29.04.20, 12:03Fot. screenschot: Youtube - Polskie Radio

Władysław Kosiniak-Kamysz: Wybory jak z 1947 roku

Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz zadeklarował dziś, że PSL nie pójdzie za wezwaniem Tuska i nie zbojkotuje majowych wyborów prezydenckich. Oznajmiając swoją decyzję zdecydował się na zaskakującą analogię, porównując tegoroczne wybory do… wyborów z 47 roku.

-„Uważam, że nie można oddać Polski walkowerem, trzeba się bić do końca. Gdyby w 1947 roku Władysław Bartoszewski i Stanisław Mikołajczyk zbojkotowali wybory, to komuniści nie musieliby ich fałszować, bo wygraliby je legalnie”- stwierdził kandydat na prezydenta PSL w RMF FM.

Robert Mazurek pytał go również o to, czy Koalicja Polska oferuje Jarosławowi Gowinowi stanowisko marszałka Sejmu oraz „jedynkę” na krakowskiej liście wyborczej:

-„Jedyne co oferujemy (Jarosławowi Gowinowi – PAP), to przystąpienie do frakcji zdrowego rozsądku, która zagłosuje za przesunięciem terminu wyborów 10 maja, żeby odbyły się w terminie bezpiecznym, w którym będzie można rzetelnie przeprowadzić wybory i będą to prawdziwe wybory prezydenta RP” – odpowiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że jak na razie nie ma żadnych dyskusji o marszałku Sejmu czy listach wyborczych. Stwierdził, że dziś można zaprosić posłów Porozumienia do głosowania przeciwko wyborom korespondencyjnym, a nie do klubu Koalicji Polskiej.

kak/PAP

Komentarze

anonim2020.04.30 2:20
Władysław Kosiniak-Kamysz - CO W ŻYCIU OSIĄGNĄŁ? STAN SCHIZOFRENII I ALTZHAJMERA. NIE MA POJĘCIA O TYM CO MÓWI, KIEDY MÓWI,JAK MÓWI, DLACZEGO MÓWI I DO KOGO MÓWI. Pajac, którego trzeba politycznie wyeliminować.
Zatroskany2020.04.29 21:30
Nic nie wie o historii Polski, Boże ratuj od Kamysza, a i jego ratuj, od błędów w których tkwi.
Opty2020.04.29 15:24
Tygrysku; a kto za nimi stał; kto wypłynął.....????
As2020.04.29 14:49
Jasne, jego partia brała w tym udział. he he
Walter2020.04.29 14:05
Polski Kim Dzong Un mieszka na Żoliborzu i rządzi całą Polską, tak jakby była jego własnością. Polska nie jest już krajem praworządnym i demokratycznym. Niektórzy wyborcy praworządność i demokrację sprzedali za 500+. Przykre ale prawdziwe.
harry 2020.04.29 14:56
Jesteś tylko zwykłym paranoicznym przygłupem. Nie żal mi ciebie i nawet tobą nie potrafię pogardzać. Cieszy mnie gdy tacy jak ty spływają do rynsztoka.
Grande_Erectus2020.04.29 15:40
debilu won do Tworek
Thomas2020.04.30 3:36
Może i dla ciebie przykre ale z prawdą to nie ma nic wspólnego.
Marian2020.04.29 13:44
Poprzednicy kamysza z ZSL pomogli peperowcom wykończyć prawdziwy PSL.Beszczelny bydlak.
PO obstrukcji cztery Lewatywy od Bulla2020.04.29 13:04
jedyne co Tygrys z ZSL może oferować to 100 hektolitrów zielono-czerwonego Soklu z Buraka, szparagi w Dojczland i Wurst mit Kartofeln
OZ2020.04.29 12:53
Nie we wszystkim zgadzam się z Prez. Dudą, z obecnym rządem - przymus szczepień, Deklaracja Terezińska, ustawa IPN, Jedwabne, aneks WSI - ale w obecnej sytuacji Duda powinien wygrać w pierwszych wyborach, a to dlatego, aby dać z buta wszystkim wichrzycielom dążącym do destabilizacji Państwa Polskiego. MUREM ZA PREZYDENTEM DUDĄ.
harry 2020.04.29 12:48
Kosiniak, ty paranoiku, nie masz nic wspólnego z ludowcami pamiętnego 1947 roku. Absolutnie nic. Jesteś jedynie współczesnym ideologicznym i bardzo mizernym - bo w granicach błędu statystycznego - produktem ówczesnego sojuszu sługusów Moskwy z bolszewickim, polsko-języcznym lumpen-proletariatem żądnym dyktatury nad narodem polskim. Przez ponad pół wieku eksploatowaliście ten naród i degenerowali waszym zbrodniczym sojuszem robotniczo - chłopskim. Obłudny ludzki łachmanie, zwany "tygryskiem", nie masz nic wspólnego - podobnie jak ten cały twój dzisiejszy ZSL-PSL z tradycjami polskiego ruchu chłopskiego. Cała Polska widziała jak zdyscyplinowanie uczęszczaliście na lumpiarskie uliczne przemarsze wraz z byłymi, ledwo już żyjącymi UB-ekami, SB-ekami, PZPR-owcami, generałami WSI i innymi służalcami Putina i jak razem z tymi zasuszonymi molami PRL wspólnie wydzieracie swoje zakłamane mordy krzycząc rzekomo w obronie demokracji "precz z komuną". Kuriozum i groteska w jednym, a najbardziej uliczny wysyp paranoików. Obłudna gnido Kosiniak, cała Polska widziała jak biłeś brawo niejakiemu Jażdżewskiemu porównującemu katolików do świń unurzanych w błocie. Nie wyszedłeś wtedy z sali tylko biłeś mu brawo. Te sceny Polacy powinni nieustannie oglądać, na nich widać prawdziwe oblicze ZSL-PSL i Kosiniaka. I ta banda obłudnych idiotów w tęczowych gumiakach ma za swój hymn partyjny "Rotę" Konopnickiej. Może być jeszcze coś bardziej kuriozalnego i paranoicznego? Prawdę o współczesnej bandzie udającej ludowców musi znać każdy Polak. To kolejna przystawka polsko-języcznej post i neo-komuny o tęczowym odcieniu w Polsce. Na wieś toto nie zajrzy bo zostałoby od razu oplute, produkuje się więc rozpaczliwie we wszelkich totalniackich propagandowych mediach, licząc, że ponownie uda się oszukać Polaków. Nie uda się. Polacy odeślą to na śmietnik bo nawet jako gnój pod uprawy się nie nadaje. Zbyt toksyczne.
czerw gitarr2020.04.29 12:43
Wybory 3xTak
anonim2020.04.29 12:37
Drogi Panie, ale to nie kto inny, jak Pan Gowin zaproponował "frakcji zdrowego rozsądku" zawierający wszystkie wasze postulaty termin wyborów za dwa lata, czy rzeczywiście chodzi o wybory w spokojniejszym czasie, czy też niekończącą się rozróbę?! Gdyby Pana intencje były szczere poparłby Pan propozycję Gowina!
nww2020.04.29 12:29
Familia Kosiniak - Kamysz jest znana od dawna , jeszcze z czasów ZSL-u . Jej członkowie aktywnie działali w PRL , piastując różne funkcje państwowe mające niewiele wspólnego z sytuacją rolników i mieszkańców wsi polskiej . Na ogół starannie wykształceni i dziś ze wsią oprócz funkcji partyjnych w PSL mają niewiele wspólnego . To skuteczna i ambitna familia w ZSL czyli w zielono - czerwonej grupie o której mówimy " obrotowa "a ambicje jej sięgają , zdaje się , aż urzędu prezydenta RP . Czy jednak to ludzie działający pro publico bono ? Raczej wątpliwe . Niewiarygodni .
Walter2020.04.29 12:25
Kawał dotyczący wyborów korespondencyjnych. Jacek Sasin po zakończeniu wyborów przyszedł do Andrzeja Dudy i powiedział mu "mam dla Pana dwie informację dobrą i zła, a od której mam zacząć? Andrzej Duda odpowiedział "zacznijmy od tej złej". Na co Jacek Sasin odpowiedział "pański kontrkandydat otrzymał więcej głosów od Pana". Andrzej Duda bardzo się zdenerwował i zapytał "a ta dobra informacja?" Na co Jacek Sasin odpowiedział "Pan panie Prezydencie wygrał wybory". Andrzej Duda pomyślał i powiedział "obsadziłem Sąd Najwyższy swoimi ludzi, a oni uznają ważność wyborów".
czerwona zaraza to zło !2020.04.29 12:43
Walterku , dziadka Twojego , bolszewika Świerczewskiego, to już dawno zastrzelono .
Czarek2020.04.29 12:15
no na Bieruta to on nie wygląda. Rzeczywiście jest taki gomułkowski. Poza tym to takie polityczne Quasimodo - niby z psl a nigdy na wsi nie pracował i pewnie nie wie co to krowa. Kurcze, lekarz reprezentujący chłopów... Lekarz co w czasach pandemii bał się służyć w szpitalu i wolał z fotela zajmować się polityką.
Darek2020.04.29 12:14
Wiec co mówi ten spadkobierca ZSL
man.of.Stagira2020.04.29 12:11
Wszystko się zgadza -jest też -PROWOKACJA KIELECKA NKWD- przygotowana przez Towarzyszy z Moskwy, Berlina, Brukseli przy udziale Platformy Obywatelskiej (wnuczek z Wehrmachtu), PSL-Koalicja Polska (nocna zmiana) . mająca na celu skompromitowanie Polski (zalecenia z ul.Czerskiej)
Dam2020.04.29 13:01
Akurat nocną zmianę bardziej reprezentuje PIS, to oni przegłosowują ustawy po nocach i to PAD zaprzysiągł sędziów do TK w nocy. No ale u wyznawców PISu wszystko jest na opak.
plantator unijnych buraków 2020.04.29 16:07
Przygłupie lewacki, nocną zmianę czyli obalenie pierwszego rządu III RP, w którym nie było PZPR-owców i ich satelitów jak ZSL-PSL etc. w czerwcu 1992 roku przeprowadziły ówczesne ugrupowania sejmowe. Czołową rolę w nocnym puczu odegrał Wałęsa a rozstrzygający głos należał Tuska i Moczulskiego z KPN - byłego zresztą współpracownika SB. Obalenie rządu Jana Olszewskiego było zwycięstwem PZPR-owców Jaruzelskiego i Kiszczaka, UB-eków, SB-eków, byłych ich tajnych współpracowników i wszelkiej post-sowieckiej szumowiny. Ta szumowina przetrwała do dziś i stanowi dziś tak zwaną "totalną" opozycję. Nie porównuj więc kreatur współczesnej opozycji niby-totalnej, którą nadal popierają byli SB-cy, UB-owcy, PZPR-owcy czy gnidy z WSI itp. z ugrupowaniami Zjednoczonej Prawicy na czele z PIS. Tacy paranoicy jak ty mają wszystko na opak w porównaniu z normalnymi ludźmi. No, ale historii i faktów nie da się w dobie współczesnego dostępu do informacji zakłamać. Dowodem schizofrenii takich jak ty, a więc i tej popieprzonej na umyśle "totalnej" opozycji" jest to, że współczesne lewacko-tęczowe świry z uporem maniaka chcą uchodzić za kogoś innego niż w rzeczywistości są. No ale normalni ludzie już dawna ocenili, że kompromitujący się "totalni" to schizofreniczne przygłupy i należy mieć się od nich z dala. Stąd choćby notowania sondażowe świrów, często na poziomie błędu statystycznego.
matis892020.04.29 12:11
PISówka jest wierną żoną PO, a PO jest niewiernym mężem PISówki. W ich związku miłosnym PSL jest ich towarzyszem do trójkąta. Tyle że to nietypowe małżeństwo bo ich dzieci Palikot, Wiosna, Nowoczesna zostały poczęte z gwałtu w małżeństwie. Mąż PISówki, PO , w tym związku rządzi twardą ręką i nie raz zdzieli swoją wierną żonę PISówkę po gębie dla zasady. Dlatego jak rządził PO to jego żona PISówka siedziała jak wierna mysz pod miotłą. Ale jak rządzi PISówka to jej mąż PO wraz z ich dziećmi wyrywają PISówce kłaki z głowy, a do tego PO pyta się za granicą kto chce zgwałcić jego żonę PISówkę za granicą i kolejka nazbierała się duża. Teraz PISówkę za granicą łapią za tyłek przechodząc, podszczypują bo mają przyzwolenie od jej męża PO. Wierna żona PIsówka to wszystko znosi w imię miłości POPISU i mówi że tak trzeba dla dobra związku. Ale niech tylko ktoś coś powie przeciwko pomysłom jej męża PO, jak globalne szczepienie, państwo bezgotówkowe, aborcja, invitro, LZBPTNK, gender i zacznie z tym walczyć to PISówka za jej męża PO wyłupie mu oczy, taka zadziorna dla męża.
Steinway2020.04.29 12:13
trudno mi ocenić intensywność i poziom twoich zaburzeń umysłowych tak od ręki, ale w skali 0-9 dałbym 9. współczuję
Artur2020.04.29 12:10
tak, a Kosiniak to taki współczesny Gomułka czy Gierek.