Gdyby polska totalna opozycja miała zdolność autorefleksji – miałaby nad czym ją przeprowadzać. Nawet w mediach najbardziej krytycznych wobec obozu rządzącego publikowane są badania, które ukazują druzgocąco krytyczne nastawienie naszych obywateli do nieodpowiedzialnych działań opozycji na polsko-białoruskiej granicy.

Bieganie z workiem po przygranicznym terenie czy przepychanie się z funkcjonariuszami Straży Granicznej, strzegącymi naszego bezpieczeństwa to tylko niektóre popisy polityków totalnej opozycji, które miały im przynieść piarowe korzyści. Po raz kolejny okazało się jednak, że politycy KO czy Lewicy kompletnie nie znają Polaków, którzy w obliczu potencjalnych zagrożeń zewnętrznych potrafią się jednoczyć w odpowiedzialnym myśleniu o dobru wspólnym ponad politycznymi podziałami.

Pokazują to dobitnie opublikowane właśnie przez portal Onet, a przeprowadzone przez IBRiS badania. Wynika z nich, że działania rządu polegające na uszczelnieniu granicy z Białorusią popiera większość - 51 proc. Polaków. Negatywnie ocenia je 41,2 proc. ankietowanych.

Natomiast poczynania opozycji, przyczyniające się niewątpliwie do destabilizacji i tak już napiętej sytuacji granicznej z państwem Łukaszenki, źle ocenia aż 64,5 proc. badanych. Zdecydowanie dobrze odbiera je zaledwie 0,3 proc Polaków! Łącznie, w dość umiarkowanym natężeniu, ale jednak pozytywne podejście do tych działań ma 20,1 proc naszych rodaków.

Z jeszcze bardziej druzgocącą oceną Polaków spotkały się skrajnie nieodpowiedzialne działania aktywistów, przecinających ogrodzenie, zabezpieczające naszą granicę z Białorusią. Aż 83,3 proc. badanych negatywnie ocenia tego typu postępowanie. Spotkało się ono ze zrozumieniem zaledwie 11,1 proc. ankietowanych.

Nie ma co ukrywać, że te wyniki muszą bardzo poważnie zaniepokoić tak skrajnie sondażowe ugrupowanie jakim od lat jest największa partia opozycji totalnej. Czy w najbliższym czasie będziemy zatem świadkami pewnego wygaszania żenujących piarowych hapenningów, podkopujących bezpieczeństwo naszych granic?

 

 

ren/onet.pl