21.06.21, 10:30Fot. via Pixabay

Unijny komisarz: Polska zagraża prymatowi Unii

- Początkowo myślałem, że Polska chce po prostu wymienić sędziów na innych, sprzyjających władzy i że to kwestia tylko niezawisłości sądownictwa. Teraz jednak widzę, że zagrożony jest prymat prawa UE i funkcjonowanie Unii - powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej unijny komisarz do spraw sprawiedliwości Didier Reynders.

Jutro odbędzie się wysłuchanie Polski w sprawie łamania zasad praworządności. Reynders wskazał, że wysłuchanie ma miejsce właśnie teraz dlatego, że Unia wraca do normalnych obrad po okresie pracy zdalnej wywołanej pandemią koronawirusa.

Zapowiedział, że odbędzie się głosowanie w sprawie ukarania Polski, gdzie wymagana będzie jednomyślność.

- Strona polska wskazuje, że dyskusja trwa od lat i nie przynosi żadnych rezultatów, więc zorganizujmy głosowanie. I albo będzie jednomyślność w sprawie ukarania Polski, albo nie i powinno to oznaczać koniec dyskusji - powiedział Reynders.

Podkreślił, że "można byłoby to zakończyć, gdyby Polska zmieniła swoje zachowanie". Reynders stwierdził jednak, że jest odwrotnie i Polska w dalszym ciągu idzie do przodu z reformami i działaniami przeciwko poszczególnym sędziom.

Reynders wskazał, że w całkowitej sprzeczności z prawem Unii stoi pogląd, że sędziowie nie mogą zwracać się z pytaniami prawnymi do TSUE.

- Widzimy więc, że chodzi nie tylko o niezawisłość sądownictwa, ale że podważane są podstawowe zasady funkcjonowania UE, w tym rynku wewnętrznego - stwierdził, dodając, że "początkowo myślał, że Polska chce po prostu wymienić sędziów na innych, sprzyjających władzy i że to kwestia tylko niezawisłości sądownictwa. Teraz jednak widzę, że zagrożony jest prymat prawa UE i funkcjonowanie Unii.".

- To jest bardzo niebezpieczne, jeśli państwo zaczyna sobie wybierać sprawy, w których pasuje mu przestrzeganie prawa UE i w których jest to dla niego niewygodne - stwierdził.

Dodał następnie, że sytuacja w Polsce uległa pogorszeniu.

Reyndersa bardzo martwi to, że państwa członkowskie podważają prymat prawa Unii nad ich porządkami prawnymi. Wskazał, że nie robi tego tylko Polska, ale także niemiecki trybunał konstytucyjny w Karlsruhe (zanegował kompetencje TSUE i Europejskiego Banku Centralnego). Dodał, że problematycznymi krajami dla brukselskich urzędników są także Francja i jej najwyższy trybunał administracyjny oraz Węgry.

Reynders stwierdził, że przeciwko Niemcom i Francji postępowania nie zostały wszczęte, bo podważenie prymatu prawa UE nie było "oficjalnym stanowiskiem rzadu".

Reynders skrytykował także to, że Polska i Węgry nie przystąpiły do Prokuratury Europejskiej, która rozpoczęła pracę 1 czerwca. Ma ona w zamyśle brukselskich urzędników kontrolować wydawanie unijnych środków. Do prokuratury nie należą także Dania, Szwecja i Irlandia.

- Problem z praworządnością nie polega na tym, że gdzieś dochodzi do przestępstw. One są przecież w każdym kraju. Chodzi o to, czy skuteczne są policja i wymiar sprawiedliwości. Z Prokuraturą Europejską jesteśmy pewni, że mamy profesjonalną i niezależną instytucję. Jeśli kraj do nie należy, to wtedy musimy mieć do niego pełne zaufanie. Jak spojrzę na nasze doroczne raporty o praworządności, to nigdzie nie mamy takich zastrzeżeń jako do Polski i Węgier - stwierdził.

jkg/rp

Komentarze

Hanys GórnoŚląski2021.06.22 9:59
jakiś debil został "komisarzem" - nie wie, że nie istnieje coś takiego jak "prymat prawa ue"? Ponieważ ue nie jest państwem to też nie ma żadnego prymatu.
Floks2021.06.21 19:40
Didier Reynders ,wiesz baranie co jest na fladze UN 12 gwiazd to sobie poczytaj baranie ,sprzeczność UN.
T2021.06.21 15:35
Czas się z Unią pożegnać - miała być rodziną ojczyzn ale jak to zwykle bywa opanowali ją Marksiści, a więc doprowadzą ten twór najpierw do obłędu, a później zniszczenia.
r2021.06.21 18:56
Marksiści odrzucają własność prywatną, faszyści własność prywatną (a szczególnie wielką własność prywatną) traktują jako warunek swego istnienia. Mylenie tych rzeczy to wielka przysługa dla dzisiejszego faszyzmu finansowego, bo pomaga się im maskować. Głównym źródłem ich rosnącej potęgi jest zdobycie przez wąską garstkę superwłaścicieli zdolności zamiany kapitału na władzę i odwrotnie. Aby się obronić najpierw musimy zmądrzeć.
Lulejko2021.06.21 15:05
Bolszewicy nie dadzą sobie oddać władzy i to musicie zrozumieć. Zamordują Polskę, zamordują Węgry, bo się na to nie godzą.
droma2021.06.21 15:14
komisarzom lewakom i zbokom wydaje się że mają władze a ga,wno ją mają wiatr powieje i będą zmieceni nie daliśmy się komunie moskiewskiej z dywizjami to brukselska komuna może nam skoczyć ...
Jazzz2021.06.21 14:55
My mamy swoją definicję praworządności, a Europa zachodnia swoja. Nasza w prostej lini wynika z historii, tradycji, z moralności chreścijańskiej i prawa rzymskiego. Z czego wynika europejska nowa i dziwna definicja, nikt nie wie. To co było przestępstwem prze tysiące lat, to co było dewiacją, zboczeniem, a nawet zbrodnią, wciągu krótkiego czasu, staje się nagle nie tylko dopuszczalne, staję się normą, jest wkazane, pożądane, a NAWET NA SIŁĘ NARZUCANE TYM, KTÓRZY SIĘ BRONIĄ PRZED PATOLOGIĄ.
Art2021.06.21 15:00
Ale teraz pojechales. Wow. Klekajcie narody! Ty czlowieku nie masz zielonego pojecia co to w ogole jest prawo i system prawa. Myla Ci sie hasla i skale wartosci. Rece opadaja.
Polak2021.06.21 14:37
Nie do takiej unii wstępowaliśmy!
grzegorz2021.06.22 10:30
Już w 2003 śmierdziała p...wem, ja to widziałem i głosowalem przeciw wejściu do UE. Tu mocno namieszał JP2 niejednoznaczną wypowiedzią o przynależności Polski do Europy (typowa niejednoznaczność dla posoborowych hierarchów).
miki2021.06.21 14:19
to jest najlepsze zdanie no po prostu "odlot" : "Reynders stwierdził, że przeciwko Niemcom i Francji postępowania nie zostały wszczęte, bo podważenie prymatu prawa UE nie było "oficjalnym stanowiskiem rządu". " sic ..srata-tata-pindolata... jak to fajnie pod płaszczykiem jakieś zgodności z wyimaginowanym "widzi misie" można oficjalnie "RŻNĄĆ GŁUPA" prawo "kalego" jak się patrzy ..nie chce mi się już przypominać wyroku z TSUE (przed chwila wydanym) zwrot o 180 stopni.. że obrażony Polaka w Polsce (były więzień Auswitch" będzie musiał przed sądem Niemiecki a nie Polskim udowadniać że "nie jest słoniem" w sprawie Niemieckich obozów w okupowanej Polsce co Niemcy twierdzą że nie były Niemieckie tylko Polskie ... temat na 1 minutę rozprawy będą rozpoznawać 1 rok i pewnie stwierdzą.. "że słoń to małpa... " a Nazista to Marsjanin i oskarżą Polskę o wywołanie drugiej wojny światowej .. kazuistyka prawnicza nie zna granic ..jak Europa bez granic .. co to "przycina skrzydełka" polskim przewoźnikom bo są najlepsi ..
Nina2021.06.21 13:59
Unia zagraża wolności i niepodległości państw.
Lucy2021.06.21 13:56
A moze juz zaczniecie przygotowywać koncentracyjne obozy dla Polaków
katolicka deratyzacja Polski.2021.06.21 13:47
Masoni podnosza zakrwawione szpony na narody europejskie !
katolibska debilizacja wolski2021.06.21 18:39
masoni, kosmici (reptilianie i ci z planety niemabimbru), lewacy, LPG+, rowerzyści, Bill Gates i oczywiście eskimosi!!!!
442021.06.21 13:40
A od kiedy UE jest państwem? Czy tym lewackim biurokratom we łbach się pomieszało? Unia Europejska jest stowarzyszeniem państw - nic poza tym, więc wara gryzipiórkom od wewnętrznych spraw Polski. Swoją drogą formuła EWG sprawdziłaby się zdecydowanie lepiej, niż uzurpatorski twór pełni władzy pod nazwą UE. I jeszcze uwaga do oponentów: Prawo do zmian w organach państwa mają legalnie wybrane władze w wyniku demokratycznych wyborów. Mieliście 8 swoich lat, macie szanse (co prawda znikome) wygrać kolejne wybory, więc przestańcie psuć Polskę szkalując ją przed UE. Przyjdzie wasz czas, to sobie pozmieniacie wszystko tak, jak chcecie. A na razie pokażcie, że została wam, choć odrobina godności.
Michał Jan2021.06.21 13:57
Jest państwem, od kiedy jacyś idioci pozwolili na arbitraż TSUE zamiast międzynarodowego w sprawie Turoszowa.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 13:59
Michal Jan to rosyjski klamca i prowokator Konfederacji Putina.
Art2021.06.21 14:24
No wiec zdziwisz sie, ale UE nie jest zadym stowarzyszeniem panstw. Co za bzdury. Jak chcesz sie wypowiedziec, to chociaz sprawdz podstawowe fakty. Polecam Traktat o funkconowaniu Unii na poczatek.
Anonim2021.06.21 13:29
złapać zakłamanego dziada i rzucić putinowi pod mur kremla na pożarcie
bogdanus2021.06.21 13:29
Dyplomacja dyplomacją, czy nie przyszedł już czas na większe lekceważenie TSUE, tam gdzie łamią prawo i mieszają się w wewnętrzne sprawy Polski.
Art2021.06.21 14:22
A co ma do tego dyplomacja? Prawo europejskie jst kontrolowane przez Komisje i TSUE wlasnie. Nie chcemy byc kontrolowani musimy wystapic z Unii. Proste jak konstrukcja cepa.
ryszard2021.06.21 13:14
To już było. W 1939 Polska też zagrażała faszystowskiemu prymatowi.
abc2021.06.21 13:03
Polska i Węgry próbują uratować UE , która zmierza w kierunku państwa totalitarnego. To juz ostatni dzwonek, żeby coś zrobić.
matis892021.06.21 12:41
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolicka deratyzacjka Polski2021.06.21 13:48
Zaklamana masonska Konfederacja morduje Polakow za szekle i ruble.
Prawda2021.06.21 12:40
W 2005 roku w Londynie starszy Pan około 80 lat co walczył na Roznych Frontach ---powiedział =====Słuchaj młody ----jak Polskę Chfalą na Zachodzi to znaczy -że Okradaja a jak Ganią i Krytykują to nie mogą Oradać Polski - Świeta prawda jak jest dzisiaj ==
abcd2021.06.21 12:31
Czy europejskich szulerów martwi stan praworządności w Polsce? Co najwyżej o tyle, na ile przeszkadza w eksploatacji kolonialnej PRL-bis. Nie miejcie złudzeń. Swobodny przepływ ludzi, towarów i usług. Pamiętacie? Tak, o ile jest korzystny dla potęg starej unii. Teraz już wiecie do jakiego towarzystwa się zapisaliście? Można grać, jak się ma same blotki, ale nie z szulerami. Szulerzy zmieniają reguły gry w czasie gry i nigdy z szulerami nie wygracie. Gdy szulerzy załatwiali swoje interesy za poklepanie po plecach, to wszystko było OK.
Anonim2021.06.21 12:19
Łamanie zasad praworządności jest domeną UE. Komisarze unijni to jak komisarze w sowieckiej komunie. Ich nazywano tak samo komisarzami. Tak więc mamy towarzyszy komisarzy unijnych. Unia to nic innego jak nowa komuna.
joanna2021.06.21 12:15
Pan komisarz ma wiedzę o Polsce na poziomie ''GW' i TVN, czyli wizję czysto propagandową; dodatkowym motywem jego oceny dotyczącej naszego Kraju jest niezadowolenie ''wielkich tego świata'' z tego, że Polska szanuje swoją suwerenność, bo od jej poszanowania zależy przyszłość naszego Kraju. Nigdy nie zgodzimy się na to, by być którąś tam republiką UE, tak jak nie dopuściliśmy do tego, by po II wojnie światowej uczynić z Polski 17. republikę radziecką. Jesteśmy krajem suwerennym, za co w historii wielokrotnie przelewaliśmy krew i żaden komisarz swoimi żałosnymi wywodami nie może tego zmienić. Należy współczuć panu komisarzowi, że tego nie rozumie, że nie docenia wartości, jakimi są dla każdego narodu i państwa suwerenność i prawo do samostanowienia. UE takie wartości szanowała w chwili powstania, a takie głosy jak zaprezentował pan komisarz to jest herezja w stosunku do celów etosowej UE.
UE2021.06.21 12:11
i znowu chodzi o zboczeńców
Wawiak2021.06.21 13:38
Mylisz się - ten artykuł nie mówi nic o katolikach.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 13:53
Jak widac,Komuna zawsze z masonami przeciwko Wolnej Polsce.
katolibska debilizacja Wolski2021.06.21 18:41
dokładnie! Masoneria razem z reptilianami i Bille Gatesem!!! Hwała Polnej Wolsce!!
Janusz Barwinek2021.06.21 11:59
Zagraża? To dobra wiadomość!!!
katolik2021.06.21 12:08
Rzucane hasła unii przeciwko Polsce od czasu do czasu, w jakiejkolwiek dziedzinie są tylko zwykłym małym przekomarzaniem się, bo jeszcze kazdy kraj moa swoje prawo, ale to wszystko aby robić pozór, że masoni nie współdziałają ze sobą. Wszysko się zmieni, jak zaczną osiągać kolejne cele unii jako jednego państwa, prawa, rządu,oczywiście po wyeliminowaniu chemia genetyczną wielu Polaków, tak w tym sensie, to Polacy jeszcze są przeszkodą, nawet ta garstka, która moze wierzgac
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 13:51
Kabotyni z Konfederacji Targowickiej morduja katolikow za szekle i ruble.
bezlitosny internauta2021.06.21 11:51
Jarosław Kaczyński był jednym z gości Zjazdu Republikańskiego w Warszawie, na którym wygłosił m.in. swoje przemówienie. - Cieszę się z tego spotkania, cieszę się z jego liczebności. Byłem tutaj tydzień temu, bo się pomyliłem i z przerażeniem patrzyłem na pustą salę, ale jest dobrze, bardzo dobrze (...). Republikanizm to odwoływanie się do wspólnoty, a dokładnie do różnych wspólnot, tych mniejszych i tej największej globalnej, wspólnoty narodowej, która jak zwykle, chociaż nie zawsze, jest tożsama, przynajmniej w pewnej mierze, ze wspólnotą państwową - mówił prezes PIS. Jednak to wcale nie jego obecność czy przemówienie wzbudziło największe zainteresowanie, a "wpadka stylizacyjna", którą tego dnia zaliczył.
jula2021.06.21 11:47
Za kogo on ma Polskę? Za pozbawiony praw do suwerenności kraj nad Wisłą? Do kąta chcą nas wstawić i zad obić lub skopać. Unijny komisarz jak bolszewicki NKW- dzista. Ujnia do krzywej nędzy.
katolik2021.06.21 12:14
Polski i Polaków już nie ma, SSPIS naziści i posłowie postarali się o to, wchodząc w układ z europejska i swiatowa masoneria i zgadzajac się na niego. Wszelkie działania SSPIS i obietnice są pozorem, aby znów wygrać i dalej mordować, dokończyć plan. Realizowane jest wszystko co ma na celu dobicie Narodu fizycznie i wykończenie gospodarcze indywidualnej działalności, stworzenie molochów produkcyjnych, niewolnictwa, zamordyzmu.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 13:54
Wymozdzona kretynska Konfederacja zyje tylko z rubli i szekli.
Neswroom2021.06.21 11:45
Polska i Węgry przyłożą ręce do tego, że Unia Europejska przestanie być marksistowska, albo się rozpadnie - innego rozwiązanie nie ma ! Trzeba wrócić do korzeni, czyli do Unii chrześcijańskiej, Europy Ojczyzn. taką widzieli i takiej chcieli ojcowie założyciele: Schuman, Adenauer, czy de Gasperi .
katolik2021.06.21 12:10
Polscy masono- naziści SSPIS, posłowie nie przyłożą ręki doi rozpadu unii. Realizują plan Agenda 2030- depopulacja, zniewolenie , zamordyzm. Ludzie nie wierzą jakie prezenty przygotowali masoni.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 13:56
Konfederacja to Krypto-Komuna ,bo daza do Rozbiorow i do okupacji rosyjskiej.
Włodek2021.06.21 11:38
Ten dureń z KE czytał traktaty? UE miała byc organizacją równych podmiotów a nie "prymatem UE" Jeśli chcą państwa federalnego to niech powiedzą to otwarci8e. Ale wtedy trzeba zmienić traktaty oraz sposób powoływania PE i KE.
Antychryst Prymus Biblijny2021.06.21 11:38
A co jest prymem polski a co prymem unii? Bo jak dla mnie to cały świat służy chrześcijańskiej agendzie pod rozkazem Watykanu i wykonaniem rycerzy chrześcijańskich w garniturach dążącej do zniszczenia dominacji mężczyzn nad kobietami pod sztandarem i hasłem; "Lepiej żeby wszyscy byli zepsuci niż żeby mężczyźni pielęgnowali pychę jaką jest dominacja i chęć posiadania na własność kobiety" - ostatecznie wszyscy jako głos "boga" będą dla siebie miłosierni -chyba że ktoś nie akceptuje agendy i jej owoców; Np. Wyzwalanie się księży z pożądania do kobiet - czyli ido kształtu czego stadium końcowym jest nie patrzenie na wygląd -stadium środkowym; Pedofilia, Homoseksualizm - Agenda Jezusa ważniejsza niż te jego przypowieści o gorszycielu z kołem młyńskim u szyi. A jak wygląda agenda u zwykłych mężczyzn - świeckich? Doprowadzenie do tego żeby każdy był żołnierzem agendy czyli lubił środki agendy - Wierzył podświadomie w doktrynę względnego słowa miłość -zaszczepioną w podstawówce na religii i jednocześnie akceptował równość seksualną pomiędzy płciami - pompowaną kilkoma drogami; Drogą propagandy miłosierdzia i zarzutów o hipokryzję - gdyby ktoś wystąpił przeciwko wspólnocie miłosierdzia. Drogą pogłębiającego się zepsucia - jak ktoś się z tego nawróci to zapewne po chrześcijańsku i założy konkubinat miłosierdzia - z byłą dziwką - czyli po jakimś facecie. Drogą hodowania zepsutych gwiazd - które budują zaklęcie wspólnotowego wstydu przy pomocy tego że są wyższej klasy i to zaszczyt je znać. Drogą pryzmatu hipokryzji - nie popieraj nie miłosiernych zachowań bo twoi rodzice też tacy byli, a po za tym wspólnota daje ci jeść. Drogą strachu czyli manipulacji strachu i chęcią nagrody-właśnie tak zbudowano relację Zacofany Komunizm - Wyzwolona Ameryka. Drogą wstydu od najmłodszych lat wspieranego głodem seksualnym - Efektem jest, jak jesteś średnio zepsuty że nienawidzisz swojej żony bo wiesz że lada chwila cię zostawi i wiesz że flirtuje a to już zdrada, ale jej nie opuścisz bo jesteś przyzwyczajony do spokoju przy dzieciach i będziesz musiał walić konia - nie będziesz mieć przyjemności ciała i wstyd społeczny przed kolegami jak jesteś w młodym wieku. Drogą zaklęć S p e l l ; Niebieskie mundury - symbolizujące strażników "prawdy" przed bluźniercami ojca niebieskiego, noszących bla stery.
katolicka detatyzacja Polski2021.06.21 13:57
Skad sie biora tacy komunistyczni kretyni,czy przyjezdzaja razem z Ukraincami ?
Tomek2021.06.21 11:33
Kiedyś głosowałem za wstąpieniem Polski do UE. To miała być Europa Ojczyzn, a nie państwo federacyjne, w którym Polska stałaby się jedną z prowincji. Teraz z pewnością nie zagłosowałbym za wejściem Polski do UE. Za to chętnie zagłosowałbym za wyjściem z UE.
katolik2021.06.21 11:36
Plan uni masoni planowa, od dawna, teraz czeka tylko zniewolenie, ludobójstwo. Niestety wejście do unii poparł JP II, zapewne chcąc odrodzenia wiary, ale nie wyszło.
xyz1232021.06.21 11:46
@katolik, to nie masoni/kosmici/Bill Gates/etc. ubija twoja ukochana bliskowschodnia sekte tylko nauka, wiedza i dostep do informacji oraz stale rosnace IQ spoleczenstwa => do lekarza od glowy pogon lepiej. @Tomek mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze w przypadku Polexitu trzeba bedzie oddac kaske do EU pewnie kilkaset mld eur? Wiem wiem PL tez placa "pieniazki" ale ZNACZNIE wiecej dostaje od EU. roznice trzeba uregulowac.
Anonim2021.06.21 12:01
Tak? To jak był Brexit to ile kasy GB dostali za to że wpłacali więcej niż brali. Bajki wypisujesz dla kosmitów nie z tej galaktyki, oczywiście na poziomie swojego IQ. Straszenie zabraniem kasy to broń obosieczna i stracą wszyscy, również UE.
xyz1232021.06.21 18:47
Tak! ;))) nie chce mi się anonku szukać ale w przypadku GB poszło w ~setki miliardów ojro i to tylko dlatego, że GB wpłacało gigantyczną kasę w porównaniu do tego co odzyskiwali z EU. Aha i to jeszcze PRZED BREXITEM... Nie masz czym odpowiedzieć anonku to w IQ mi uderzasz? ŻAŁOSNE ;))). IQ powyżej 130, stosowne do tego wykształcenie i zarobki. Kurtyna.
katolik2021.06.21 12:17
Nie mam się zamiaru do ciebie odzywac, bo twoja logika jest alogiczna, natomiast powiem, że KASA się nie liczy, kiedy Polaków mordują, zapamiętaj sobie na zawsze!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:01
Konfederacja Bez Mozgu,Sumienia i Bez Polskiego Serca.
katolik2021.06.21 14:07
dodam, że nawet nie chodzi o Twoją nielogiczność, bo każdy moze mówić co chce, ale Ty Kolego świadomie chcesz wprowadzać Polaków w błąd. Nie masz zielonego pojęcia o morderstwa dokonywanym na Polakach, a wszystko chcesz poprzeć przekupioną przez Gatessa, sorosa kłamliwą dostepną wiedzą ze szmatławców, tv.
xyz1232021.06.21 18:43
ty serio srogo pierdyknięty jesteś kolego :))))) i nie masz zamiarA się do mnie odzywać ale dwa razy odpisujesz czyli coś przez syndrom wyparcia i syndrom oblężonej twierdzy jednak przebija :))))).
Prawda2021.06.21 11:24
Polska przystepowała do UNI krajów Narodów a --nie do Cerwonej Zarazy ZSRR czyli Kołchozu Ruskiego Naród Polski juz przerabiał ---
reksio2021.06.21 11:18
cała ta unia przypomina euro-kołchoz
Jacuś2021.06.21 11:13
Dla mnie Reynders to persona non grata.
Anonim2021.06.21 11:07
Ciekawe jaką szkołę skończył komisarz i jaką ma wiedzę jeśli chodzi o polskie prawo. Żadnych konkretów tylko takie pier.do.lenie wkoło o tym samym, jak by nie było prawdziwych problemów w UE, np. wielkim zagrożeniem jest NS2 budowany przez Niemcy wspólnie z reżimem Putina, gdyby to Polska budowała to było by już ze 20 rezolucji
rychu2021.06.21 10:59
Unia i prymat -w czym ten prymat w szerzeniu bolszewizmu degeneracji i zboczeń?
Olej2021.06.21 10:50
Brać forsę ile się da i dokąd się da i zbroić się na potęgę !!!!! Czas nagli !!!!!! Ci wszyscy komisarze g........będą mieli do gadania przed siłą armat.
Anonim2021.06.21 11:10
1. Mam nadzieję, że trollujesz. 2. Jeżeli nie, to mentalność złodzieja.
mateuszjegliński2021.06.21 10:45
Administratorzy frondy, jak długo jeszcze będziecie tolerować ten lewacki bełkot, który oprócz inwektyw, czy kpin nic więcej nie zabiera. A jeśli idzie o temat, to może te z konfederacji, zaczną zbierać podpisy w sprawie referendum, aby ten junijny kołchoz opuścić.
Anonim2021.06.21 11:09
Ale o co chodzi, chcesz żeby cię zbanowi, żeby nie musieć czytać bełkotu?
robaczek2021.06.21 10:44
DYPLOMATOŁY z PIS W AKCJI!!!!!!!!!!!!!!!! ale duma!!! ......... ale pozycja!! ......ale posluch!!! .... oj pisiuśki pisiuśki.........
Anonim2021.06.21 11:27
Zmien sobie nicka na " gnida ", bedzie bardziej adekwatny !
katolik2021.06.21 10:43
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Czestochowie błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami
CARMELEK2021.06.21 10:50
Obyś nie miał racji ale boję się że żadnych wyrzutów sumienia nie ma i sprzeciwu nie będzie ale gates czyli bramy wrota Kościoła Świętego nie przemogą bo JEZUS JEST PANEM I JEMU DANA JEST WSZELKA WŁADZA W NIEBIE I NA ZIEMI.... Mordowanie niebawem dobiegnie końca bo ,,Gdyby owe dni nie zostały skrócone to nikt by nie ocalał ale przez wzgląd na wybranych będą skrócone".
Anonim2021.06.21 11:22
dobrze, ze mówisz, abym nie miał racji, też tak chcę ALE niestety wiem na podstawie kłamstwa plandemii od początku 2020 jak wszystko co powiedzieli naziści SSPIS i Pseudoznachory jest kłamstwem i ogłupieniem ludzi i bardzo poważnie traktuję zagrożenie ze strony nazisto- masonów, bo wiem, ze on i idą dosłownie po trupach i nie cofną sie przed niczym. Tylko czy Polacy jeszcze chcą uświadomić i wziac to zagrożenie na powaznie. Wszyscy po chemii genetycznej nie umrą od razu, ale w czasie. Potem stworza ludzi z próbówki. Tylko Bóg moze zainterweniowac, ale Kosciół nie zwróci się do Boga , bo jest zdrajcą wiernych i Ksieży. Pozdrawiam
katolik2021.06.21 11:34
Uciekl nick, katolik. Dodam, ze Polacy od początku poszli na rzez i mimo ostrzezen nie słuchali, ze to wielki morderczy spisek masonów, do dziś nie wierzą. Jesli by ogłosić, że będzie wojna, atak proszę się przygotować- Polacy by się zebrali w sobie, ale zastrzyk śmierci nie boli, poza tym jak SSPIS mogłoby dziaqłac na szkode obywatela. cała tajemnica rzeżi.
katolik2021.06.21 11:38
Oczywiści Jezus jest Panem! Maryja pokona szatana! Tego się trzymajmy, nazisci polegną, jako sam szatan.
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:03
Konfederacja rosyjska udaje Polakow i katolikow,bo jest GORSZA i bardziej niemoralna od Komuchow.
katolik2021.06.21 10:43
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Czestochowie błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionk
katolicka deratyzacja Polski2021.06.21 14:05
Konfederacja Rosyjska przeciw Kosciolowi,Polsce i Polakom. ZAWSZE!!!
Po 11 ...2021.06.21 10:42
PiS pcha nas w łapy Putina. Polska może być wolna i silna tylko z Europą. Jak to możliwe, że antypolska, zdradziecka partia Kaczyńskiego ma ciągle takie poparcie? Tylu jest komuchów w Polsce, tylu zdrajców? Trudno w to uwierzyć? Tyle lat po obaleniu komuny???
SAD2021.06.21 11:06
Masz typowe poddańcze myślenie cyt. "Polska może być wolna i silna tylko z Europą". Polska może i powinna być silna sama, bo tylko wtedy będzie sama stanowiła o sobie, tak jak było to za I Rzeczypospolitej, kto naruszył jej terytorium to dostał po mordzie, w polityce zagranicznej za Zygmunta III Wazy bez ogródek poseł królewski, łajał publicznie Elżbietę I Wielką i nawet nie kwęknęła bo stała za nim potęga Rzeczypospolitej. A co do sojuszy to przerabialiśmy je we wrześniu 1939 jak wszyscy wypieli się na nas a później dymali nas pod Arnhem Teheranie i Jałcie a jak wojna się skończyła wyganiali naszych żołnierzy z UK. I na tym polegają sojusze słabiaków z silnymi.
Dam2021.06.21 11:12
Wyjaśnij mi, w jaki sposób Polska sama będzie silna. Mając z jednej strony UE, które nie będzie chciało z nami współpracować, a z drugiej Rosję. Podziel się swoim genialnym pomysłem. Bo jakbyś nie zauważył, to sytuacja w Europie się mocno od czasów średniowiecza mocno zmieniła.
JM2021.06.21 10:41
Reynders może pocałować każdego Polaka w d.....ę!!!!!
olaf2021.06.21 10:39
Macie towarzyszu Reynders problem sami ze sobą. UE jawi się bowiem jako nie mający nic wspólnego z praworządnością Kołchoz neomarksistowskich bredni. Polska i Węgry to ostatnie bastiony normalności. Za to odpowiecie kiedyś towarzyszu Reynerds i wszyscy pozostali i to szybciej niż się spodziewacie. UE upadnie z wielkim hukiem.
Dam2021.06.21 11:14
Jeżeli wg ciebie normalnością jest oligarchia, rząd stojący ponad prawem, propaganda, nepotyzm, kolesiostwo, kradzież i marnowanie publicznych pieniędzy, to może i są. Wg mnie jest to patologia, ale może wychowałem się w rodzinie, która piętnowała złodziejstwo. Widać u ciebie je gloryfikowała.
robaczek2021.06.21 10:39
JAK TAM DYPLOMATOŁY????? ............................................... ale ci wasi pisowcy to maja łeb............. no takiej pozycji to jeszcze nigdy nie mielismy!!!!!!!!!!!!!!!!!! ................................... ALE MAMY POSLUCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....................... ja pitole!!!!! ..................... teraz cala reszta jest na kolanach.!!! .........................eh.....
katolik2021.06.21 10:38
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Czestochowie błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionk
katolik2021.06.21 10:34
Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo-- leżcie krzyżem i błagajcie BOGA- bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkam
katolik2021.06.21 10:31
UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami!
;]2021.06.21 10:39
;] .... dobre!! ;]