19.12.19, 20:37Zdj. EPP, CC BY SA 2.0, Flickr

Schetyna szuka winnych: Budka sobie nie poradził!

Lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna skomentował dzisiejsze głosowania w Sejmie. Winą za przegrane głosowanie obciążył m.in. szefa klubu PO-KO, Borysa Budkę.

"Opozycja zawiodła, przez brak zrozumienia jak ważne to jest głosowanie"- stwierdził w rozmowie z Polsat News.

Ugrupowania opozycyjne, ze względu na nieobecność dużej grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, miały szansę wygrać głosowanie w sprawie projektów ustaw sądowych autorstwa Zjednoczonej Prawicy. Okazało się jednak, że wielu parlamentarzystów PO-KO, Lewicy i PSL-Kukiz'15 nie stawiło się na głosowaniu.  

"Pełna mobilizacja jest ważna, szczególnie przy takich sprawach jak ta ustawa, dotycząca sądów"- ocenił Schetyna. Lider Platformy Obywatelskich zrzucił też winę na młodych szefów klubów parlamentarnych, którym brakuje doświadczenia. 

"Borys Budka, kolega (Krzysztof Gawkowski), ale też (Władysław) Kosiniak-Kamysz. To szefowie klubów, którzy nie poradzili sobie z taką odpowiedzialnością"-oskarżał polityk. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

MiROS\305\201AW2019.12.21 1:13
To prawda, co pisze Schetyna ! Skoro Kosiniak nawet nie poradzili sobie z głosowaniem nad tą ustawą, to jak on chce sobie poradzić ze stanowiskiem Prezydenta, a przecież startuje!
Rafał_K2019.12.20 13:27
Kurcze - siedzą codziennie obok siebie w sali plenarnej i co chwila na siebie ujadają. Jak oni sami to znoszą??
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.19 23:20
"Opozycja zawiodła"? Po prostu pokazali, że wszystko maja w d. A Polskę i jej sprawy w szczególności. Liczą się tylko ich pokątne interesy.
katolik2019.12.20 6:16
od zawsze wiadomo ,ze to sa ludzie żerujący na stołkach, bo nie pójdzie do roboty , już się oduczyuł ,ma łatwy zarobek . pokaże się w tv, powie głupotę ,albo napuszcza ludzi w kierunku śmierci, podróżuje,popije, poje , myśli ,ze jest gwiazda i jest ok. Do śmierci przetrzyma
Bolek Sikał do Kropielnicy2019.12.19 23:17
Polak i Anglik spierają się który język jest trudniejszy: polski czy angielski. Anglik mówi: - Jasne, że nasz. Bo u nas pisze się np. "William Shakespeare", a czyta się "Łyliam Szekspir". Na to Polak: - To jeszcze nic! U nas pisze się Lech Wałęsa, a czyta się TW Bolek.
katolik2019.12.19 23:17
tsunami zalewa dno mor-społ-polit popslsldwiosnannowoczesna . to koniec społecznego debilstwa