07.02.20, 09:55Fot. P. Tracz (KPRM)

Sąd zmniejsza wyrok zabójcy dziecka, Onet uderza w Ziobrę. O czymś jednak zapomnieli...

Sprawa Steve’a V., który zabił i zgwałcił trzyletniego chłopca jest niezwykle szokująca. Podobnie jak wczorajszy wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który złagodził karę z 25 do 15 lat pozbawienia wolności dla zwyrodnialca. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie kasacji do Sądu Najwyższego w związku z decyzją sądu. Przewodniczącym składu sędziowskiego był Krzysztof Eichstaedt. Teraz zaś portal Onet.pl usiłuje uderzyć w ministra Ziobro pisząc, że to właśnie on powołał sędziego Eichstaedta w 2018 roku jako sędziego dyscyplinarnego.

Komentując wczorajszy wyrok sądu minister Ziobro podkreślał, że jest on szokujący. Jego zdaniem nawet, gdyby chodziło „tylko” o sam gwałt, mężczyzna nigdy nie powinien wyjść na wolność.

Onet jednak usiłuje najwidoczniej wykorzystać tę szokującą decyzję sądu do tego, aby uderzyć w Zbigniewa Ziobro. Jak czytamy:

Przewodniczącym składu sędziowskiego, który obniżył wyrok dla Steve'a V., był Krzysztof Eichstaedt. W lipcu 2018 r. znalazł się on wśród 134 sędziów, których Zbigniew Ziobro powołał jako sędziów dyscyplinarnych”.

Nie wyjaśniono, jaki miałoby to mieć związek ze skandalicznym wyrokiem w sprawie karnej. Pominięto jednak informację, że sędzia Krzysztof Zygmunt Eichstaedt na sędziego Sądu Apelacyjnego w Łodzi powołany został przez 29 listopada 2010 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Ot, nieistotny drobiazg...

tag/onet.pl,prezydent.pl

Komentarze

tulipan2020.02.8 7:52
Bezmiar bezprawia". "Łatwiej w Polsce liczyć na sumienie przestępcy niż na sumienie wymiaru sprawiedliwości". 24 lutego 2014 roku sędzia Daniel Strzelecki (Sąd Rejonowy w Bolesławcu) oddalił skargę Bogusława Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratora rejonowego w Bolesławcu umarzające postępowanie w sprawie biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego. Żadne przepisy nie nakładają na biegłego obowiązku osobistego dokonania oględzin wszystkich nieruchomości, które wykorzystał do porównania i ustalenia wartości budynku – argumentował sąd i utrzymał w mocy decyzję bolesławieckiej prokuratury, która umorzyła postępowanie w sprawie złożenia przez biegłego fałszywej opinii. http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac http://3obieg.pl/polska-rzeczpospolita-korupcyjna-sedzia-bieglemu-oka-nie-wykole Zeznania autora bajkowego operatu szacunkowego, biegłego sądowego Jerzego Karpińskiego https://www.youtube.com/watch?v=RW62F955-_w Bajkowy operat szacunkowy biegłego Jerzego Karpińskiego sprawa pokrzywdzonego Bogusława ... https://www.youtube.com/watch?v=RNLEELvzZd8
Trójoka wrona2020.02.7 19:53
Generalnie nie popieram zmian wprowadzanych przez Ziobrę. Co więcej jestem pewien, że zasłużył na Trybunał Stanu, ale tu nie znajduję słów wytłumaczenia dla decyzji tych sędziów. Wyrok Łódzkiego Sądu Apelacyjnego jest karygodny i nie powinien w ogóle zapaść.
Dell2020.02.7 14:07
8 lutego 2020 godz 12 Warszawa Aleja Szucha 12a Demonstracja popierająca zmiany w sądownictwie.
Foster2020.02.7 18:51
Dziękuję - nie przyjdę. Zbyt wielu znam porządnych sędziów i tak się złożyło, że jak dotąd sędziowie mnie nie skrzywdzili. Nawet w PRL (w stanie wojennym w sprawie mojej żony zwolnionej z pracy) sąd stanął na wysokości zadania i nie przyznał racji ówczesnemu pracodawcy państwowemu.
Józek2020.02.7 13:50
żydzi w Polsce powinni mieć zakaz wykonywania zawodu sędziowskiego. Polacy bardzo dużo wycierpieli z powodu ich niesprawiedliwych wyroków.
Dam2020.02.7 12:27
O ile Komorowski mógł nie wiedzieć, jakie wyroki nowy sędzia będzie wydawał, to Ziobro już jego historię mógł przejrzeć. No i uznał, że Krzysztof Eichstaedt jest godny bycie sędzią dyscyplinarnym. Z drugiej strony niektórzy muszą mieć teraz dysonans, widząc, że Ziobro "Niemca" wybrał.
leszczyna2020.02.8 10:36
Jaki dysonans? Jeżeli ktoś popiera PIS, to jego nazwisko i narodowość oraz wszelka przeszłość nie ma znaczenia. Ostatecznie nawrócił się na PiS, więc o coś chodzi?
sorry2020.02.7 11:42
Ściek-onet tak powinni sie nazywać szmaciarze.
Henryk2020.02.7 10:34
Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Ciekawe komu dziś Qń trojański OTUA, lewą,zadnią nogę poda? Repertuar ma bogaty, przecież jam wszystek, to zrobił,wolność przyniósł od chaty do chaty! Jam,mogę wszystko, wiem,nawet jak toto lotka skreślić, by się z drobnymi nie pieścić! Każdemu,kto się odważy mniem, OTUĘ wodza obsmażyć, do sądu POdam, a sądy ,,Grodzkie", mimo kagańcowej ustawy, ukarzą prawem bezprawia, grzywną,dybami,gąsiorem lub innym POtworem! Niech żyje wolność, OTUĄ nieskrępowana, niech jak ptak swobodny przez Polskę leci w przestworzach, przez pola,łąki,lasy od gór do morza. Bądź zawsze wolny, jak ten ptak polny!
wysoki sond2020.02.7 10:19
Powołanie tego sędziego przez ministra Ziobro na sędziego dyscyplinarnego w roku 2018 dowodzi jedynie, że Ziobro kierował się i kieruje wobec awansowanych sędziów kryteriami merytorycznymi. To ci sędziowie, dopiero potem, swoimi orzeczeniami potwierdzają swoją fachowość lub ją wykluczają. Tak jak w tym przypadku.
grimm2020.02.7 10:27
artykuł trzeba czytać do końca. Nie tylko tytuł. Sędziego powołał Komorowski w 2010r.
wysoki sond2020.02.7 11:13
No to dobrze czy źle zrobił Komorowski?
Dam2020.02.7 12:24
A Ziobro wybrał go na sędziego dyscyplinarnego. O ile Komorowski mógł nie wiedzieć, jakie wyroki nowy sędzia będzie wydawał, to Ziobro już jego historię mógł przejrzeć.
Foster2020.02.7 18:44
Ukończył studia, zaliczył aplikację i asesurę, po czym został mianowany na sędziego. Co w tym dziwnego ?