20.08.13, 18:51Zygmunt Bauman (fot. Agencja BEW)

DSW jednak przyzna Baumanowi doktorat. "Marksistowska profesura DSW. Narodowa Polska winna jej odebrać tytuły"

We wtorek Senat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej miał zająć stanowisko w sprawie prośby prof. Zygmunta Baumana o nieprzyznawanie mu tytułu honoris causa. Jak informowała Telewizja Republika, prośba byłego majora KBW była nieco inna – nie tyle zrzekał się on doktoratu w ogóle, co prosił aby uroczystość wręczenia wyróżnienia odbyła się bez publiczności.

DSW opublikowała dziś w całości list prof. Baumana, w którym wyraża on wdzięczność wrocławskiej uczelni za chęć uhonorowania go tytułem honoris causa. "Z troski wszakże o dobro Uczelni, jej pracowników i studentów, rezygnuję z przyjęcia zaszczytu, jakim mnie obdarzyli. Nie chcę, by wrzawa podniesiona wokół decyzji Senatu odrywała jej Nauczycieli i Uczniów od tego, co dla jednych i drugich najważniejsze: od szlachetnego zadania przekazu i przyswajania najwyższej jakości wiedzy i umiejętności, któremu to powołaniu Dolnośląska Szkoła Wyższa tak znakomicie służy" - czytamy

List Baumana kończy się wyrażeniem nadziei, że rektor przyjmie rezygnację. "Proszę o kierowanie się przy podejmowaniu decyzji, którą bez zastrzeżeń przyjmuję, wyłącznie dobrem uczelni". 

Jak się jednak okazuje, rektor DSW do prośby Baumana nie zamierza się dostosować - wręczenie doktoratu jednak się odbędzie, ale mniej uroczyście. Senat DSW opublikował dziś oświadczenie, w którym dziękuje Baumanowi za troskę o uczelnię oraz informuje o odwołaniu planowanej na 24 października uroczystości wręczenia doktoratu. Prof. DSW dr hab. Robert Kwaśnica podkreśla, ża zakłócenia uroczystości odebrałyby jej "akademicki sens".

Jednak Senat DSW nie znalazł żadnych formalnych i merytorycznych powodów do zmiany uchwały o nadaniu tytułu honoris causa Baumanowi. Tym samym, zobowiązał się do "wykonania tej uchwały w innej niż pierwotnie zamierzona formie".

Co na to środowisko narodowców, które szeroko zapowiadało protesty przeciw decyzji DSW? "Major Bauman okazuje się łasy na nienależne mu honory, ale chce otrzymać je po kryjomu. Zamiast jednak wstydzić się swego zbrodniczego paleostalinizmu oraz miałkiego postmodernizmu - boi się siły zorganizowanego narodu. Współczesna zaś hańba spada na marksistowską profesurę DSW, której narodowa Polska winna odebrać tytuły i stopnie naukowe jako promotorom nihilizmu historycznego i nieodpowiedzialności moralnej" - komentuje w rozmowie z Fronda.pl Artur Zawisza z Ruchu Narodowego. 

Marta Brzezińska-Waleszczyk 

Komentarze

anonim2013.08.20 19:07
Wzywam aby wszyscy prawdziwi Polacy zbojkotowali uczelnię i opuścili jej mury. Przynajmniej poziom uczelni pójdzie do góry.
anonim2013.08.20 19:12
A mnie jedna sprawa intryguje RN ( w tym ONR) ściga gdzie może Baumana . I słusznie utrwalacz major KBW. Nie przeszkadza to jednak ONR -wi nawiązywać do Bolesława Piaseckiego . Np. idea hierarchicznego społeczeństwa , symbolika -ręka z mieczem na zielonym tle. Na stronie ONR przeczytałem artykuł o B. Piaseckim jego biografię gdzie ani słowa o jego roli w stalinowskiej polityce wyznaniowej ( kiedy Prymas Wyszyński był więziony PAX był u szczytu powodzenia) ani słowa nie znajdziemy też o tym ,że jego książka Zagadnienia istotne i Tygodnik Dziś i Jutro znalazły się na indeksie watykańskim . Zero jakkolwiek refleksji nad tą postacią , która ciekawa a nawet fascynująca nie powinna być raczej wzorem dla młodych Polaków. No chyba ,że ONR do RN nie należy.
anonim2013.08.20 20:07
a co to za nowy komuch"snaut"
anonim2013.08.20 20:09
a może jednak "snot" z angielskiego-lepiej pasuje to komentarzy
anonim2013.08.20 20:16
swoją drogą nick "epicur"-nie jest zbyt szczęśliwy-w końcu był to starożytny oszołom!!!
anonim2013.08.20 20:18
żałosne , że każdy ....w stylu "snauta" może się tu wywnętrzać
anonim2013.08.20 20:46
Bauman...czy zdaje sobie sprawę, gdzie trafi po śmierci ??? chyba nareszcie zaczyna...a swoją drogą może by tak opublikować listę wszystkich członków Senatu, którzy zaaprobowali tę decyzję, przecież się jej NIE WSTYDZĄ ????? ani nie boją, no bo czego ?? wszak pełnię władzy mają PO-komuszki....
anonim2013.08.20 20:53
.... jednego z najwybitniejszych filozofów greckich ... widać ,że TY go znasz "snaut" -gloryfikatora egoizmu i czegoś na co stac niewielu ludzi ciężko pracujących aby się utrzymać. Reszty -tej bogatej, która mogłaby pofilozofować też zresztą filozofia nie interesuje. I kogo ty nazywasz najwybitniejszym filozofem. Rozumiem, jesteś po drugiej stronie: nie boisz się śmierci, bo po co się bać jak się żyje a jak już umrzesz to Ciebie nie będzie więc patrz co poprzednio(parafrazując "filozofa"). Może doczekasz skutków tej filozofii-bo świat idzie w tym kierunku-nie chciałbym być jednak na Twoim miejscu, kiedy będąc w potrzebie natkniesz się na świadomego epikurejczyka-ale przecież po śmierci-nie ma nic-nieprawdaż?
anonim2013.08.20 21:15
A to się żydokomuszki boją narodowców, bardziej niż socjalisty Kaczyńskiego. Im bardziej cofamy się w historię, by przywrócić ciągłość państwa, tym bardziej drżą potomkowie zbrodniarzy. http://archiwaipn.wordpress.com/category/nazwisk/
anonim2013.08.20 21:25
komuch SNAUT :):):) SNAUT skrytykował mój wpis, który z kolei spodobał się WA. Jakby nie było, jest tam apel o opuszczenie komunistycznej uczelni przez prawdziwych Polaków. Dlatego WA nazwał SNAUTA komuchem:) Wniosek z tego, że mój pierwszy wpis nie mijał się zbytnio z prawdą. Opuszczenie uczelni przez prawdziwych Polaków powinno podwyższyć jej poziom.
anonim2013.08.21 6:43
A jeszcze dodam, że SNAUT nie bardzo wie co głosił Epikur, który przez doktrynę katolicką uważany był za ateitstę:)
anonim2013.08.21 9:08
@semprevita Spytaj się Laktancjusza, dlaczego określił Epikura jako ateistę. Ja już nie chcę wracać do niemalże pewnego wzrostu poziomu nauczania na każdej uczelni, którą opuściliby prawdziwi Polacy, ale warto byłoby przypomnieć, że ateizm jest pojeciem szerszym niż brak wiary li tylko w Boga chrześcijańskiego.
anonim2013.08.23 13:53
@epicur5 Słusznie. Precz z reakcyjnymi siłami kontrrewolucji. @snaut Podejrzewam, że on wziął portret Galileusza tylko dlatego bo "kler go zwalczał", a to dla wielu "postępowców" wystarczający powód by wrzucić go na swoje sztandary. W końcu, tylko z tego powodu niektórzy z nich wrzucają na nie znacznie mniej godne typki, jak zaboboniarza Giordano Bruno.