Słynny dziennikarz radiowy został zawieszony w związku z udzielonym niedawno wywiadem. 

"W związku z wywiadem, jakiego udzielił red. Tomasz Zimoch, używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię Polskiego Radia, czym złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej, Zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia. Jednocześnie Zarząd Polskiego Radia zawiesił red. Tomasza Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych." – poinformowało w oświadczeniu Polskie Radio.

Przypomnijmy, że jeden z najpopularniejszych komentatorów sportowych w Polsce, Tomasz Zimoch odniósł się niedawno w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" do wielu bieżących wydarzeń politycznych, w stosunku do których wyraził swoją ocenę. "Jest gorzej niż w stanie wojennym, gorzej niż za komuny. To jest poniżanie dziennikarzy, wydawców. Ludzie są upokorzeni, zmęczeni (...) Za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym" – powiedział.

Na wywiad szybko zareagowało Polskie Radio, które w sobotę wydało specjalne oświadczenie. "Mocno jednostronne i nieobiektywne wypowiedzi red. Zimocha naruszają etykę zawodową, są niegodne dziennikarza i łamią zasady, jakimi chce się kierować Polskie Radio. Jak można interpretować ilustrujący wywiad gest red. Zimocha, gest który podczas olimpiady w Moskwie miał swój ciężar gatunkowy, natomiast obecnie jest po prostu wulgarny? W czyją stronę jest skierowany? Redaktor Zimoch swoimi wypowiedziami, jak i gestem, być może chce sprowokować wojnę, której w Polskim Radiu nie ma." – napisano.

daug/telewizjarepublika.pl