05.10.19, 14:30

Św. Faustyna: Widziałam piekło, potępionych i szatana

Wizja piekła św. Faustyny (Dz.741)  

 

Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez Anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki.

Rodzaje mąk, które widziałam:

- pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga;

- drugie - ustawiczny wyrzut sumienia;

- trzecie - nigdy się już ten los nie zmieni;

- czwarta męka - jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym;

- piąta męka - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje;

- szósta męka jest ustawiczne towarzystwo szatana;

- siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa.

Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to jest nie koniec mąk, są męki dla dusz poszczególne, które są męki zmysłów, każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą; piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest.

Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego, musieli mi być posłuszni. To com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich.

O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem.

Komentarze

Azazel2019.10.8 9:59
Zwidy, wizje... typowe dla katolicyzmu: zrobić świętą z biednej wariatki. Ta religia ma to do siebie, że wariaci wierz w wariatów - wystarczy poczytać takiego Radziszewskiego. To przecież kliniczny przypadek schizofrenii paranoidalnej (podobnie jak u Faustyny): omamy, urojenia i pseudohalucynacje. I jeszcze problem, że to wszystko wylewa na forum. Dobrze, że takim jak fronda, o którym wiadomo, że przyciąga podobnych Radziszewskiemu osobników i nie może być traktowane poważnie.
Jan Radziszewski2019.10.6 2:59
Andrzej H i cała reszta - Bóg mówi: do was żydzi „Szatan ma wśród ludzi oddanych i świadomych wyznawców. - Ci tworzą jemu oddany kościół i wiedzą, komu służą, i co jest ostatecznym celem szatana. Tych jest znikoma ilość, bo znając cel szatana – całkowite zniszczenie globu, tak, aby ludzkość nie miała już swojej siedziby – trzeba być zupełnie przeżartym nienawiścią, by w tym planie służyć siłom niewidzialnym. Inni służą „złu” (niewidzialnym siłom) na wpół świadomie, a to znaczy – wiedzą komu służą, ale liczą wyłącznie na sowitą za tę służbę zapłatę. * I otrzymują ją – do czasu.”* 35./ do,czasu więc otrzymuje mamonę i inne dobra + ot taką wizję otrzymała inna dusza mistyczna. 20 IV [1937 r.] Pan Jezus dał mi dzisiaj przeżyć grozę i katusze duszy potępionej. Duszę moją przenikała miłość Jezusa. Czułam Jego obecność przy sobie, toteż ani na chwilę nie traciłam pokoju duszy, pomimo [114] że przed duszą rozgrywały się sceny straszne. Zdawało mi się, że jestem maleńką dzieciną spoczywającą w objęciach matki i z jej ramienia, z wysoka, spoglądającą na coś, co się przede mną dzieje. Do jakiegoś potępieńca zbiegło się naraz wielu szatanów. Nie widziałam ich, a jednak miałam tę świadomość, że są tuż; że są potwornie obrzydliwi i straszni, a tak samo obrzydliwy był ów potępieniec. Szatani rozdzierali mu serce. Zdawało mi się, że tak jak blaszkę złota można rozklepywać i rozciągać na włosowate niteczki, tak oni rozrywali i rozciągali to serce, zalewając je roztopionym ogniem. Czułam, że był to ból straszny, [115] niepojęty, i zrozumiałam, że cierpieć miał ów potępieniec to rozdarcie serca i ten ogień przez całą wieczność za to, że nie nosił za życia ani iskry ognia miłości Bożej w swym sercu. Równocześnie inni szatani wbijali nieszczęśliwemu ogniste gwoździe - osobno w oczy, w uszy [za to], że tymi zmysłami nie chwalił Boga. Skroń jego obijali również rozpalonymi gwoźdźmi – za to, że nie korzystał z ran cierniowej korony Zbawiciela. Zalewali szatani te rany rozpaloną smołą, by palić umysł, który – stworzony na to, by Boga poznawać - zajmował się sobą, stworzeniami i grzechem. Zęby wyrywali równocześnie z taką wściekłością, że szarpali głową na wszystkie strony, podrzucali nią [116] w górę, uderzając o jakieś ogniste sklepienie, a potem rzucali w czeluście i znowu czynili to samo. Nieszczęsny wydawał z siebie straszliwe wycia, piski, którym odpowiadało echo całego piekła, groźne jak ryk lwów czy szakali i więcej jeszcze. Trwało to wszystko tylko chwilę, lecz duszą wstrząsnęło do głębi. ot to was czeka miłośnicy cezara /J 19,15)
Jan Radziszewski2019.10.6 2:15
Andrzej H vel Dzielnicowa i cała reszta - żydzie marnie z tobą będzie jak do piekła wpadniesz wtedy to okaże żeś głupim durakiem był. wtedy to dopiero będziesz z radością jak pijany piał."!! ha ha ha.
Cztery2019.10.6 0:06
Małe dziecko też uważa, że może dotknąć rozżarzonych drzwiczek kominka, że póki nie poznało gorąca, to go nie ma....
Magdalena2019.10.6 0:04
Czytac te komentarze, to uczyc sie jak Szatan dziala. To przerazajaca, bezsilna nienawisc!
Klapaucjusz2019.10.5 22:49
A potem mówią, że Greta Thunberg jest szalona...
Luzifer®2019.10.5 21:18
W doopie byla i g****o widziala. Psychicznie chora, opetana swoja schozofrenia biedna istota.
Lennon2019.10.5 20:25
- drugie - ustawiczny wyrzut sumienia; - trzecie - nigdy się już ten los nie zmieni; Masło maślane. Ustawiczny = nieprzerwany. Wobec tego drugie = trzecie.
andrzejhahn32019.10.5 19:00
oto kolejne dowody na to ze katolicyzm to kicz
andrzejhahn32019.10.5 17:32
znowu o tej psychicznie chorej wariatce faustynie miewajecej halucynacje i urojenia
wacula2019.10.5 17:05
dzielnicowy ===TAK nie wierzysz bo nie widzisz tak samo jak w łyżce metalowej którą jadłeś obiad atomy elektrony itd tam istnieją Ale ty ich nie zobaczyłeś .UWIERZ BO ONE ISTNIEJĄ JAK ŚMIERĆ I BÓG -ZAPAMIĘTAJ !!!!!!!!! I nie zbieraj już więcej chrustu na swój stos w piekle na wieki gdzie NIE MA CZASU .Czas jest tylko dla ciebie na ziemi i to parę latek -WIĘC widzisz Czas już najwyższy zacznij się już modlić bo rychło spotkasz demona który podpala twój stos ogniem wiecznym
bezlitosny internauta2019.10.5 16:55
Paradne. Otaczacie czcią chorą psychicznie zakonnicę, a jednocześnie kpicie z domniemanych zaburzeń psychicznych Grety Thunberg.
Ala2019.10.5 22:35
Faustyna była wielokrotnie badana przez specjalistów, nigdy nie stwierdzono u niej żadnych zaburzeń o podłożu psychicznym, nawet najmniejszych.
anonim2019.10.5 22:57
Badania przez specjalistów watykańskich nie mogły dać innych wyników. Badania doktorów kościoła, po 300 latach życia Matki boskiej, też stwierdziły że była dziewicą, czego nawet przy dzisiejszym poziomie medycyny nie dało by się stwierdzić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anonim2019.10.5 23:00
Ala ma KOTA. Hahahahahahahaha
Jan Radziszewski2019.10.6 3:08
a rozum u ciebie ktoś widział . nawet ty sam go nie zobaczyłeś, nie mówiąc o innych
fthdfgh2019.10.5 16:16
a czas biegnie nieublaganie, kazdy w koncu umrze a wtedy bedzie juz za pozno zeby cokolwiek naprawic, zmienic, .............. ostateczność
katolik2019.10.5 15:34
Bełkot schizofreniczki!
fthdfgh2019.10.5 16:13
dzielnicowy juz wiesz co cie czeka, bo jakos tak skromnie sie wypowiedziales
marek2019.10.5 16:17
Będziesz miał "schizofreniczkę" niebawem.
Jan Radziszewski2019.10.6 2:09
żydzie marnie z tobą będzie jak do piekła wpadniesz wtedy to okaże żeś głupim durakiem był. wtedy to dopiero będziesz z radością jak pijany piał."!! ha ha ha.
Witek2019.10.5 14:57
Współczuje .