13.04.20, 13:00Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Dr Jerzy Targalski: Kryzys zlikwiduje klasę średnią i demokrację

Cywilizacja Zachodu dowiedziała się, że jest niezdolna do ponoszenia jakichkolwiek kosztów czegokolwiek [...] Rządzi tak zwany „deep state”, rządzą lobbyści i grupy biznesowe, a nie tak jak kiedyś partie polityczne [...] Przyszłość należy do totalitaryzmu ale nie totalitaryzmu typu chińskiego - dr Jerzy Targalski, politolog, historyk specjalnie dla portalu Fronda.pl
 
Fronda.pl: Co się dzieje w Polsce, w Europie, w Stanach Zjednoczonych? Co dzieje się z światem Zachodu?
 
dr Jerzy Targalski, politolog, historyk: To jest dosyć proste. Została rozpętana potworna histeria i wobec tej histerii politycy muszą się podporządkować temu co narzucają im media, czyli terrorowi strachem. Powoduje to, że politycy przechodzą do radykalnych metod walki koronawirusem, które to metody przyniosą większe straty w ludziach niż straty wywołane tym wirusem. To jest kwestia psychologii.
 
Niewykluczone, że pierwotnie politycy myśleli, że sprawa epidemii będzie rodzajem parawanu, za którym będzie można skryć ekonomiczny kryzys światowy. Wygląda na to, że metody walki z epidemią, które zostały podjęte nie tylko ten kryzys przykryją ale pogłębią go do takich rozmiarów, jakich normalnie by nie osiągnął. Tyle, że w normalnych warunkach ludzie by protestowali.
 
Teraz wszyscy są przerażeni i nie protestują, ponieważ myśleli, że śmierć nie istnieje. Jeśli codziennie w telewizji mówi się ile osób umarło, to nagle są przerażeni. Ludzie mają doświadczenia jednostkowe, że ktoś umarł w rodzinie, czy ktoś z przyjaciół, ze znajomych. A tu są nieustannie bombardowani przez telewizję i inne media informacjami na temat tego ile osób poniosło śmierć.
 
Nie wiedzą jednak, że w normalnych czasach umiera tyle samo osób, z tym, że się o tym nie mówi. Ludzie odzwyczaili się od śmierci.
 
Cywilizacja Zachodu dowiedziała się ponownie, że śmierć jednak istnieje?
 
Cywilizacja Zachodu dowiedziała się, że jest niezdolna do ponoszenia jakichkolwiek kosztów czegokolwiek. Cywilizacja Zachodu jest wrażliwa na wszelkie koszty, chciałaby wszystkiego nie płacąc za nic. Czyli jak są wojny, to na wojnach żołnierze nie giną, kiedy są choroby to ludzie nie umierają, i tak dalej.
 
Jeżeli są pieniądze, to nie trzeba na nie pracować… Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za takie myślenie?
 
Ludzie wrócą do rzeczywistości, ale musi to wywołać bardzo silne niepokoje społeczne i polityczne. Scena polityczna zostanie przebudowana i przestanie być miejscem zabawy i odgrywania tańców na rurze przez polityków- ten polityk jest wybierany, który lepiej zatańczy na rurze. Myślę jednak, że są to nadzieje optymistyczne. Wejdziemy raczej w erę sprytnych demagogów.
 
Jeżeli cywilizację państw Zachodu- Europy i obydwu Ameryk- czeka powrót do rzeczywistości, to jaka może to być rzeczywistość?
 
Przede wszystkim czeka nas obniżenie poziomu życia i w związku z tym obniżenie poziomu aspiracji, ponieważ podstawową aspiracją będzie przeżycie. To będzie rodziło ogromne frustracje. Możliwe są masowe ruchy protestu, na których będą wyrastali demagodzy, potrafiący manipulować tłumami.
 
Jak bardzo obniży się poziom życia i poziom społecznych czy ekonomicznych aspiracji?
 
To zależy od kraju- kraj, który szybciej z tej histerii wyjdzie ten zajmie miejsce tych, które będą się dalej upierały, że trzeba nie robić nic i walczyć z wirusem poprzez zatrzymanie wszelkiej działalności gospodarczej człowieka i zerwanie wszelkich kontaktów społecznych. Kto będzie dłużej w tym tkwił, ten przegra całkowicie. Chiny już z tego wychodzą, ale to nie znaczy, że Chiny wygrają.
 
A kto wygra?
 
Myślę, że wygrają Stany Zjednoczone, które za prezydentury Trumpa były przygotowywane do dyslokacji przemysłu. Skorzystają mądre państwa, które rzeczywiście zajmują się polityką, poprzez odbudowanie własnego przemysłu i powrót produkcji z Chin. W prawdzie okazało się, że produkcja w Chinach jest tańsza ale jest bardzo wrażliwa na wszelkie problemy w skali międzynarodowej czy nawet lokalnej, bo wszystko zaczęło się lokalnie w Chinach. Idea, że możemy wszystko produkować na końcu świata i sprowadzać stamtąd właśnie poniosła klęskę.
 
Podstawowe rzeczy musimy mieć blisko, a część produktów każdy kraj musi mieć własną i musi być samowystarczalny- są to na przykład lekarstwa- tu nie możemy polegać na komponentach produkowanych na drugim końcu świata. Jeśli coś się stanie i komponenty nie dojadą, to jesteśmy pozbawieni możliwości leczenia naszych obywateli.
 
Część produkcji musi być w każdym kraju, i część produkcji która jest blisko- może być droższa, ale łatwo ją sprowadzić. Czeka nas reindustrializacja. Oparcie się wyłącznie na usługach i operacjach finansowych, gdzie pieniądz rodzi się z niczego, właśnie ponosi klęskę.
 
Czy po zakończeniu tej histerii Stany Zjednoczone pozostaną nadal światowym hegemonem?
 
Myślę, że tak. Natomiast strona przeciwna uważa, że to Chiny na tym skorzystają, ponieważ to Chiny wcześniej uruchomią produkcję. Jednak nie wystarczy uruchomić produkcji- trzeba jeszcze mieć gdzie ją sprzedać. Trzeba mieć zbyt. Kapitalizm nie polega na produkcji tylko na tym, że towary wyprodukowane sprzedajemy.
 
Państwa Zachodu nie będą miały pieniędzy na kupowanie. Wniosek jaki się narzuca jest taki, że musimy mieć własny przemysł, a nie żeby nasz przemysł był w Chinach.
 
Doktor Jacek Bartosiak wskazuje na to, że państwa azjatyckie, jak Chiny, Japonia czy Korea Południowa znacznie lepiej radzą sobie z koronawirusem dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak sztuczna inteligencja, big data, czy telefonia 5G zwiększające możliwość śledzenia poczynań obywateli tych państw. Czy poza obniżeniem poziomu życia i poziomu aspiracji, ceną jaką będą musiały zapłacić społeczeństwa państw Zachodu może być koniec zachodniej demokracji takiej jaką dotąd znaliśmy i koniec swobód obywatelskich?
 
Cywilizacja zachodnia dawno się skończyła- to co mamy obecnie to nie jest żadna demokracja. To, że są wybory nie zmienia istoty rzeczy. To nie wybory decydują. Decyzje są podejmowane gdzie indziej a ich skutkiem są wybory. Rządzi tak zwany „deep state”, rządzą lobbyści i grupy biznesowe a nie tak jak kiedyś partie polityczne wybierane przez obywateli. Wybory zależą wyłącznie od tego kto sprawniej manipuluje ludźmi.
 
Jaki rodzaj systemu politycznego i społecznego dostaniemy po pandemii od ludzi którzy tak naprawdę rządzą światem, od „głębokiego państwa”?
 
Tego nie wiemy. Formy demokratyczne być może zostaną zachowane. Natomiast jaka będzie rzeczywistość trudno powiedzieć. Nie wiemy które grupy biznesowe wyjdą z tego kryzysu wzmocnione, a które osłabione- nie cały biznes wyjdzie z tego obronną ręką.
 
Czy żeby dotrzymać kroku Chinom na polu gospodarczym, państwa zachodnie nie będą musiały zmienić ustroju społeczno-politycznego na wzór chiński?
 
Nie. Ustrój chiński wcale nie jest skuteczniejszy- dotychczas miał takie sukcesy, dlatego że zdecydowali o tym Amerykanie. Gdyby nie decyzja amerykańska o dyslokacji przemysłu amerykańskiego do Chin tych sukcesów by nie było. Chiny nie zawdzięczają tego rozwoju swojej organizacji tylko temu, że miały niewolniczą siłę roboczą i wpuściły kapitał. Z kolei Stany Zjednoczone szukały przeciwwagi dla Rosji, a korporacje chciały maksymalizować zyski, co jest ich normalną cechą.
 
Czyli pana zdaniem świat Zachodu nie zamieni się w świat totalitarnej kontroli na wzór chiński?
 
Nie. Przyszłość należy do totalitaryzmu ale nie totalitaryzmu typu chińskiego, czyli bez obozów pracy, bez obozów reedukacyjnych, bez represji czy rozbierania ludzi na części w więzieniach. Metody będą bardziej subtelne.
 
Jednak totalitaryzm?
 
Tak, w sensie kontroli i manipulacji. Manipulacja nie pociąga za sobą dużych kosztów, ale jest o wiele skuteczniejsza niż kontrola przez represje. To będzie kontrola przez manipulacje. Taki system kontroli społecznej jaki stosują Chiny, czyli represjonowanie zachowań niepożądanych przez władzę, kontrolowanie wszystkich przez systemy komputerowe jest po prostu nieefektywne. Chyba, żeby część społeczeństwa była tak kontrolowana, a część rządząca nie- wtedy to jest możliwe. I raczej trzeba się spodziewać podziału społeczeństwa na te dwie grupy, gdzie grupa uprzywilejowana nie podlega takiej kontroli.
 
Epoka demokracji się skończyła. Epoka demokracji była epoką opartą o klasę średnią. Wszystkie te małe firmy rodzinne dwu-trzy osobowe przestaną istnieć, bo nie wytrzymają kosztów kryzysu. W tej chwili klasa średnia biednieje a ten kryzys klasę średnią jeszcze bardziej osłabi, jeśli nie zlikwiduje.
 
Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

markus2020.04.16 15:16
just as planned jak to mówią
Sex Randki Online2020.04.14 11:50
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.lexlale.eu i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
MaxFiend2020.04.13 22:12
Jak na razie to PiS skutecznie wykańcza klasę średnią w Polsce. Jeżeli nastanie jakiś nowy ład społeczny i ustrojowy, to na pewno odsunie od władzy proletariat i ubogi prekariat. Poza tym właściciele małych firm rodzinnych to nie jest żadna klasa średnia. Klasę średnią określa odpowiedni poziom dochodów (chociaż niekoniecznie), posiadanie wysokiej kultury osobistej, wykształcenia i odpowiedniej świadomości historyczno-narodowej. W Polsce praktycznie klasa średnia jest zredukowana do minimum a Polacy przestają być narodem tylko stają się zbieraniną ubogich niewykształconych bezwolnych proli czekających co miesiąc na 500+.
igor2020.04.13 19:26
Ten kryzys w znacznej mierze zlikwiduje własność prywatną i stworzy korporacyjno-państwowy model własności jak w III Rzeszy, Japonii czy Chinach.
anonim2020.04.13 17:46
Koniecznie zobacz, zanim YT usunie wideo, "Oni nie wiedzą, który koronawirus nas atakuje? Izolacja niszczy naszą odporność"! Dr Shiva wRealu24 www.youtube.com/watch?v=w1EpdS9L0SA
anonim2020.04.13 17:43
Koniecznie zobacz, zanim YT usunie wideo, "Oni nie wiedzą, który koronawirus nas atakuje? Izolacja niszczy naszą odporność"! Dr Shiva wRealu24 www.youtube.com/watch?v=w1EpdS9L0SA
ela2020.04.13 16:54
Pamiętajcie że ludzie stworzyli korporacje i my jako ludzie mozemy je zniszczyc zanim nie przejmą całkowicie władzy nad nami więc do boju narodzie Polski precz z korporacjami i firmami z innych części świata
iq2020.04.13 16:33
demokracja już nie ma przyszłości tak mi powiedział kolo z wydziału międzynarodowych stosunków zachód albo inną drogę wybierze albo umrze twierdzi
Mapa2020.04.13 16:05
Trudno orzec czy powyższy artykuł to bardziej bełkot czy manipulacja?
andy2020.04.13 16:01
Znowu Pan Targalski ma rację. Na Zachodzie (w Polsce chyba też) skończy się ta świrusowa epidemia totalitaryzmem, nie wiemy tylko jakimi narzędziami będzie operował i w jakim stopniu będzie wobec ludności skuteczny.
anonim2020.04.13 15:35
MAMY TO!!!! Polska Grupa Lotnicza, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowała w poniedziałek, że odstępuje od zakupu niemieckich linii Condor Airlines. Powód? Oficjalnie nieznany, ale nieoficjalnie - niedopełnienie obowiązków finansowych przez niemiecką linię. No i ch..j bombki strzelił - sny o potędze. Ciekaw jestem ile zapłacimy odszkodowania
Olek i saba2020.04.13 15:11
Codziennie w Polsce umiera średnio 1350 osób. Od 13 marca w związku z Covid-19 (i niekoniecznie z powodu Covid-19) zmarły 232 osoby, czyli statycznie niecałe 7,5 osoby na dzień. Trzeba było miliony ludzi zamknąć w domu... Na polskich drogach dziennie średnio ginie aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych (2019). Czy nie trzeba zakazać jazdy samochodem?
prosty2020.04.13 17:05
Nie trzeba wiele, by wirus wymknął się spod kontroli. Włoskie Bergamo, 120 tys. mieszkańców, w kilka tygodni ok. 500 zgonów, kilkanaście razy więcej niż bez epidemii, szpitale nie dające rady w pomocy osobom wymagającym hospitalizacji. Powtórzenie tego dla Warszawy, 20-krotnie większej, to 10 tysięcy zgonów, setki tysięcy osób wymagających opieki medycznej, plus hospitalizacje z innych przyczyn. Właśnie dla ochrony przed powstaniem ogniska epidemii są obostrzenia, uśrednienie po kraju to rozmycie obrazu.
melion2020.04.13 19:28
To nie takie proste. Trzeba by analizować poziom śmiertelności w regionach i podregionach, a każdy ma swoją specyfikę. Paraliżować cały kraj z powodu hipotetycznych problemów W-wy (na jakiej postawie oszacowanych?) - PYTANIE. Trzeba znać przyczyny i specyfikę regionu. Wirus - nie pierwszy i nie ostatni - ma zaś wszędzie te same "kły". Czy takie groźne? Oto jest pytanie. Polecam wyniki badań, np. z Austrii czy Niemczech, gdzie nie odnotowuje się żadnych wzrostów śmiertelności. Na stronie swprs.org można znaleźć naukowe próby wyjaśnienia problemów niektórych regionów Italii (nie wszędzie jest tak samo), m. in. dlaczego Bergamo. Poza tym wiele ciekawych wyników badań, np.: „Dane z Islandii sugerują, że prawie wszystkie infekcje są bezobjawowe lub mają łagodne objawy, a zatem nie wymagają pomocy medycznej. Dane sugerują, że wskaźnik śmiertelności z powodu infekcji może być mniejszy niż w przypadku grypy sezonowej (0,1%), a nie o wiele wyższy jak pokazywały wcześniejsze szacunki” (prof. Ioannidis, Stanford University, https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.05.20054361v1.full.pdf).
prosty2020.04.13 19:50
Niemcy mieli ognisko w niewielkim miasteczku, przebadali później wszystkich mieszkańców na przeciwciała. Dostali śmiertelność na poziomie ok. 0.36%. Z pobieżnych informacji o śmiertelności wg wieku i płci wygląda, że jest zbliżona do śmiertelności populacji - rośnie z wiekiem i dla mężczyzn jest wyższa niż dla kobiet. W przybliżeniu zachorowanie to ryzyko zbliżone do zgonu w dalszych 1-2 latach życia. Niestety, to ryzyko wyższe niż dla grypy, przynajmniej typowej, w Polsce. Dzięki za link.
ja2020.04.13 15:02
Dlaczego na znanej stronce https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6 przestano podawać ilość osób wyleczonych. Ktoś wie ?
prosty2020.04.13 16:57
Spróbuj tu, bardziej aktualne i więcej danych: https://www.worldometers.info/coronavirus/
prosty2020.04.13 14:58
"Cywilizacja Zachodu jest wrażliwa na wszelkie koszty, chciałaby wszystkiego nie płacąc za nic." "Natomiast strona przeciwna uważa, że to Chiny na tym skorzystają, ponieważ to Chiny wcześniej uruchomią produkcję. Jednak nie wystarczy uruchomić produkcji - trzeba jeszcze mieć gdzie ją sprzedać." Z pierwszego zdania wniosek jest raczej przeciwny - Zachód znów wróci do interesów z Chinami. Nie jutro, to po kadencji Trumpa, USA nie da rady grać z całym światem, kolejną dekadę. Już kilkanaście lat temu mówiono, że konkurowanie z Chinami to nie tylko cena, tam pojawia się też jakość.Od tego czasu minęła kolejna epoka.
Leszek2020.04.13 14:51
To nie koronawirus a PiS. Doprowadzili kraj do ruiny robiąc wszystko, by zniszczyć klasę średnią, a demokracja dogorywa. Już mamy II PRL w wykonaniu PiS, wirus tylko pomógł.
PolakNieZdrajca2020.04.13 15:31
Lesiu, mniej pij, mniej ćpaj, a zaczniesz samodzielnie myśleć, a nie tak jak chce TVN i Gadzinówka Wybiórcza.
Prezes2020.04.13 15:35
walnij się dechą w łeb świrze
Jenny2020.04.13 16:35
Prezes do kuwety,ale to juz
hrabia Potocki2020.04.13 15:45
Widze ze coronovirus uderzyl ci niestety na glowe,, a to najbardziej niebespieczna forma dzialania tego virusa
Michał Jan2020.04.13 16:48
Co zostawi wirus, dobije "tarcza".
grimm2020.04.13 14:36
Może trochę optymizmu. Nas zwykłych ludzi jest 99%.To masa. Masa to siła. Zapewne juz 60% z tych 99% wie co w trawie piszczy. Wiedza to siła. Największe dla nas zagrożenie to szczepionki (chip, sterylizacja, rak) więc nie obejdzie się bez walki.
Alekx72020.04.13 14:34
Biada także tym państwom którzy na swoim terenie mają TOTALNĄ TARGOWICĘ sterowaną z Berlina i Moskwy... na szczęście nieudolną ale działającą na zniszczenie wszystkiego co odwołuje się do wartości, ochrony życia, mądrych reform i wszystkiego co polskie...
2020.04.14 8:23
dodajmy targowicę sterowaną z Waszyngtonu i Telaviwu, również się liczą ;)
Ciekawy2020.04.13 14:21
Jak będzie to nikt nie wie, ale faktycznie to może być szansa dla Zachodu na powrót do normalności. Być może ostatnia. Przecież gdyby nie epidemia Unia została by zamieniona w piekielne miejsce przez grupy chcące ją uzależnić od importowanej energii w postaci gazu LNG z Kataru. Koncerny paliwowe, które zainwestowały setki miliardów dolarów w zakłady skraplania gazu w Katarze gotowe były zrobić wszystko przy pomocy obłąkanej młodzieży rodzaju Grety Thunberg aby uzależnić nas od LNG. Można powiedzieć, że to wirus uratował nas od totalnej katastrofy.
anonim2020.04.13 14:07
o tym media nie mówią, FALL CABAL - UPADEK KABAŁY - NAPISY PL youtube.com/channel/UC-DmfbrGz12JXfiJJjeijqg/videos youtube.com/watch?v=CMrX_ILbbug youtube.com/watch?v=tEXlfNCPklk youtube.com/watch?v=KagZ3gD-x84 youtube.com/watch?v=v7R-ILoTun8 youtube.com/watch?v=TsezPUxGIdU
Nie kryzys tylko sk syn kaczy2020.04.13 14:03
IP dzisiaj 14:01 Włosi badają, czy zmarli byli zakażeni koronawirusem, choć podnosi to oficjalną liczbę ofiar epidemii. Polski sanepid twierdzi: Toczenie dywagacji, kto i dlaczego umarł, to pogoń za sensacją W Nowym zjorku jest 20 razy więcej wyzdrowien niż zgonów a u nas tylko dwa razy więcej jak weźmie się pod uwage brak faktycznych danych to wyjdzie ze u nas albo wyzdrowieje albo umrze takie podejscie
PolakNieZdrajca2020.04.13 15:27
POpaprańcu na smyczy her Tuska i jego mocodawców, lecz się na pryszcze, bo na łeb za późno.
edek2020.04.13 13:54
Warto by zapoznał się Pan z informacjami dla czego Fed skupuje obligacje korporacyjne, śmieciowe kredyty hipoteczne z kryzysu 2008 a sekretarz skarbu za 500 bil usd kupuje wybrane przez siebie firmy. Wygląda to że w/w podmioty będą największymi posiadaczami w USA. Podobne ruchy widać na naszym podwórku, rząd ma zamiar przejmować po kosztach księgowych wybrane przez siebie spółki.
Stanisław2020.04.13 13:53
Rothschfield i reszta masonów. To oni rządzą światem mając w ręku banki i finanse. Wszystko co sie dzieje nie jest żadnym przypadkiem. Jestesmy dla nich tylko szarą masą któą należy wydoić z kasy. Kto stoi wyżej ??? To chyba jasne że 666. https://www.youtube.com/watch?v=5tyx-PG3Z94
Zorro2020.04.13 13:52
Korporacje, media, międzynarodowa finansiera i zawodowi mordercy w eleganckich garniturach tak wezmą nas za twarz, że nawet nie zipniemy. Przygotujcie się na międzynarodowe więzienie a docelowo na MATRIX. Już dosyć tej wolności!
mordechaj2020.04.13 13:43
To fakt. Od przeszło 100 lat nie rządzą nie tylko partie polityczne w danych państwach, a nie rządzą państwa. Od przeszło 100 lat rządzą KORPORACJE PONADNARODOWE, które kazały politykom w różnych państwach np. przenieść produkcję do Chin i Indii, by maksymalizować swoje zyski. Należy dodać, że korporacje nie płacą też podatków, bo są porejestrowane w rajach podatkowych. Stworzono system polegający na tym, że socjal i koszty zostaje przy państwach, a przy KORPORACJACH PONADNARODOWYCH pozostaje zysk. Mam jednak odmienne zdanie od Redaktora. Uważam, że obecna sytuacja jest ostatnią szansą dla państw i społeczeństw Zachodu na ułożenie relacji gospodarczych, a co za tym idzie i społecznych, inaczej, jak to było dotychczas z większą władzą państw i społeczeństw nad gospodarką, a co za tym idzie życiem społecznym. Państwom jednak udało się zamknąć produkcję w korporacjach, to duży sukces. Czas na następny krok, aby tę produkcję przywracać na zasadach korzystnych dla państw i społeczeństw Zachodu, a nie tylko korporacji. Następnym krokiem jest przywrócenie strategicznych produkcji w danym państwie Zachodu, a rezygnacja z usług Chin czy Indii (produkcja substancji czynnych do leków). I tak po kolei. Także likwidacja małych przedsiębiorstw nie jest przesądzana. Małe przedsiębiorstwa łatwiej sobie poradzą, jak molochy.Podsumowując. Obecny kryzys jest szansą na zmianę zabójczego dla gospodarki i demokracji systemu władzy KORPORACJI PONADNARODOWYCH. Wszystko zależy od społeczeństw i państw, na ile będą silne.
ktoś tam2020.04.14 7:53
Wyjątkowo się z Tobą zgodzę. Albo niech państwo stanie się taką korporacją. Same drobne przedsiębiorstwa sobie nie poradzą, bo to jest drobiazg, który jeśli nie zorganizowany w spójną strukturę to zostanie zmieciony z powierzchni Ziemi przez te właśnie korporacje ponadnarodowe. Widać to zresztą w aktualnej sytuacji, że sprawne własne państwo jest w stanie stworzyć parasol ochronny a nie jakieś międzynarodowe struktury. Zresztą co to za "międzynarodowe" jak i tak zarządza nimi jedna i ta sama opcja myślowa mająca źródło u mordechajowych ziomali. Nie twierdzę, że wszyscy ziomale @Mordechaja maczają w tym paluchy, ale przewaga w kadrach ("o wszystkim decydują kadry") jest przytłaczająca. Jak w tym przedsiębiorstwie w PRL-u. Wystarczyło, że dyrektor, księgowa, personalny byli z jednej opcji i zakład miał wyrazistą linię programową nadzorowaną przez przywódcę POP-u, tudzież przez "zaprzyjaźnionego" UB-eka.
ktoś tam2020.04.14 8:08
Ps. Sytuację własnego kraju trzeba oceniać na tle tego jak dają sobie w analogicznej sytuacji inne kraje. Robienie takiej oceny w sposób jak jak to robi totalniactwo jest bez sensu. Zresztą, są przecież nagrania, na których totalniacy prywatnie chwalą programy osłonowe a publicznie je potępiają, wg. zasady: "nie bo nie, i co nam zrobicie".
ktoś tam2020.04.14 8:09
Ps' Generalnie: jest to wojna na przetrwanie i odbywa się wg. zasady: "wszystkie ręce na pokład".
Marian2020.04.13 13:40
Jak przeczyta to kudłaty Budka to zaraz wyznaczy termin kiedy odda strzał z PO-wskiej Aurory.
Sex Randki Online2020.04.13 13:07
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
ryszard2020.04.13 13:06
Jesteśmy dziś zagrożeni atakiem dwóch pandemii. Jedna to koronawirus, druga to powszechna zaraza, choroby na władzę ( psychopatyzmu polityków). Błogosławiąc miastu i światu, mówił o tym Ojciec Święty, zarzucając, bezosobowo, całej tej kaście partykularyzm i brak współdziałania nawet w obliczu powszechnego śmiertelnego zagrożenia. Imiennie wspomniał o dehumanizacji postaw decydentów UE. Taka jest prawda, to polityczni psychopaci są winni tysiącom przypadków śmierci w tej pandemii. (zaniedbania rozwoju ochrony zdrowia we własnych krajach, uzależnienie sfery medyczno-lekowej od biznesowych kombinacji, zablokowanie międzynarodowej współpracy w technologiach medycznych dla partykularnych interesów). Co gorsza, nawet w normalnych czasach, politycy brylując w środkach masowego przekazu, zarażają swoimi psychopatycznym myśleniem miliardy ludzi na świecie, czyniąc z nich roznosicieli zła. Tak więc są nie tylko zbędni ale i szkodliwi. Jedynym dobrem jakie może przynieść ta wielka zaraza, byłoby przeniesienie całej politycznej klasy we wszystkich państwach do bardziej pożytecznej roboty. Polityczny psychopatyzm, zaczyna być bowiem równie śmiertelnym zagrożeniem jak pandemie.
marlon2020.04.13 13:25
Czyli co? Czekamy na Bruce Lee, który zalatwi tych psychopatycznych polityków? Kto to ma zrobić?
ryszard2020.04.13 14:22
Każdy psychopata ma jeden plus, jest człowiekiem ograniczonym (gdyby potrafił myśleć nie poszedłby do polityki) Więc wystarczy tylko zorganizowana inteligencja młodych.Bruce Lee to epoka niedouczonych naiwniaków.
Taka prawda2020.04.13 15:14
zachód juz zgnił ten ich żydowski wyzysk zwany jewrokracją
Zib2020.04.13 18:12
Ojciec Święty? Ten prawdziwy jest w odosobnieniu w falszywy prorok Franciszek wyrzuca z siebie herezje za herezja i jest w ścisłym porozumieniu ze światową masoneria spod znaku NWO ...no i czywiście tą swoją z Watykanu. 2 bestie rządzą już światem
ryszard2020.04.13 19:25
Ja zacytowałem słowa homilii. A Ty skąd to wiesz?