09.02.21, 12:00Screenshot Youtube - Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Jacek Ozdoba: Polityczna hipokryzja i recydywa PO

Tomasz Wandas, Fronda.pl: „Czas na zmiany” – pod takim hasłem Borys Budka, i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wystąpili w sobotę na konferencji, podczas której zaprezentowali plan działania PO na najbliższą przyszłości oraz wizję Polski po rządach Prawa i Sprawiedliwości. Jakich zmian chcą panowie: przewodniczący i zastępca przewodniczącego Platformy Obywatelskiej? 

Jacek Ozdoba, „Solidarna Polska”, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska: Konwencja zawierała elementy niezgodne z polityką europejską. Tak oto mamy do czynienia z paradoksem, ta sama PO, która sztucznie próbuje kreować Polexit, oskarża rząd o działania zmierzające do wyprowadzenia Polski z UE, nie szanuje prawa europejskiego. Przypomina to recydywę. 

To znaczy?

Jeżeli ugrupowanie proponuje to samo, co nie udało się zrealizować, kiedy zapowiadał to jeszcze były przewodniczący Donald Tusk, to mowa tu o politycznej hipokryzji. Stąd nie brałbym na poważnie tej konwencji: była chaotyczna, nieprzemyślana, a w przypadku tego co mówił Rafał Trzaskowski niezgodna z prawem Unii Europejskiej, wprowadzająca po prostu w błąd. 

Co uważa Pan jako Minister Klimatu i Środowiska o wypowiedzi Rafał Trzaskowskiego odnośnie klimatu?

Prezydent Trzaskowski jest ostatnią osobą, która powinna wypowiadać się w tej kwestii, stąd byłem tym zaskoczony.

Jednym z pomysłów liderów PO jest tzw. koalicja 276, mająca być krokiem do zjednoczenia opozycji. „276 to jest liczba posłów, która jest potrzebna do obalenia prezydenckiego weta. Rozmawiając dzisiaj o koalicji 276, proponujemy opozycji rozmowę o przyszłości Polski” – mówił Borys Budka. Jak to skomentować? 

Przede wszystkim jest to sprzeczne z jakąkolwiek racjonalną polityką partii czy ugrupowań demokratycznych - w polityce liczą się wartości, program. Niewątpliwie, propozycje pana Borysa Budki, mają w przyszłości zaowocować wspólnymi listami. Jeśli tak się stanie, to po raz kolejny będziemy świadkami oddawania głosu przeciwko Zjednoczonej Prawicy, na twór bezprogramowy. 

To znaczy?

Programowo takie działanie jest sprzeczne same z sobą. Próba pogodzenia tak skrajnych środowisk świadczy o oszustwie wyborczym, które chce zastosować Platforma Obywatelska. 

Były już podobne pomysły przed wcześniejszymi wyborami, dlaczego liderzy PO próbują powtórzyć schemat, według którego przegrał już kiedyś Schetyna? I dlaczego powtarzają go dwa lata przed wyborami?

Przede wszystkim świadczy to o braku realnego programu, oferty programowej oraz o problemach personalnych. Zwróćmy uwagę na to, że Platforma Obywatelska od dłuższego czasu boryka się z trudnościami wokół swoich liderów. Zarówno prezydent Rafał Trzaskowski jak i Borys Budka mają problemy wizerunkowe. Prezydent Trzaskowski jest kojarzony z mało aktywną formą polityki, postrzegany jest jako polityk, który nieudolnie podchodzi do rządzenia. 

A przewodniczący Platformy?

Borys Budka jest bardzo mało wiarygodny, opowiada się za polityką „ulicy i zagranicy”, a dziś w ramach kolejnej fazy przygotowuje na przyszłe lata kolejne wyborcze oszustwo. 

Jakie oszustwo?

Jak inaczej nazwać sytuację, w której wszyscy są wrzuceni do jednego worka, nie ma żadnych programów, żadnych wartości, a jedynym celem jest odsunięcie ugrupowań Zjednoczonej Prawicy od władzy?      

Przewodniczący PO zapowiedział powołanie na nowo Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa. „Chcemy odpolitycznić prokuraturę, przywrócić rolę KRS, wyrwać z łap polityków Sąd Najwyższy i naprawić Trybunał Konstytucyjny, by już nigdy więcej na skutek takich decyzji ludzie nie byli zmuszeni do wychodzenia na ulice” – przekonywał Borys Budka. Jak można się do tego odnieść?

Platforma Obywatelska realizowała program likwidowania różnych instytucji, likwidowano liczne laboratoria (te, które udało się zachować służą dzisiaj do walki z COViD-19), komisariaty, prywatyzowała sieci ciepłownicze, energetykę etc. W tym momencie chce jeszcze zlikwidować Telewizję Polską, Trybunał Konstytucyjny - taki program, oparty o logikę likwidacji „wszystkiego” może przekształcić się na przykład w uczynienie pełnomocnikiem do spraw prywatyzacji Sławomira N. Krzysztofa G. czy zrobienie szefem IPNu Dariusza Rosatiego.  

Jak Pan Minister zauważa, Rafał Trzaskowski zapowiedział od poniedziałku zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem dot. likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. Inne propozycje to likwidacja Funduszu Kościelnego, a także zmiana konstytucji, by umożliwić obywatelom odwołanie posła czy senatora. O czym świadczą takie zapędy prezydenta Warszawy względem Telewizji Polskiej? Oraz delikatnie mówiąc uszczypliwość względem Kościoła?

Prezydent Rafał Trzaskowski chce być liderem skrajnie lewicowego ugrupowania, jest to obsesja, którą reprezentuje w swoich działaniach. Nie da się ukryć, że Rafał Trzaskowski bardzo źle znosi krytykę - stąd jego zapędy do zlikwidowania często krytycznego względem jego osoby TVPinfo. Jest on osobą o narcystycznym podejściu, koncentrująca się na tym, że chce zlikwidować Telewizję Polską. Jego obsesja na punkcie krytyki Kościoła przejawia się programem, jaki chce reprezentować - ma on do tego prawo. 

Nie poruszano tematów, które są dla Polaków istotne. Nie poruszano wyzwań związanych z pandemią, nie mówiono o szczepieniach, o wyzwaniach gospodarczych, o pomocy polskim przedsiębiorcom. Jedyne, czym zajmowała się PO, to ona sama” – podkreślił wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, komentując. Czyżby świat poza Platformą nie istniał? Czy tym tokiem szefostwo PO nie zdradza, że nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa? 

Rzeczywiście program PO wygląda jak ich liderzy, narcystycznie. Założenia programowe, nie są oparte na merytoryce, a na zwalczaniu drugiego ugrupowania - przypomina to trochę rywalizację niedojrzałych ludzi, którzy za wszelką cenę chcą być najlepsi, by jednak tak się stało, trzeba nad tym pracować. Nie utrudniać innym, nie rzucać innym kłód pod nogi. Jak na razie widać, że mamy do czynienia właśnie z taką postawą. Postawą, która ma przede wszystkim na celu obrzydzanie, atakowanie, negowanie, zniechęcanie oraz przeszkadzanie w skrajny sposób władzy tylko by osiągnąć na tym polityczne korzyści - to przeraża. 

Przeraża?

Tak, przeraża, gdyż tego typu politycy są nawet w stanie zaszkodzić Polsce na arenie międzynarodowej w celach osiągnięcia własnych korzyści. 

Dziękuję za rozmowę.  

Komentarze

Walter2021.02.10 13:32
Gdyby Donald Tusk chciał pozywać wszystkie media piszące na jego temat nie prawdziwe informacje, to do konca życia nie wychodziłby z sądów. Jako konkurent polityczny jest najbardziej oczernianym politykiem w Polsce. Politycy z PiS-u zarzucają mu "zdradę" choć sami nie wiedzą na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Propaganda ta jest skierowana do ciemnego ludu, który we wszystko uwierzy. Jarosław Kaczynski realizuje strategiczne interesy Władimira Putina polegające na rozbijaniu Unii Europejskiej. Rosja bez Unii Europejskiej będzie mogła dyktować Polsce warunki, nie obawiając się nacisków innych krajów europejskich. Donald Trump cztery lata temu był wspierany w czasie kampanii wyborczej przez rosyjskie służby specjalne, gdyż również dążył do rozbicia Unii Europejskiej, co było zgodne z interesami Władimira Putina. Joe Biden popiera Unię Europejską i praworządność, co jest sprzeczne z dążeniami polityków z PiS-u. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych (art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 194) i pomimo tego wygrał wybory prezydenckie na druga kadencję. Ponadto jest posłusznym wykonawcą polecen Prezesa PiS-u. Politycy z partii rządzącej znaleźli się w osamotnieniu, gdyż teraz są skłóceni z Unią Europejską i ze Stanami Zjednoczonymi. Jarosław Kaczynski obawia się, że w przypadku przegrania wyborów wielu polityków związanych z jego partią znajdzie się w więzieniu lub przed Trybunałem Stanu. Pragnie za wszelką cenę przejąć kontrolę nad mediami w celu dalszego okłamywania i manipulowania społeczenstwem.
Prawda2021.02.10 12:39
Konfideci il Zdrajcy Polski wszystko robia aby Polacy byli == Żebrakami i Dziadami europy ==
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.10 13:12
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące zycie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Radziszewski-Walter-matis chuj nie "katolik"2021.02.10 13:13
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Autokracja Anarchia2021.02.10 7:26
WOLNOŚĆ SŁOWA UMIERA W CISZY. DZIŚ BARDZO GŁOŚNO APELUJEMY DO POLITYKÓW O ODEJŚCIE OD POMYSŁU NOWEGO PODATKU OD MEDIÓW -MEDIA BEZ WYBORU Tu powinien być Twój ulubiony serwis internetowy. Dzisiaj jednak nie przeczytasz tu żadnych treści. Przekonaj się, jak będzie wyglądać świat bez niezależnych mediów. Ruszyła akcja Media bez wyboru. Przeczytaj nasz list otwarty do władz Rzeczpospolitej Polski. Dla nas najważniejsze jest, abyś TY miał wybór. Dziękujemy użytkownikom i partnerom handlowym za zrozumienie i wsparcie. Szanowny użytkowniku! Podejmujemy dziś krok, którego nikt z nas podejmować nie chce, bo idzie wbrew wszystkim wartościom, jakie jako dziennikarze wyznajemy. Na 24 godziny znikają wszystkie serwisy Ringier Axel Springer Polska. Bierzemy udział w tym proteście razem z dziennikarzami wielu innych tytułów i serwisów należących do polskich i zagranicznych właścicieli, bo wierzymy, że nie mamy innego wyboru. Propozycja nowego podatku od mediów jest kolejnym już w ostatnich latach ciosem zadanym mediom w Polsce. Nowy podatek uderzy w nasze redakcje, już bardzo mocne doświadczone epidemią niszczącą naszą gospodarkę. Z powodu trwającego już prawie rok lockdown’u cierpią nasi reklamodawcy i nasi czytelnicy. Spadają nakłady gazet, maleją wydatki na reklamę. Teraz państwo chce zrzucić na nas dodatkowe, wielomilionowe obciążenia. Nasi wydawcy w liście do polskich władz słusznie ostrzegają, że nowy podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę oraz ograniczy możliwość finansowania treści jakościowych, a także lokalnych, jednocześnie zwiększając i tak już potężny wpływ władzy na rynek medialny w Polsce. Dziś wszyscy przekonamy się, jak wygląda Polska bez wolnych mediów. Wierzymy jednak, że tak drastyczna akcja jest konieczna, bo bez wolnych mediów nie ma wolnego wyboru, a bez wolnego wyboru nie ma wolności. Nie liczymy już na to, że władza pomoże tym mediom, zwłaszcza mniejszym, które z powodu epidemii znalazły się na skraju upadłości. Liczymy jednak na to, że władza zrozumie, jak ważne są dziś słowa Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli naszego najbliższego sojusznika, który już 234 lata temu wiedział, jak ważne dla demokracji są wolne media: “Gdybym to ja miał podjąć decyzję, czy powinniśmy mieć rząd bez gazet, czy gazety bez rządu, nie wahałbym się ani chwili i wybrałbym to drugie”.
POPIERAM STRAJK MEDIÓW2021.02.10 6:01
WSTAŁEM O 5:00 OGLĄDAĆ IGĘ ŚWIĄTEK NA POLSAT SPORT I "SZLAG MNIE TRAFIŁ" POPIERAM STRAJK NIEPUBLICZNYCH MEDIÓW
276 kilometrów2021.02.9 14:30
Mnie się podobał kabaretowy występ PO - tak profesjonalnie machali łapkami, tak profesjonalnie podbiegali żeby coś pokazać - mam nadzieję, że firma, która ich tego uczyła wydoiła odpowiednio frajerów.
Anonim2021.02.9 15:39
Tak, mogli przecież wyjść jak premier i prosto, uczciwie kłamać od pierwszego do ostatniego słowa.
Anonim2021.02.9 14:14
Ozdoba - ozdoba każdego kretyńskiego ugrupowania.
Dziennikarz TVP2021.02.9 14:02
https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/0,113203.html?tag=Andrzej+Dymer&disableRedirects=true
Prawda2021.02.9 14:01
Konfideci -- pachołki Niemiec atakuja ze Wszystkich stron ---aby Ponizać Naród Polski i wyjechali z Polski jak po 1990 roku gdzie wyjechało 5 miliony biedoty z Polski za Chlebem ==
Anonim2021.02.9 14:15
buhahhahahaha!!!
Konfederata2021.02.9 13:50
Historia księdza Andrzeja Dymera.
Dziennikarz TVP2021.02.9 13:44
Tylko OKO.press
Dziennikarz TVN2021.02.9 12:55
PO-wcy są bez honoru jak Janda, aktorzy i my w tvn. To mamy za zaszczyt.
Zniszczyć Jezusa2021.02.9 12:49
Zobaczcie męscy homoseksualiści ile szkody wam wyrządziło odsłanianie przez kobiety nóg. Teraz wy i każdy mężczyzna nie może się czuć swobodnie latem. Teraz musicie organizować się w parady żeby fajnie wyglądać, żeby żaden zakłamany pseudo prawicowy samiec Alfa nie widział w was kobiety i was nie gnębił. Wybór jest prosty - Albo wy będziecie odsłaniać nogi albo kobiety. to jest punkt w który musicie uderzyć. Zresztą gdyby i jedna i druga strona była tak wyzwolona nie smakowało by wam. Pamiętajcie nie przyjaźnijcie się z kobietą szczególnie ładną - ona raz nawracając na heteroseksualizm a raz wciągając w homoseksualizm chce rządzić - ona nie walczy o miłość - ta ładna walczy o władzę. Albo wy albo one. Wybór jest prosty.
matis89 ty c h u ju nie "katolik"2021.02.9 13:15
Pouczaj Łukaszenkę, brudasie białoruski!
Anonim2021.02.9 14:13
Nogi kobiety - złe! Dymanie ministrantów - dobre, bardzo dobre!!!
Mati twoja matka to kurwa2021.02.9 14:20
Jeśli ministrant jest dojrzały i tego chce to wolę to niż kobietę dziwkę.
Mati twoja matka to kurwa.2021.02.9 14:21
wolę jako byt a nie do podniecania
Nakazy Talmudu i Torah.2021.02.9 14:22
Obcinanie kawałka c h u ja chłopcom, to nakaz Talmudu i Torah. J e b anie własnej córki i syna, to nakaz Talmudu i Torah. Nienawiść do KK, to nakaz Talmudu i Torah... itp., itd.
wy hetery budujecie piekło mężczyzn2021.02.9 14:38
Chciałem wam przypomnieć że nie istnieje coś takiego jak przyjaźń między mężczyzną a kobietą która mu się podoba. Przyjaźń jest wtedy jak chcesz czyjejś rozmowy i psychiki, jeśli chcesz jej ciała to jest to prostytucja tańsza lub droższa.
konrad2021.02.9 12:13
A czyż nie jest hipokryzją ochrona posłanki Pawłowicz przez dwóch ochroniarzy podczas jej pobytu w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym które jak podaje Onet kosztowało nas podatników kupę kasy . Ci ochroniarze dla ozdoby czy realnie posłowie są tak znienawidzeni przez suwerena że należy ich chronić nawet w tak izolowanych obiektach .