13.04.16, 06:14

To się nie mieści w głowie! Hieny medialne wietrzą romans Dudy i Kaczyńskiej

Plotkarskie portale, te z gatunku najgorszych, o czym świadczy poziom ich tekstów - pudelek.pl, plotek.pl, sięgnęły po coś odrażającego. "Agata i Andrzej Duda rozwodzą się?" - pytają, a w artykule umieszczają zdjęcia z uroczystości z 10 kwietnia, na których widnieje prezydent Andrzej Duda przytulający Martę Kaczyńską. Aż przykro to komentować.

Rozumiemy, że media muszą doszukiwać się sensacji, jednak nie mogą tym sposobem tworzyć tzw. faktów medialnych, przekraczając granicę kultury, dobrych obyczajów i po prostu zwykłej przyzwoitości.

"Małżeństwo Agaty Kornhauser-Dudy i Andrzeja Dudy wzbudza ostatnio wiele emocji i komentarzy. Pierwsza Dama od długiego czasu nie pokazała się publicznie, nie skomentowała też protestów w sprawie propozycji zaostrzenia ustawy aborcyjnej. W jej imieniu wypowiedział się za to Marek Magierowski zarządzający Kancelarią Prezydenta. (...) Nieobecność Agaty Dudy była też bardzo widoczna podczas wczorajszych obchodów szóstej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zamiast niej pod Pałacem Prezydenckim wystąpiła Marta Kaczyńska, która została sfotografowana z prezydentem." - pisze pudelek.pl

"Pierwsza Dama została podobno w Krakowie, gdzie walczy z przeziębieniem. To podsyciło plotki o rozwodzie Pierwszej Pary. Od kilku dni mieszkańcy Krakowa mówią o tym, że Dudowie się rozwodzą, a dokumenty rozwodowe miały już trafić do sądu." - czytamy.

Plotkarski portal jednak na tym nie poprzestał. Poprosił o komentarz... Kancelarię Prezydenta.

- To kolejna plotka dotycząca Pary Prezydenckiej, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kancelaria nie będzie się w ogóle odnosić do tego rodzaju pogłosek - ani teraz, ani w przyszłości - skomentował rzecznik Prezydenta.

"Co wywołało te plotki? Czy chodzi tylko o długie milczenie Pierwszej Damy i jej nieobecność na 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej?" - to, wydawałoby się niewinne pytanie zostało pozostawione z fotograficzną odpowiedzią. Umieszczone pod nim zdjęcia przedstawiają Andrzeja Dudę i Martę Kaczyńską we wzruszającym uścisku z 10 kwietnia 2016 r., a także Parę Prezydencką z odpowiednio dobranymi minami, sugerującymi kłótnię.

Wstyd, drodzy dziennikarze. Jak Wam nie wstyd? To jest po prostu przykre...

bg/pudelek.pl