02.06.20, 13:34USA. Największe zamieszki od czasów Luther Kinga/YT/ABC News Australia

USA. Największe zamieszki od czasu śmierci Luthera Kinga

Śmierć czarnoskórego mieszkańca USA, wobec którego policjant nadużył siły i uprawnień posłużyła radykalnym bojówkom ANTIFY oraz innych organizacji lewicowych do rozpętania rozruchów pod fikcyjnym sztandarem walki z rasizmem.

Prezydent Trump zarządził skierował do stolicy „tysiące ciężko uzbrojonych żołnierzy, członków personelu wojskowego i służb bezpieczeństwa, by zakończyć zamieszki, plądrowanie, wandalizm, napaści oraz bezmyślne niszczenie mienia”.

Dr Marek Bańczyk, Polak przebywający w USA, komentuje dla portalu TVP Info:

- W większości miast gwałtownie rośnie liczba rabunków, w Nowym Jorku atakowane są sklepy wielkich marek w samym centrum manhattańskiego śródmieścia. Wydaje się, że lokalne władze Nowego Jorku są na granicy kompletnej utraty kontroli nad sytuacją 

Podkreśla też, że:

- Rozruchów w takiej skali nie było w USA prawdopodobnie od śmierci Martina Luthera Kinga

O władzach Nowego Jorku Bańczyk mówi:

- Wydaje się, że władze lokalne są na granicy kompletnej utraty kontroli nad sytuacją. Możliwe, że gubernator Cuomo nie będzie chciał dopuścić do ruchu Trumpa i w ostatniej chwili przed akcją federalną sam wprowadzi do gry Gwardię Narodową – ocenia. Jak dodaje, ani gubernator Cuomo, ani burmistrz Bill de Blasio nie skorzystali ze wsparcia federalnego czy Gwardii Narodowej, a wprowadzona w poniedziałek w Nowym Jorku godzina policyjna to pierwszy taki przypadek od niepamiętnych czasów.

Dodaje też na temat sytuacji i zajść w USA, jakie od kilku dni mają miejsce:

- Rabowanie sklepów rozwija się gwałtownie w większości miast. W Nowym Jorku tym razem atakowane są sklepy wielkich marek w samym centrum manhattańskiego śródmieścia, m.in. w okolicach Times Square i Grand Central, kompletnie zniszczono i okradziono np. sklep Nike’a na Piątej Alei i wiele innych flagowych salonów. Całe śródmieście wygląda bardzo chaotycznie. Rozbijane są też banki

Jak informuje portal TVP Info, „obok miejsca, w którym pracuje dr Bańczyk, przy ulicy Czterdziestej Drugiej Wschodniej i Madison Avenue, podczas próby zatrzymania rabusiów zostało rannych dwóch policjantów.”

Dalej Bańczyk opisuje:

Jednocześnie, już po godzinie policyjnej kilkunastoosobowe grupy zamaskowanych mężczyzn z pełnymi plecakami spokojnie mijają bezczynną policję. Potem te same grupy okradają sklepy, w razie potrzeby udając prostestujących. Tłumy wychodzą też na ulice Brooklynu, nikt nie przestrzega zarządzeń Cuomo – komentuje niemoc stanowych władz nasz rozmówca.

Rozmówca portalu TVP Info „zwraca też uwagę na krytykę, która na Donalda Trumpa płynie ze strony konserwatywnej telewizji Fox News. W wieczornym wydaniu jednego z głównych programów tej stacji dziennikarz Tucker Carlson, zwykle broniący Trumpa, wystąpił z krytyką reakcji prezydenta na bieżącą sytuację.

Carlson zarzucił Trumpowi brak zdecydowania i dbanie wyłącznie o swoją rodzinę. Jest to swoistego rodzaju bezprecedensowy i niespodziewany zwrot narracji tej stacji. Warto przy tym zaznaczyć, że Carlson oskarżył przy tym prezydenta Trumpa o słabość i przestrzegł, że zdolność do przywrócenia porządku w USA będzie dla niego „osobliwą próbą jego prezydentury”.


mp/portal tvp info

Komentarze

Heidi Heido Hajdasz2020.06.2 21:13
Z tym, że "Luther King" piszemy inaczej pani Mario.
Polkatoka2020.06.2 18:07
Prezydent Trump po smierci powinien być ogloszony swientym slbo blogosławionym. Należy mu się za wszystko.
Polkatoka2020.06.2 19:03
Tylko powinien zmienić imie, swienty Donald, to brzmi głupio, jak Tusk Donald
Ja2020.06.2 17:02
"- Rozruchów w takiej skali nie było w USA prawdopodobnie od śmierci Martina Luthera Kinga" To, co się teraz dzieje w USA, to nic do zamieszek po śmierci Rodneya Kinga. W przeciągu 6 dni zginęło ponad 60 osób.
Ron2020.06.2 16:56
Ps. Czarni założyliby organizację broniącą ich praw, wynajęliby dobrych prawników oskarżających policję ! Tylko pod jakim pretekstem obrabować później sklep ?
Ron2020.06.2 16:52
Chichot historii: czarni zniszczyli pomnik Tadeusza Kościuszki, który walczył o prawa murzynów.
Klapaucjusz2020.06.2 17:40
Ot, czarna niewdzieczność. Przecież to dzięki Kościuszce mogli być niewolnikami w niepodleglym kraju!
Klapaucjusz2020.06.2 16:25
Wilton Gregory, katolicki arcybiskup diecezji Washington DC właśnie wyraził oburzenie, że Donald Trump wykorzystuje kościoły, w tym katolickie, do szerzenia nienawiści rasowej. Co na to Fronda?
Reytan2020.06.2 15:53
W interesie Polski trzeba zarowno potepic rasizm policji,rozruchy i rabunek,jak I demonstracje antypolskiej Konfederacji w Warszawie z chuliganskimi metami,podajacymi sie za przedsiebiorcow.
Atheisten sind dumm - A.Einstein2020.06.2 15:34
Twórcy konta podszywającego się pod Antifę i podżegającego do przemocy to w rzeczywistości grupa białych suprematystów powiązana z neonazistowską organizacją - podaje CNN. Konto zostało już usunięte przez portal. Wcześniej syn Donalda Trumpa przywoływał je jako przykład tego, jak niebezpieczni są antyfaszyści.
Reytan2020.06.2 15:50
Jestes tutaj starym komunistycznym prowokatorem.
cebulaku2020.06.2 19:08
Ładna dzisiaj pogoda w Hamburgu?
1232020.06.2 15:32
Kacapy i kitajce grają, a murzyni tańczą. Zaś Soros, Clinton itp. lewactwo dolewają tylko oliwy do ognia
Olej2020.06.2 15:18
Ciekawe, że nie plądrują sklepów z żywnością - pewnie nie głodni - tylko z luksusowymi ciuchami i sprzętem elektronicznym - spragnieni dobrobytu za darmochę. Prawda jest taka, że to społeczne szumowiny, nieroby i kryminał. Problemem jest również to, że ich odsetek rośnie, co stanowi dowód złych działań władz aby takiej tendencji nie było. Inspiracja ? Są siły pałające nienawiścią do Trumpa, i robią wszystko aby go zniszczyć, dokładna kopia tego co jest u nas, My mamy przewagę świadomości i wiedzy z kim i z czym mamy do czynienia. W ewentualnej konfrontacji dostana w mordę od zwykłych ludzi gdy zaczną wywracać społeczeństwo i porządek prawny państwa.
Reytan2020.06.2 15:46
Polacy ze Stanow zdradzili Polske na rzecz bozka Trumpa. Tymczasem interesy Polskie pokrywaja sie tylko czesciowo z amerykanskimi,i nie NIE polegaja na zroznicowaniach ideologicznych. Polaczki nie stawiaja nawet Trumpowi ZADNYCH warunkow,choc wiadomo,ze on jest tylko zwiazany z Zydami,co nie wrozy dobrze.
rebeliant2020.06.2 15:12
Różnica między antifą zagraniczną, a polską polega na tym, że bez ochrony policji to te kurvvy zostałyby starte z powierzchni miejskiej, wiejskiej i leśnej.
Reytan2020.06.2 15:33
Zachwalac wojne domowa moga tylko obce agentury albo idioci genetyczni.
rebeliant2020.06.2 15:44
Jakiej wojny ? - To by była szybka partyjka. A to żeby gówno lewicowe nie dochodziło do wchodzenia innym na głowę warte jest nawet małej wojenki. Oj chleytan chleytan niech cię biedroń poprze.
Jan Radziszewski2020.06.2 15:10
ciekawe co by zrobili lewacy gdyby tym wandalom z ANTIFY złamali policjanci rękę tę którą demolują
Atheisten sind dumm - A.Einstein2020.06.2 15:02
Wczoraj hamerykanskie kulsony zamordowały kolejnego Afroamerykanina: https://wiadomosci.wp.pl/usa-podczas-nocnych-protestow-policjanci-zastrzelili-mezczyzne-6516777970387073a
Olej2020.06.2 14:45
Pokłosiem sowieckich działań były wszystkie ruchy lewackie, terrorystyczne takie jak Czerwone Brygady we Włoszech, i RAF /Frakcja Czerwonej Armii/ z bohaterami czynu Andreasem Baaderem i Ulrike Meinhofw - w RFN, Zamachy terrorystyczne na polityków, dezorganizacja i godzenie w struktury społeczeństwa. Propagowanie rewolucji marksistowskiej. W USA sponsorowano z centrali na Łubiance wszelkie ruchy pacyfistyczne, lewicowe, antywojenne /wojna w Wietnamie/ agentura czynna była również wśród radykalnych organizacji jak Organizacja Czarnych Panter, wszystko razem miało oddziaływać hamująco i propagandowo na politykę amerykańska w sprawie działań w Wietnamie i na świecie. Nie od rzeczy będzie wspomnieć o komunistach włoskich i francuskich wielbicielach Lenina i Marksa. I odwzajemniona miłość w postaci środków finansowych dla partii komunistycznych z centrali w Moskwie. Należy tylko żałować że ci wszyscy durnie nie doświadczyli sowieckich łagrów i ,,dobrobytu'' jaki był udziałem narodów środkowoeuropejskich, które tak wzdragają się na samo słowa marksizm i lewica. Szkoda, że musimy im bezskutecznie tłuc do zainfekowanych łbów aby się zreflektowali.
Olej2020.06.2 14:40
Jest taka książeczka warta polecenia wszystkim co do których zachodzi podejrzenie, że są uwiedzeni ,,lewiczką'' mianowicie; chodzi o dzieło Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego pt; ,,Lenin'' i tam jest wszystko o lewizmie, lewicy, bolszewizmie i całym tym gnoju, który zakaził świat. Mechanizm był prosty zapalić najgorsze szumowiny społeczne i za ich pomocą przewrócić społeczeństwo, wymordować elity - wedle nomenklatury marksistowskiej, nadbudowę - i stworzyć nowego człowieka. Jak wyszło wszyscy wiemy, zwłaszcza ci, którzy przeszli przez sowieckie piekło na wschodzie. Sam autor znienawidzony przez sowieckie służby, NKWD był poszukiwany nawet po śmierci. Opisał bolszewię wraz z jej ojczulkiem i twórcą sowieckiego zamętu celująco. To co obserwujemy na Zachodzie, w USA jest dokładną powtórka mechanizmu uruchamiającego proces destrukcji społecznej w celu wywrócenia ładu i państwa. Prze ponad 50 lat sowiecka agentura, Komintern i całe środowiska sympatyków sowieckiego raju emulgowały Amerykę z konserwatywnych stałych wartości i społecznego dorobku ciężkiej pracy wielu pokoleń. Prym wiodły uniwersytety z ,,kosmopolitycznymi naukowcami'' zza żelaznej, kurtyny, których po XXII Zjeździe KCKPZR wywaliło ze stanowisk, w tym z organów bezpieczeństwa, odpowiedzialnych za terror i ludobójstwo. Oni zostali ,,profesorami'' na Harvardach i Oksfordach. Wykładali tak, że na efekty nie trzeba było długo czekać. Hollywood w znaczący sposób dołożył się do ogólnego trendu wielbicieli Lenina, Stalina i późniejszych ,,bohaterów'' rewolucji takich jak ,,legendarny'' wujaszek Che. Sowiecki wywiad pielęgnował rozrost agentury na całą Amerykę Środkową i Południową, na Azję i Afrykę. Stąd rozpaczliwy wysiłek Ameryki by to cholerstwo powstrzymać, stąd wojny w Korei i Wietnamie. Których przeciętny Jankes ni pioruna nie rozumiał. Nie miał pojęcia czym w istocie komuna jest i że na szyi Ameryki i wolnego świata zaciska się sowiecka pętla. W latach osiemdziesiątych za Reagana udało się tę pętlę przeciąć ale nie zniszczyć, co było ogromnym błędem polityki amerykańskiej. I teraz syndrom pętli powrócił, i Ameryka ją ma u siebie, ma podzielone społeczeństwo i zainfekowane elity, którym nie może się przeciwstawić. To co się wyprawia na szczytach władzy jest zjawiskiem w przeszłości USA nie słychanym i niespotykanym, to kwestionowanie prezydentury na pograniczu zdrady interesów narodowych i anarchii w państwie. Można tylko zawołać; Ameryko obudź się gdyż zaczął się proces rozpadu. Weźcie się za komunistów tak twardo jak to tylko możliwe ! Im dłużej taka sytuacja potrwa tym trudniej będzie ją opanować.
ala wilk2020.06.2 15:11
Te konserwatywne wartości Ameryki to m.in. segregacja rasowa?
Olej2020.06.2 15:25
Segregacja rasowa ? Gdy prezydentem USA zostaje murzyn, a sekretarzem stanu ciemnoskóra kobieta. Gdy najwyżsi dowódcy amerykańskiej armii mają ciemną skórę, żółtą i pochodzą z różnych ras i kultur.
Reytan2020.06.2 15:36
Twoje wyjasnienia dowodza,ze jestes jednak rasista,czyli antykatolikiem,i hipokryta jak kazdy protestant.
Olej2020.06.2 15:54
Tak to jest jak bałwany czytają tekst, dobrze gdy jeszcze w ogóle umieją czytać !
katolicka kretynizacja polski2020.06.2 14:38
kałczyński niedługo doprowadzi do tego samego w Polsce! kato-prawica to psychole!!!
rebeliant2020.06.2 14:48
że ludzie uczciwie pracujący dojadą antifirską celebrycję spod zatoki sztuki ?
Beno2020.06.2 17:38
Przecież podziwiasz demokrację i wolność cywilizacji zachodnich. Więc o co ci chodzi? W Polsce też tak trzeba - pałować i tyle. A w PRL-u to dopiero pałowali - a ty też masz takie ciągotki do przeszłości. Jesteś całkiem nielogiczny i sam nie wiesz czego chcesz.
rebeliant2020.06.2 14:33
Takie pytanie: czy zna ktoś przykłady działalności antify w Izraelu ?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.2 17:03
W Korei Północnej antifa codziennie robi manifestacje, podobnie na Białorusi, ale w Izraelu rzeczywiście nie.
rebeliant2020.06.2 14:31
"radykalnym bojówkom ANTIFY" radykalny to jest brak porządnego wpi***lu antifiarzom.
to nie takie proste2020.06.2 14:22
Czarni obywatele USA mają dziwną tendencje niszczyć w proteście to z czego żyją. I tak, po tym jak policjanci z LA zostali uniewinnieni za to, że spuścili poważne "wpie*dol" Rodney King, w Los Angeles i wielu dużych miastach zaczęły się "niepokoje". Jako rezultat, w LA zabitych zostało 63, rannych niemal 3 tyś., całe kwartały miasta zniszczone, ale "sprawiedliwości" stało się zadość. Policjanci zostali ponownie oskarżeni, tym razem z federalnego prawa i skazani, Rodney King wygrał proces o odszkodowanie i został milionerem i jak był "junkie" tak nim zmarł. Dla odmiany kiedy O.J. Simpson został uniewinniony z dwóch morderstw czarni obywatale USA z radości też coś tak "przemeblowali". W 2016 r. w Dallas czarny obywatel USA Micah Xavier Johnson ustawil swoją "sniper rifle" na dachu i zastrzelił PIĘCIU policjantów oraz zranił "cywili". Rozruchów nie było, bo: According to the "Black Lives Matter", it was "justified killing"!Czarni obywatele USA mają dziwną tendencje niszczyć w proteście to z czego żyją. I tak, po tym jak policjanci z LA zostali uniewinnieni za to, że spuścili poważne "wpie*dol" Rodney King, w Los Angeles i wielu dużych miastach zaczęły się "niepokoje". Jako rezultat, w LA zabitych zostało 63, rannych niemal 3 tyś., całe kwartały miasta zniszczone, ale "sprawiedliwości" stało się zadość. Policjanci zostali ponownie oskarżeni, tym razem z federalnego prawa i skazani, Rodney King wygrał proces o odszkodowanie i został milionerem i jak był "junkie" tak nim zmarł. Dla odmiany kiedy O.J. Simpson został uniewinniony z dwóch morderstw czarni obywatale USA z radości też coś tak "przemeblowali". W 2016 r. w Dallas czarny obywatel USA Micah Xavier Johnson ustawil swoją "sniper rifle" na dachu i zastrzelił PIĘCIU policjantów oraz zranił "cywili". Rozruchów nie było, bo: According to the "Black Lives Matter", it was "justified killing"!
Reytan2020.06.2 15:20
Rasizm to moralnosc zydowsko-protestancka,calkowicie wroga katolicyzmowi I polskosci. Polska sama byla traktowana jako obca rasowo kolonia,i Polacy byli Murzynami Europy,ale dzisiaj wiele Polakow znad zlewozmywaka,czyli holota,udaje Bialych Panow,czyli szczerzy zeby do antypolskich nazistow.
shut the fuck kike!2020.06.2 15:33
shut the fuck up you commie bastard, you Kremlin's instigator
Reytan2020.06.2 15:39
Zydzi napuszczaja glupcow na Arabow I Murzynow,zeby na kolankach sluzyli I gineli za Israel. Zlewozmywak won do Israela albo za Don. Polska bedzie katolicka,albo jej w ogole nie bedzie.
shut the fuck kike! 2020.06.2 15:43
nie ma ciebie w Polsce ty zydowsko-kremlowska koorvo prowokatorze!
JanP2020.06.2 14:18
Nie marudzić. Kowboje demokratycznie rozprawiają się z demonstrantami nie to, co w Rosji lub Hongkongu. Tam władze powiązanie z Antifą leją pokojowo rabujących demonstrantów czym popadnie.
anonim2020.06.2 14:15
Zatrzymano cztery tysiące osób w związku z handlem ludźmi, jak również pojawiły się nowe maile Clinton, nie ma jak zakryć zbrodnie rozruchami.
ja22020.06.2 14:07
Za czasów rządu PO/PSL ostatecznie zniszczono rolników indywidualnych (rodzinne gospodarstwa rolne) na rzecz międzynarodowych korporacji. Polska została pozbawiona własnego bezpieczeństwa żywnościowego, staliśmy się niewolnikami we własnym kraju na rzecz obcych i wrogów. Obecny rząd Morawieckiego nic nie robi by tę sytuację odwrócić , choćby ją poprawić względem bezpieczeństwa narodowego. To są fakty. Mieszczuchy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia...
grimm2020.06.2 14:26
bo Morawicki to pacynka globalistów..
Kuk2020.06.2 14:04
Wł adzi potrzebny jest stan wyjątkowy albo wojenny by legalnie ograniczyć prawa obywatelskie uzbrojonego narodu Wszystko zgodnie z planem, tylko tępaki tego nie jarzą
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.2 13:51
Smutne jest to, że pokojowe protesty przeciw łamaniu prawa, arogancji władzy i przemocy policji są olewane przez władzę. A brutalnie, niszczycielskie, przestępcze ... władza dostrzega i się ugina. To smutne.
[email protected]2020.06.2 14:30
Jak ugną się przed lewactwem i jej brutalnością, nienawiścią do człowieka, to po nich.
antymarksista2020.06.2 13:49
. Dać lewactwu palec, to za rękę chwycą. Lewackie bojówki należy tępić w zarodku, a już na pewno nie nie można dawać przyzwolenia na legalną destrukcję struktur państwa takich organizacji, jak np. antifa.