie narodu jako całości...chyba że tak właśnie jest....?
anonim2014.09.23 2:24
USA widząc co wyrabia Putin, przeznaczyły obecnie 780 mld Euro na dozbrojenie swojej armii. Planują zmodernizować dotychczasowy konwencjonalny sprzęt wojskowy i dodatkowo wyprodukować nowe: - 100 rakiet z głowicami nuklearnymi, - 12 atomowych okrętów wojennych, - wysokiej klasy urządzenia do przetwarzania Plutonu i Uranu. (Info The New York Times) Mamy więc kolejny wyścig zbrojeń - jego wynik jest wiadomy, kto wiedział jak się poprzedni skończył. Rosjanie staną nie przed dylematem: "masło czy armaty", lecz: "chleb czy armaty". PS: Niemcy też będą się intensywnie zbroić, dostały na to zgodę USA.
anonim2014.09.23 8:44
a nawet 150 %
anonim2014.09.23 9:35
Ruskim się śpieszy, żeby... wyparować...
anonim2014.09.23 16:45
Zbrojenia mają pewien feler. Jeżeli przesadzi się w finansowaniu zbrojeń to takie państwo jak Rosja może szybciej wykitować.A co do atomówek?...To jest cholernie droga zabawka. Droga nie tylko w produkcji ale i utrzymaniu.