22.04.20, 17:29Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Tomasz Sakiewicz: Bardzo złe emocje fatalnej opozycji

Próbuję sobie wyobrazić realny skutek obecnych działań opozycji, nie wnikając już w ich intencje. Niemal cała aktywność różnych frakcji opozycyjnych skoncentrowana jest na jednym zadaniu: zablokowaniu wyborów prezydenckich. Nie ma cienia dowodu na to, że opozycja chce, jak twierdzi, ich przełożenia na okres „bezpieczniejszy” epidemicznie. Takiej propozycji po prostu nie złożyła.

Przecież nikt nie zabraniał jej złożyć poprawki konstytucyjnej, by przesunąć wybory o miesiąc, rok czy dwa lata, jak tego chce Jarosław Gowin. Gdyby PiS odrzucił taką poprawkę, spadłaby na tę partię odpowiedzialność, a skoro opozycji nie interesuje pomysł Gowina i zarazem nie zgłasza ona żadnego własnego, to po prostu wyborów nie chce. Teza, że wybory można przełożyć przy pomocy stanu wyjątkowego, jest nieprawdziwa, o ile rzeczywiście nie chcemy złamać konstytucji i narazić ludzi na jeszcze większe ryzyko zarażenia, bo na jesieni, kiedy skończy się okres zakazany przez stan wyjątkowy, epidemia najprawdopodobniej wróci. Kiedy więc wybierać prezydenta? Patrząc na realne działania opozycji – najlepiej nigdy. Na pewno nie w najbliższym czasie. Czym grozi brak prezydenta? Całkowitym paraliżem państwa. Marszałek Sejmu zgodnie z konstytucją nie będzie mogła go zastąpić po 6 sierpnia, czyli nie będzie miał kto podpisywać ustaw, w tym tych dotyczących wyborów prezydenckich. Państwo bez procesu legislacyjnego zacznie się po prostu sypać. Kryzys gospodarczy zamieni się w katastrofę, a poszczególne instytucje państwa zaczną podlegać erozji. Może dojść do niewyobrażalnej tragedii na wielu polach. PiS nie ma więc wyjścia i jeżeli opozycja natychmiast nie zgodzi się na zmianę konstytucji, musi te wybory przeprowadzić. Senat robi, co może, żeby do nich nie doszło, ale po takim typie jak marszałek Grodzki i po tych, którzy go tam popierają, naprawdę nie można się wiele spodziewać.

Jeszcze ciekawsza jest batalia o Sąd Najwyższy. Ustępująca prezes Małgorzata Gersdorf nie zwołała w przewidzianym ustawowo czasie posiedzenia sądu, który miał wybrać kandydatów na jej następcę. Na szczęście znowelizowana ustawa o Sądzie Najwyższym przewidziała taką możliwość i prezydent może wyznaczyć kogoś, kto przeprowadzi wybór. Problem w tym, że wedle oświadczeń obecnych władz SN, oni mają w nosie obowiązującą ustawę i sami sobie wyznaczą następcę. Ma nim zostać kapitan Iwulski, delegowany do Sądu Najwyższego przez komunistyczne służby wojskowe. Sytuacja jest absurdalna, bo prawo jest jasne i nikt go nie zanegował. Nawet TSUE. Być może więc będzie dwóch prezesów Sądu Najwyższego: jeden legalnie wyznaczony przez prezydenta, a drugi samozwańczy wojskowy esbek. Po co ten cyrk? Żeby coś, co nazwie się Sądem Najwyższym, podważyło wybory prezydenckie. Wprawdzie nawet obecna prezes nie ma do tego uprawnień (bo ma się zajmować tym osobna izba SN), ale już były próby przypisania możliwości wyboru Izby. Co tam prawo, zdrowy rozsądek, demokracja… TVN uzna, Moskwa i Berlin na pewno. Mają już pod tym względem doświadczenie.

Tomasz Sakiewicz

„Gazeta Polska” nr.17, data: 22.04.2020.

Komentarze

Ciekawy2020.04.23 9:17
Poziom kitu wciskanego pisiej biomasie pomału dochodzi do granic absurdu Nie ma już takiego głupstwa którego by pisie pederasty nie powiedziały ku chwale pisiegolandu
Brudna LENA larwa czeka2020.04.22 20:11
Chcesz zobaczyć LENA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.22 20:09
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://lexlale.eu Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Oloo2020.04.22 19:19
Nie lękaj się koronawirusa,bądź z nami w realu. Nasz minister Szumowski rekomenduje bezpieczne wybory w maju. Liczymy na Ciebie i Twoją rodzinę. Pomóż członkom rodziny,sąsiadom i znajomym wypełnić karty do głosowania oczywiście z odpowiednim nazwiskiem. Prezydent Duda musi wygrać w I turze aby nie narażać życia i zdrowia Polaków w II rundzie. #DUDA2020
Huehue2020.04.23 4:44
Aha. Narażanie w pierwszej turze jest spoko?
Huehue2020.04.23 4:46
No tak bo szumowski zapewnił bezpieczna prace lekarzy oklaskami zamiast zabezpieczeniem materiałami medycznymi.
aba2020.04.22 18:57
a jaka opozycja jest dobra dla swini polskiej? bez oponowania, smieciu piski? nazizm polski to zalosna kopia hitleryzmu. tepy polak jestes.
Steinway2020.04.22 18:59
i ty siebie nazywasz Polakiem? a Polaków świniami? z czym się na głowy zamieniłeś...
katopedofilia2020.04.22 22:54
po co ktos mialby sie polakiwem nazywac? to jak nazywac sie pomiotlem i swinia.
Man of Stagira & jego gira2020.04.22 18:43
Bewq2020.04.22 18:36
Obecna włądza to nic tylko demolowanie kraju i okradanie Polaków na każdym kroku... tylko koryto i nepotyzm się dla nich liczy.
Konfederacja2020.04.22 18:35
Marna propaganda naczelnych klakierów PiS.
cała prawda o rządzie2020.04.22 18:32
PiSda i, c h u j kaczyński
Walter2020.04.22 18:27
Podsumowanie działalności politycznej Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chce wymusić przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych w maju, w czasie pandemii koronowirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Za kilka miesięcy będzie głęboka recesja gospodarcza i jego szanse na reelekcję znacznie zmniejszyłyby się. Publicznie powiedział, że pandemię koronawirusa mamy już za sobą, co nie jest prawdą, ale okłamując wyborców chce ich zachęcić do głosowania. Czy chcecie reelekcji takiego quasi-prezydenta?
Jan2020.04.22 18:25
Banderowcom za komentarze dziękujemy.
soros2020.04.22 18:24
niebywała banda pookrągłostolcowa .chyba w zadnym kraju przynajmniej w europie nie ma takiej totalnej bandy -targowicy i nie żadna opozycja bo obraziły by sie prawdziwe opozycje.i jszcze wspierające ta bande inne bandziory w togach z SN, łamiące bezczelnie konstytucje i prawo.nic tylko robić pomału swoje.
ktoś tam2020.04.22 17:53
Po doniesieniach o funkcjonowaniu teamu "soku z buraka" w Senacie pod przewodnictwem marszałkissimusa doszedłem do wniosku, iż PO powinno zmienić skrót na PP - Partia Prymitywów. Jako naczelny redaktor może występować p. były poseł Furgo.
anonim2020.04.22 18:33
To określenie zdecydowanie bardziej pasuje do PiS.
ja2020.04.22 17:48
Dlaczego ludzie w Holandii , Anglii, Norwegii nie zdrowieją po koronawirusie ? I jak to możliwe że zapyziałych miasteczkach USA, gdzie ciężko dojechać i nie ma po co równiutko zaraziło się po kikla-kilkanaście osób w jednej chwili ?
jozef2020.04.22 17:47
Największe nieszczęście jakie spadło na Polskę, to PiS. Ale teraz życie to zweryfikuje, najpierw epidemia, potem susza. Zadłużenie jest już takie ze nawet Prezydent nie pomoże. Pozostaje jedynie Polexit i dyktatura. Zachód się nie będzie nami przejmował, powiedzą tylko: mieliście chamy złoty róg ostał się wam ino Kaczyński i głód.
AVA2020.04.22 18:01
Ciekawe, kto każe tak nienawistnie bełkotać? Własna głupota czy sponsorzy?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.22 18:30
A jeśli ani to, ani to?
jozef2020.04.22 18:37
To pooglądaj TV PiS i zadaj sobie to pytanie, czy na to miały być przeznaczone 2 miliardy.
Huehue2020.04.23 4:43
Wam lichocka musiałaby fuck you wcisnąć w oczodoły, abyście poczuli przekręty pisu. Bo bez tego jesteście ślepi na to co pis wyprawia.
Zygfryd2020.04.22 19:10
Alez ty debilek jesteś ąz przykro mówic
.2020.04.22 17:45
Sakiewicz, tobie dobrze się tak gada, bo póki ta władza przy korycie to kurek z kasą odkręcony, nie?
ktoś tam2020.04.22 17:55
Ale o co chodzi? Za czasów Donaldu Tusku to Czerska miała dolcze wita. Cooo... żal d... ściska?
Dam2020.04.22 18:01
Czerska miała też w zwyczaju atakować wtedy rządzących (np. jako pierwsi napisali o aferze reprywatyzacyjnej), pokaż mi gdzie "prawicowe" wspierane przez rząd media atakują PIS? A za przepłacanie 10x za reklamy (bo tyle wychodzi przeliczając wydawaną kasę na nakład gazet) to w normalnej firmie by od razu ktoś poleciał ze stanowiska. Ale to komuszków z PISu nie dotyczy, w końcu robią to za nasze pieniądze.
.2020.04.23 11:47
Ciekawa ta wasza retoryka, jak inni kradli to wy też możecie?
AB2020.04.22 17:40
Opozycja z piekła rodem! Potrzebna jest gorąca modlitwa o obronę Ojczyzny przed ludźmi złej woli. Pan Bóg ma swoje sposoby. A być może nieczyste duchy, które tych ludzi opętały, da się usunąć tylko postem i modlitwą. Każdy człowiek wierzący, któremu zależy na losie Ojczyzny, powinien gorąco się modlić.
jle_ffm2020.04.22 18:52
Zapewne w swoim mniemaniu jesteś wspaniałym katolikiem bez grzechów, za to ta wredna opozycja jest z piekła rodem. Jak możesz twierdzić że jakieś złe duchy kogoś opanowały? To się po prostu nazywa PYCHA! Widzisz drzazgę w oku brata a belki w swoim nie dostrzegasz, obłudniku! Skąd wiesz jakie to Pan Bóg ma sposoby, czy już Go zaprzęgłeś do swoich spraw?
man.of.Stagira2020.04.22 17:39
Przecież wiadomo, że o wyborach w Polsce decyduje Czerska et consortes -nigdy suweren ani tym bardziej KONSTYTUCJA . i oni to nazywają demokracją, tradycyjnie
man.of.Stagira2020.04.22 17:37
K O N S T Y T U C J A... ho, ho, ho... .