04.02.19, 13:35

Szokujące słowa Pawła Kasprzaka ws. Magdaleny Ogórek

W wywiadzie przeprowadzonym przez portal wPolityce.pl Paweł Kasprzak, lider Obywateli RPm wskazuje, że poszkodowana przez Obywateli RP Magdalena Ogórek jest nie ofiarą ich agresji, ale sprawcą, a dokładniej przestępcą, gdyż pracuje w przestępczej organizacji, czyli w... TVP.

Zacytujmy tu jego słowa dotyczące p. Ogórek: „Pracuje [ona] w instytucji, która prowadzi przestępczą i zbrodniczą działalność. Jest nieodróżnialna nie tylko od tego, co wyprawiała propaganda stalinowska, ale nazistowska również. To jest ten sam język i ta sama metodologia. Tylko czekać na efekty, zresztą Paweł Adamowicz już zginął w Gdańsku”.

Jak widać Kasprzak oskarża Telewizję Polską o śmierć prezydenta Gdańska. Jest to o tyle ciekawe, że z drugiej strony twierdzi, że nie obciąża „PiS-u, ani TVP za śmierć Pawła Adamowicza”.

Widoczny tu brak logiki pojawia się również w twierdzeniu, że „Obywatele RP” protestują pokojowo, stojąc „codziennie rano przed siedzibą TVP” z białymi różami i „do nikogo się nie odzywając”. Tymczasem, jak wygląda ten protest, gdy w prowadzących go zagra nienawiść, widzieliśmy niedawno.

Paweł Kasprzak widział jednak coś innego. I znów przytoczmy jego słowa: „Jestem oburzony komentarzami mediów z obu stron odnośnie sytuacji pod siedzibą TVP. Tam nie doszło do żadnej przemocy. Nie byłem tam, natomiast oglądałem filmy na ten temat. Widać na nich wyraźnie uśmiechniętą twarz niczym niezagrożonej Magdaleny Ogórek. Oczywiście bardzo niedobrze, jeżeli puszczają emocje ludziom z naszej strony, natomiast chcę podkreślić z całą mocą, że tam nikt niczyjemu bezpieczeństwu nie zagrażał i nie było tam niczego nieadekwatnego, jeśli chodzi o reakcję na to, co wyprawia TVP”.

Widać tu klasyczną, wręcz ewangeliczną obłudę, kiedy ktoś widzi nie widzi „belki w swoim oku”, podczas gdy dostrzega „drzazgę” w cudzym. Strzeżmy się takich obłudników. Zwłaszcza, że od słów przechodzą do czynów. Magdalena Ogórek była pierwsza, kto wie, który pracownik Telewizji Publicznej, lub jej gość będzie następny.

erl/wpolityce.pl

Komentarze

JR2019.02.5 7:23
Jakież prymitywne te wpisy. Choćby tej paniusi Marii Błaszczyk. Prymitywne myślenie świadczy o niskim poziomie inteligencji. "Obejrzałam to nagranie, nikt jej nie dotknął". Szkoda Pani Błaszczyk, że Pani Ogórek nie została zlinczowana? Przecież siedziała w aucie. Jeszcze tego brakowało by wybite zostały szyby! Niech się Pani z tą swoją inteligencją zamknie. Czyżby ocena Pani wynikała z zazdrości?
Maria Błaszczyk2019.02.5 16:47
Zanim wsiadła to auta, to uśmiechnięta i wysyająca buziaczki do niego szła. Nikt jej nie zlinczował. To nie była żadna kara. To było wyrażenie opinii na temat publicznej działalności tej pani. I nie, nić tu nie wynika z zazdrości. Ja akurat nie potrafię zazdrościć nawet dużych pieniędzy zarabianych metodą sprzedania jakiejkoliwek przyzwoitości.
student2019.02.5 6:35
Maria, dla mnie każdy człowiek posiada prawo do osobistej GODNOŚCI, mogę się z kimś nie zgadzać, ale to nie daje mi prawa zachowywać się w taki sposób. Nie zgadzasz się z kimś, zrób to w cywilizowany sposób, napisz list do Prezesa TVP, napisz i zbierz podpisy pod petycją, masz do tego prawo. Dla mnie Pani Magdalena też jest stronnicza, ale zwyczajnie jej nie oglądam. Nie oglądam też TVN-u który też jest stronniczy, ale też nie pluje na ich dziennikarzy i nie niszczę ich mienia. Ciekaw jestem, jakby ktoś Ciebie Mario tak potraktował, czy dalej uważałabyś, że to normalne. Co do słów Pana Kasprzaka, znane mi są te sposoby, niejednokrotnie słyszałem, że to przecież kobieta jest winna, że ktoś ją zgwałcił. Agresor oskaża swoją ofiarę o agresję. Fajna linia obrony nieprawdaż? Nic nikogo nie usprawiedliwia wyrządzenia drugiej osobie krzywdy!! Nawet jeśli to nie jest przemoc fizyczna, była to przemoc psychiczna! Co innego powiedzieć komuś, że jest stronniczy i jest kiepskim dziennikarzem, a co innego krzyczeć do niego wulgaryzmy.
Maria Błaszczyk2019.02.5 16:44
Ale nikt ie naruszył jej godności (choć ona cudzej godnosci nie uważa, w jej programach można ludzi obrażać, ile wlezie). Nikt na nią nie napluł. Zresztą - dopiero co prokuratura nam uświadomiła, że naplucie kobiecie w twarz i kopnięcie jej to rzecz całkowicie dopuszczalna, będąca jedynie „wyrazem niezadowolenia” (gdy ktoś stanie na Twej drodze z transparentem "Faszyzm stop" to rzeczywiście może zranić Twoje uczucia religijne, nieprawdaż - a przecież nie kopali w miejsca newralgiczne). Nikt jej nie zrobił krzywdy. Krzywdę to zrobiona panu Adamowiczowi - a jednak okazało się, że to niczyja wina, a obecnie wylewa się hektolitry gnoju na jego rodzinę, bo nie tak przeżywa żałobę, jak Fronda sobie życzy. Przypominam też panią urzędniczkę państwowa, co pani krzyczącej nad wyraz obrzydliwe i wulgarne słowo "Konstytucja" dała w twarz- i niczym Inka "zachowała się jak trzeba". Pani poseł Pawłowicz od razu wyczuła tę różnicę: uderzenie kobiety w twarz: symboliczna forma niezgody. To zupełnie coś innego niż wyrażenie opinii o warsztacie dziennikarskim pani Magdy, nieprawdaż? Pan Rachoń rownież wie, jak chronić godność obywatelek i nazwał trzaśniećie tej strasznej kobiety krzycząej straszliwą obelgę "Konstytucja" „pięknym, honorowym gestem zgodnym z polską tradycją” i żałował tylko, że uderzenie było „za słabe”. Inny przykład: 26 września 2017 po tym, jak grupa Młodzieży Wszechpolskiej skopała w Radomiu leżącego działacza KOD pani rzeczniczka Mazurek tak się wypowiedziała: "To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem". Nikt nie zniszczył jej mienia - a gdyby jednak - nalęzy go skazać na zapłacenie za szkodę i jeszcze nawiązkę. Ja nikogo za publiczne pieniądze nie obrażam. Ja nawet po ludzku jej współczuję - nie lubię, jak ktoś na mnie krzyczy i mi wymyśla. Ale bez przesady. Dobre samopoczucie pani Ogórek nie jest tu priorytetem. Pomysł, że protestować przeciwko pani Magdzie szerzącej nienawiść i kłamliwą propagande za publiczne pieniądze to mozna po cichutku i pisząc petycje, których nikt nigdy nie przeczyta - to absurd. To sprzeczne z podsawowym prawem obywatelskim, jakim jest wyrażania sprzeciwu wobec sposobu, w jaki prowadzona jest polityka w naszym kraju, bo pani Magda bierze w tym udział... I jedyny wulgaryzm, jaki na tym nagraniu pada, to już po jej odjeździe. Więc nie.Nikt jej nie wyrządził krzywdy. Jej pracodawcy (czyli płatnicy podatku) ocenili jej pracę. Właśnie jej powiedzieli to, co sam dopuszczasz jako coś, co powiedzieć było wolno.
kowboj2019.02.4 22:55
Dlaczego na calym swiecie (w Rosji tez !) tego typu krzykacze sa natychmaist unieszkodliwieni, i to wg tamtejszego prawa. A u nas NIC im nie mozna zrobic - jakas tam wolnosc na klamstwo, nienawisc, chamstwo itd; Czy my ciagle jestesmy panstwem prawa ? Czy na naszych ulicach pojawia sie na stale nowoczesni "kowboje" ?
tetete2019.02.4 18:05
Ale co innego może mówić UBek ?
Maria Błaszczyk2019.02.4 19:34
Zaraz, zaraz. To coś nowego. Wydaje mi sie, że pan Paweł Kasprzak nie jest UBekiem (zwłaszcza, że sie biedaczek urodził 5 lat po likwidacji UB). I że w ogóle ma ładną opozycyjną kartę.
abc2019.02.4 21:26
Według ciebie ten dziadyga urodził się w 1995 r ? UB istniało do 1990 .
Maria Błaszczyk2019.02.4 21:33
UB istniało do 1956. To dość znany fakt.
abc2019.02.4 20:24
Ten dziadyga kasprzak wygląda na 80 .
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.4 16:33
PiSdzielczy ideał matki Polki - sztuczne rzęsy, doczepy, tona tapety, krzywy ryj, a do tego naleśniki zamiast cycków :)
Maria Błaszczyk2019.02.4 17:50
Serio, na tym polega problem? Nie na jakości "dziennikarstwa" tej pani? Nie na podwójnych standardach, które pozwalają skopać i opluć kobiety blokujące faszystowski marsz, a nie pozwalają nawrzucać i przykleic naklejek na aucie nieprofesjonalnej "dziennikarce" na usługach rządu? Tylko na jej wyglądzie? (w ogóle mnie ona się wydaje super ładna... co w niczym nie zmienia mojej oceny jej działalności) Tylko jakie to ma, kulson, znaczenie?
Adam M.2019.02.4 19:05
Marysiu serio,uważasz że ktokolwiek ma prawo naklejać coś na jej aucie,pluć,wyzywać,dotykać jej,blokować przejazd.MOTŁOCH który ją zaatakował naruszył jej prawo do nietykalności cielesnej,a na to są paragrafy.Szczujesz do łamania prawa?W tłumku frustratów mógł być nożownik,to też nie jest dla Ciebie problemem.
Maria Błaszczyk2019.02.4 19:31
Już bez przesady z tym motłochem... Obejrzałam to nagranie, nikt jej nie dotknął, więc żadnej nietykalności nie naruszył, Adasiu. Nikt nie pluł. Nikogo nie szczuję - tylko nie podoba mi się, jak jednych wolno skopać, a innym nie można zalecić, by się wstydzili.
Maria Błaszczyk2019.02.4 20:10
Aż wróciłam, żeby Cie zawiadomić, że czynności prowadzone przez policję (wg jej własnego komunikatu) dotyczą: łamania art. 90 kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek oraz art. 63a, czyli bezprawnego umieszczania ulotek. Nic o naruszaniu nietykalności. Nic o nożownikach. Nic o pluciu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.4 19:34
Nie jest dziennikarką. Przyszła się kuurwić do telewizji niby publicznej, obraża całą opozycję w tym społeczność LGBT. Na tym polega problem.
Maria Błaszczyk2019.02.4 20:06
No więc tu pełna zgoda. Dlatego dziennikarstwo w cudzysłowie. Dlatego uważam, że należy ją krytykować, domagać się jej odwołania, a także że dopuszczalne jest zranienie jej uczuć domaganiem się "zatrudnienia dziennikarzy" - zwłaszcza, że mówimy o telewizji niby publicznej. Nie ma we mnie żadnego pragnienia obrony działalności tej pani. Ale wkurza mnie ocenianie kogokolwiek, przez pryzmat wyglądu. Po pierwsze jest to nieistotne, bo drugie uprzedmiatawiające, po trzecie subiektywne (bo mnie się ona z wyglądu akurat podoba; ojcu moich dzieci, który jest bardzo hetero również). Mówię to z punktu widzenia kobiety, której ten sposób oceniania zatruwa życie. Wygląd, o ile schludny, nie powinien podlegać dalszej ocenie, bo nie ma znaczenia, a jest sprowadzaniem kobiet do roli przedmiotów.
abc2019.02.5 1:57
Oto lewacka tolerancja , aleś ty myśląca inaczej i podła , życzę ci też takiej sytuacji gdzie zostaniesz za atakowana .
Maria Błaszczyk2019.02.5 16:21
No właśnie to robisz. Atakujesz mnie. Bo się nie zgadzasz z moimi poglądami. Czym się różni nazwanie mnie podłą od krzyczenia "hańba"? Tymczasem pani Ogórek zdecydowała się wytaplać w szambie, jakim jest propaganda TVP. Za publiczne pieniądze, zresztą. Zajmuje się szerzeniem nienawiści - antysemityzmu, przeciw osobom LGBT, uchodźcom. Przyjmując taką robotę - trzeba się liczyć z tym, że będzie się ocenianą (choć, jak być może zauważyłeś, nie ma we mnie zgody na ocenianie jej przez pryzmat wyglądu, jedynie tego, za co się jej płaci).
Konrad2019.02.5 5:41
powiedz mi dumny hmmmm ile Putin płaci trolom za wpisy ?
trucker 2019.02.5 14:30
Pokaz swoj ryj tchorzu.
Adam M.2019.02.4 15:38
Ten Durny Gej w kółko ten sam tekst zamieszcza.Czy ty debilem jesteś Durny Geju ?
Leon Napoleon2019.02.4 15:10
Pan Kasprzak uwierzył, że jest opiniotwórczy... Słabe to. Smutne jak ludziom miesza się w głowach..
Wilhelm Thell2019.02.4 14:32
A pampersa, Mizeria na sobie miała, czy majty zmoczyła, uciekając przed swoimi widzami???
abc2019.02.4 20:25
Moron
Konrad2019.02.5 5:40
to nie jej widzowie . Pani Ogórek ma ambitne programy .Oni takich nie oglądają :)
trucker 2019.02.5 14:27
Sprawdz swoje pieluchy biedaczku.