Chodź tu k***wo. Oddaj immunitet i chodź tu k***wa – krzyczał do posła Konfederacji Dobromira Sośnierza były już współpracownik Polsatu, z którym stacja rozwiązała umowę.

W takcie zamieszek po głosowaniu w sprawie ustawy medialnej w okolicach gmachu Sejmu, poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz został zaatakowany fizycznie oraz słownie. W jego kierunku rzucane były wulgaryzmy i epitety, a nagranie szybko trafiło do siecie.

Szczególnie agresywnie zachowywał się były już współpracownik Polsatu. Podchodził on bardzo blisko parlamentarzysty i wykrzykiwał wulgaryzmy pod jego adresem.

Jak przekazał rzecznik telewizji Polsat, że Mateusz Groc – bo o nim mowa - w momencie awantury przed Sejmem, nie świadczył usług na rzecz stacji i był poza godzinami pracy.

Telewizja Polsat postanowiła zerwać współpracę z Grocem, a informację tę potwierdził w rozmowie z portalem medianarodowe.com rzecznik stacji Tomasz Matwiejczuk. Wyjaśnił też, że mężczyzna nie był pracownikiem etatowym. Umowa o współpracy została rozwiązana.

mp/medianarodowe.com