03.02.16, 12:36

W Gdańsku za nasze pieniądze będą promować Ligę Muzułmańską

Skandaliczna decyzja władz miasta Gdańsk. Razem z wyznawcami muzułmańskimi będą wspierać Ligę Muzułmańską, która ma na swym koncie sprzyjanie fundamentalistów islamskich.

Wyznawcy islamu skupieni wokół Ligi Muzułamńskiej w Gdańsku chcą …. „odkłamywać szkodliwe stereotypy” narosłe wokół ich religii. Z pomocą przychodzi im miasto Gdańsk. Pomorska liga za najważniejsze zadanie stawia sobie właśnie cele edukacyjne. Tłumaczą to tym, że „wszędzie panuje strach przed obcymi. Naszym obowiązkiem, jako osób innej wiary i innego pochodzenia, jest przedstawić siebie”.

O sprawie informuje „Dziennik Bałtycki”, który rozmawiał z przedstawicielem Ligii Muzułmańskiej w Gdańsku. Muhammad Attun, szef pomorskiego oddziału Ligi Muzułmańskiej RP tak tłumaczy akcję edukacyjną. - To obowiązek nasz, jako muzułmanów. Bóg mówi: „Stworzyłem was z mężczyzny i kobiety. Uczyniłem was ludami i plemionami, abyście się wzajemnie poznawali””. W przygotowaniu jest już gotowy cykl wykładów, które jak twierdzi Attun miałyby „odkłamywać szkodliwe stereotypy” narosłe wokół islamu. I podaje przykład ostatnich wydarzeń noworocznych w kilkunastu miastach Niemiec, gdzie dochodziło do zbiorowych napaści na kobiety ze strony przybyszów z południa. - To, co się tam wydarzyło, nie tylko nie jest po islamsku, nie jest po arabsku, ale w ogóle nie jest po ludzku. To przestępstwa, które są wbrew naszej kulturze i religii - podkreśla. - W ramach wykładów chcemy dać szansę ludziom, by mogli zadawać nam pytania, nawet te niewygodne. I tak pierwszy wykład – jak przypomina „Dziennik Bałtycki” ma być poświęcony … kobietom. Wykład odbędzie się 26 lutego, w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Tytuł: „Kobieta w kulturze. Muzułmanka - kobieta wyzwolona czy zniewolona”. O pozostałych akcjach Muhammad Attun na razie nie chce mówić.

Co najbardziej niepokojące, to to, że w przygotowaniu wykładów pomorski oddział Ligi Muzułmańskiej wspierają władze Gdańska. - Mamy wstępną deklarację zgody władz Uniwersytetu Gdańskiego, aby taki cykl zorganizować na uczelni. Jesteśmy umówieni na spotkanie robocze - mówi Piotr Olech, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - Chcemy wykorzystać doświadczenia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który podobny cykl wpisał w jeden z semestrów akademickich. W Gdańsku chcielibyśmy nadać tym wykładom bardziej otwarty charakter, by mogli w nim wziąć udział także mieszkańcy. „W miejskim serwisie internetowym Piotr Kowalczuk, wiceprezydent ds. społecznych, przekonywał, że inicjatywy ligi sprzyjają poszukiwaniu „płaszczyzny dialogu”, że miasto powinno pozostać wierne ideałom wolności i solidarności, niezależnie od wyznawanej przez mieszkańców religii” - pisze „Dziennik Bałtycki”.

A teraz trochę faktów o Lidze Muzułmańskiej RP:

"O Lidze Muzułmańskiej pierwsze niepokojące wieści pochodzą z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która ujawniła, że jest ona finansowana ze środków Bractwa Muzułmańskiego. W „Przeglądzie Bezpieczeństwa Publicznego” nr 5/2011, w artykule Krzysztofa Izaka pt. „Zagrożenie terroryzmem i ekstremizmem w Europie na podstawie wybranych przykładów. Teraźniejszość, prognoza ewolucji i kierunki rozwoju”:

Liczyć się należy ze wzrostem aktywności organizacji skupionych we FIOE (Federation of Islamic Organizations in Europe), centrów islamskich, stowarzyszeń i tzw. instytutów, w tym Ligi Muzułmańskiej w RP, a więc organizacji znajdujących się pod silnym ideologicznym wpływem Braci Muzułmanów. Raczej nie będzie temu towarzyszył rozgłos medialny, aby nie wzbudzać niepokoju władz państwowych. (…) Z jednej strony organizacja (FIOE – przyp. red.) publikuje artykuły i książki mające rozwijać dialog między islamem a Zachodem, z drugiej rozpowszechnia prace Sajida Qutba i „Risalet al-Ichwan” („Przesłanie Braci”) – organ medialny Braci Muzułmanów. (…)

Islamiści wybrali strategię przystosowania się do warunków państw demokratycznych, wręcz czerpania z ich dobrodziejstw. Bynajmniej nie chodzi tu o elementy wsparcia socjalnego, ale o przenikanie do struktur politycznych i zdobywanie reprezentacji w organach ustawodawczych. Usypiając opinię publiczną, stając się pełnoprawnymi członkami, torują sobie drogę do życia publicznego, do czego w demokracji mają prawo, z czego doskonale zdają sobie sprawę. (CZYTAJ WIĘCEJ: W co gra Liga Muzułmańska?). 

Philo/dziennikbaltycki.pl/fronda.pl

 <<< BESTSELLER W POLSCE: 966-CHRZEST POLSKI I NOWE DOKUMENTY O ... FATIMIE!!! KUP TERAZ!!! >>>


Komentarze

anonim2016.02.2 10:33
"Naszym obowiązkiem, jako osób innej wiary i innego pochodzenia, jest przedstawić siebie”. Ależ, już nam siebie przedstawiliście. Z najlepszej strony. Przedstawiliście się już 11 września 2001 roku, a potem jeszcze wielokrotnie. Teraz przedstawiacie nam się niemal codziennie. Mamy oczy, umiemy patrzeć, a waszą propagandę wsadźcie sobie pod burkę. Żegnamy.
anonim2016.02.2 10:44
a jak okrzepniemy to wprowadzimy szariat ... ABW do akcji!
anonim2016.02.2 10:44
Ja bym inm zafundował ołów
anonim2016.02.2 11:01
Droga Frondo! Dlaczego oponujecie przeciw przenikaniu do struktur politycznych muzułmanów skoro przenikanie Żydów już Wam nie przeszkadza? Bądźcie konsekwentni!
anonim2016.02.2 11:31
Polipid3 jest humanitarny - a oszczędniej byłoby wykorzystać maczety i noże "szefa kuchni" (przy okazji dla nich byłoby to bardziej zrozumiałe bo to ich styl) - ołowiu szkoda, zostawmy go dla tych co nadchodzą, żeby ich razić z daleka...
anonim2016.02.2 12:58
Niech sobie tłumaczą, ale nie za nasze pieniądze.
anonim2016.02.2 13:08
I problemem jest aby wkroczyła ABW
anonim2016.02.2 13:29
Przypominają się słowa - powiedzenie białych amerykanów mówiących , głoszących, że dobrym Indianinem jest martwy Indianin, czy tu podobnie nie można ując, że - dobrym Muzułmaninem jest martwy Muzułmanin. Oczywiście nikt nie będzie mordował Muzułmanów w Polsce, bo czy pilno Katolikowi do piekła trafić z powodu zbrodni Kainowej. którą nagminnie popełniają wyznawcy fałszywego proroka Mahometa zgodnie z Jego wolą Podobnie stosując „słowo” I -władzę, prorok Mahomet ogłasza swoje nowe prawo – prawo koraniczne Szarijat - jest ono prawem religijnym i cywilnym jednocześnie: „Przypisana jest wam walka, chociaż jest wam nienawistna” (Sura II werset 216) „Zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie, chwytajcie ich, oblegajcie i przygotujcie dla nich wszelkie zasadzki” (IX, 5); „Zabijajcie ich gdziekolwiek ich znajdziecie” (II, 191); „Zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć dla Allaha” (II, 193); „I na pewno, jeśli pomrzecie albo zostaniecie zabici, to ku Allahowi zostaniecie zabrani” (II, 158); „To nie wy ich zabijaliście, lecz Allah zabijał” (VII, 17); „Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Allaha i w dzień Ostatni, którzy nie zakazują, czego zakazał Allah i Jego Posłaniec - Rasul , i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga -Pismo św. (żydzi, chrześcijanie) dopóki nie zapłacą oni daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni” (IX, 29); „Nie słabnijcie, więc i nie wzywajcie do pokoju, kiedy jesteście górą” (IX, 29) „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą (Naib-Rasul) to uderzajcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno na nich zaciśnijcie pęta. A potem albo ich ułaskawcie, albo żądajcie okupu, … Lecz jeśliby zechciał Allah, to sam zemściłby się na nich, lecz on chciał doświadczyć jednych przez drugich (47: 4) „O wy, którzy wierzycie! (prorokowi) Jeżeli pomożecie Allahowi (tępić niewiernych) to i on wam pomoże i umocni wasze stopy” (47: 7) Widać wyraźnie jasno! Przecież to Prorok Naib Mahomet zaszczepia to demoniczne pragnienie mordu Kaina jako obowiązujące Prawo Boże – „Szarijat” każdemu wierzącemu Muzułmaninowi, którzy zgodnie z jego poleceniem mają wytępić z posłuszeństwa dla Allacha wszystkich giaurów – niewiernych! Jakie są ostatnie słowa proroka naib Mahometa: słowa miłości czy raczej nienawiści. Nawoływał wiernych! Powiedział tak z swego wielbłąda, po odbyciu ostatniej pielgrzymki do Kaaby do wiernych, wzywając do wzajemnego szanowania się wyznawców i wskazując im - główny cel, zadanie: „(…) lecz /każdy wierny/ ma walczyć z niewiernymi , aż wszyscy oni głosić będą, że „Nie ma Boga nad Allacha” - i Mahomet jego prorok! - „Dżihad” – święta wojna z niewiernymi - to jest ostatnia wola Proroka naib rasul Mahometa, Testament do wykonania, - przesłanie czynu – aktywnego, stałego działania dla Allacha, dla wszystkich wiernych religii Islamu, każdy z nich ma walczyć z niewiernymi. Słowa nienawiści do niewiernych giaurów.
anonim2016.02.2 13:45
iga Muzułmańska(RP) jest fasadą Bractwa Muzułmańskiego - organizacji terrorystycznej krzewiącej islam w fundamentalistycznej postaci, prowadzi dżihad nie tylko poprzez wojnę i terroryzm ale także przez nauczanie. na skutek przestarzałego i ułomnego prawa antyterrorystycznego w tym braku współczesnej definicji terroryzmy w ślad za regulacjami w innych państwach może funkcjonować a nawet za pomocą środków pochodzących od Saudyjczyków budować meczety - finansowanie meczetów i islamskich instytutów kultury jest istotną wskazówka i przestrogą. dofinansowywanie nauk prowadzonych przez ekstremistów islamskich jest wyrazem jak rozumiem głębokiej niewiedzy i ignorancji ludzi podejmujących taką decyzję, z drugiej strony należy zmienić pilnie prawo dostosowując do najlepszych standardów (Izrael) w tej dziedzinie, jak również ściganie
anonim2016.02.2 13:56
Liga Muzułmańska RP prowadzi dżihad przez nauczanie - raczej upowszechnia KŁAMSTWO o islamie oraz własnych intencjach! ludzie w Gdańsku wzięli ogromne pieniądze za to i od UE i od Saudów - ci ludzie nie pracują na rzecz demokracji, tolerancji i pokoju, teraz wiem że pozostawanie w UE jest dla nas i każdego ogromnym zagrożeniem
anonim2016.02.2 15:31
taa ...
anonim2016.02.2 16:43
Należy zakazać działalności tej organizacji jako szerzącej toksyczną ideologię na tej zasadzie jak w Niemczech zakazana jest działalność koscioła scjentologów.
anonim2016.02.2 18:12
http://www.fronda.pl/a/gadowski-dla-frondapl-stop-islamskiej-propagandzie,65202.html
anonim2016.02.2 20:23
Niech to zrobi Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej, a nie Liga. Taka jest moja opinia. Ale wiadomo, że za Ligą idą poteżne sumy pieniędzy i to się dla niektorych liczy
anonim2016.02.2 21:06
Wałęsa niech zakwateruje w swojej willi z dziesięciu. Gdańsk bastionem PO. ciekawe jak wpłynie to na turystykę?
anonim2016.02.4 12:36
Przecież liga muzułmańska to takie islamistyczne NSDAP. Jakim cudem sama chęć promowania faszyzmu islamskiego nie trafia już do prokuratury. Liga ta znana jest z finansowania terroryzmu i radykalnych szkół wachabickich gdzie kształci się zamachowców i radykalnych imamów. To niebywały skandal, gdzie prokuratura ?