28.10.20, 21:31Fot. screenshot - YouTube (Wanda Nowicka)

Szokujące! W. Nowicka o aborcji w przypadku zespołu Turnera

Michał Rachoń pytał w programie „Mineła 20” wicemarszałek Wandę Nowicką o to, dlaczego Lewica chce możliwości przeprowadzania aborcji w przypadku wykrycia u dziecka zespołu Turnera. „Mówimy o przerywaniu ciąży – nie o zabijaniu” – odpowiadała Nowicka.

Dotychczas jedną z przesłanek do aborcji było podejrzenie u dziecka zespołu Turnera. Najważniejsze cechy tego występującego tylko u dziewczynek zespołu wad to niski wzrost, słabo zaznaczone cechy żeńskie i wrodzona dysgenezja gonad powodująca w większości przypadków bezpłodność.

- „Od jakiego wzrostu i od jakiej szerokości szyi takie dziewczynki mają prawo żyć?” – pytał wicemarszałek Nowicka Michał Rachoń.

Ta unikała odpowiedzi, ale gospodarz programu dopytywał, dlaczego zespół Turnera ma być przesłanką do legalnego zabicia dziecka w łonie matki:

- „Kiedy mówimy o przerywaniu ciąży, mówimy o płodach, a nie dzieciach, jak wy cały czas sugerujecie i manipulujecie” – odpowiedziała.

- „Lewica, w tym również ja uważamy, że w Polsce powinna obowiązywać legalna aborcja do 12 tygodnia, bez podawania przyczyn” – dodała wicemarszałek.

kak/TVP Info, niezależna.pl

Komentarze

B522020.10.31 13:24
najpierw eliminacja chorych nienarodzonych następnie wyeliminować tych którzy się rozchorują a na koniec eutanazja zaraz po przejściu na emeryturę nic tylko na was głosować
poPO=kurw...złodzieje, mordercy2020.10.30 14:27
a co z NOWICKĄ cierpiąca na zespół nie branej od lat wściekłej wszystkimdajnej suki!!! eutanazja???
aaaa2020.10.29 17:37
Opis choroby idealnie pasuje do Nowickiej jedyna różnica to inteligencja, u pani vice jej wyraźnie brak, ach te oczy i kompletna pustka
feminazistki są binarne, to nie kobiety2020.10.29 16:53
a skąd my wiemy że na "strajkach kobiet" są kobiety? czy aby na pewno wszystkie czują się kobietami?
ks. Bogusław2020.10.29 15:38
Kwestia aborcji przypomina mi żądanie Herodiady: "chcę głowy Jana na misie". Jan Chrzciciel przez swe nauczanie był zagrożeniem dla kariery Heroda i nieprawej żony Herodiady
poPO=kurw...złodzieje, mordercy2020.10.29 12:00
nowicka SZMATO wszyscy wiemy że jesteś PSYCHOPATKA ABORCJONISTKA która nie tylko ze jest obrzydlia ale ty starucho nie potrafisz sobie dać rady z samą soba , a twój synal....koń mi sie tarza ze śmiechu!!!
Kik2020.10.29 11:50
"Sfilmowaliśmy także tzw. "aborcję przez częściowy poród". Jest to procedura wykonywana w 26-28 tygodniu ciąży, gdzie pęcherz płodowy jest przerwany, nóżki płodu są wyciągane za zewnątrz i płód jest cały urodzony tylko główka jest wewnątrz. Ponieważ główka jest za duża - a celem procesu jest zabicie dziecka, więc ostre urządzenie ssące jest przykładane do jego główki i wbite w mózg. Mózg jest wessany, czaszka zapada się i wtedy można wyjąć płód już martwy". http://parafiapawlowice.pl/artykuly/22-aborcja/190-swiadectwo-dr-bernard-nathanson
lewacka tęczowa lewatywa2020.10.29 11:44
aborcyjna wandziu szkoda, że ciebie nie wyskrobali. nie byłoby też twojego bolszewickiego syna, tak przy okazji
a QQ2020.10.29 11:39
Natychmiast abortować Nowicką do walhalli.
Anonim2020.10.29 11:33
Nowicka do gazu
Jahu🐟2020.10.29 11:17
Nie rozumiem dlaczego fronda jest zszokowana. To tak jakby być zszokowanym tym, że Mengele był szkopem. Nowicka to I aborter w III RP.
leszczyna2020.10.29 10:26
do @Justyny S Kościół akurat broni życia kobiet z zespołem Turnera, co robi to też dziennikarz, o którym mowa wyżej. Wasza twarz natomiast, p. Nowicka, jest za zabiciem takich dziewczynek w łonie ich matek. Łaskawie zobacz, @Justyno S, że przyznając prawo aborcji na życzenie, w tym co do różnych zespołów genetycznych, trzeba mieć świadomość, że skoro jakieś ośrodki naukowe utrzymują, że homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie, to jest też wykrywalny prenatalnie, zatem będzie służył do skrobania płodów potencjalnie przyszłych osób LGBT. Będzie dobrze, jak gejowski płód pójdzie do pieca jako odpad medyczny? Dobrze, żeby LBGT zniknęło z populacji drogę eliminacji prenatalnej, jak to się dzieje z zespołem Downa?
Kik2020.10.29 11:55
Lewactwo tak się zapętliło w swoich zeznaniach, że zaraz zacznie gryźć własny ogon i zapomniało, że każdy kij ma dwa końce. Na potrzeby seksedukacji, twierdzą że dziecko masturbuje się już w łonie matki, a na potrzeby aborcji twierdzą, że to zlepek komórek, aż do urodzenia się główki. Jak dojdą do tych samych wniosków co Ty, to zaczną postulować zakaz homofobii wobec płodów LGBT i chciał nie chciał, obowiązkowo trzeba będzie urodzić.
Maria Błaszczyk2020.10.29 12:38
Ale nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, że pani Nowacka chce "zabijać" jakiekolwiek dziewczynki. Pani Nowacka jest za prawem do wyboru. W tym ujęciu przymusowa aborcja jest takim samym złem jak jej nakaz. To przynajmniej częściowo tak jak z byciem demokratką. Demokratka jest za tym, by ludzie mogli wybierać. Ja wcale nie chcę, by wygrał PiS albo PO albo inne SLD. Bynajmniej. Ale chociaż mam własne poglądy, co do których słuszności jestem przekonana - inaczej bym przecież je zmieniła - to uznaję prawo innych do innych wyborów, co w przypadku demokracji akurat ściągnęło nam PiS na głowy...
leszczyna2020.10.29 13:22
Pani Nowicka pozbyła się swojego dziecka, co przyznała w programie Tomasza Lisa w TVP lata temu. Zatem jest za tym, żeby ktoś tak jak ona mógł zadawać śmierć człowiekowi w łonie jego matki. A obecne zwolenniczki aborcji na życzenie odrzucają to, co Ty napisałaś: chcąc się pozbyć PiSu nie dążą do wygrania wyborów i zmiany władzy, ale zapowiadają jej obalenie przemocą. Więc jeśli Ty optujesz za legalną drogą demokratyczną, to dla takich osób, i dla Ciebie i dla mnie, one mają jedną odpowiedź: "Wypier . . . ć!"
Maria Błaszczyk2020.10.29 15:11
??? Co najwyżej jest za tym, by kobieta miała prawo do decydowania o własnym ciele. Wiele kobiet przerwało ciążę, z różnych powodów, z pokolenia pani Nowackiej mniej więcej co trzecia Polka. A czym innym jest zaakceptowanie wybrania PiS w demokratycznych wyborach - ostatnie już takie zresztą nie były, nie ma więc powodu przypuszczać, że następne będą, więc trudno na nie liczyć - a czym innym pozwalanie mu na zniszczenie demokracji, czyli odebranie ludziom wyboru. Ja jestem właśnie za tym wyborem. Właśnie za drogą demokratyczną. Ale to wymaga: dostępu do informacji - PiS dziwnym trafem wygrał tam, gdzie najmniej ludzi używa internetu, a najwięcej ogląda TVP. Niezmienianie reguł w trakcie wyborów - w czasie ostatnich to chyba z 10razy zmieniano. Sąd Najwyższy, który nie jest na usługach pana prezesa. Itd. Niby jak chciałabyś te wybory wygrać, jeśli w razie wygranej uznana zostanie ich nieważność? I jeśli wiesz, że na "wybory kopertowe" wydrukowano 3 mln dodatkowych kart? Demokracja uliczna, kontrola społeczna, swoboda wygłaszania opinii to część demokracji. Zupełnie kluczowa. To, co robią ludzie, to właśnie jest demokracja.
Anonim2020.10.29 14:03
Znowu się kompromitujesz? Wczoraj wyszłaś na idiotkę i dalej ci mało?
Anonim2020.10.29 14:04
to oczywiście do M. Błaszczyk - Znowu się kompromitujesz? Wczoraj wyszłaś na idiotkę i dalej ci mało?
Mówiono o niej :2020.10.29 10:07
Nowicką Wandzię finansują firmy zajmujące się aborcją ?
wesoły tęczowy ormowiec2020.10.29 12:11
bo prawda, tylko szkoda, że wcześniej nie wspierały, może by wyskrobała swojego bolszewickiego synalka?
Jacek2020.10.29 10:00
Nowicka jest najprawdopodobniej wielokrotną aborcjonistką. A wiadomo, ludzie źli, nikczemni, których gryzie sumienie, chcą żeby złemu czynić zadość w jak największej grupie, bo będzie raźniej. Za Nowicką trzeba się modlić, bo ta zagubiona, grzeszna i zakłamana kobieta zmierza dużymi krokami ku wiecznemu potępieniu, a tego nie można życzyć nikomu... PS te oszalałe z nienawiści nastolatki, które same nie wiedzą czego chcą, to córki, wnuczki takich Nowickich i systemu zepsutej neomarksistowskiej edukacji, mediów i narzucanych trendów przez specy od socjotechnik zwanych inaczej inżynierami dusz
henryk2020.10.29 9:54
Mała,gruba z grubą szyją. Czyżby zespół ?
jon2020.10.29 9:52
Szkoda ze ta kobieta nie uzywa rozumu. Symbol na jej masce to symbol Hitler jugent, tak brawo pani kogo pani reklamuje, bo hitlerowcy tez mordowali i pani jest w tej samej grupie!!!!!!!!!!!!!!
Grizzly2020.10.29 9:35
No i wyszła z komunistki faszystowska k..!
astm.2020.10.29 8:48
Stara czerwona pudernica ze znakiem hitlerjugend. Tylko pogratulować.
tęczowy ormowiec2020.10.29 12:15
ten czerwony znak łączy w sobie nazizm z komunizmem
Japa2020.10.29 8:44
Ja tam na medycynie się znam. Nie wiem , czy badanie umożliwiające odgadnąć , wiedzieć , jaki będzie wynik kopulacji są możliwe czy nie . Nie wiem . Jest inny sposób zapobiegania ciąży , jak pani Nowacka się jej boi( chociaż w Jej wieku ...?)PREZERWATYWY ! ! ! Proponuję feministkom i tym którzy na seksie bezpiecznym zarabiają OBOWIĄZEK UŻYWANIA PREZERWATYW , Aborcję dozwolić tylko wtedy gdy zaciązowana pani np pani Nowacka udowodni ,że nabyła dziurawą gumę . I po kłopocie . No nie ?A to jest ostatnia chwila aby to załatwić , zbliza sią czas kiedy kopulowanie zacznie się i publiczne i odkąd możliwe "Dokąd " też .
Michał Jan2020.10.29 8:43
Osobiście nie widzę w tej wypowiedzi niczego szokującego. Jak chce do 12 tygodnia, to nie ma znaczenia zespół Turnera, Downa, a nawet potencjalne bycie supermanem. Trudno spodziewać się, że wilk nie będzie zagryzał owiec. Mamusia osobnika miłującego dokonania RKKA w latach 1939-41 może mieć po doświadczeniu z nim pewne wyrachowanie.
Justyna S2020.10.29 8:42
A co jak wam powiem, że zespół Turnera to jeden z problemów wchodzących w skład interpłciowości czy literki I w LGBTI? zespół Turnera to wada genetyczna objawiająca się brakiem drugiego chromosomu warunkującego płeć, zamiast prawidłowego XX, jest tylko X. Kościół i PiS poniewiera tymi ludzmi jak ideologią
Michał Jan2020.10.29 8:43
Ale nie eksterminuje...
Justyna S2020.10.29 8:49
Na tym forum jest wiele osób, które chętnie eksterminowałyby te osoby, wystarczy poczytać komentarze. Już nie mówiąc o tym, iż szczując na te osoby powoduje się, że te osoby same pragną się eksterminować.
Karol2020.10.29 9:36
Za to zwaszych ust, wylewaja sie cale potoki:" milosci, dobra i pokoju " !
salamandra2020.10.29 10:00
Według twojego rozumowania lepiej tych ludzi zabić wcześniej bo same i tak się zabiją. Pokaż przykład, że kościół tymi ludźmi poniewiera. To wy tworząc te swoje lewackie ideologie poniewieracie ludźmi. Oznaczacie ich i klasyfikujecie broniliście kiedyś klasy robotniczej teraz zajęliście się obroną ludzi o innych orientacjach. Ta wasza obrona zawsze kończyła się masowymi zbrodniami na wszystkich tych normalnych i tych co teraz bronicie. W genach macie zakodowane kłamstwo i manipulację.
lewacki wesoły tęczowy szczur2020.10.29 12:16
czyli ty?
Anonim2020.10.29 9:28
ty jesteś babo chora, bardzo chora
Turnerka2020.10.29 14:33
To ja ci powiem... PIEPRZYSZ! Nie jestem żadnym interpłciowym tworem chorych mózgów, tylko normalną kobietą. Może sylwetkę mam bardziej jak dziewczynka niż dojrzała kobieta i muszę suplementować hormony. Ale mam normalne poczucie kobiecości, emocjonalność normalną dla kobiety no i jestem normalnie zdolna do bycia żoną, choć nie będę matką (biologicznie, bo prawo do adopcji też mam)!
Maria Błaszczyk2020.10.29 21:05
A kto twierdzi, że jest inaczej??? Niby czemu sądzisz, że interpłciowe osoby są "nienormalne"? Są tak samo normalne, jak cała reszta, tylko interpłciowe. Poważnie, często przecież fakt interpłciowości wychodzi na jaw dopiero, gdy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę... Wniosek z tego, że osoby interpłciowe, z wyjątkiem bycia interseks, często niczym się nie różnią...
tanie narzędzia do aborcji - tanio2020.10.29 8:42
z moją niską prowizją na fundację własną" Chrońmy życie"
Les2020.10.29 8:33
Ona ma wszystkie zespoly,syndromy i powinna byc usunieta ze spoleczenstwa o kazdej porze dnia i nocy, po 50 roku zycia,txlko suszenie na strychu.
Roman2020.10.29 8:29
zgodnie z prawem od chwili poczęcia mamy do czynienia z dzieckiem. I proponuję tej lewicowej niedouczonej babie przeczytać art. 182 kro, gdzie mowa jest o tym, że dla dziecka poczętego a jeszcze nienarodzonego można ustanowić kuratora. Dla dziecka, a nie płodu. Tak mówi prawo polskie. I koniec
Anonim2020.10.29 10:10
Z kolei kodeks karny w artykule 147 mówi: "Kto zabija człowieka..." - ale aborcja karana jest z innego paragrafu, co jasno oznacza, że nie jest zabiciem człowieka, a zatem że embrion nie jest człowiekiem.
leszczyna2020.10.29 10:29
Zatem można poprawić kodeks karny i przywalić za aborcję karę jak za zabójstwo z premedytacją. Tego chcesz?
Maria Błaszczyk2020.10.29 12:43
Jeśli mam wybierać między zakazem aborcji, który jest fikcją służącą upodleniu kobiet i pokazaniu im ich miejsca w szeregu a rozwiązaniem, które będzie przynajmniej spójne i logiczne - to wybieram to drugie. Wtedy te PiSowskie i solidarnopolskie kobiety, które przerywają ciąże tak samo, jak wszystkie inne - znajdą się w tej samej sytuacji co reszta. Bo póki co one z własnej hipokryzji mają tylko profity. Bierzmy się zatem do budowania więzień, te tysiące straszliwych zbrodniarek co miesiąc muszą gdzieś trafić.
Anonim2020.10.29 14:06
ale ty mądra jesteś, może cie do wysokich abciachów zatrudnią
ABORCJA DEFINICJA2020.10.29 16:16
Aborcja definicja. ABORCJA (łac. abortio; abortus - poronienie) - zabieg mający na celu przerwanie ludzkiego życia w okresie płodowym (wewnątrz-macicznym). POTRAFISZ CZYTA ZE ZROZUMIENIEM TEKSTU ?
Wątpie/runie/.2020.10.29 11:42
Zapis art. 182 kodeksu rodzinnego - odnosi do rozumienia pojęcia w tej ustawie. Podobna sytuacja, jest w art. bodaj 2 ustawy o rzeczniku praw dziecka, z tym że tu zaznaczono - dla niegramotnych iż to pojęcie obowiązuje w sprawach regulowanych w tej ustawie. Źródłem prawa o znaczeniu powszechnym - kochasiu - jest KONSTYTUCJA!!!! A obydwa zapisy w konstytucji - oparcia nie mają nawet minimalnego. Nie są też źródłem prawa - wyroki TK. /dla jasności - art. 182 kro - pochodzi z 1964 roku/.
tfu! antyPOlakom!2020.10.29 8:25
ukraiński chazar Schetyna sromotnie pożałuje tego, że to parchate lewactwo wykopał z krypty - co sam publicznie przyznał mosze czarzasty - i umieszczając to antypolskie , niemoralne towarzystwo na listach tonącej łajby PO-KO , wprowaadził na polityczne salony RP i UE! tfu!
Polak2020.10.29 8:08
Dla sekciarzy to na pewno szokująca koncepcja - jak to tak, nie tylko nie zabijać kobiet, ale jeszcze dać im prawo wyboru?
cheche sekciarzu2020.10.29 8:26
"Polak"?? a w metryce jak?
Michał Jan2020.10.29 8:32
Jeżeli niepozwalanie na uśmiercanie rozwijającej się w łonie istoty z byle powodu, ma być "zabijaniem" właścicielki łona, to człowiek, który zjadł własne dzieci dla ratowania życia ich ojca wychodzi na całkiem rozsądnego.
Polak2020.10.29 9:39
O czym bredzisz? Sami sekciarze twierdzą że niedopuszczalne jest grożenie życiu kobiety dla ratowania płodu,więc sama koncepcja zakazu aborcji jest sprzeczna z "logiką" katolików.
Michał Jan2020.10.29 10:05
Osobnikom takiego pokroju nie zwykłem odpowiadać. Jak się nauczą pisać w sposób akceptowalny, to zaznajomię ich z moim stanowiskiem. Do tego momentu niech sobie żyją w swoim urojonym przez czerwone książeczki świecie.
Polak2020.10.29 10:22
To naucz się pisać żebyś umiał odpowiadać jak już zmądrzejesz i zaczniesz myśleć. Poza tym jako katolik z definicji nie jesteś Polakiem, więc twoje stanowisko może mieć znaczenie co najwyżej dla innych sekciarzy w Watykanie.
Michał Jan2020.10.29 12:27
No i proszę, jak to się czwororęczni rozzuchwalili! Wpadło im do głowy (wreszcie chociaż to), że mają prawo określać, kto jest Polakiem a kto nie.
Anonim2020.10.29 16:44
nie używaj nicka "Polak" chazarski sowiecie, bo myśmy was tu nie zapraszali ani nie pozwolili zmieniać nazwisk na polskie
Kacap2020.10.29 8:00
Przerwanie ciąży - to sprawa ciężarnej kobiety. Kościół ma prawo apelować - aby nie przerywały. A frondowe kanalie - nie mają w tej materii - żadnych uprawnień - z wyjątkiem szczekania.
dr2020.10.29 8:23
przerwanie ciąży to sprawa dwóch równorzędnych podmiotów : poczętego dziecka i matki w przypadku gdy dojdzie do przerwania... to mamy trzech przegranych , brak dziecka ,depresja i wyrzuty sumienia matki, i państwo traci przyszłego obywatela. od momentu poczęcia powstaje nowy człowiek z nowym kodem genetycznym ...a fakt że przez kilka miesięcy nie przeżył by po za łonem matki nie jest powodem do zabicia i o tym orzekł trybunał ... oczywiście lewica ma problem z elementarnymi pojęciami i kłamie od rana do wieczora i od wieczora do rana ... a protesty organizuje dla tego że chce obalić PiS metodą "uliczną" a ponieważ każdy normalny człowiek ma lewicowe protesty "głęboko w d..." no to zaczęli napadać na kościoły ale ale to zła opcja ...bo przyszłe wybory macie już przegrane... a ja mogą wam ino podziękować za naganianie elektoratu do PiS
Anonim2020.10.29 10:12
Tą depresję kobiety wyssałeś z pyty swojego proboszcza, katołaku? A państwu już w ogóle nic do tego.
Michał Jan2020.10.29 8:26
To oczywiście są przesądy niemal ze Średniowiecza. Obecnie nauka, na którą tak chętnie powołują się "racjonaliści", odkryła kod DNA i to, że istota rozwijająca się w łonie kobiety ("matka", to dla niektórych z nich zbyt górnolotne słowo) ma ten kod inny niż ona. Wniosek jest prosty dla średnio inteligentnej małpy - to już sprawa obojga.
Anonim2020.10.29 10:14
Kod genetyczny o niczym nie świadczy. Zdarzają się np. osoby z dwoma zestawami kodu genetycznego tzw. chimery. Göwno wiesz o nauce, katołaku.
Michał Jan2020.10.29 12:32
Uwaga! Czwororęczni już wpadli na to, że kobieta w ciąży jest chimerą! Może rzeczywiście wymaganie od nich, żeby byli ludźmi odpowiedzialnymi za swoje czyny jest zbytnio wygórowane?
Maria Błaszczyk2020.10.29 12:50
Co do bycia "matką", to naprawdę oznacza to nieco więcej, niż posiadanie zaśniadu groniastego w macicy - bo wiesz, zaśniad ma inny kod genetyczny niż kobieta. Ale cała ta definicja jest wręcz zachwycająca. Weźmy taką implikację. W katastrofie smoleńskiej zginęło 95 osób, a pan Jarosław Kaczyński został ranny. Jeśli bym się sklonowała, to ta istota, chociażby nobla dostała za wynalezienie mitycznego leku na raka - nie będzie kimś innym niż ja.
leszczyna2020.10.29 13:31
Bliźniaki jednojajowe to naturalne klony, ale to przecież różne osoby. A dziecko nie jest tylko transmisją genów ani kobiety ani mężczyzny, choć jego kod składa się z genów obecnych w chromosomach obojga.
Maria Błaszczyk2020.10.29 15:17
Sto procent zgody. To właśnie jest mój argument. Który był polemiką, z argumentem pana Michała Jana, że skoro aśniad czy cokolwiek innego rozwijającego się w macicy ma to inny kod genetyczny - to decyzja kobiety dotyczy "obojga". Właśnie o to mi chodzi, że kod genetyczny nie czyni człowieka. Zresztą, dlaczego rodziców? Mogę wziąć swoją własną komórkę jajową, anukleować ją i umieścić tam jądro mojej komórki somatycznej. Będę wtedy jedynym rodzicem tak powstałego dziecka. A ono nadal będzie osobną osobą. Dostanie osobny pesel, paszport itd.
leszczyna2020.10.29 16:25
Łożysko i płód mają ten sam kod genetyczny, ale jedno jest człowiekiem , a drugie nie. Tyle, że całe jajo płodowe rozwija się z początkowej zygoty, i niszcząc je na dowolnym etapie zniszczy się też człowieka. Nawet o tym samym kodzie co matka, jak to opisujesz. Po prostu organizm potomny jest inny od rodzicielskiego, chociaż w nim się przez czas ciąży rozwija. Kobieta niech robi co chce ze swoim ciałem, ale nie z ciałem jej dziecka, bo ona nie jest nim ani ono nie jest nią.
mądrego to i posłuchać warto2020.10.29 16:38
Robi tu Panie wiele dobrego. Pozdrawiam Panią
Maria Błaszczyk2020.10.29 21:20
No właśnie pan Michał Jan twierdzi co innego. Że skoro ma inny, to coś to oznacza. No właśnie to nic nie oznacza, znaczenie ma fakt bycia oddzielną osobą. No a fakt, że płod ma inny - lub ten sam - kod genetyczny, wciąż nie czyni z niego właściciela macicy. Kobieta ma prawo decydować w tej sprawie i nie istnieje żadne prawo nadrzędne, które by ją tego prawa mogło pozbawić. Żaden człowiek - a kobieta to człowiek, wbrew dość powszechnemu poglądowi - nie może zostać zmuszony do użyczenia swojego ciała ani innej osobie ani żadnej innej istocie. Nawet jeśli ta istota czy osoba umrze. Chociażby moje życie zależało od jednej kropli Twojej krwi - to Ty masz prawo zdecydować, czy mi ją oddasz. I całe szczęście, bo każde inne podejście by Cię uprzedmiatawiało. Nie zrobi to z Ciebie morderczyni - choć ze mnie zrobi trupa. Znana mi jest zresztą dość dramatyczna historia pokazująca jak to działa w praktyce - bliska mi osoba swojego czasu pracowała w DKMSie. Pewnego razu mieli match, zadzwonili do dawcy, on potwierdził zgodę. Rozpoczęto kondycjonowanie - a dawca przestał odbierać telefon. I nic się nie dało zrobić. Miał prawo to zrobić, choć jego decyzja oznaczała śmierć biorcy.
leszczyna2020.10.31 14:42
Oczywiście, że inny kod genetyczny "kogoś" oznacza. Tak dzieje się w naturze przy rozmnażaniu płciowym człowieka. Klonowanie opisane przez Ciebie to wytwór ludzki, którego brak w przyrodzie - tu nie ma innej możliwości powstania potomka niż rozwój zygoty z odpowiednim zestawem chromosomów. Natomiast pomoc nawet umierającej osobie, o której piszesz, @Mario, że nie jest obowiązkowa, to co innego niż czynność pozbawienia jej życia celowo i wprost. A tym jest aborcja: świadomym, celowym zabiciem malutkiego człowieka w łonie jego matki. Poza tym jeśli ktoś celowo nie podaje choremu leku, czy go podtruwa czy pozbawia środków do życia - spowoduje jego śmierć. Czyli niekoniecznie musi pchnąć go nożem czy zastrzelić. W Biblii są słowa: Zabija człowieka, kto mu odbiera środki do życia - to rozszerzona interpretacja przykazania "Nie zabijaj."
LL2020.10.29 7:59
Dla mnie to ty Nowacka nie jesteś człowiekiem ! - idąc tokiem twojego myślenia to trzeba cię abortować , co ty na to ??
Anonim2020.10.29 7:24
Pani Nowicka : Płody to są w rolnictwie , ziemniaki , marchewka , buraki . W ciele kobiety rośnie mały CZŁOWIEK , a nie płody rolne. Czyli w.g Pani myślenia teraz jak ktoś zabije człowieka to powie w sądzie za Pani przykładem : "ja nikogo nie zabiłem , tylko przerwałem mu oddychanie" .
Polak2020.10.29 8:03
I u ludzi, niezależnie od tego ilu sekciarzy będzie kłamać.
opty2020.10.29 7:21
...Te które mają grubą szyję, o wzroście nie wsPOmnę......
fdf2020.10.29 7:13
Bandy katoli atakują kobiety.
jest wojna, są i ofiary!2020.10.29 8:32
te "kobiety" z niejaką Lump'art na czele, ogłosiły wojnę, to o co teraz ten giewałt?
Michał Jan2020.10.29 8:45
Frajerstwo, de facto nabijające punktów Bardzo Dobremu Człowiekowi, myślało, że wypowiedzenie wojny, to automatyczna kapitulacja strony, której wypowiedziano.
15 letnie dziweczyny2020.10.29 16:50
to dzieci a nie kobiety, zaś w feminazistkach ja kobiet nie rozpoznaję, są zapewne binarne, to jakaś jedna z 70 płci, ale na pewno nie kobieta
BOLEK2020.10.29 7:10
ABORCJONIŚCI-FASZYŚCI-ESSESMANI (ONI SIĘ Z TYM NIE KRYJĄ I NAWET POSŁUGUJĄ SIĘ ZNAKAMI ESSESMANÓW I FASZYSTÓW)!!!!!!!!
Polak2020.10.29 8:04
Jeślii dla ciebie odznaka Szarych Szeregów to znak faszystowski, to lecz się na nogi, na głowę już dawno za późno.
opty2020.10.29 7:03
Aborcja S women nie ma zastosowana. Czas na eutanazję; od 60 roku życia bez względu na niski wzrost i grubość szyi......
Mejer2020.10.29 6:05
Myśle że można Nowicką abortować - jest mała, i ma krótka szyje.
Jan2020.10.29 6:01
Biedna...doskonale odnalazłaby się w Oświęcimiu
Anna2020.10.29 6:00
Przepraszam...stara, głupia krowa...
Ewa2020.10.29 3:10
Ta pani dawno temu odleciała w kosmos i nadaje spoza Ziemi.
Anonim2020.10.29 3:39
Ona nadaje z piekła po prostu. Z domeny szatana nienawidzącego człowieka.
MT(*)2020.10.29 1:11
Na stronie dzisiejszej niezależnej jest kłamliwy artykuł. Proszę na niego uważać. Widać swołocz lewacka opanowała już niezależną!
MT(*)2020.10.29 2:04
Lewacko - tęczowego śmiecia, jak ten powyżej, który kradnąc mój nick usiłuje uchodzić za inteligentnego, wypada scharakteryzować jedynie jako paranoika. Takich schizofrenicznych ludzkich łachmanów wyległo w ostatnim czasie trochę na ulice. I to jest wszystko na co takie śmieci ludzkie stać. Wulgarność, agresja, obłuda. Nic dziwnego, patronują im i szkolą ich UB-eccy i SB - eccy komuniści Jaruzelskiego i Kiszczaka, a w szeregach tej dziczy tacy post - komuniści jak Cimoszewicz, Borowski, Miller, Święcicki, Rosati, Ciosek to czołowe autorytety. Jeden cuchnący szczur więcej czy mniej nie ma więc znaczenia.
Katol ze stali2020.10.29 0:17
Nie było mnie miesiąc na Frondzie i jaka zmiana. Layout super, pagerank Google już 6 jak Interia. Tylko interia spada, a Fronda rośnie. Ale lewackich troli sporo, kiedyś był spokój... Dobra jak dawniej NIECH ZYJE POLSKA I NARODOWY KATOLICYZM. śmierć protestujący zdzirom! Od razu lepiej, Zdrówko stali bywalcy! Polska wygra ulicznicy przegrają... jak zawsze ;)
Hanna2020.10.29 0:14
Czy w końcu jakiś medyk-ginekolog pokaże w TVN t - co to jest poczęcie, kolejne etapy ciąży, przerwanie ciąży i poród. Te lewe może w kapuście znalezione.
asdf2020.10.29 0:05
Dzięki aborcji te dzieci mogą urodzić się zdrowe - tylko później.
czekista2020.10.29 3:49
Co ty prlisz?
y!2020.10.29 0:01
To czerwone świnie z fronda.pl przekonywały, że bezpłodne kobiety nie są w pełni ludźmi. Pamiętajmy o tym.
Anonim2020.10.29 0:55
Dla lewaków jak widać nie są ludźmi wcale, tylko płodami do spłukania w kiblu.
Jarosław Kaczyński (tylko nick)2020.10.28 23:57
Te protesty na pewno są opłacone. Świadczy o tym skala i zasięg, bo nawet pod ambasadami. Zatem płaci Soros albo podobna instytucja z Niemiec. 100% i nie bądźcie naiwni.
Dam2020.10.29 7:43
A może po prostu ludziom nie podoba się to, co zrobił PIS? O tym nie pozmyślałeś? Jak za komuny, jeżeli ktoś protestuje przeciw partii, to opłacony wywrotowiec?
Anonim2020.10.29 9:33
Jesteś niedorozwinięty umysłowo, czy udajesz? gówniarom z liceum nie podoba się .... no właśnie, co im się nie podoba, jak większość z nich nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie - dlaczego tu są? Gdyby za komuny ludzie darli ryje "jeb...." i "wypie...." i grozili śmiercią innym to Polska byłaby jedną wielką kopalnią Wujek. Porównywanie dziczy z protestami Polaków za komuny, to jak porównywanie krzesła z krzesłem elektrycznym
Dam2020.10.29 13:05
Ty to te protesty chyba tylko w TVP widziałeś. Bo jakbyś był na jakimkolwiek na żywo, to wiedziałbyś, że te krzyki są marginesem, a ogromna większość to normalni udzie. Jesteś idealnym wyborcą, takim wytresowanym, nie potrafiącym myśleć samodzielnie.
Anonim2020.10.29 13:34
Kanibale nawołujący do ćwiartowania dzieci nie są normalni z definicji.
Dam2020.10.29 17:45
Ludzie nawołujący do cieszenia się, że dziecko się urodzi i umrze w męczarniach także. Dlatego żadna skrajność nie powinna stanowić prawa.
Anonim2020.10.30 10:24
Ciekawe, że ktoś, kto co niedzielę chodzi dokonać symbolicznego aktu spożywania ciała człowieka nazywa innych kanibalami.
Bit2020.10.28 23:44
nie macie nic do gadania - ci przeciw ci za i ci po środku . scenariusz w realizacji. A Gmina Żydowska jest za .A gmin nie kuma ...
Anonim2020.10.28 23:58
pod jednym warunkiem, że się kontynenty połączą i te zydki sobie skorę do fiutów przyszyją
czekista2020.10.29 3:52
Niemozliwe, slyszalem, ze oni te napletki zjadaja?!
barbarzyńskie rytuały talmudyczne2020.10.29 8:41
ponoć rabin, który obcina napletki malutkim chłopcom zjada te napletki i popija krwią z rany po obcięciu.
Anonim2020.10.29 9:36
chyba strzele pawia ...
Uwielbiam Kaczyńskiego2020.10.28 23:37
Czas na odwet przyjdzie i się bydło strajkujące obudzi.
Olej2020.10.28 23:34
I oni podają adresy polityków i tych których uważają do szykanowania, ze swoich list proskrypcyjnych. Idą pod domy ludzi, zastraszając i grożąc. A dlaczego my nie znamy ich adresów ??? Może warto im złożyć zbiorową wizytę i pokazać jak smakuje presja siły i napaści.
zdeformowany płód2020.10.28 23:31
Odpiərdolcie się ode mnie „obrońcy życia”. Już!
Nina2020.10.28 23:29
Stara przekwitła lewaczko ty już dzieci mieć nie będziesz, to nie namawiaj innych do zbrodni.
Olej2020.10.28 23:27
To jej synalek bolszewik głosi powrót stalinizmu w najczystszej postaci, z pochwalnymi peany dla powszechnego mordowania ludzi w imię rewolucji. Wyzywając Polskę słowami Mołotowa. I my taką sucz tolerujemy pośród nas, w naszym gnieździe. Co więcej taka sucz ma głos w parlamencie. Po 50 latach bolszewii, mordowania najlepszych synów tego narodu. Na trybunie parlamentu gości obraza tego narodu, potwarz.
Konfederata2020.10.28 23:22
Da da da eto prawda! <-- kiedyś pisałem śmiesznym rosyjskim tu na forum, dziś oświadczam. Jestem za Jarosławem Kaczyńskim. Nie da się nie docenić jego pracy i patriotyzmu. Dołączam się do, tak samo myślących tu, stałych bywalców.
Konfederata2020.10.28 23:30
Rosyjskim? To był jakiś volapük :-D
MT(*)2020.10.28 23:09
Na stronie dzisiejszej "Niezależnej" jest artykuł pt "Kibice Lecha Poznań znów przegonili lewaków. Odblokowali Rondo Kaponiera bez użycia siły" a w nim filmik jak kilkunastoosobowa grupa młodych facetów - kibiców Lecha spokojnie ruszyła na przynajmniej kilkusetosobową dzicz lewacko - tęczową okupującą również i uniemożliwiającą przejazd kierowcom na poznańskiej Kaponierze. TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!! Ci faceci tylko spokojnie idą w stronę tej lewacko - tęczowej dziczy, a ta dzicz porzuca transparenty, buty, rowery, przewraca się i wzajemnie tratuje. Krzyczy przy tym w rozpaczliwej panice a ci faceci tylko na nią spokojnie idą. Coś fantastycznego ! Oni ratują honor Polski i tych, którzy schowali się w trwodze przed tęczowo - lewacką dziczą. I jeszcze jedno, to wydarzenie o kapitalnym znaczeniu. Nikt, choćby w tej cuchnącej tęczowym smrodem UE nie powie, że protestujących lewaków w Polsce rozpędza Policja. Kościołów, pomników i polskich ulic bronią zwykli Polacy! I to zwykli Polacy oczyszczają polskie ulice z cuchnącego tęczowo - lewackiego smrodu!
Po 11 ...2020.10.28 23:13
Podobnie działają czołgi. Jedzie taki na ludzi, a oni uciekają, a ci mniej sprawni (albo przywiązani) pękają z lekkim trzaśnięciem. ISIS kręci takie filmy. Coś fantastycznego. TO TRZEBA ZOBACZYĆ!
Po 11 ...2020.10.28 23:16
Na protesty chodzą dziewczynki 15, 16, 17 latki. Jak to się mogło stać, że przestraszyły się kilkunastoosobowej grupy młodych facetów - kibiców Lecha. Normalnie nie ogarniam. Szacun dla kibiców, za odwagę. Wow. Koniecznie trzeba to zobaczyć.
Anonim2020.10.28 23:20
To obrzydliwe wykorzystywać dzieci do promowania mordowania innych dzieci, Tylko sowiety i naziści są do tego zdolni
Po 11 ...2020.10.28 23:22
Inicjacja seksualna to pewnie ok 15 rok życia. Nikt ich nie wykorzystuje. One walczą we własnej sprawie.
Anonim2020.10.28 23:49
Prawie żadna z tych gówniar nie wie po co tam jest, "jeb..." i "wypei...." oraz "moja macica" to dość mizerne argumenta w debacie publicznej nawet na michnikowej agorze. Zaliczony przedmiot i kieszonkowe jak to było w Rzeszowie, oraz możność klnięcia na starszych i bezkarnej demolki, z tych dzieci zrobi degeneraty, a inicjacja seksualna w wieku 15 lat - dziwki
Anonim2020.10.29 0:57
Czyli małoletnie blachary. Na dzieli wołają na takie "świnie", albo "pojemniki", "lachociągi" itp. Kolesie z dzielni mają wiele wesołych określeń na takie pannice.
Anonim2020.10.28 23:18
Dziś w Krakowie widziałem równie zabawną akcje. Dwóch facetów wysiadło z Q7 i na gówniary blokujące przejście na światłach ściągnęli paski z portek i zaczęli lać gówniary z zielonymi kudłami po tyłkach, aż kartoniki "z moją macicą" gubiły. Szkoda że nie nagrałem ale widziałem że przynajmniej dwie osoby nagrywały, to może będzie na necie
Po 11 ...2020.10.28 23:24
Jakie to zabawne. Byczki leją pasami nie swoje dzieci. Super zabawa. Czekam na film.
Po 11 ...2020.10.28 23:32
Ja natomiast widziałem jak kiedyś dziewczynki wracały z kościoła w białych sukienkach z książeczkami w rączkach. Blokowały cały chodnik. Dwóch facetów przechodziło obok, wciągnęli więc pasy z bojówek i zaczęli lać te gówniary ze sztucznie nakręconymi blond lokami, aż medaliki i krzyżyki gubiły. Jedna zgubiła ząbki, pewnie mleczaki. Szkoda, że nie nagrałem, bo widząc to robiłem sobie dobrze w spodniach. Liczę na nagrania innych.
Anonim2020.10.28 23:38
Naprawdę nie czujesz tego, że jesteś debilem?
Bit2020.10.28 23:47
tokarczuk przy tobie to grafomanka zaprawdę ...
Anonim2020.10.28 23:51
tak tak, oczywiście wierzymy ci, jak każdemu lewusowi
dziuńka, ty jesteś debilką2020.10.28 23:19
albo nawet kretynką
Artur2020.10.28 23:41
Widziałem to. Aż mi się marzy żeby tak kibice Legii - patrioci po Warszawie się przeszli. Będę polował z kamerą bo chcę zobaczyć jak Nitras gubi skarpetki.
Katolik2020.10.28 23:07
Teraz to tylko jeden polityk ma u mnie pełne zaufanie. Sentymentalny, artystyczny, romantyczny ale nienawidzący zła i skur**ysynów... Jarek Kaczyński. Przyłączam się do tych co tu piszą podobnie.
Luca2020.10.28 23:02
gdyby to była moja matka, żona lub córka wyrzuciłbym diablicę z domu
Anonim2020.10.28 23:09
Na szczęście twoja matka już stoi na ulicy, a posiadanie żony i córki ci nie grozi, katołaku.
Przekora2020.10.28 23:55
"katołak" - a co to takiego? Jakieś nowe zwierzę dopiero co odkryte?
Anonim2020.10.29 10:16
Taka ameba, która wierzy w bajki starożytnych półdzikich bliskowschodnich kozojebców i uważa, że to czyni ją człowiekiem.
Coco2020.10.28 23:00
służebnica diabła !!!
Roman Starowski emeryt2020.10.28 22:58
Z tego co słyszałem na ulicy, jako spacerujący emeryt - Jarosław Kaczyński zyskał wielu, a w kraju może nawet setki tysięcy miłośników. Nawet fanatyków. Nie należy tego lekceważyć. Słuchajcie dziadka.
EUREKA2020.10.28 22:54
A na twarzy ma znamie Bestii
Funk2020.10.28 22:53
Krwawa Wanda, tak samo jak krwawa Lempart i krwawa Suchanow
antydureń2020.10.28 22:52
Brzydzę się już tą hałastrą. Cenię męża stanu Jarka i grupy katolickie mobilne kany - https://www.cda.pl/video/447713398
MT(*)2020.10.28 22:47
Lewacko - tęczowa szmata. Takie obmierzłe "zero" do kwadratu.
szubienica przy okazji2020.10.28 22:45
Śmierć Niemcom. Brawo Kaczyński!
☪️2020.10.28 22:43
☪️
A mi ze swastyka i Polen Judenfrei.2020.10.28 22:32
"kojarzy się z mordami krzyżaków i paleniem ludzi na stosach"
dobrze trybisz2020.10.28 23:43
krzyżacy to niemce
vvv2020.10.28 22:31
Nowickiej coś wisi na wysokości nosa . Może Jachira się tym zajmie ??
Po 11 ...2020.10.28 22:38
To chyba pisoglut?
Jachira przyjdzie i zeżre go .2020.10.28 22:39
jachira jest dobra na wszystko .
Po 11...2020.10.28 22:44
Taaa, Jachira wciąga pisogluty nosem, na śniadanie :))
Anonim2020.10.28 22:47
Ty się lepiej zajmij pytą swojego wikarego, katołaku.
Przekora2020.10.29 0:01
Ale wypociny. A jak się człowiek porządnie wypoci to i gorączka spadnie i myślenie się włączy...
Nowicka jest komunistką i nazistką2020.10.28 22:31
Tak dla wyjaśnienia znaczku „pioruna” ludzi za aborcją. Ten „piorun” symbol Deutsches Jungvolk, organizacji w strukturach Hitlerjugend (dla chłopców w wieku 10–14 lat), której członkowie od najmłodszych lat karmieni byli zbrodniczą ideologią. Akcja T4 – realizowany w latach 1939-1945 program III Rzeszy polegający na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”. Akcja ta była także nazywana „eutanazją” osób upośledzonych – wśród „niewartych życia” znaleźli się między innymi chorzy na zespół downa. Uderzające podobieństwo, prawda?
co za bełkot2020.10.28 22:40
:/
Maria Błaszczyk2020.10.28 23:06
O jeżu, wciąż te bzdury... Tylko nie zacznij trafostacji i słupów wysokiego napięcia wysadzać, bo nie będziesz jak miał komórki naładować. Jak zobaczysz logo AC/DC to też możesz spokojnie je zostawić. Symbol pioruna miały np. Grupy Szturmowe Szarych Szeregów. A Hitlerjugend, ignorancie, akurat ni ch...ja. To jest tak niedorzeczne, że wszystko człowiekowi co skończył podstawówkę opada. Oni mieli runę sig. Graficzne przedstawienie pioruna strajku kobiet zwęża się ku dołowi. Tak samo jak to na słupach wysokiego napięcia. Runa sig tego nie robi.
bo ja to siem znam2020.10.28 23:18
A w jakiej proporcji zwęża się ku dołowi ? 3/4 czy 2/3 ?
Anonim2020.10.28 23:27
https://mojmikolow.pl/obrazki/cms/855731.informacja.jpg
Maria Błaszczyk2020.10.29 0:14
W takiej, że na dole zbiega się do punktu. A runa sig - cały czas ma taką samą szerokość. To jest runa sig używana przez Deutsches Jungvolk https://images.app.goo.gl/fXz6gLzNmWxpNMNCA A to błyskawica Strajku Kobiet: https://images.app.goo.gl/ezyHy8Thu1WiXujf8 Są jakby mało podobne...
Nowicka to nazistka i komunistka2020.10.28 23:32
Na słupach wysokiego napięcia umieszcza się piorun ostrzegawczo gdyż porażenie prądem grozi śmiercią, spotkanie z wami feminazistki też grozi śmiercią. Szare Szeregi do szkopów nie chodziły z kwiatami - moment w którym spotkali sie w cztery oczy oznaczał dla kogoś śmierć. To symbol totalitarny tak samo jak swastyka, jak sierp i młot, jak rózgi liktoryjskie. Kiedyś tu lewactwo rwało kudły z powodu symboli Żuawów Wiślanych, a teraz wam k... naziści nie przeszkadzają. Jak nie wiesz czym jest symbolika w kulturze, to znaczy żeś głupia jak każdy lewus po licencjacie z gotowania wody na gazie
Nowicka to komunistka i nazstka2020.10.28 23:35
Żuawów Śmierci oczywiście a spotkanie z feminiazstakmi grozi śmiercią dla nienarodzonego dziecka
leszczyna2020.10.29 0:47
Twoje posty, @Mario, są coraz bardziej prymitywne. "O jeżu" już pisałaś, nie powtarzaj się. Ale "ch..a" po raz pierwszy widzę, nawiązujesz chyba do poziomu ulicznic czarno odzianych, zwiastujących śmierć dla tych, co wadzą im swoim istnieniem w ich łonach ... . Popatrz jeszcze na symbol Brytyjskiej Unii Faszystów, ten piorun ma "odpowiednie wymiary", też zbiega się w punkt, i u góry tak samo szeroki, a i długość nie od rzeczy. Bardziej podobny niż przełamany w połowie znak przeskakującej iskry na słupie wysokiego napięcia. A nawet gdyby to był właściwy wzór strajkowiczek usiłujących obalać rząd, to też niosących śmierć każdemu, kto się do nich nieopatrznie zbliży. To prawdziwe BlitzMaedchen - Błyskawiczne Kobiety. Skończyłaś podstawówkę, umiesz czytać, to sobie o nich poczytaj. Owocnej lektury!
Maria Błaszczyk2020.10.29 13:00
To SS i Jugend Volk czy Brytyjska Unia Faszystów? A może Opel? Zdecydujcie się wreszcie... A co do przekleństw - to nie prymitywizm. Serio. To wkurw. Na to, jak banda ludzi o dość ciekawym pakiecie poglądów - rasizm, ksenofobia, mizoginia m- zakazem aborcji, homofobia, militaryzm, statolatria, a to wszystko z kultem jednostki i upodobaniem do przemocy i Kościołem wspierającym to wszystko za frukta - zarzuca innym co i raz związki z faszyzmem. A to dziadek z Wehrmachtu, a to fotomontaż z panią Dulkiewicz, a to teraz runa okazuje się błyskawicą... Albo odwrotnie. Co to jest za argument w dyskusji o prawach kobiet?
Tom.2020.10.29 8:38
Myślę, że przypadkowo zwolenniczki mordowania dzieci nienarodzonych wzięły znak błyskawicy na wyróżnik swojego ruchu. Tak jak ten znak umieszczany na urządzeniach elektrycznych ostrzega przed niebezpieczeństwem śmierci tak aborcjonistki oznaczyły siebie jako niosące śmierć.
Maria Błaszczyk2020.10.29 15:19
W Polsce co trzecia kobieta starszego i co czwarta młodszego pokolenia co najmniej raz przerwała ciążę. Opowiedz, jakież to zagrożenie te kobiety stwarzają?
Anonim2020.10.29 16:34
Czytałem książkę o Powstaniu Warszawskim, była wzmianka o Heinzu Reinefartcie zbrodniarzu niemieckim likwidującym PW. Niemcy mówili to samo co ty, że ten zbrodniarz, który po wojnie był burmistrzem w niemieckim mieście, nikomu nie stwarza zagrożenia. Pewnie nie stwarzał, ale jest zbrodnia, jest kara.... kiedyś każdego, ze wszystkiego rozliczą, z czynu, słowa, z tego co zrobił i z tego co nie zrobił, żeby zapobiec złu ....
tępy trolu o IQ żaby2020.10.28 23:22
SS i HJ miały w logo runę sig, jeżeli wiesz, co to są runy.
Anonim2020.10.28 23:42
SS miało podwójną runę sig, "polskie" feminazistki, aborcjonistki i Deutsches Jungvolk vel Hitlerjugend mają pojedynczą
Maria Błaszczyk2020.10.29 0:10
Nie podwójną, tylko dwie. A np. Deutsches Jungvolk jedną.
leszczyna2020.10.29 0:29
Może nie podwójną, ale nazywaną "podwójna" : doppelte Siegrune.
Anonim2020.10.29 9:47
Marysiu, cienka jesteś, masz tyłek wyżej głowy, wiedzę pozorowaną, a wielkie luki zasypujesz googlami
Ale luja i do przodu2020.10.28 22:27
Szokujące jest to że symbolem katolików jest krzyż który kojarzy się z mordami krzyżaków i paleniem ludzi na stosach
kacapy za Ural2020.10.28 22:30
Nie przejmuj się, kacapie !
Anonim2020.10.28 22:34
gdyby nie krzyż to w europie psy ch.... wode by piły, a takich debilów jak ty zrzucanoby z minaretów
Nazywam się Jan Hertrich-Woleński2020.10.28 22:25
i jestem dumny z mojej parchatej rodziny, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe. Niestety moja kürwa żydowsko-UB-cka matka i żyd-skürwysyn NKWD-wiec ojciec pozdychali. Kolej na mnie. Zapraszam do siebie dziatwę szkolną, chłopczyków tylko, na wspólną zabawę w lekarza-proktologa. Będą też filmiki z siusiakami. Wszystko bez maseczek.
Ada2020.10.28 22:24
To wstrętne coś majaczy.
Jaś2020.10.28 22:23
Lewackość jest jak trąd. Toczy tych ludzi na naszych oczach a oni nie zdają sobie sprawy z tego jak zapachu śmierci roznosi się wokół nich. Mają gnijące dusze. Spójrzcie w oczy tej pani. Są przerażająco puste.
Po 11 ....2020.10.28 22:25
Nowacka jest niżej. Patrzysz w oczy Wojtyłłły.
PO 12 ....2020.10.28 22:36
mają twoje dane telemetryczne
Po 11 ...2020.10.28 22:39
Mają, mają. Wczoraj byli z pizzą i pifkiem.
nie jeszcze nie byli2020.10.28 23:56
dopiero będą
Witam Katolików2020.10.28 22:22
Dawno nie pisałem, tylko czytałem. Mam 59 lat. Pamiętam jak mój pradziadek jak byłem maluchem mówił, że jest Bonapartystą. Ja już wiem, że jestem Kaczystą. O Jarku Kaczyńskim będę opowiadał wnukom. Wreszcie mamy polityka, a nie udawaczy lub przestępców. Oczywiście dzięki Bogu... Nie zwracajcie uwagi na błoto lewe co tu wchodzi. ja ich nie zauważam.
Po 11 ...2020.10.28 22:37
Ja podobnie, lewe błoto olewam i nie czytam. Życzę też jak najszybszego spełnienia się tej wizji kaczych opowieści.... Dawno, dawno temu opodal drzewka mieszkał Kaczorek - Miękka Marchewka itd itp
Anonim2020.10.28 22:48
Miło byłoby, gdyby Jarek - wzorem Bonapartego - zdechł samotnie na raka na jakiejś odległej wyspie.
nie do uwierzenia2020.10.28 22:20
A czy z powodu syndromu lewackości też powinno się zabijać nienarodzone dzieci? To prawdziwe krwiożercze upiory. Mam wrażenie że to horror jakiś gdy tysiące zombie domagają się śmierci niewiniątek śpiących w łonach matek. To straszny sen na jawie, co to za potwory żyją wokół nas? Dla wygodnej kanapy są gotowi wybebeszyć człowieka.
Bianka2020.10.28 22:17
https://www.youtube.com/watch?v=43zctg8-YgU
frondziarze są zabawni2020.10.28 22:16
Polki na potęgę abortują na Słowacji. 40% przerwań ciąż w RS jest na Polkach.
An2020.10.28 22:24
Po pierwsze, o których frondziarzach mówisz, o lewackiej trollowni, czy czytelnikach frondy? Po drugie, na co chcesz zwrócić uwagę przytaczając tę tragiczną statystykę?
Duda-Gracz2020.10.28 22:32
O anonimowych redaktorkach: dam, kak, ms, etc. and so on.
Anonim2020.10.28 22:50
To jest radosna statystyka. Oznacza, że Polki mają katołactwo w düpie.
Anonim2020.10.28 22:38
w Nowej Gwinei żyje plemie ludożerców, po aborcji na Słowacji nie zapomnij sprzdać im dziecka, zarobisz
Anonim2020.10.28 23:11
W Katolifacie Bolandy żyje plemię katołaków-ludożerców. Co niedziela - a niektórzy nawet częściej - konsumują ciało jakiegoś typa. Znaczy, tak naprawdę to jest wafel, ale mają takie urojenia.
?2020.10.28 22:14
Ale przy zabijaniu dzików to mówiliśmy o ciężarnych lochach i małych dziczkach,które mogą zginąć w jej brzuchu,gdyby ją zastrzelono,więc -lewico- nie było wolno tego robić?
An2020.10.28 22:18
Jakbyś mentalnie zszedł do poziomu lochy, to byś zrozumiał panią Nowicką.
Maria Błaszczyk2020.10.28 23:17
Nie. Mówiliśmy nie o małych dziczkach, tylko o eksterminacji gatunku. To tak jakby zupełnie co innego.
kap2020.10.28 23:43
Już nie pieprz, bo tych durnot słuchać się nie da. Łzy potraficie ronić nad robaczkiem, a człowieka z zimną krwią mordujecie. Wy macie zryte mózgi.
wojttemo2020.10.28 22:09
Co za "święte" oburzenie. Przecież wiadome, ze lewica była zawsze za pełnym dostępem do aborcji. tak niektórzy gadaj, jakby to była jakaś nowość. Największą obłudą jest to, ze tz. wierzący katolicy robią skrobanki i nie koniecznie chorych, uszkodzonych płodów. Kraj gdzie 95% to katolicy co roku nielegalnie są setki, jak nie tysiące aborcji, a tu taka hipokryzja połączona z oburzeniem, ze niewierzący ma odmienne zdanie od wierzących. To już nawet nie jest chore brak słów na to.
logik2020.10.28 22:12
A po co człowiek ma się tu męczyć? katolik wie że dzięki aborcji dziecko pójdzie do nieba i nie będzie musiało użerać się z lewakami
Ola2020.10.28 22:16
ależ ty jesteś wtajemniczony w te skrobanki , mam wrażenie że tobie rozum wyskrobano a
wojttemo2020.10.28 22:22
Olo - Co nieprawdziwego napisałem? uważasz, ze katolicy nie robią skrobanek? To jesteś naiwny. Poczytaj, popytaj, to się sam przekonasz.
norbert2020.10.28 22:07
Przeciwnicy aborcji aby ukryć swą nienawiść do ludzi zachwalają siebie jako obrońców cudzych embrionów.
Anonim2020.10.28 22:04
Kupczenia dziećmi nie zazdroszczę, ale tak to jest kiedy wchodzimy w prerogatywy Boga.
Anonim2020.10.28 22:18
Prerogatywy czego?
Anonim2020.10.28 22:02
Wydaje się że zdjęcia abortowanych dzieci powinny się pojawić w całej Polsce, ta Pani nie wie, albo nie chce wiedzieć o czym mówi. Nie uciekajmy od prawdy, bo ona wyzwala.
Anonim2020.10.28 22:06
a czy jest prawdą że kościoł od zawsze jest opanowany przez mających wysokie skłonności pedofilskie gejów?
wesoły romek2020.10.28 22:09
przeciez sie pojawiają,jakaś nyska jeździ po kraju
Rotor2020.10.28 22:01
Znamienne. Znaczek ostrzeżenia przed śmiercią na maseczce.
"Logika", kurrvva, takich jak Po 11 ...2020.10.28 22:00
W Polsce katolik zabił, katoli ukradł, katolik żonę pobił, katolik niechodzi do kościoła, katolik, katolik, katolik ... do usranej śmierci. A KTO TY MYŚLISZ, ŻE W POLSCE MIESZKA? Czujesz się obco? Nawet na kartę rowerową możesz stąd WYPPIERDALAĆ!
Po 11 ...2020.10.28 22:01
Ale ja też katolik. Piszę najczęściej o sobie ...
"Jebałem Jezusa w dupę a Maryję w mordę!"2020.10.28 22:03
Takim?
Po 11 ...2020.10.28 22:07
To nie ja. Może jakiś podobny katolik?
Ostrożenie ...2020.10.28 22:11
ciągle mamy otwartą wytwórnie mydła marki "Amon Göth" i są chętni na nadgodziny.
Anonim2020.10.28 22:13
mydło nie ale komórki macierzyste chętnie kupią chore babcie których modlitwa nie uzdrawia
Mydło marki "Amon Göth"2020.10.28 22:22
nadaje się tylko do mycia doopy.
Musimy powoli tworzyć armie2020.10.28 21:56
armie Boga, żeby bronić swoje rodziny przed sługami diabła
MaxFiend2020.10.28 21:50
A co z prawem matki o decydowaniu o sobie i o tym, czy chce urodzić nieuleczalnie chore dziecko? Czy z chwilą zajścia w ciążę zostaje przez państwo ubezwłasnowolniona i przekształcona w inkubator?
Anonim2020.10.28 22:09
Naprawdę uważasz że brak możliwości zabicia dziecka to jest piekło dla kobiet?
Po 11 ...2020.10.28 22:24
No jak nie zabije się potworka, to piekło umierania dla potworka.
[email protected]2020.10.28 22:37
Może dla kogoś to Ty jesteś potworkiem.
Po 11 ...2020.10.28 22:41
A to, to na pewno. Mam tu taką (płatną) rolę. Mam też szkolenie z patelni, tzn z teflonowości.
anonim2020.10.28 21:50
Aborcja ..."bez podawania przyczyn"?co takiego ...nie wierze ,że to się dzieje naprawde.
Po 11 ...2020.10.28 21:57
Jak już tego tak bardzo potrzebujesz, to czasem mówi się "z przyczyn społecznych". Taka mowa trawa.
Anonim2020.10.28 22:52
Zapytaj w dowolnym cywilizowanym kraju, niezjëbanym katołactwem.
Anonim2020.10.29 9:27
Pytanie które jest cywilizowane bo raczej nie te które pozwala na zabijanie dzieci w łonach kobiet
Anonim2020.10.29 10:18
Wszystkie kraje tak lubianej przez was "cywilizacji zachodniej", katołaku.
Grizzly2020.10.28 21:49
Zróbmy może tobie spóźnioną aborcję (o prawie 70 lat) ze względu na paskudną otyłość i wady mózgu!
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.10.28 22:08
Gryziu, nie używaj słów, których nie rozumiesz.
ile gwiazdek na wers?2020.10.28 21:49
A poparcie PiS-u z przystawkami już tylko 26% ;-]
katole ciągle do czegoś zmuszają2020.10.28 21:48
jeden z filozofów porównał powstawanie życia do alkoholu przywołując postać Jezusa.. Ktos wie ile jest etapów fermentacji, po ilu dniach pojawia się w zacierze alkohol i po jakim czasie nadaje się do spożycia?
ksiadz z pis2020.10.28 21:55
Alkoholu należy bronić od poczęcia! Ja uwielbiam pić podczas liturgi niepełnosprawny trunek z octanem etylu.
Po 11 ...2020.10.28 21:47
I co zatkało kakao? Już widzicie śmieszność waszych pytań? To proste: "W Polsce powinna obowiązywać legalna aborcja do 12 tygodnia, bez podawania przyczyn." Ale jak jakiś katolik koniecznie chce podać przyczynę, to uwaga, uwaga MA TAKIE PRAWO.
wolnosciowiec2020.10.28 21:50
ty ze swoimi lewackim durnotami jak zakaz miesa jestes godnym nastepcą katoli , jak to jest byc takim samym łobuzem jak swój wróg?
Logika, kurrvva, Po 11 ...2020.10.28 21:58
W Polsce katolik zabił, katoli ukradł, katolik żonę pobił, katolik niechodzi do kościoła, katolik, katolik, katolik ... do usranej śmierci. A KTO TY MYŚLISZ, ŻE W POLSCE MIESZKA? Czujesz się obco? Nawet na kartę rowerową możesz stąd WYPPIERDALAĆ!
Po 11 ...2020.10.28 22:05
Już napisałem. Sam jestem katolikiem. Mam tu na stole lusterko. Patrzę sobie i opisuję.
Jaki typ mendy2020.10.28 21:47
jest najbardziej aktywny na katolickim forum. Menda parchata czyli żyd. Żyd nienawidzi KK, żyd nienawidzi Polski i Polaków, taka jego natura. A która z mend jest najbardziej aktywna? Prof. doktor Hertrich-Woleński! Tak, tak, menda parchata z tytułami naukowymi, PRL-wskim ale zawsze. Stary skurvvysyn ma 80 lat i w tym wieku jest parchem - trollem. Ile on tu przybrał sobie pseudonimów? Zmienia "styl pisania", interpunkcje, wymyśla sobie życiorys i to wszystko po to by się WYS*RAĆ na forum katolickim. Stary skurvvysyn hipokryta, grafoman wie że katole nie cenzurują więc się wyżywa, wychodzi z niego talmudzki parch.
romek2020.10.28 22:17
Jaki typ mendy - rozumiem, ze twoja miłość do żydów to objaw katolickiej miłości do żyda i jego matki tak cenionej przez katolików? co jest z katolikami, że tak żydów nienawidzą, a jednocześnie modlą się do żyda i żydówki ?? Nie zrozumiem tej mentalności. Radziłby poczytać jaki ma Pan Bóg stosunek do żydów i co zrobi jak ktoś ma w nienawiści jego narodu wybranego, co go czeka za taką postawę.
Anonim2020.10.28 22:54
Słyszałem, że szczególnie nienawidził Polski i Polaków ten Żyd, którego zmasakrowane zwłoki na rzymskim narzędziu kaźni macie w logo swojej organizacji.
nokto2020.10.28 21:42
Kto wywołał tę burzę? Kto czerpie siłę z wojny? Kto potrafił tak skłócić i podzielić naród?
Anonim2020.10.28 21:59
Opozycja totalna, która nie potrafi wygrać wyborów w sposób demokratyczny więc próbuje rozhuśtać nastroje i szczuje na rządzących, na ich wyborców i na kościół oraz skrajna lewica wraz z tęczową szarańczą - która prezentuje zupełnie niebywały poziom chamstwa i agresji
edek2020.10.28 22:28
Mniej oglądaj TV, a idź do tych ludzi co na ulicy i pogadaj zapytaj, i pomyśl. jakby opozycja miała taką sięłę i potrafiła takie tłumy młodych ludzi wyprowadzić na ulicę, Jakby tak wielu ludzi popierało te demonstracje, to oznaczałoby, że ma posłuch w narodzie. jak posłuchasz to protestujący mają gdzieś opozycję. Myśl samodzielnie, to nie boli (no może na początku zanim szare komórki się rozruszają )
Anonim2020.10.28 22:55
Głupie pytanie: pisiory i katołacki episkopat.
Po 11 ...2020.10.28 21:39
"niski wzrost, słabo zaznaczone cechy żeńskie i wrodzona dysgenezja gonad powodująca w większości przypadków bezpłodność" ..... JAROSŁAW ????