19.01.16, 13:05Fot. 300polityka.pl

Spotkanie Szydło-Schulz. Była napięta atmosfera?

Debata w Parlamencie Europejskim na temat Polski odbędzie się już dziś. Wcześniej premier Beata Szydło spotkała się z przewodniczącym PE Martinem Schulzem. 

Przed wtorkową debatą w Parlamencie Europejskim premier Szydło spotkała się w Strasburgu z przewodniczącym PE Martinem Schulzem. W spotkaniu udział wzięli m.in. minister Witold Waszczykowski i wiceminister Konrad Szymański.

Schulz po spotkaniu z premier Szydło przyznał, że atmosfera była dość napięta:

"Omówiliśmy z premier Szydło, jak będzie wyglądał dzień i przebieg debaty. Razem przygotowaliśmy strukturę tej debaty. Atmosfera była dość napięta, ale nie mogę tego inaczej określić. Mam nadzieję jednak, że wszystko przebiegnie w spokojnej i rzeczowej atmosferze" – mówił w rozmowie z dziennikarzami Martin Schulz po spotkaniu z premier Szydło w Strasburgu.

Jak dodawał przewodniczący Parlamentu Europejskiego:

„O szczegółach nie rozmawialiśmy. Ja zdania nie zmieniłem i cały czas stoję przy tym samym – czyli przy ogromnej obawie jaką mam, jaką wszyscy mamy. Polska jest jednym z najważniejszych państw UE, chcemy, by pozostała w jej centrum, a nie została wypchnięta na margines. Twórzmy nowe prawo, ale w zgodzie z prawem UE. To, że pani premier Szydło bierze udział w tej debacie, jest pozytywnym sygnałem i oznacza, że rząd polski jest zainteresowany nie marginesem, ale byciem w centrum UE”.

Europoseł Tomasz Poręba przyznał z kolei w rozmowie z Magdaleną Sobkowiak, iż spotkanie Szydło-Schulz przebiegło w „bardzo przyjaznej, życzliwej atmosferze”.

Debata w Parlamencie Europejskim rozpocznie się o 16:00. Wcześniej premier Szydło spotka się jeszcze m.in. z szefem MSZ Holandii Bertem Koendersem.

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2016.01.19 10:12
Schulz zdążył zaprezentować się Polakom jako człowiek wyjątkowo ograniczony i wyjątkowy prymityw - cóż trzeba będzie przez to przebrnąć, mam nadzieje że znajdą się tam jacyś partnerzy na poziomie
anonim2016.01.19 10:16
Nie przesadzajmy z tą przyjazna atmosferą. Ma być napięcie bo oczywiste jest że Polska czuje sie niesprawiedliwie źle oceniana. Będziemy atakowani bo UE zalez na wasalstwie Polski a nie na silnym partnerstwie więc oczywistym jest to że politycy unijni wspierać bedą polska opozycję. Spodziewajmy sie wszystkiego najgorszego i róbmy swoje.
anonim2016.01.19 13:49
Nie wiem co do powiedzenia ma pan Schulz... ale Mesajah feat. Kamil Bednarek maja do powiedzenia od tego pana wiecej:D "...ci ktorymi nie rządzi chciwośc swoje szczescie odnajda" : ) https://www.youtube.com/watch?v=yHzBXTu3Hqw
anonim2016.01.19 13:58
Wole niz Schultza posluchac... https://www.youtube.com/watch?v=jcnlgHgB0Xc Wiecej w tym madrosci...
anonim2016.01.19 15:44
Sytuacja ma być napięta. Nie dajmy się całkowicie zdominować masonom z EU.
anonim2016.01.20 12:31
Atmosfera była napięta bo szulcowi popuścił pampers. Zaprośmy tego niemieckiego żyda do Polski a potem odpowiednio przywitajmy koszernymi jajkami.