13.01.21, 19:29Fot. screenshot - YouTube (Łukasz Warzecha)

TYLKO U NAS. Łukasz Warzecha o przedłużeniu obostrzeń: Nie ma racjonalnego wyjaśnienia dla tych działań

"Rząd mógłby iść spokojnie tym szlakiem, który wytyczył." - mówi w rozmowie z nami Łukasz Warzecha, pozytywnie oceniając listopadowe wytyczne rządu, a równocześnie ostro krytykując ostatnie przedłużenie gospodarczych obostrzeń.  - "A mimo to rząd idzie na twardą konfrontację z obywatelami, z przedsiębiorcami."

 

Tomasz Poller: Rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń dla gospodarki. Miały one obowiązywać pierwotnie do 17 stycznia, teraz przedłużono je do końca miesiąca. Mamy nawet pogłoski o ich przedłużeniu do marca - kwietnia. Dał się Pan poznać jako krytycznie nastawiony do tego rodzaju działań władz, więc pewnie i tym razem komentarz będzie krytyczny...

Łukasz Warzecha, publicysta: Próbuję sobie jakoś racjonalnie wytłumaczyć te działania, pozostając w obrębie wyjaśnień dla rządu w miarę korzystnych i niestety nie umiem. Nic w tej chwili nie usprawiedliwia takiego postępowania. Ani sytuacja w Polsce, ani wcześniejsze zapowiedzi samego rządu, ani tym bardziej sytuacja gospodarcza... Bo pamiętajmy, że jeżeli na wiosnę mówiliśmy, że trzeba złapać balans między kwestiami zdrowotnymi a kwestiami gospodarczymi, no to w tej chwili chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten  balans się zdecydowanie przechyla na stronę kwestii gospodarczych, w tym sensie że to one powinny być priorytetem w tej chwili. Bo jeżeli to mówią wszystkie związki pracodawców, wszystkie związki branżowe, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, że jeżeli to potrwa dwa tygodnie dłużej (już nie mówiąc o trzech miesiącach dłużej) to będziemy mieli sytuację dramatyczną, kiedy skutki się rozleją już po całej gospodarce...

W listopadzie przedstawiono plan wychodzenia z obostrzeń, opracowano procedury z poszczegółnymi strefami i obostrzeniami zależnymi od ilości zanotowanych zakażeń. Po czym po paru tygodniach wycofano się z całego planu.

Rząd mógłby iść spokojnie tym szlakiem, który wytyczył. Bo, przecież ten szlak nie oznacza, że wszystko raz na zawsze i na stałe jest otwarte, tylko otwieramy - zamykamy, także regionalnie, w zależności od tego, jaka jest sytuacja... A mimo to rząd idzie na twardą konfrontację z obywatelami, z przedsiębiorcami. Tutaj chyba trzeba całość tej sytuacji widzieć,  więc również projekt mandatowy, wiec również próby karania obywateli z Art. 165 Kodeksu Karnego, czyli kwestia sprowadzenia niebezpieczeństwa epidemiologicznego, już nie Kodeksu Wykroczeń. Dlaczego? Jak powiadam, w obrębie racjonalnych teorii dotyczących PR, czy korzyści politycznych, korzyści gospodarczych, nie umiem sobie tego wytłumaczyć. A więc pozostają teorie, które najogólniej bym określił tak, że chodzi o coś innego, aniżeli nam się mówi. O co, to już pozostawiam domysłowi czytelników.

Częściowo zgodziłbym się, w tym sensie, że z przekazem rządu nie jest najlepiej i rząd poniekąd daje pożywkę dla teorii spiskowych...

Można powiedzieć, zgodnie ze starym powiedzeniem, że nie ma teorii spiskowych, są tylko spiski. To, że okazało się w którymś momencie, że przedłużający się lockdown wykosi drobnych przedsiębiorców, ale da korzyści spółkom skarbu państwa... Być może rząd sobie z tego na początku nie zdawał sprawy i nie robił tej całej operacji celowo, żeby właśnie taki plan zrealizować. Ale, jak sobie już z tego zdał sprawę, to się okazało, że mu to wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, że to jest stutek pożądany. Być może wchodzi tutaj w grę  coś, o czym wiemy od wielu lat, ale co wiemy dzięki słynnym podsłuchom, na których znalazł się również Mateusz Morawiecki. A Mateusz Morawiecki mówił wtedy w jednej z rozmów o obniżaniu oczekiwań, o tym, że sytuacja wojenna jest dobra do obniżania oczekiwań, że obniżanie oczekiwań spowoduje, że wszystko się potem lepiej ułoży. Że trzeba, że tak powiem, przeorać społeczeństwo, że to albo wojna dokonuje  takiego przeorania albo inny podobny wstrząs.

Trochę poważnie to zabrzmiało...

Być może Mateusz Morawiecki jest po prostu konsekwentny. To nie jest żadna teoria spiskowa, on to wprost mówi, to jest do znalezienia w stenogramach tamtych rozmów...

Komentarze

Contral2021.01.15 16:08
Warzecha nie wie o czymś o czym mówią wyraźnie politycy zarządzający kryzysem . Epidemia jest procesem DYNAMICZNYM i nie można do końca przewidzieć jak się rozwinie. I dlatego rząd może podejmować takie decyzje na jakie pozwala rozwój epidemii.
BieS2021.01.19 0:10
Warzecha był z Faktu i takim pozostał. Trudno jest zmienić zapatrywania gdy szlify pobierało się w niemieckiej gazecie, to chyba zostaje na zawsze.
katolicka deratyzacja Polskit2021.01.15 14:27
Ten stary agent niemiecki nawet nie ukrywa ,ze dazy do eksterminacji Polakow.
karol32021.01.15 12:20
Niech Warzecha powie to Francuzom, Anglikom, Niemcom a szczególnie Belgom, gdzie mieszczą się instytucje UE, a obostrzenia są surowsze niż w Polsce. Oni powariowali a Warzecha jest najmądrzejszy na świecie?
Grażyna2021.01.15 9:24
Ludzie skąd oni biorą te dane??!! Liczą wszystkich jak leci. Miasteczko 8 000 umarły dwie osoby (choroby współistniejące) , wioska obok nikt co to za pandemia??? Szpitale, przychodnie nie przyjmują ale już za to prywatnie lekarze bez masek ale, co- proszę do kasy 150 zł. Jakaś tam bakteria jest ale nie przesadzajmy. Chcą upchnąć szampionki a może dopiero po nich będziemy umierać..
Palindrom2021.01.15 11:47
Od października 2020 roku 25% zgonów w Polsce to zgony z powodu COVID-19. Jeśli nie rozumiesz procentów i ułamków, to napiszę inaczej: od października 2020 roku co czwarta osoba, która zmarła w tym czasie w Polsce, zmarła z powodu COVID-19. A co do "chorób współistniejących" to przypomnę ci, że dla wielu osób COVID-19 też jest "chorobą współistniejącą" i szczegół: w statystykach zgonów NIE ISTNIEJE przyczyna zgonu o nazwie "choroby współistniejące". Jeśli ktoś schorowany spadnie z drabiny i skręci sobie kark, to przyczyną zgonu będzie skręcony kark, a nie "choroby współistniejące". https://i.postimg.cc/Jn9sLcV1/rok-2020-zgony-w-Polsce.png
Adam S2021.01.15 7:06
Nie ma racjonalnego wyjaśnienia dla traktowania poważnie Warzechy.
Anonim2021.01.15 0:18
Sąd w Peru stwierdził, że pandemię wywołali Gates, Soros i Rockefellerowie ,,,,,,,,,,,,,,,,,, https://nczas.com/2021/01/14/sad-w-peru-stwierdzil-ze-pandemie-wywolali-gates-soros-i-rockefellerowie/
PRAWDA2021.01.14 20:44
Warzocha pracuje dla Propagndy Niemieckiej na walke z Narodem Polskim jak mówili nie Dawno Zagłodzić Polaków , Skoczków Narciarskich Upodlić == a Polacy wygrali ----Telefony z Francji i Niemeic ====Godzina Policyjna we Francji na Wiruska 18,00 do 6,00 rano ====Niemcy najwieksza umieralność w Świecie ---Wszytko prakyycznie pozamykane Castorama kupno prze okienko ==
Polska mistrzem świata2021.01.14 23:40
typowy pisowski idiota bez mózgu - Niemcy wzgledem srednich ostatnich lat mają najmniejsza nadsmiertelnosc (40 tys nadwyzki) na calym zachodzie wsrod krajow powyzej 8 mln , na drugim miejscu od konca szwecja (6 tys) a na samiutkim szczycie Polska z 75 tysiacami
Palindrom2021.01.15 12:48
Znasz te obrazki?  1). https://i.postimg.cc/Z52n3xn6/rok-2020-zgony-w-Niemczech.png  2). https://i.postimg.cc/1zjsqmzX/rok-2020-zgony-w-Szwecji.png  3). https://i.postimg.cc/Jn9sLcV1/rok-2020-zgony-w-Polsce.png  4). https://i.postimg.cc/gjpfnD5z/deaths-pm-15-01-2021.png ← ciekawy wygląd ma szwedzka krzywa!
Anonim2021.01.15 14:19
Najważniejsze że Polska jest lepsza. Zaledwie 3 razy tyle śmierci dodatkowych co w Szwecji i 4 a może 4,5 razy co w Niemczech. Gdyby nie PiS umarło by 50 milionów Polaków.
Umieraj jak Polak a nie Amerykanin!2021.01.14 19:18
Wczoraj w USA zmarło "tylko" 4.300 tyś., dochodzą do 400 tyś.! Najgorsze przed nimi. - - - W Polsce wczorajzmarło 381.- - - Gdyby w USA tak umierano jak Polsce, mieliby niewiele ponad 200 tyś. a MAJĄ niemal 400 tyś. Otwieraj wszystko, NIE szczep się innymi słowy ... zdychaj w samotności.
Palindrom2021.01.15 12:51
USA ma 10x więcej ludności niż Polska…
BieS2021.01.19 0:21
Zajrzyj gdzieś, nie kłam! USA liczy na dzień dzisiejszy ok. 325 milionów ludzi. Jakie 10 razy?
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.14 19:12
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.14 19:12
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.14 19:13
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Palindrom2021.01.15 12:55
O podejściu Szwedów do pandemii i do ludzi najlepiej świadczą te krzywe: 1). https://i.postimg.cc/gjpfnD5z/deaths-pm-15-01-2021.png 2). https://i.postimg.cc/1zjsqmzX/rok-2020-zgony-w-Szwecji.png 3). https://i.postimg.cc/Z52n3xn6/rok-2020-zgony-w-Niemczech.png
ten rząd nie rozumie,że polacy to nie patologia2021.01.14 18:59
ale ludzie, ktorzy chcą pracować a nie dostawac jalmużnę!Ten rząd obala małe i średnie przedsiębiorstwa.
BieS2021.01.19 0:25
Weź małpkę i się obal!
obserwator2021.01.14 18:31
Warzecha ty krecie pytam gdzie nie ma racjonalnego wytłumaczenia w Polsce czy w Europie( Niemcy, Prancja, Czechy, itd itp ) ?
Michał Jan2021.01.15 7:43
A jak z krajami, które tego idiotyzmu nie wprowadziły: Szwecją, Białorusią i niektórymi państwami USA?
Jan2021.01.14 18:01
Niech Warzecha powie to rządom Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Belgii, itd. Oni wszyscy zgłupieli tylko Warzecha mądry?
Anonim2021.01.14 17:55
Ten Michał Jan musi mieć kilka rąk , kilka klawiatur bo wszędzie jest go pełno - wot charoszyj czieławiek.
Michał Jan2021.01.15 7:41
Przeszedłem w młodości kurs maszynopisania, więc nie wbijam wskazującymi, jak Ty, 2 znaki na minutę.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.15 14:25
Konfederacja korzysta ze wsparcia Putina.
Palindrom2021.01.14 17:54
Przydałoby się racjonalne wyjaśnienie, dlaczego drugiej, trzeciej, czwartej… fali epidemii nie ma: w Korei Południowej, Japonii, na Tajwanie, w Singapurze, w Tajlandii, w Nowej Zelandii, w Australii, w Chinach…? Poproszę, panie Racjonalny, o racjonalne wyjaśnienie.
Franek2021.01.14 16:43
A co ma rząd robić skoro Merkel nie pozwala? To ona ustala terminy.
york2021.01.14 16:16
Czlowieku zejdz na ziemie
***** oprawców z ***2021.01.14 16:00
Wstępne zgony w USA w 2020 r Rzeczywiste zgony jako procent spodziewanych zgonów Alabama 112 Alaska 103 Kaczmarek 122 Arkansas 113 Kalifornia 111 Łąka 116 Kaczmarek 106 Puławy 108 Puławy 114 Floryda 113 Gruzja 113 Hawaje 102 Idaho 111 Powiat 116 Indiana 111 Iowa 112 Kansas 112 Kaczmarek 105 Luizjana 114 Maine 105 Wiśniewska 115 Grzybowo 112 Puławy 114 Minnesota 112 Łąka 118 Missouri 111 Montana 111 Nebraska 110 Powiat 114 New Hampshire 107 Gliwice 125 Nowy Meksyk 112 Nowy Jork 7 116 Nowy Jork 149 Karolina Północna 80 Puławy 113 Grzybowo 107 Oklahoma 107 Oregon 103 Wiśniewska 108 Puławy 105 Kłajpeda 116 Puszcza Niepołomicka 116 Świnoujście 113 Grzybowo 117 Utah 112 Vermont 101 Wirginia 112 Puławy 106 Wirginia Zachodnia 91 Wisconsin 113 Puławy 114 Portoryko 91 Stany Zjednoczone 112 ... procenty zawyżać będą nadwyżki w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w porównaniu do Polski gdzie pod każdym względem zmarło więcej niż w Stanach https://www.benefitspro.com/2021/01/12/u-s-2020-deaths-total-will-be-at-least-12-higher-than-expected-412-109675/?slreturn=20210014095555
Anonim2021.01.14 16:25
nadwyżka Polski w procentach 15-16 a w przeliczeniu do liczby ludności i na populację USA to aż 605-648 tysięcy , na tle ok 320 tys w USA
ERRATA2021.01.14 16:27
ok 343 tys
Anonim2021.01.14 15:44
Obecnie, chyba już NIKT, żaden trzeźwo myślący człowiek, nie może mieć wątpliwości: „Liderzy ludzkości” rozpoczęli ostatni etap walki – światowej wojny o globalną kontrolę nad cywilizacją. Ludzkość, wiedziona instynktami egzystencji, będzie podejmować próby walki o przetrwanie, ale realnie... jej szanse są niewielkie, niemal żadne - Z UWAGI NA BIERNOŚĆ WIĘKSZOŚCI ORAZ TOTALNY BRAK ZROZUMIENIA ISTOTY ZAGROŻEŃ, dla przyszłości cywilizacji i ludzkości. ....... Przyszłość: Globalna Ideologia Manipulacji i Kłamstwa. ... https://ryszard-opara.neon24.pl/post/159816,przyszlosc-globalna-ideologia-manipulacji-i-klamstwa
Warzecha2021.01.14 14:14
weż i schudnij capie opowiadajacy bzdury
Ksiądz Grizzly2021.01.14 16:56
Odpowiedz merytorycznie synu. Tusza tu nie ma nic do powiedzenia, ja mam 200kg. I żarliwie modle się do Boga o wolna Polskę. Komunizm to rak i gangrena prowadzi do smierci.
Grizzly2021.01.14 18:25
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Ksiądz Grizzly2021.01.14 19:07
Z czym się synu nie zgadzasz ze mną? Odwagi obywatelskiej życzę. A może chcesz się zapisać na rekolekcje?
Grizzly2021.01.14 21:22
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
katolicka deratyzacja Polskit2021.01.14 13:32
Warzecha pracowal SIEDEM lat w niemieckim Fakcie,zatem nalezy go traktowac jako niemieckiego agenta.
Michał Jan2021.01.14 14:21
A jak zinterpretować 7 występów w "W tyle wizji"?
katolicka deratyzacja Polski2021.01.15 14:26
Glupota Rosyjskiej Konfederacji jest off limits.
prawy2021.01.14 12:45
znasz sie człowieku na wszystkim i niczym napisz swoje wypociny do służb ue who,a nie bredz!!!każdy wie nawet najmniej rozgarnięty,ze Rząd musi sie trzymać wytycznych z tym instytucji!!!!wiemy ,ze tacy jak ty myśli,ze POdpuchami, co wy byscie nie robili bo nie Rzadzicie gdyby twoi pracodawcy rzadzili to wiemy co do tej POry by było z POLSKA znamy "dobre" intencje i "dbanie o NAROD w ich wydaniu!!!!
PRAWDA2021.01.14 11:40
Warzocha jako przylepek --Niemiecki powinien pisać w Niemieckich Gazetach dlaczego w Niemczech jest Godzina Policyjna a nie pisać bzdury ==
TakaPrawda2021.01.14 11:17
Jak to niema racjonalnych przesłanek? Jest co najniej jedna.Telefon z rozkazami od Merkel.
Yes2021.01.14 10:12
Warzecha jest totalnie niewiarygodny od dawna. To taki farbowany "prawicowiec" który pisze w niemieckim Onecie
verizanius2021.01.14 10:33
Gdyby to była prawda to rzeczywiście totalna kompromitacja farbowanego lisa (a zarazem w dużej mierze frondy) ;) (Oczywiście w oczach prawicowców w oczach folksdojczów to może być zaleta) ;)
LL2021.01.14 9:44
Brawo P.Warzecha!!! jest Pan jednym z niewielu dziennikarzy którzy nie ulegli ściemie koro- ny i jednym z niewielu którzy się nie sq*li dla kasy,żeby prowadzić socjotechnikę i inżynierię społeczną . Jeszcze raz BRAWO !!!!!!!!!!!
Anonim2021.01.14 9:26
Jak p. Warzech zostanie premierem to będzie mógł sobie wydawać decyzje jakie tylko chce. A krytykowanie, i opowiadanie co On by teraz zrobił w sytuacji jak się za nic nie odpowiada jest bardzo bardzo proste i chwytliwe.
Michał Jan2021.01.14 14:44
W przypadku obecnego rządu, rzeczywiście krytykowanie jest proste, bo czego by nie zrobił, to jakiś klops. Zamykanie i otwieranie lasów, ustawy i rozporządzenia pisane na kolanie, nowelizacje jeszcze bardziej zwiększające chaos, o gnojeniu przedsiębiorców nie wspominając.
Anonim2021.01.14 17:52
Michał Jan - zostań premierem i pokaż co potrafisz na pewno wszystko pootwierasz od razu: gastronomię , stoki narciarskie , hotele, baseny , itd, itd a to , ze 3/4 Polaków wymrze to dla ciebie jako Premiera nic nie będzie znaczyć - boś Ty Premier Michał Jan.
Ksiądz Grizzly2021.01.14 19:09
Niech Pan Bóg broni synu, nie bluźni i nie wywołuj wilka z lasu.
Stara wiedźma Cyganka2021.01.14 19:13
Racja bo jak Bolek kapuś, oszust proszę księdza w kropielnice siusiu robił a został prezydentem. Brrr by nie wywołać wilka z lasu.
Grizzly2021.01.14 21:22
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Stara wiedźma Cyganka2021.01.16 21:25
Nie ubliżaj księdzu bo nie dostaniesz rozgrzeszenia.
Michał Jan2021.01.15 7:39
80% przechodzi w sposób niezauważalny, umiera niecałe 0,5%. Czy teraz widzisz, jak jesteś durny, czy musisz jeszcze poprosić o pomoc dorosłego?
Lulek2021.01.14 8:32
Znowu narcystycznie Warzecha bełkocze. Znawca wszystkiego?
AHS2021.01.14 7:41
Oj Pan Warzecha zrobił się dziwny w poglądach. A rozum?
Saki Faki2021.01.14 16:57
Rozum tu nie ma nic do rzeczy. Kasa Misiu, kasa.
kumaty2021.01.13 22:56
Gdyby rządził Tusk, to przedłużenie obostrzeń Warzecha z pewnością by POpierał.
Michał Jan2021.01.14 8:03
Z pewnością by tego nie robił. Tylko w pustogłowiu pisowsko-peowskim świat jest manichejski - jak nie z nami, to z tamtymi.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.14 13:34
Konfederacja ma mozg rosyjski, wiec nie przepusci zadnemu ZYWEMU Polakowi.
Anonim2021.01.14 9:03
Jesteś kumaty niczym żabka, co nigdy własnej kałuży nie opuściła.
Hanna2021.01.13 22:55
To tzw. krytyka nie merytoryczna. Ponarzeka, pogada. No i co dalej. Jest żle , ale co zrobić, żeby było dobrze- nie wie. To po co się odzywa jak się nie zna?
Po 11 ...2021.01.13 22:20
Fronda jest dowodem na relatywizm czasowo przestrzenny. Newsy, które pojawiają się w "szybkiej" rzeczywistości, tu pojawiają się po ok. 2 dniach. To jest ten relatywizm czasowy. A przestrzenny? Jak się już pojawiają to są newsami z innej przestrzeni. Takiej katoastralnej :)
Anonim2021.01.13 22:37
Wczoraj napisałeś na temat o twiterze, a dziś spełnisz moje życzenie? Chcę czasem poczytać konkretnych a nie tylko uszczypliwych opinii, ludzi wykształconych, których poglądy niekoniecznie podzielam.
Po 11 ...2021.01.13 22:52
To nie czytaj moich!!! Moje niiii choooja, ani konkretne, ani tym bardziej wykształcone. Ja tu sobie tylko jaja robie. Poszukaj tych wartości w wiarygodnym miejscu. Powodzenia.
Alojzy Cedzidło2021.01.13 22:13
Czy naród , czyli " komentatorzy ": Frondy przejął się diagnozami pana red. Warzechy ? Niewiele . . Dlaczego ?. Diagnozy jak u górali . a jak powinno być ani słowa . Czyli , ..Dobrze się radzi jak się za nic nie odpowiada.
Maciej Płatov2021.01.13 21:23
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Pogorzyc", tak jak jestem z "Raciborza", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
shalom2021.01.13 21:19
nakaz przyszedl z zagranicy
Maciej Płatov2021.01.13 21:15
Rząd IDZIE TROPEM wytyczonym przez Anglię ,Francję ,Niemcy.POPIERAM
x2021.01.13 21:00
Oczywiście, że jest racjonalne wyjaśnienie... zapodaj.net/15a5a24904506.jpg.html
Anonim2021.01.13 20:58
Terror przymusu szczepionek w Niemczech? Lockdown przedłużony! Zamordyzm pełną gębą! dr S. Ozdyk ... https://www.youtube.com/watch?v=Ap_9YlLp6qA
A ty k u r w o z kremlowskiej2021.01.13 21:03
Konfederacji siedzisz w domu srrasz ze strachu w nieprane gacie. Mały c h u j u bialoruski obrzezany!
Umieraj jak Polak a nie Amerykanin!2021.01.13 20:44
Wczoraj ich zmarło "tylko" 4.406 tyś., dochodzą do 400 tyś.! Najgorsze przed nimi. - - - Gdyby w USA tak umierano jak Polsce, mieliby niewiele ponad 240 tyś. a MAJĄ niemal 400 tyś. Otwieraj wszystko, NIE szczep się innymi słowy ... zdychaj w samotności.
Anonim2021.01.13 20:48
Typowy pisowski idiota. Pewnie z jakiegoś ministerstwa.
Tak, masz racje, jestem Polakiem!2021.01.13 20:59
A nie k u r w ą z kremlowskiej Konfederacji, białoruskim c h u j e m obrzezanym.
przedruk:BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.01.13 20:38
jak masz: cukrzyce, chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz-miałeś raka, astme, masz-miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
A może zamiast "lockdownu" model szwedzki?2021.01.13 20:35
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak do tej pory mają ponad 50 tyś. zmarłych NIEPOTRZEBNIE! Ale oczyścili domy starości i różne wariatkowa. Budżet szwedzki będzie bez deficytu.
przedruk: Masowa zbrodnia w Szwecji2021.01.13 20:36
ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! Jak podają nieoficjalne statystki z domów pogrzebowych w Szwecji, zgonów mogło nawet być ponad 50 tyś.! Rząd Stefana Löfven może stanąć przed sądem dlatego ukrywa prawdziwe dane. Prof. epidemiologii Joacim Rocklöv określił działania rządowe jako masowa zbrodnia.
przedruk:Prof. Joacim Rocklöv z Umeå Universitet2021.01.13 20:37
jest specjalistą od chorob zakaźnych, uznanym i nagrodzonym naukowcem. Otrzymał m.in. z Institute Pasteur oraz Prince Albert II z Monaco nagrodę na badania nad tzw. arbovirus, można powiedzieć, że wie co mówi. Potwierdził, że rząd szwedzki ukrywa prawdziwą ilość ofiar. Szczególnie w pierwszej fazie pandemii. ONI IDĄ PO REKORD! JUŻ NIEMAL 60 tyś.! - - - I jak się okazuje rząd nie tylko szwedzki nie przygotował się drugiej fali, podobnie jak reszta "rozwiniętej" Europy. W Włoszech w pierwszej fali zmarło po domach tysiące samotnych starych ludzi. W Hiszpanii rząd lekceważąc powagę sytuacji doprowadził do tragedii narodowej. Nie ma sensu wspominać Rosji i Brazylii - tam już NIKT NIE LICZY ofiar. Putin tylko półgębkiem wspomniał, że muszą "poprawić" budżet narodowy. Następny krok to kartki na chleb.
Anonim2021.01.13 20:36
czekam na chociaż jeden jedyny link gdzie dowodzący gdzie zmarło więcej niż w Polsce.. Takiego drugiego kraju w Europie zachodniej po prostu nie ma ... PIS Najlepszy w eksterminacji ludzi
katolicka deratyzacja Polski2021.01.14 13:38
Mozgi Konfederacji okazalo sie sa pozbawione szarej masy.
Michał Jan2021.01.13 20:41
Liczba zmarłych w Szwecji w 2020 r. nie odbiega od lat poprzednich. Faktem jest, że zniesienie wymaganej odległości 2 m Szweda od Szweda bardzo im się spodobało, bo mogli wrócić do swojej ulubionej - 5 m. Ale jest jeszcze Białoruś, w której codziennie zbierają się tłumy, przemysł wrócił do pracy i hekatomby nie widać.
Anonim2021.01.13 20:46
Pisdzielce, jak potrzebna jest inna narracja mówią że te prawie sto tys Polaków i tak by umarło co jest niżej w komentarzach. Poniekąd maja rację ale 100 tys czy 1 milion firm umrzeć nie musiało. I nie musiano zadłużać ciebie i mnie na 10 tys zł , tak na dobry początek bo to jeszcze nie koniec zapożyczania na dziesięciolecia.
Nie tylko jesteś "specem"2021.01.13 21:08
od USA, ale i od Szwecji, Białorusi i k u r w a wszystkiego. Jak każdy pato-troll, pato-ateista!
Michał Jan2021.01.14 8:07
Co robić, że jesteś aż tak głupi, żeby nie być zdolnym śledzić źródeł informacji. Ale ograniczenie umysłowe, którego doświadczasz, nie usprawiedliwia negatywnych ocen mądrzejszych i zdolniejszych od siebie.
katolicka deratyzacja Polski2021.01.14 13:39
Konfederacja klamie zawsze TOTALNIE tak jak Komuna.
Olej2021.01.13 20:34
Tylko jedno słowo ! BAJZEL !!!!!!!!
"Polski" rząd PiS musi2021.01.13 20:32
bo tego wymagają ich masońscy, chasydyjscy opiekunowie
KATON STARSZY2021.01.13 20:32
Warzecha,jesteś głupi jak but z lewej nogi. Obraziłem buta,przepraszam buta.
Michał Jan2021.01.13 20:35
Spróbowałbyś uzasadnić swoje stanowisko, czy potrzebujesz pomocy buta?
katolicka deratyzacja Polski2021.01.14 13:40
Konfederacja prowokuje i mowi po rosyjsku.
holocaust gospodarczy i ekonomiczny2021.01.13 20:32
https://www.lavanguardia.com/vida/20210112/6181560/2020-ano-mas-muertes-registros-momo-coronavirus-covid.htm w nadwyżkach za 2020 do lat poprzednich liczone procentowo możemy być poza podium ale per capita 1 MIEJSCE POLSKA - 75 tys zgonów 2)Włochy by nas przegonić muszą mieć 119 tys 3)Hiszpania ma ok 71 tys 4)Czechy 15-16 tys 5)Belgia ok 20 tys 6)Portugalia ok 13 tys 7)GB - 76 tys 8) Holandia 14 tys 9)Francja ok 65 tys 10)Austria ok 9 tys 11)Szwajcaria 7 tys 12)Szwecja 6,2 tys 13)Niemcy ok 40 tys .........
Anonim2021.01.13 20:33
Szwecja potrójnie zdublowana. Jeszcze parę lockvdownów i zdublujemy Hiszpanię.
Anonim2021.01.13 20:37
czekam na chociaż jeden jedyny link gdzie dowodzący gdzie zmarło więcej niż w Polsce.. Takiego drugiego kraju w Europie zachodniej po prostu nie ma . PIS najlepiej eksterminuje ludzi i gospodarkę
gumowa kaczka2021.01.13 20:30
miesiąc po otwarciu szkół znowu je pozamykają i tak w kółko
AB2021.01.13 20:30
ważycha to ten dupoliz gdzie nie pójdzie to pluje jadem na obecną władzę a szczególnie w tvn
Mongołowie już mają mięciutkie Azjatki2021.01.13 20:19
do przytulania ? Polaku nie martw się, Ty też będziesz mieć tą swoją jedyną azjatycką przytulankę: https://www.youtube.com/watch?v=n1OJDm69Zo0
gwiazdkowy kretyn lewacki2021.01.13 20:17
*** * ** *** * * ***** ** *** ** * AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ** ** ** * * ** ** * ** * * ** * gwiazdkować ***** * *** * * **** * ** * ** *AAAAAA ****** *** **** ** *** *
Ciekawy2021.01.13 20:11
Wytłumaczenie jest proste. Dwudziesto, 30,40 latkowie nie mają najmniejszego zamiaru przestrzegać zarządzeń sanitarnych ani się szczepić. Nic ich nie obchodzi co się stanie jak starsi zaczną masowo chorować i umierać. Liczą się tylko oni i wyłącznie oni.
Anonim2021.01.13 20:20
nie dalej jak przedwczoraj dr Grzesiowski powiedział że zaszczepieni dalej będą roznosić wirusa, wiec po co mam się szczepić skoro średnia życia zmarłych na wirus jest bliska średniej krajowej? Skoro zaraza PiS kłamie na każdym kroku to mnie przekonało by szczepionkę omijać jak gówno. Nikt cię starcze nie zmusza do kontaktu z młodymi.
Anonim2021.01.13 20:09
Ile ludzi uratowała pisowska zaraza skoro nikt nie ma większych nadwyżek zgonów na całym zachodzie? Czy oni więcej uratowali Polaków niż Stalin Ukraińców przed głodem?
katolicka deratyzacja Polski2021.01.14 13:42
Konfederacja to platna agentura Putina.
Anonim2021.01.13 20:06
Za 5 lat będzie w obiegu „cyfrowe euro”. Orwell coraz bliżej .................. https://nczas.com/2021/01/13/za-5-lat-bedzie-w-obiegu-cyfrowe-euro-orwell-coraz-blizej/
Olej "lockdown" jak Amerykanie!2021.01.13 20:02
Wczoraj ich zmarło "tylko" 4.406 tyś., dochodzą do 400 tyś.! Najgorsze przed nimi. Otwieraj wszystko, NIE szczep się innymi słowy ... zdychaj w samotności.
lol2021.01.13 20:13
Faszysto z PiS, 380 tys na Amerykę to i tak 2 razy mniej niż to, co jest w Polsce naprawdę.
Matematyk2021.01.13 20:18
jesteś kretynem?
Jesteś pisowcem?2021.01.13 20:21
wiesz w ogóle ile zmarło ponad limit w 2020 w Polsce a ile w USA?
Polak2021.01.13 20:25
wasza lewacka propaganda jest tylko śmieszna, a janda nie przeprosiła sa skur.... syństwo więc nie ośmieszajcie się już
czytaj pisowska zarazo2021.01.13 20:27
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,liczba-zgonow-w-polsce-w-2020-roku--najwiecej-od-ii-wojny-swiatowej,artykul,28238714.html
Anonim2021.01.13 20:25
Podaj pisowski bezmózgu chociaż jeden kraj wokół nas gdzie umarło więcej ludzi? Nie ma nic wyżej od Hiszpanii a u nich również zmarło mniej.
Kinol2021.01.13 20:27
Starym społeczeństwem jesteśmy więc 20 000 więcej zmarło, co w tym dziwnego. Będa takie lata raz na 10 lat.
Anonim2021.01.13 20:30
nie 20 tylko 70-75 tys czyli najwięcej z całego zachodu. Morawiecki miał rację mówiąc ich strategia jest najlepsza. najlepsza od końca.
pffff2021.01.13 20:38
To nie wolno nawet umrzeć starym ludziom bo zaraz polityka się pojawi? W to miejsce urodziło się ponad 89 912 więcej. SENSACJE LEWACKICH DZIENNIKARZY SĄ JUŻ REKORDOWO ZAŁOSNE.
Anonim2021.01.13 20:41
Więc tym bardziej, po co te wszystkie lock downy?Jakim prawem PIS naśladuje Stalina na Ukrainie?
hahahahaha2021.01.13 20:29
hahahahaha komuchy stare z ub umarły to i dobrze... komunietyczne leszki góreckie daleko od szosy i co? hahahahaha
Bianka2021.01.13 19:53
Nikt i nic nie przekona by głosować na PiS nawet jeśli mój obecny faworyt nie będzie kandydował, to po prostu nie pójdę na wybory. Trudno! Ale na tych ludzi, którzy podejmują tak głupie decyzje, straszą nas, i mają gdzieś nasze życie, bo tak to wygląda z mojej strony, już więcej nie zagłosuję!
Antonim2021.01.13 20:03
PiS jest dla mnie pogrzebane z chwilą wystawienia Morawieckiego. Popieram koniec w wyborami, bo to farsa. Wygląda na to, że politycy to taka sama kasta jak sądy.
Anonim2021.01.13 19:51
Warzecha od wiosny mądrze mówi, w przeciwieństwie do Judasza Ziemkiewicza co się sprzedał za pensję w TVP I bronił najgorszych i najgłupszych hitleryzmów..
NaziBarbi2021.01.13 19:45
Mogliby poluzować z kawiarniami. Poszłabym sama, bez koleżanek i kolegów do stylowej kawiarni. Zapomniałam już jak się siedzi i myśli w takim klimacie. Do szmaty zagranicznej Biedronki wchodzi kupa ludzi i stoją blisko siebie. Do kawiarni wchodzi mniej, siedza luźniej i zamknięta. Lewcki sabotaż.
Saki Faki2021.01.13 20:32
A do burdelu to nie laska?
Tfu2021.01.14 11:18
PiSowska kultura, tfu.
verizanus2021.01.13 19:40
Jak to nie ma racjonalnego wyjaśnienia??? A przejęcie upadłych firm, hoteli i restauracji nie jest racjonalne ??? ;)