26.02.20, 11:00Fot. via Wikipedia, CC 0

Środa Popielcowa - idealny początek Nowenny Pompejańskiej

Właśnie dziś zacznij odmawiać Nowennę Pompejańską - wspaniałą, wielką modlitwę Kościoła świętego, z której pomocą możesz doznać wewnętrznej przemiany, otworzyć się na głos Boga i doznać wielu łask.

Dlaczego warto zacząć właśnie dzisiaj? 

Otóż jeśli rozpocznie się ją w Środę Popielcową, wówczas skończy się ona w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli dokładnie 54 dni później. Trudno sobie wyobrazić okres, po którym można by się spodziewać bardziej obfitego wylewu Bożej łaski niźli podczas sześciu tygodni Wielkiego Postu, przebogatych dni Wielkiego Tygodnia oraz dni Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego wraz z Niedzielą Miłosierdzia Bożego.


***

Nowenna pompejańska zwana jestnowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa i możesz przeczytać je tutaj.
Nowenna pompejańska jest to nowenna różańcowa – przez każdy dzień nowenny po prostu odmawiamy różaniec z dodatkową modlitwą.Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?


Przede wszystkim mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską.

Cała nowenna pompejańska trwa więc 54 dni i dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia.

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę.

 

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy ogólne założenia, o co pyta wiele osób nie znających zbyt dobrze różańca.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej (chociaż warto! –  więcej…).
 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.
 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.
 4. Tak więc policzmy: 3 części x 5 tajemnic daje 15 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

A teraz po kolei, nowenna pompejańska krok po kroku przez 54 dni. 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.
 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.
 3. Teraz czas na modlitwy początkowe różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.
 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic.UWAGA! Nie trzeba ich odmawiać na raz, można podzielić np. tak, ze rano modlimy się tajemnicami radosnymi, w południe tajemnicami bolesnymi, a wieczorem – chwalebnymi.
 5. Po skończeniu każdej części różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lub dziękczynną) – są one wymienione niżej.
 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Tajemnice różańcowe w nowennie pompejańskiej

Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni
 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła (nie obowiązkowe)

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej
 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor
 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię
 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi
pompejanska.rosemaria.pl, Fronda.pl

Komentarze

JAGODA2020.02.27 2:20
OTO MOJE ŚWIADECTWO! Alicjo, jak to miło, że dałaś tu swoje Świadectwo o Nowennie Pompejańskiej! Pokrótce i ja swoje opiszę. Ja też już kilka razy odmawiałam tę Nowennę! Ten co Jej nie odmawiał, to może się śmiać! Jego strata i krzywda. Moja siostra, miała otwarte żylaki, były duże rany, nie goiło się, ropiało. Robiła opatrunki rano do pracy i na wieczór, brała leki! Miała skierowanie do szpitala, ale bała sie. Jak była w pracy, to tak ją bolały te łydki, że pod biurkiem stawiała je wyżej, na pudełku! Zobaczyła to jej Szefowa i powiedziała do niej:" idź wylecz się i wracaj zdrowa"! W szpitalu okazało się, że to już jest SEPSA, czyli ogólne zakażenie krwi w całym organizmie! Leżała w bardzo dobrym Szpitalu w W-wie. Zaczęli leczyć, robić badania, nic to jednak nie dawało, dalej postępowało! W koncu lekarze, powiedzieli, że my tu już nic nie możemy pomóc, chyba że "Ktoś z Góry"! Zostało jej 2-3 tyg. życia ! Zadzwoniła z płaczem do mnie! Ja wręcz krzyknęłam do komórki, że Będziesz Żyć! Zaczynam za ciebie od dziś mówić Nowennę o żdrowie i życie twoje!! Uczepiłam się tej Nowenny, jak "tonący brzytwy"! Wierzyłam w to! Nadal ona leżała w szpitalu, ale to była wegetacja, czekali na śmierć! Po jakimś tygodniu, zrobili badania i byli zdziwieni, że to się zaczyna cofac!? Powiedzieli jej, że nie wiemy co się dzieje? My nic nie zrobiliśmy ! Chyba Pani ma znajomośći "Tam na Górze "! Po tygodniu jeszcze leżenia wyzdrowiała, rany zagoiły się, sepsa znikła! Minęło już 6 lat i jest OK. Są karty chorobowe, wszystko tam jest ! Możecie się śmiać z tego, piszę prawdę! Najważniejsze, że siostra żyje i ma się OK! To jest niezaprzeczalny fakt! UWIERZCIE, NOWENNA POMPEJAŃSKA JEST" MODLITWĄ NIE DO ODPARCIA"! TAK JĄ NAZWAŁA SAMA MARYJA! Tylko trzeba wierzyć i ufać, aby nie klepać! Mam jeszcze inne spełnione prośby!
Alicja2020.02.26 12:46
Nowenna Pompejańska nie działa? Zdarzyło mi się odmówić ją kilka razy w życiu. To niewiarygodne, ale wszystko odmieniła w moim życiu. Nie dokładnie tak jak prosiłam. Lepiej - zaskakująco lepiej!!!!! Polecam - to armagedon w sferze duchowej i każdej innej. Wiem, że działa u każdego. Czasem już w pierwszej części, a czasem trzeba powtórzyć dwa lub więcej razy, ale Jej Działanie jest ogromne i wspaniałe, daleko przewyższające oczekiwania. Jeśli ktoś nie wierzy - nie przekona się jeśli nie spróbuje.
Styki2020.02.26 19:30
Tak to Prawda.
F232020.02.26 11:53
A na sam koniec nie wolno zapomnieć o dorzuceniu do eliksiru paznokcia nietoperza i sierści czarnego kota. Koniecznie o północy podczas najbliższej nieparzystej pełni. Jeśli zostanie to uczynione ręką dziewicy to moc będzie jeszcze większa.
F352020.02.26 19:44
To właśnie takie ateistyczne lub pogańskie jełopy udają się do wróżki, aby poznać przyszłość. Twoi koledzy i koleżanki pewnie też.
katolik2020.02.26 11:18
Jezeli ktoś z dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesnahołow chce obrazac Matke Boża ,to niech wie ,ze jest tylko człowiekiem ,a nad nim jest Bóg...
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.26 11:08
Nie znam się na tym, ale ta nazwa nie sugeruje skuteczności, raczej sromotną porażkę. Przecież Pompeje zostały totalnie zniszczone w czasach cesarstwa rzymskiego przez erupcję wulkanu... a erupcja wulkanu to klasyczny przejaw woli Boga.
Marta2020.02.26 12:05
"nie znam się na tym" ale się wypowiem xD