22.03.16, 15:56

Teluk: Dżihad jest już w Europie!

Bruksela jakby cały czas we śnie, cały czas wierząca w bajki, że być może będzie jak po staremu, nic się nie stanie… Ale dłużej nie da się już oszukiwać. Radykalni islamiści nie zmienią nagle swojej taktyki i nie zasiądą do stołu negocjacyjnego. Terroryści będą dalej wysadzać się w powietrze i zabijać niewinnych ludzi. 

W zasadzie napływ fali imigrantów do Europy gwarantuje, że nie może być innego scenariusza, jak tylko eskalacja przemocy w różnych miejscach Starego Kontynentu. Szczególnie tam, gdzie można łatwo wywołać panikę i sparaliżować przestrzeń publiczną. Belgia była wymarzoną scenografią do realizacji kolejnego zamachu. 

Według relacji mediów belgijskich i francuskich, doszło do kilku wybuchów na największym brukselskim lotnisku Zeventem oraz na kilku stacjach metra m.in. Schumann oraz Maalbeek (to na razie informacje potwierdzone). Na lotnisku zginęło 13 osób, 35 zostało rannych. W metrze zginęło co najmniej 10 kolejnych osób, kilkadziesiąt zostało rannych. 

Znam Belgię i samą Brukselę bardzo dobrze, pracowałem tak kilka lat. Stolica tego kraju jest krajem bardzo kosmopolitycznym. Belgowie zaś ludźmi otwartymi, z charakteru bardzo podobni do Polaków, trochę melancholijni, ale sympatyczni. Zawsze uderzała mnie sekularyzacja tego kraju, z którego obok Holandii, pochodziły ongiś rzesze misjonarzy. Dziś kościoły stoją puste, a na ulicach częściej słychać arabski niż rdzenne języki Walonów i Flamandów. 

Belgia od wielu lat przechodzi kryzys państwowości. Przypomnieć tylko, że w latach 2010-2011 był to kraj, który przez 525 dni funkcjonował bez… rządu, ponieważ zwaśnione siły polityczne nie potrafiły dogadać się w tej fundamentalnej, wydawałoby się, sprawie dla państwa. Dlatego nie należy się dziwić, że ten europocentryczny kraj, w swej istocie jest bardzo słaby i nie radzi sobie z imigracją i terroryzmem. 

Mimo wszystko, zamachy w stolicy Belgii powinny być także ostrzeżeniem dla Polski. Rozmontowane państwo polskie myślę, że jest w podobnej kondycji jak belgijskie. Dlatego przed służbami stoi ogromne wyzwanie, aby zapewnić bezpieczeństwo gościom przybywającym na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Tomasz Teluk 

Komentarze

anonim2016.03.22 11:00
AMakrela, Schulz i inni euronaziści zacierają ręce i myślą jak tu wywołać 3 wojnę światową...
anonim2016.03.22 11:18
jaki dzihad? bez tych masońskich typków uzurpujących władzę w Europie i ich służb od czarnej roboty żaden "dzihadysta" samodzielnie nie piśnie
anonim2016.03.22 11:22
"Sekularyzacja" nie oznacza w istocie rozdziału Kościoła od państwa, ale odcinanie się Europy od jej chrześcijańskich korzeni. A drzewo z podciętymi korzeniami łatwo upada, gdy nadejdzie burza.
anonim2016.03.22 11:26
chrzanić "Makrelę" i Schulza - ciekaw jestem, co teraz powiedzą ci wszyscy _kościelni_ pożyteczni idioci - z Papą Franciszkiem na czele... pewnie będą dywagować, że to pewnie odwet francuskich fundamentalistów chrześcijańskich za wcześniejsze zamachy w Paryżu dokonane przez "Belgów"...
anonim2016.03.22 11:40
Przeciez to tylko postepowa integracja. Ala zacofani jestesmy-nic nie rozumiemy my Polacy.
anonim2016.03.22 11:45
Sprawa jest prosta: należy uznać, że władze państw UE oraz samej UE TRWALE UTRACIŁY ZDOLNOŚĆ ZAPEWNIENIA OBYWATELOM BEZPIECZEŃSTWA, co jest ich PODSTAWOWYM OBOWIĄZKIEM, bez wypełnienia którego TRACĄ WSZELKĄ LEGITYMIZACJĘ do dalszego sprawowania władzy, gdyż stają się niezgodni z konstytucjami i prawami podstawowymi. Tum samym stają się wyjęcie spod prawa i powinni zostać jak najszybciej pociągnięci do odpowiedzialności. W praktyce oznacza to NATYCHMIASTOWE REFERENDA lub WYBORY parlamentarne oraz prezydenckie, zawieszenie funkcjonowania Traktatu Lizbońskiego i pokrewnych jako nierelewantnego w obecnej sytuacji. Następnie powinna się ukonstytuować MIĘDZYNARODOWA KOMISJA ds NADUŻYCIA WŁADZY, której zadanie byłoby mniej więcej takie, jak Trybunału Norymberskiego. Włącznie z prawem do orzekania kary śmierci, którą w tym momencie należy przywrócić w każdym z krajów. Następnie powinno nastąpić rozwiązanie UE bez utrzymania ciągłości prawnej dotyczącej beneficjów dla urzędników. Oznacza to, że o ile Merkel i Tusk nie zostaliby skazani na karę śmierci, to w każdym razie nie otrzymywali by już żadnych świadczeń ze strony społeczeństw, które zdradzili. Należy NATYCHMIAST znieść wszelkie prawa dotyczące politycznej poprawności, równości oraz tzw. "mniejszości". Kolejnym krokiem byłoby natychmiastowe wydalenie wszystkich osób przebywających na terenie Europy nielegalnie. Z kolei osoby wyznające zbrodnicze ideologie, ale będące obywatelami którego z europejskich krajów zostałyby pozbawione obywatelstwa i albo zostałyby przyjęte przez inne kraje, albo zostałyby zgromadzone na terenie o ograniczonym prawie poruszania się. Oczywiście WSZYSTKIE takie osoby musiałyby być wyposażone w "elektroniczne urządzenia dozoru".
anonim2016.03.22 11:59
deon.pl pisze: "Biskupi Belgii są skonsternowani zamachami" ciekawe czy otrzeźwieją i przynajmniej przeproszą rannych i rodziny ofiar - bo sami mają krew na rękach - jeszcze niedawno gardłowali za przyjmowaniem ciapatych - patrz np: http://www.pch24.pl/kosciol-w-belgii-oficjalnie-wspiera----skrajna-lewice,37764,i.html
anonim2016.03.22 12:49
Ultima_Thule, popieram I tak sie wlasnie sprawy powinny potoczyc. Niekompetencja, narazenia zycia I bezpieczenstwa Europy-zmienic caly UE Europy
anonim2016.03.22 22:00
Skoro islam zaczyna być górą, to znaczy, że to ich bóg jest prawdziwy?
anonim2016.03.23 18:54
@Ultima_Thule - podoba mi się Twój tok myślenia, aczkolwiek nie zmartwiłbym się na wieść o egzekucji Merkel czy Tuska.
anonim2016.03.23 19:42
@Rankor jesteś głupi jak but. Czy Lucyfer Jaśniejący /(Surra 113,1) nie przepadnie wraz z swoimi wyznawcami? + Czy postawił Tron swojej władzy w Niebie na krańcach północy? NIE !!! Bo został strącony w Noc bez gwiazd, w ciemności zewnętrzne, w Otchłań wiecznej śmierci; w najgłębsze głębiny jeziora ognia i siarki!. Co tam chcesz być, wraz z nim? tzn w piekle chcesz wraz z nim cierpieć straszne męki?
anonim2016.03.23 19:42
@Rankor jesteś głupi jak but. Czy Lucyfer Jaśniejący /(Surra 113,1) nie przepadnie wraz z swoimi wyznawcami? + Czy postawił Tron swojej władzy w Niebie na krańcach północy? NIE !!! Bo został strącony w Noc bez gwiazd, w ciemności zewnętrzne, w Otchłań wiecznej śmierci; w najgłębsze głębiny jeziora ognia i siarki!. Co tam chcesz być, wraz z nim? tzn w piekle chcesz wraz z nim cierpieć straszne męki?