26.07.17, 14:48Fot. Platforma Obywatelska/Wikipedia/cc by sa 2.0

Spektakularna ucieczka z tonącego statku! Kijowski opuszcza KOD

Mateusz Kijowski postanowił wystąpić z Komitetu Obrony Demokracji. Poinformował o tym w środę na swoim blogu.

"Zrezygnowałem z funkcji Przewodniczącego Zarządu Regionu Mazowsze Komitetu Obrony Demokracji. Wystąpiłem ze Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji" - napisał Kijowski i KOD porównuje do... Polski pod rządami PiS!

Kijowski najwyraźniej postanowił uciec z tonącego statku. "Kiedy w listopadzie 2015 roku zebraliśmy się, żeby bronić demokracji w Polsce, opublikowaliśmy wspólnie manifest Komitetu Obrony Demokracji. Określiliśmy w nim wartości, o które chcemy walczyć. Pisaliśmy między innymi: Nie godzimy się na zawłaszczanie państwa, dzielenie Polaków na lepszych i gorszych, pogardę dla 'innego'. Dzisiaj okazuje się, że ten postulat odnosi się w równym stopniu do Stowarzyszenia Komitet Obrony Demokracji, jak do Polski pod rządami PiS-u" - stwierdził były lider KOD.

Jak dodał, przestał także wierzyć w masowe marszu z udziałem KOD-u. "Formuła, która przyjęliśmy w grudniu 2015, wyczerpała się. Masowe marsze wyrażające przywiązanie do wartości, radość, że jesteśmy razem i demonstrujące światu, że Polska to nie tylko PiS, już nie wystarczą. I nie wydarzą się przez długi czas" - pisał Mateusz Kijowski.

krp/rp.pl, Fronda.pl