07.10.17, 13:20zdj. screen TVP Info

Rząd zajmie się Fundacją Otwarty Dialog? Jest petycja

Powstała petycja skierowana do premier Beaty Szydło oraz przedstawicieli Rządu RP. Internauci domagają się zdecydowanej reakcji w sprawie działalności Fundacji Otwarty Dialog, której przedstawiciel, Bartosz Kramek opublikował swego czasu na Facebooku instrukcję "obalenia", a może raczej "wyłączenia" rządu. 

Na początek podpisało się ponad 100 osób. 

„W dobie ostatnich medialnych doniesień na temat charakteru funkcjonowania wspomnianej wyżej organizacji pozarządowej, której celem wbrew temu co twierdzą jej założyciele, nie jest walka o demokrację i wolność człowieka, wyrażamy sprzeciw wobec zgody na dalsze funkcjonowanie bez nadzoru ze strony ministra i organów sprawiedliwości. Wszystkie ujawnione do tej pory informacje pozwalają stwierdzić, że FOD i wszelkie podejmowane przez nią działania zagrażają bezpieczeństwu Polski”- piszą autorzy petycji, opierając swoją tezę na wspomnianym tekście opublikowanym przez Bartosza Kramka na portalu społecznościowym. 

Autorzy petycji zwracają również uwagę na budzące kontrowersje kwestie finansowania FOD:

„Ponadto, niejasne finansowanie działalność Fundacji przez podmioty z Ukrainy i Rosji, pozwalają wysnuć wniosek, że Fundacja ta jest niczym innym jak rosyjskim narzędziem, którego przeznaczeniem jest pranie brudnych pieniędzy pochodzących z Rosji i Ukrainy, pod przykrywką walki o demokrację w Polsce”-napisano w dokumencie. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło już kroki w kierunku zwiększenia nadzoru nad działalnością Fundacji. 

yenn/tvp.info, Fronda.pl