18.05.20, 08:52Fot. screenschot: Youtube - Radio Zet

Trzaskowski jak Kiszczak chce prześladować dziennikarzy

W czasie niedzielnej konferencji prasowej kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w ostrych słowach zaatakował telewizję publiczną. Do jego wypowiedzi odniósł się szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski stwierdzając, że Trzaskowski jest bardziej kandydatem „milicji obywatelskiej niż Koalicji Obywatelskiej”. Jest już też reakcja Centrum Monitoringu Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, po przeczytaniu pytania od dziennikarzy TVP Info na konferencji prasowej, w skandaliczny sposób zaatakował media publiczne:

-„Śpieszcie się państwo z TVP Info zadawać pytania, bo niewiele tygodni już zostało” – mówił.

Zapowiedział, że ma zamiar zlikwidować publiczną telewizję w jej obecnym kształcie:

-„Bardzo się cieszę, że będę mógł rozmawiać - no jeszcze tylko przez parę tygodni - z redaktorami i redaktorkami TVP Info o tych wszystkich manipulacjach, o tym jak zatruwacie manipulacjami, życie w Polsce. To będzie bardzo fajna rozmowa” – stwierdził w odpowiedzi na kolejne pytanie.

Słowa Trzaskowskiego skomentował na Twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, w której skład wchodzi TVP Info i „Wiadomości”:

-„Panu Trzaskowskiemu przypominam, że wolność słowa to fundament demokracji. Jego dzisiejsza zapowiedź represji politycznych wobec dziennikarzy (po ewentualnym zdobyciu władzy) wskazuje, że bardziej jest kandydatem milicji obywatelskiej niż Koalicji Obywatelskiej” – stwierdził.

Na wypowiedź Trzaskowskiego zareagowało już też Centrum Monitoringu Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

-„Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w charakterze pretendenta do urzędu Prezydenta RP w negatywny sposób wypowiedział się o dziennikarzach TVP i samej telewizji publicznej. By uniknąć odpowiedzi na szereg trudnych dla siebie pytań zadanych mu przez dziennikarza TVP, w pogardliwy sposób zapowiedział chęć likwidacji telewizji publicznej” – napisała w oświadczeniu dyrektor SMWP SDP Jolanta Hajdasz.

Podkreśliła, że wypowiedz Trzaskowskiego była zwyczajną próbą politycznego zastraszenia dziennikarzy, która bez względu na ocenę ich pracy, nigdy nie powinna mieć miejsca. Zaznaczyła, że to jaskrawe naruszenie zasady wolności słowa:

-„Zastraszanie dziennikarzy przez polityków ma zawsze na celu uruchomienie mechanizmu autocenzury w mediach, czyli samoograniczania się także innych dziennikarzy i niepodejmowania przez nich w publikacjach trudnych i kontrowersyjnych problemów społecznych, co w oczywisty sposób niszczy zasadę wolnego słowa i prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich” – czytamy w oświadczeniu.

kak/PAP

Komentarze

anonim2020.05.18 15:48
MIERNOTA OBRAZA POLAkOW TA KANDYDATURA NA PREZYDENTA
Glaudiusman2020.05.18 11:06
On może sobie dużo chcieć. Najpierw musi wygrać, a to w jego przypadku graniczy z cudem. Ktoś taki ???????
Jack Em2020.05.18 10:48
Mariusz Kałużny z Solidarnej Polski mówi, że PO to Partia Oszustów, natomiast ja twierdzę, że to partia PO-myleńców ! Ci ludzie stracili instynkt samozachowawczy i po publicznym upokorzeniu MKB, wybrali nowego kandydata na prezydenta. To Rafau, nieudacznik i bankrut co udowodnił będąc prezydentem Warszawy. W pierwszym wystąpieniu Rafau ogłasza pełną mobilizację i twierdzi, że to właśnie z Warszawy zacznie się olbrzymia fala (tego ostatniego wyrazu w zdaniu nie zrozumiałem: fala ścieków czy cóś takiego). Jednakże decyzja o zmianie kandydata okazała się słuszna ! Z najnowszego sondażu 13-15 maja, Estymator dla Do rzeczy.pl Duda 52,7 %, Kamysz 11,8 %, Hołownia 10,5 %, Rafau poza podium z 10, 2 % poparcia. Frekwencja 49 %. To olbrzymi 5-krotny wzrost popularmiści Rafaua – czarnego konia i PO (z 2 % na 10 %). Będzie się działo !
Elektor2020.05.18 10:47
To jest ostatnia szansa PO-myleńców w utrzymaniu 10 % poparcia. Wybrali sobie nieudacznika i bankruta warszawskiego na nowego kandydata i myślą, że jak Rafau wygrał z Jakim w Warszawie, to również wygra z A. Dudą w Polsce. Pochodzenie tego resortowego dziecka jest odpowiednie – eSBecko-komunistyczne, a kolesie mamusi już zbierają podpisy, chociaż wybory jeszcze nie są ogłoszone. Pani profesor prawa HGW sypnęła się w radiu. A Warszawka tonie w śmieciach, spalarnia w Czajce nadal nieczynna, a stałe i półstałe nieczystości wywożone ciężarówkami i rozrzucane po Polsce. Gdyby nie wojsko i rząd to ścieki zrzucane byłyby do Wisły z pewnością do dziś. Kasa miasta pusta i zielonego pojęcia o zarządzaniu. Są jednak pozytywy, a mianowicie: Plaża na Białołęce, paletowy punkt relaksu na placu bankowym i finansowe wsparcie warszawskich aktywistów LGBTQ+ . Na tych zajobów jest strach głosować ! Polacy ta partia zajobów proponuje nam ich zajoba na kandydata na prezydenta. Co wy na to ?!!!
Piotr Nowak2020.05.18 10:46
Uczcie się PIS-iory ! Jeszcze nie zarejestrowany jako kandydat, a już likwiduje. Urodzony likwidator ! Czarny koń, który wabi się Rafau już zapowiada, że jak zostanie prezydentem RP, to zlikwiduje TVP, a w szczególności program TVP-Info, wiadomości, oraz programy publicystyczne i dyskusyjne. Awarii w Czajce nie potrafi zlikwidować, spalarnia ciągle nieczynna, ale TVP zlikwiduje ! Polacy, nie łudźcie się, bo zlikwidują wszystko co jest im niewygodne. Zaczną od TVP, zniszczą prasę niezależną, zlikwidują IPN, CBA. A potem po kolei: węgiel, złotówkę, WOT, urzędy wojewodów – i w końcu programy rodzinne jak 500+, 300+, 13.tkę, 14-tkę, programy socjalne i pomocowe dla niepełnosprawnych i rolników, a zakończą na ich standardowym programie „róbta co chceta”. Jednego, czego nie zlikwidują, a wręcz podwyższą, to wiek emerytalny i okradanie kasy państwa na niebotyczne rozmiary !!!
Toni 2020.05.18 10:01
Trzaskowski to resorowy twór, to jak inaczej ma mówić syn komunistów, mówi jak go mama wychowała.
Suweren2020.05.18 9:49
Dr. Pawłowicz jak Kiszczak chce prześladować dziennikarzy: https://www.youtube.com/watch?v=bEsjfEBsYmc
komuchy won 2020.05.18 9:20
I nie jest to dziwne zważywszy z jakiej rodziny Trzaskowski Rafałek pochodzi .
Barszcz ukraiński prababci Alicji2020.05.18 9:17
Idąc przykładem pewnego znanego toruńskiego oszusta i pedofila ,mówiąc o TVP "nie nazywajmy szamba perfumerią"!
Waldek2020.05.18 9:09
Rząd musi mieć media aby kierować państwem. Tak samo było za platformy też była to tuba rządu. Panie Rafale proszę do Solarza się zgłosić bo TVN już zajęty
Maks2020.05.18 9:09
https://www.salon24.pl/u/lukasz-barczyk/1047224,strajk-polakow-zaatakowany-przez-policje
jaka2020.05.18 9:06
Halo, halo. A kto to przez tydzień krzyczał w sejmie i na ulicy WOLNE MEDIA, WOLNE MEDIA!!!
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 9:06
Trzaskowski ma rację! w tvp nie pracują dziennikarze tylko propagandowi funkcjonariusze na usługach rządu a reszta to upchnięte tam w ramach wdzięczności za poparcie w wyborach, debile po rydzykowej szkółce WSKSiM czyli Wyższej Szkole Kłamstwa Społecznego i Manipulacji!
gnida koszerna2020.05.18 9:24
ta racja icek to chyba jest koszerna
kora2020.05.18 10:50
Masz wiele innych stacji z wiadomościami-a uczepiłeś się jednej.Mnie gdy coś nie odpowiada po prostu wyłączam lub szukam czegoś innego.
Klejnot Nilu2020.05.18 9:02
Zacznijmy od tego, że w TVP nie pracują dziennikarze, tylko funkcjonariusze partyjni. I to w zasadzie powinno zamykać całą dyskusję.
jaja2020.05.18 9:04
A za rządów Totalnie śmiesznych to kto pracował?
Klejnot Nilu2020.05.18 9:12
Po 1. "A za PEŁO..." jako argument na wszystko (-‸ლ). Po 2. Za PO poziom propagandy w TVP nawet do pięt nie dorastał temu co jest teraz. Nawet głupie polackie kabarety potrafiły się naśmiewać z Tuska (vide "Donald marzy" w kabaretowej scenie dwójki, "Obrady sejmu" KMN...), a Pospieszalski mógł sobie prowadzić programy w TVP, mimo iż prezentował w nich typowo prawicowy punkt widzenia. Pokaż mi teraz choć jeden program lewicowego publicysty w TVP.
jaja2020.05.18 9:15
A kto namawiał do bojkotu TVP i zapowiedział, że nie będzie w nim występował? Bo co pytania sie mu nie podobały? Tak, tak. Jak za PEŁO... Teraz Peło krytykuje wszystko co rząd robi, nawet jakby złotem zasypywał wszystkich.Nie, bo nie...
Sakwqa2020.05.18 9:17
Hahaa. A za czyich rządów zniesiono program Pośpieszalskiego z anteny? Dopiero od niedawna powrócił na antenę.
Toni 2020.05.18 10:03
Z ciebie zaden klejnot, tylko placek krowi z nad Nilu.
Klejnot Nilu2020.05.18 10:11
Prawaki jak zawsze z siłą argumentów.
Dam2020.05.18 9:13
Za rządów PO zdarzało się TVP wyemitować reportaż nieprzychylny partii rządzącej np. o aferze reprywatyzacyjnej. Ile reportaży o obecnej partii rządzącej się pojawiło? Czy może mamy wierzyć, że tam wszyscy "kryształowo czyści"?