11.05.14, 14:03Władysław Bartoszewski (fot.YouTube)

Władysław Bartoszewski nie jest "świętą krową"

Polityk PSL powiedział na temat Krystyny Pawłowicz, "że „niczego innego się nie spodziewał” po niej: "Poeta mówił, aby „język gętki powiedział to, co pomyśli głowa”. Tu był brak koordynacji. Straszne słowa padły i za bardzo szanuję profesora Bartoszewskiego, żeby to komentować". Żelichowski dodał również, że otrzymanie pieniędzy od Niemiec przez Bartoszewskiego to sytuacja normalna: "Jeżeli profesor Bartoszewski zasłużył, żeby go taki lub inny kraj uhonorował, to powinniśmy być dumni jako Polacy, że nasz rodak dostał nagrodę".

Kolejny gość w Radiu ZET Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że 132 tysiące marek Bartoszewski „zainkasował jako urzędujący minister spraw zagranicznych. Tak ważny członek rządu nie powinien brać pieniędzy z obcych państw, bo to jest nieetyczne. Dostał te pieniądze za wspieranie rozwoju stosunków polsko-niemieckich, co można różnie tłumaczyć". I dodał, że "ważne jest to, żebyśmy my mieli świadomość, że ktoś dostaje pieniądze i wygłaszając opinię nie jest w nich niezależny, bo jest finansowany przez państwo, które może mieć interes w tym, żeby ta osoba takie lub inne opinie wyrażała.

Sasin nie zgodził się również  z opinią Jarosława Kaczyńskiego o Krystynie Pawłowicz (porównał ją Prezes PiS do Korwina-Mikkego). Sasin powiedział: "Ja bym takich słów nie użył, ale życzę sobie, żeby w polityce była symetria. Żeby krytykować profesor Pawłowicz, ale chłoszczącej krytyce poddać profesora Bartoszewskiego, kiedy mówił o bydle, kiedy obrażał Polaków i Polskę. Wtedy takiej krytyki nie słyszałem. To, że ktoś ma zasługi, nie oznacza, że jest świętą krową i nie wolno go krytykować".

Kolejna osoba czyli Tomasz Nałęcz powiedział, że to co mówi Sasin jest "żenujące". Doradca prezydentaBronisława Komorowskiego ocenił, że Uniwersytet Stefana Wyszyńskiego wystawia sobie złe świadectwo zatrudniając posłankę PiS: "Ja bym studenta wygonił z grupy, gdyby on mówił takim językiem. A okazuje się, że można, a przy okazji prezes robi reklamę Korwina-Mikke, co jest unikalnym przypadkiem". 

I tak dalej i tak dalej. Słusznie zauważył Sasin, że Bartoszewski to nie "święta krowa" i jeśli gada głupoty, a zdarza mu to się już notorycznie, to trzeba owe głupoty mu wytykać i tak zrobiła Pawłowicz. Raptem wszyscy z lewej strony oburzeni na język Pawłowicz, a sami niejednokrotnie używali gorszego np. w stsunku do śp. Lecha Kaczyńskiego. Etyka Kalego jak widać u Nałęcza i Żelichowskiego i Olejnik to standart. Gratulujemy!

philo/Radio Zet

Komentarze

anonim2014.05.11 14:44
Doskonale wiemy iż Bartoszewski to pupilek liberalno - lewicowej zgrai który ma przyzwolenie aby ubliżać POLSKIEMU NARODOWI.
anonim2014.05.11 14:46
Ciągle zapominamy co Bartoszewski myśli o Polsce. Dla niego jest to "brzydka panna bez posagu. Czy tak myśli polski mąż stanu, czy jakiś tam pastuch z kompleksami?
anonim2014.05.11 15:03
W normalnym kraju i w dobrych czasach wzięcie 132 tys marek przez ministra rządu skończyłoby się dymisją ministra, a następnie postawienie go przed sądem.
anonim2014.05.11 15:09
Jak to dobrze, że nie słuchałem i niewiele mnie obchodzi zaangażowanie nominatki komunistycznej po stronie obecnej władzy.
anonim2014.05.11 15:43
Dla Bartoszewskiego Polska to brzydka panna bez posagu. Bo posag zabierają jej tacy patrioci jak on sam - vide 132 tys. DM. Ale to jest standard w tym środowisku złodziei. Jak pan Bartoszewski chciał nazwać bydłem kogoś na cmentarzu, to miał okazję. Jego kolesie z PO robili na jednym z nich interesy, Grzechu, Ździchu, Zbychu , etc etc. Ale wszak to dziki kraj. A powinniśmy być dumni, że urzędujący minister spraw zagranicznych dostaje od obcego państwa nagrodę. Wszystkie Grzechy, Ździchy i Zbychy z PełO, bierzcie swe nagrody, grabcie pod siebie. Należy wam się. Profesor Częstochowskipoeta napisze odę na waszą cześć. PS. Z Częstochowskiego taki profesor jak z Bartoszewskiego i Kwaśniewskiego magister. MIERNOTY i ZŁODZIEJE WSZYSTKICH KRAJÓW. BIERZCIE SWE NAGRODY. TO WASZ POSAG.
anonim2014.05.11 15:47
Zasłużył się Bartoszewski ale szwabowi bo i bez przyczyny ot tak sobie nie wyszedł z obozu zagłady gdzie jago rodaków ateiści zgadzali tylko dlatego że byli żydami.
anonim2014.05.11 15:56
Philo wytyka innym "etykę Kalego". Paradne.
anonim2014.05.11 15:56
Już zapomniano w mediach głównego ścieku jak to liberalno - lewicowe okrutne władze szczuły na Prawo i Sprawiedliwość aż w 2010 roku głosiciel tolerancji młody wykształcony zabił śp Marka Rosiaka spokojnego życzliwego człowieka. Niech Bartoszewski publicznie przeprosi za liczne kalumnie wymierzone w POLAKÓW bo to on powinien być publicznie napiętnowany a pani profesor Krystyna Pawłowicz tylko w łagodniejszej formie posłużyła się retoryką Bartoszewskiego.
anonim2014.05.11 16:04
"Zasłużył się Bartoszewski ale szwabowi bo i bez przyczyny ot tak sobie nie wyszedł z obozu zagłady gdzie jago rodaków ateiści zgadzali tylko dlatego że byli żydami." Jarosław Kaczyński nie był internowany czyli zasłużył się ruskim i bezpiece bo bez przyczyny ot tak sobie nie mógł uniknąć aresztowania i osadzenia jak to robiono z nieumoczonymi we współpracę polskimi patriotami.
anonim2014.05.11 16:19
Wyszedł z Oświęcimia na L-4. Będąc na POsadzie państwowej otrzymał zwrot kosztów na leczenie za PObyt w obozie koncentracyjnym od państwa niemieckiego.....Bydło mamy za yelity........
anonim2014.05.11 16:19
Tomek513 Jarosław Kaczyński był aresztowany i stale obserwowany przez twoich komunistycznych idoli którzy podjęli zaniechania internowania ponieważ opracowali inny sposób walki z POLAKAMI. Zapoznaj się z szczegółami jak to Adaś Michnik był wieziony przez komunistów w willi z wszelakimi możliwymi zachciankami to jest pewnie dla ciebie internowanie i oznaka wyraźnej dezaprobaty dla sowieckiego agresora. Podczas II wojny jak sam Bartoszewski wyznał obawiał się tylko POLAKÓW zastanów się z jakiej przyczyny ten jaszczur mimo że był żydem został wypuszczony.
anonim2014.05.11 16:26
Panie Cyba wracaj, larum grają, pastuchy w niebezpieczeństwie.............
anonim2014.05.11 16:33
no i czego można się po was innego spodziewać, bronicie durnego obrzydliwego babsztyla, a deprymujecie zasłużonego człowieka, który zawinił tyle ,że nie stoi w gronie pisowskich klakierów... Profesorowi do pięt nie dorastacie. I nie pitolcie proszę znowu o śp. Kaczyńskim, bo w przeciwieństwie do profesora żadnych zasług on nie miał
anonim2014.05.11 17:00
@Majestic Jarosław Kaczyński był obserwowany-woooowwwwww ale się zasłużył. Na pomniku mu napiszą-obserwowany przez bezpiekę. Toż to bohater pierwszej klasy. A na mnie w stanie wojennym spoglądnął milicjant i żołnierz. Ależ ja muszę mieć opozycyjną przeszłość. A Michnik mnie nie interesuje. Ja też mogę opowiedzieć historyjki o Franku Nowackim, Jasiu Gramowskim ale co oni mają tu do tego? Był Kaczyński internowany czy nie? NIE BYŁ. Więc wg Twojej logiki czymś się zasłużył, że go nie ruszyli. Także nawet się zgadzam, że musiały być jakieś przyczyny wypuszczenia z obozu Bartoszewskiego. Więc te same przyczyny spowodowały, że ulgowo został potraktowany Kaczyński. Nie ma co się złościć-palnąłeś coś i trudno, ponosisz konsekwencje.
anonim2014.05.11 17:15
Majestic - "Podczas II wojny jak sam Bartoszewski wyznał obawiał się tylko POLAKÓW" - a Twoim zdaniem Polaków którzy współpracowali z okupantem i donosili niemieckim służbom nie należało się bać?
anonim2014.05.11 18:24
Nie przepadam za Bartoszewskim i jego poglądami ale daleko jestem od tego, żeby nazywać go jaszczurem (?) tak jak Majestic. Kim ty jesteś? Katolikiem? Katolicyzm zobowiązuje a ty jedyne co potrafisz pisać to wyzwiska i wulgaryzmy. Pani Pawłowicz przynosi wstyd PIS. Jarosław Kaczyński doskonale to zrozumiał i mam nadzieję, że będzie się tego trzymał.
anonim2014.05.11 18:48
Też pracuję na uczelni i nie wyobrażam sobie, żeby używać takiego języka jakim posługuje się pani Pawłowicz. Mamy pretensje do studentów, uczniów, że nie potrafią poprawnie mówić po polsku; że używają wulgaryzmów. Jeżeli ich wykładowca używa takiego języka... to skąd mają brać przykład?
anonim2014.05.11 19:05
Tomek513 Tak jak się spodziewałem jesteś liberalno - lewicowym tępakiem któremu można w nieskończoność tłumaczyć a ty dalej będziesz przy swoim błędnym zdaniu gdyż się wstydzisz przyznać że nie miałeś racji. Dla was bohaterem jest Jaruzelski oprawca Narodu Polskiego i nie możecie się pogodzić z tym iż pan prezes Jarosław Kaczyński w trudnych czasach dla naszego kraju pracował aby krwiożerczy komunizm wyplenić. Diametralna różnica jest między przytoczonym przez ciebie przykładem a sytuacją związaną z Bartoszewskim ponieważ Jarosław Kaczyński nigdy w żadne konszachty nie wchodził z komunistami. Bezczelnie oczerniasz dobre imię pana Jarosława w odwecie na rzetelne wnioski odnoszące się do Bartoszewskiego jednoznacznie świadczące że niemiaszki go puściły aby dla nich działał demaskując POLAKÓW ukrywających żydów. Szarlej Żadne POLAK nie przysłużył się dla agresora, co innego obce nacje uzyskujące niestety nasze obywatelstwo lub jakieś łachudry ateistyczne zdradzające naszą ojczyznę aby następnie po wygnaniu szwaba do komunistów przystąpić. Kuciborski palancie do czasów komuny i okupacji to się jak mało kto nadajesz wyrzutku społeczny. hannamaria przesłuchanie prowadzisz nawyki z czasów bezpieki pozostały udajesz Katolika ale w twych słowach widać fałsz i chęć usprawiedliwienia podłego Bartoszewskiego i naskakiwanie na panią profesor Pawłowicz.
anonim2014.05.11 19:08
hannamaria o biedactwo znowu się żalisz a zapewne nie jeden raz gorszych słów użyłaś przebierasz maskę nieskazitelnej mowy ponieważ przeszkadza ci że pani profesor Pawłowicz waszą świętą krowę specyficznym słowem naznaczyła.
anonim2014.05.11 20:11
@Majestic Przyznaję Ci rację-jako, że odkąd mam możliwość głosowania, głosuję na prawice. Co niedziele chodzę do Kościoła. Więc skoro wg Ciebie jestem liberalno-lewicowym tępakiem i dla mnie bohaterem jest Jaruzelski to taka jest polska prawica (która mnie uwiodła swoimi hasłami) i taki jest polski katolicyzm. Cóż-przykro mi z tego powodu ale cóż -masz rację. "Jarosław Kaczyński nigdy w żadne konszachty nie wchodził z komunistami."- a sędzia Kryże to co robił u jego boku? A jak wytłumaczysz, że Kaczyński to resortowe dziecko?
anonim2014.05.11 20:35
Tomek513 bajdurzysz jak na liberalno - lewicową niedorajdę przystało, do Kościoła to może i uczęszczasz ale Michnika powiązanego z tygodnikiem powszechnym. Jaruzelskiego traktujecie jak bohatera i tego się nawet nie wypierasz aż niedobrze się robi gdy takie jak ty ancymony w POLSCE przebywają pośród spokojnych ludzi. Nie posługują się farmazonami z newsweeka ten paszkwil do którego nawiązujesz to wyłącznie insynuacją gamonia pracującego dla sowieckiego lisa.
anonim2014.05.11 20:48
@Majestic "bajdurzysz jak na liberalno - lewicową niedorajdę przystało, do Kościoła to może i uczęszczasz ale Michnika powiązanego z tygodnikiem powszechnym. "-wytrzeźwiej bo to co napisałeś nie ma sensu. Ale tego Jaruzelskiego to Ty mi przypisujesz. Poszperaj w archiwum Frondy to zobaczysz moje wpisy na temat Jaruzelskiego. No i na koniec-może ustosunkujesz się merytorycznie do mojego ostatniego postu i odpowiesz na pytania. Bo póki co to tylko obrażać potrafisz-rozumiem, że brak Ci argumentów i zasobu słów. Zresztą to jak Cię traktują na tym forum plus Twoje posty idealnie odzwierciedlają stan Twojego umysłu oraz poziom intelektu. Albo po prostu wiesz, że to co pisze to prawdą, której nie zaprzeczysz. Jeśli tak to po prostu się przyznaj a ja uznam to za cnotę.
anonim2014.05.11 20:49
@Majestic "bajdurzysz jak na liberalno - lewicową niedorajdę przystało, do Kościoła to może i uczęszczasz ale Michnika powiązanego z tygodnikiem powszechnym. "-wytrzeźwiej bo to co napisałeś nie ma sensu. Ale tego Jaruzelskiego to Ty mi przypisujesz. Poszperaj w archiwum Frondy to zobaczysz moje wpisy na temat Jaruzelskiego. No i na koniec-może ustosunkujesz się merytorycznie do mojego ostatniego postu i odpowiesz na pytania. Bo póki co to tylko obrażać potrafisz-rozumiem, że brak Ci argumentów i zasobu słów. Zresztą to jak Cię traktują na tym forum plus Twoje posty idealnie odzwierciedlają stan Twojego umysłu oraz poziom intelektu. Albo po prostu wiesz, że to co pisze to prawdą, której nie zaprzeczysz. Jeśli tak to po prostu się przyznaj a ja uznam to za cnotę.
anonim2014.05.11 21:11
Tomek513 poprzednio stwierdziłeś że chodzisz do Kościoła i wielbisz Jaruzelskiego teraz się z tego wycofujesz zarzucając mi nietrzeźwość ale jest udokumentowana twoja deklaracja obłudniku. Do twego postu się odniosłem chociaż są to oszczerstwa które zaczerpnąłeś z Newsweeka gdzie bezpodstawnie pracownik lisa zarzuca panu Jarosławowi Kaczyńskiemu nieprzyjemne zdarzenia z jego przeszłości.Lepiej o inteligencji czy zasobie słów adwersarza się nie wypowiadaj skoro masz problemy z myśleniem i w desperacji nawet wtórujesz tutejszym liberalno - lewicowym łamagom.
anonim2014.05.11 21:26
do aPOlogetyków pana "profesora" : PO jakich kursach pan "profesor zdobył tytuł naukowy? Czy "aby" ma maturę?......
anonim2014.05.11 21:37
@ Joanna55 " Ta Polka Katoliczka sypie jadem niczym anakonda " Anakonda nie ma jadu, bo jest dusicielem :D
anonim2014.05.11 21:58
@Majestic Napisałem "Więc skoro wg Ciebie jestem liberalno-lewicowym tępakiem i dla mnie bohaterem jest Jaruzelski to taka jest polska prawica (która mnie uwiodła swoimi hasłami) i taki jest polski katolicyzm"-WG CIEBIE!!!!! Niestety nie czytam Lisweeka w przeciwieństwie jak widzę do Ciebie. Ja nie pisze o "nieprzyjemnych zdarzeniach" z przeszłości tylko o tym, ze jest resortowym dzieckiem. Dalej nie wytrzeźwiałeś-napiszę jak Twój szef-charatasz w gałę. Natomiast prawdę jaką jest otaczania się komunistami prze Kaczyńskiego zaczerpnąłem w życia, wiedzy. Zresztą nawet media nie mainstreamowe podawały skład rządu-sprawdź a się przekonasz. Dalej nie odpowiadasz dalej masz problemy z merytoryką. Brak argumentów. Szkoda. Za łatwo Cię pożarłem:-)
anonim2014.05.11 22:31
Tomek513 Sam się określiłeś swym nędznymi wypowiedziami dającą podstawy do zakwalifikowania cię jako liberalno - lewicową niedorajdę. Z prawicą za wiele nie masz wspólnego albowiem zbyt wątły jesteś w związku z czym chwiejny podatny na propagandowe dyrdymały. Znasz znaczenie terminu resortowe dziecko chyba nie ponieważ to tyczy się twoich medialnych idoli którzy panu Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz pozostałym POLAKOM źle życzą ze względu iż bronią kraju od liberalno - lewicowych dręczycieli. Nie rób z jednorazowego incydentu powtarzającej się tendencji ale jak wspomniałem nabili ci do głowy kalumnie które rozpaczliwie podrzucasz. To akurat ci się udało, pożera twoją tępota i ograniczenie umysłowe. Mam ci przytoczyć z jakimi zgrajami twoj Donio się konsultuje.
anonim2014.05.11 22:41
Majestic, dziecko drogie skończ się wypowiadać błagam. Przez takich infantylnych krzykaczy jak Ty, którzy maja czelność określać swoje zawistne i płytkie "poglądy" jako prawicowe (i chrześcijańskie, o zgrozo) niezdecydowani wola głosować na lewicę. Jeśli prawica ma zdobyć władzę w Polsce, musimy pozbyć się takich trutni z szeregów.
anonim2014.05.11 22:50
Januz68 musimy a ty kim jesteś że uważasz się za prawicowca chociaż na odległość cuchniesz liberalno - lewicowym sługusem. Nie masz nic konstruktywnego do dodania poza twymi miałkimi "przemyśleniami"więc lepiej pozostań biernym obserwatorem i ucz się od bardziej doświadczonego.
anonim2014.05.11 22:55
Teraz to mi szczeniaku ciśnienie podniosłeś. Durny szczyl o czole myślą niezmąconym, powtarzający głupie slogany (zupełnie nieświadomy ich znaczenia) będzie się do starszego w ten sposób odzywał? Ojciec Cię nie wychował to ulica nadrobiła? Całkiem nie rozumiem dlaczego, droga redakcjo pozwalacie na portalu poświęconym na takie zachowania. Skandal!
anonim2014.05.11 23:12
Januz68 i potwierdziłeś moje przypuszczenia żeś liberalno - lewicowy kloszard który tylko założył maskę prawicowca, twój tekst cie zdradził zakało.
anonim2014.05.11 23:21
Szczerze zazdroszczę Majesticowi. Ta toż to czysta radość musi być - mieć takie proste widzenie świata. Wszyscy Polacy są dobrzy i porządni. Są katolikami i żaden z nich nie wydał żyda w czasie wojny. Jeśli wydał, to widać nie katolik, a więc nie Polak. Komuch najwyżej podrzucony. Jeśli ktoś myśli tak jak ja - to dobrze - Polak i katolik. Jak ma tylko trochę odmienny pogląd, to lewicowo-liberalny wraży szpion, albo jawny wróg. Wiesz Majestic, przerażasz mnie Twoją światłą osobą. Myślę, że właśnie takimi samymi zapaleńcami byli komunistyczni zbrodniarze. Tyle, że mieli inną religię, ale tę samą "jasność poglądów" w wyznaczaniu wrogów. Ach, i dzięki, że wyjaśniłeś mi, że św Paweł to liberalno-lewicowy szpion. Wszak pisał, że nie ma Kościoła Kefasa i nie ma Kościoła Apollosa (może nie dokładnie, z pamięci cytuję), jest tylko jeden Kościół Chrystusa Jezusa. Dziś dowiedziałem się, że się mylił, bo jest jednak Kościół Tygodnika Powszechnego, jest pewnie też Kościół Deona i (ten prawdziwy, a jakże) Kościół Majestica. NIe przejmuj się proszę zanadto moim postem - wszak jestem liberalno-lewicowym ścierwem. Nie uznaję przeświatłości Pana Prezesa, uważam, że pod Smoleńskiem doszło do wypadku, a czasem zdarza mi się popełnić grzech ciężki. Nie zasługuję więc na pewno na miano Katolika Kościoła Majesticowego, więc nie musisz się takim heretykiem jak ja przejmować. Wszystkiego dobrego życzę i trwania w niezmąconym niczym przekonaniu o własnej nieomylności.
anonim2014.05.11 23:34
J.A. wypadek w Smoleńsku, a no tak skoro wam tak w tvn mówili to jest dla was jedyna słuszna wersja zdarzenia. Co do reszty jakże twych głębokich wniosków nie mam zamiary aż tak łatwych do zrozumienia aspektów tobie wyjaśniać spróbuj się zmusić do myślenia.
anonim2014.05.11 23:41
Ale zwróćcie uwagę, że Majestic kogoś przypomina- maaaam- to taka conchita wurst polskiego forów internetowych. Buachchcha. Poza tym wszędzie pełno Majestica jak on się udziela: http://kuba.tvn.pl/muzyka,1194,v/majestic-przyzwoita,724591.html - tu ze swoim przyjacielem http://www.majesticmedia.pl/pl/ - UPSSSSSSSS prawda zawsze wypłynie http://majesticmozaik.com/ - wszechstronnie uzdolniony http://www.vice.com/pl/read/dziewczyno-z-majestic-pokochaj-mnie - mowiłem, że to conchita wurst http://www.majestic-derm.pl/ - i utalentowany
anonim2014.05.12 8:24
Naprawdę nic Was to nie rusza że urzędujący minister wziął pieniądze od zagranicznej fundacji ? Naprawdę nie rusza Was fakt że Kongres Liberalno-Demokratyczny brał pieniądze od zagranicznej partii ? Nic dziwnego że w Polsce coraz gorzej ...