09.04.19, 14:30

To już serial! Unia jest gotowa przedłużyć Brexit

Unia Europejska jest gotowa zgodzić się na przedłużenie brexitu, ale pod warunkami. Takie ustalenia zapadły na spotkaniu ministrów do spraw europejskich 28 krajów w Luksemburgu, z którymi spotkał się unijny negocjator Michel Barnier - podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Ostateczna decyzja będzie należała do unijnych przywódców, którzy jutro spotykają się na szczycie w Brukseli. Nowa data brexitu to 12 kwietnia, ale Wielka Brytania już poprosiła o przesunięcie jej na 30 czerwca w związku z brakiem zgody w parlamencie na umowę o wyjściu, czytamy w komunikacie IAR.

Ministrowie podkreślili, że jakiekolwiek wydłużenie brexitu nie będzie się wiązało z renegocjacją porozumienia. - Jeśli Wielka Brytania chce uniknąć bezumownego brexitu, musi zaakceptować wynegocjowaną umowę - powiedział unijny negocjator. Ponadto, jak mówił Michel Barnier, decyzja o opóźnieniu terminu brexitu jest uzależniona od planu, który Wielka Brytania ma przedstawić. Ma on być na tyle wiarygodny, by dawał nadzieję na zaakceptowanie umowy brexitowej. - Przedłużenie musi czemuś służyć, muszą być gwarancje, że rozmowy rządu z opozycją zakończą się sukcesem - powiedział unijny negocjator cytowany przez IAR.

bsw/IAR - Polskie Radio

Komentarze

Antonim2019.04.9 15:50
Ten tekst przywołuje wspomnienia ja śpiewał J Kaczmarski: A ja na to - Kreml w niebo śle rakiety, Bez wysiłku wielkich rzek zawraca bieg! Żal mi ciebie, lecz niestety Również trudny kunszt baletu Posiadł on najlepiej na planecie tej. Czyż to nie ten refren europejski ???
anonim2019.04.9 15:27
Nam też na rękę. I Żeby nie było.... W Warszawie latarnik latarenką będzie uczył przedszkolne dzieci masturbacji. To ma zagwarantować rozkwit pedofilii na niespotykana dotąd skalę .
OoO2019.04.9 15:48
Daj spokój, nudne to i żałosne. Nauczyłeś się opcji kopiuj-wklej i chcesz się pochwalić?
Ryszard Olejniczak2019.04.9 15:20
Zaczyna być oczywiste, że światowym graczom jest wygodnie utrzymywać kartę brexitu w grze. Widocznie można na tym neźle zarabiać.
Piotr Nowak2019.04.9 17:40
Brytyjczycy dali się omamić populizmem dokładnie tak samo jak Polacy: "Że Unia narzuca. Że Unia coś nakazuje" itd.. A powiedz mi czy wiesz czym jest VETO? I kiedy ostatni raz PL nierząd zgłosił jakieś VETO? Podpowiem Ci. Parę lat temu. ... Tylko wciskają kit o "złej Unii" a zgadzają się na wszystko - a wy to łykacie jak pelikany. "Unia jest fuj" Tak?