19.02.15, 19:02Janusz Korwin-Mikke (fot.Facebook)

Twórcami sowieckiego terroru byli Polacy?

„Największą ofiarą prześladowań bolszewickich, a potem i stalinowskich - był naród rosyjski. To Rosjanie stanowili większość ofiar. A twórcami sowieckiego terroru byli Polacy” – cytuje Korwin-Mikke fragment książki Świdra, który ma być wypowiedzią jednego z Rosjan. I jedyny komentarz ze strony szefa KORWiNa to: „Cóż: o Feliksie Dzierżyńskim wie każdy - ale Autor wylicza wielu innych Polaków, kierujących poczynaniami CzeKi”.

Korwin-Mikke zwraca uwagę na jeden jeszcze cytat z pracy Świdra, który jest niebywałą apologią Rosji i przedstawia ją w całkowicie zakrzywionym świetle. Mikke nie skomentował passusu, można więc przypuszczać, że w pełni się z nim zgadza. A oto sam cytat: „Umiejmy wykorzystać to - co nas łączy. Rosja jest ścianą – która chroni Europę przed zalewem Wschodu, przed fundamentalistycznym Państwem Islamskim. Przyrost naturalny Rosjan jest minusowy: Rosja i Moskwa zalewane są morzem imigrantów z Azji. Polska jest jednym z najważniejszych krajów Unii Europejskiej, Dobre relacje między Polską a Rosją leżą w interesie obu krajów i narodów. A kto może [odnieść] korzyści ze złych relacji? Kto jątrzy? Nie wiem, Zapewne ten, kto ma w tym interes”.

No właśnie: kto uporczywie przedstawia odwiecznego wroga Polski, Rosję, jako naszego przyjaciela i obrońcę? Zapewne ten, kto ma w tym interes…

bjad

Komentarze

anonim2015.02.19 19:36
W ambasadzie ruskiej na występach przebywała to i większego problemu dla niego nie stanowi tekstu pochlebnego umieszczenie, jego wielbiciele dalej w każdym banderowca dostrzegają, natomiast ruskich uznają za wyzwolicieli bądź osłonę przed zgniłym zachodem. Wstydził by się JKM że zwiódł młodą dziewczynę mając Rodzinę ten osbnik stracił zaufanie uczciwych ludzi niech jego dziki liberalizm odejdzie w zapomnienie.
anonim2015.02.19 20:10
@Majestic: to, ze facet popelnia bledy tu czy tam (i to na starosc) nie znaczy, ze wszystkie jego pomysly sa zle. Nikt nie przekresla dokonan Marszalka tylko dlatego, ze zdarzylo mu sie byc w PPS czy flirtowac z kajzerska bezpieka.
anonim2015.02.19 20:10
Powinniśmy brać przykład z Orbana. Ale nie, my to zawsze musimy nadstawiać gardło w imię ideii - ciekawe kiedy politycy się nauczą, że w ten sposób dostaje się jedynie kopa w dupsko.
anonim2015.02.19 20:43
"„Największą ofiarą prześladowań bolszewickich, a potem i stalinowskich - był naród rosyjski. To Rosjanie stanowili większość ofiar. A twórcami sowieckiego terroru byli Polacy” – cytuje Korwin-Mikke fragment książki Świdra, który ma być wypowiedzią jednego z Rosjan. I jedyny komentarz ze strony szefa KORWiNa to: „Cóż: o Feliksie Dzierżyńskim wie każdy - ale Autor wylicza wielu innych Polaków, kierujących poczynaniami CzeKi”." I co przecież to prawda , mieliśmy polskich komunistów i są do dziś . Co to za odkrycie to kim była śp Oleksy, Kwaśniewski , Komorowski ,Kiszczak........pewnie nie zliczę . I co masełko . A jak Korwin to powie to rusofob tere fere..
anonim2015.02.19 21:21
"kto uporczywie przedstawia odwiecznego wroga Polski, Rosję, jako naszego przyjaciela i obrońcę?" Czy aby tym "odwiecznym wrogiem Polski" nie były przypadkiem Niemcy, które obecnie są jej "najgorętszym przyjacielem" ? Korwin znowu ma rację, a bjad nie tylko, nie zna historii, ale w dodatku prymitywnie łże, ponieważ w przeciwieństwie np. do takiej Ukrainy (w swoim aktualnym hymnie państwowym wzywająca do zagarnięcia terenów "od Sanu do Donu"), Rosja nie ma wobec nas żadnych roszczeń.
anonim2015.02.19 21:24
W Rosji rządzą nie-goje a Putin to urządzenie, którym sterują. Rosja to kolejny nasz były zaborca, który ulegnie likwidacji tak jak to się stało z Austro-Węgrami czy państwem pruskim zmienionym w III Rzeszę.