12.08.17, 14:54Fot. Youtube

Szydło apeluje do Polaków w związku z nawałnicami

Premier Beata Szydło mówiąc o tragicznych skutkach wczorajszych nawałnic, podkreśliła, że teraz najważniejszą kwestią jest zapewnienie pomocy tym wszystkim, którzy jej potrzebują.

Premier Szydło wzięła udział w spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Na spotkaniu byli obecni również przedstawiciele wojska, straży pożarnej i policji.

Beata Szydło wyraźnie zaznaczała, że podstawowym zadaniem w obecnej trudnej sytuacji jest udzielenie odpowiedniej pomocy potrzebującym.

Skutki wczorajszych nawałnic były tragiczne. Obecnie potwierdzono śmierć pięciu osób. Ludzie ginęli najczęściej przygniatani przez drzewa, które wyrywał z korzeniami porywisty wiatr. Zniszczeniu uległy także sieci energetycznej. W tej chwili wciąż wiele tysięcy ludzi w kraju nie ma prądu.

Jako że zagrożenie wciąż nie minęło i zapowiadane są kolejne burze, premier Szydło zaapelowała do Polaków przebywających na letnim wypoczynku, by zachowali szczególną ostrożność i niepotrzebnie nie narażali się na niebezpieczeństwo.

jsl/wpolityce.pl