01.04.19, 10:19

Władze Quebecu zakażą pracownikom sektora publicznego noszenia w godzinach pracy symboli religijnych.

Władze kanadyjskiej prowincji Quebec zakażą pracownikom sektora publicznego noszenia w godzinach pracy symboli religijnych. Przepisy te, ograniczające swobodę wyrażania swojej religijności, zostały zaproponowane przez partię Avenir Quebec. Jej politycy są bowiem zdania, że wprowadzenie prawnego zakazu noszenia symboli religijnych przez pracowników sektora publicznego jest konieczne, ponieważ ma pomóc w „cementowaniu świeckiego społeczeństwa” Nowe przepisy, po ich wprowadzeniu obejmą pracowników sektora publicznego na stanowiskach kierowniczych, w tym nauczycieli, sędziów i funkcjonariuszy policji.

Dodajmy, że omawiany zakaz został już raz wprowadzony( 2017 ), ale wtedy zawieszono jego wykonanie. Jak widać, rząd prowincji Quebec  już od lat próbuje ograniczyć swobodę noszenia symboli religijnych w pracy. Być może teraz mu się to uda. Nic więc dziwnego, że premier Quebecu Francois Legault jest zadowolony i z radością podkreśla, że projekt ustawy „reprezentuje nasze wartości”.

 Jednocześnie, nowe przepisy krytykuje premier Justina Trudeau, który uznał, że regulacje wprowadzane w Quebecu są dla niego „nie do pomyślenia”, gdyż zakaz noszenia symboli religijnych dyskryminuje niektórych obywateli. Agencja prasowa Reuters wskazuje jednak, że zaplecze polityczne Trudeau stoi w opozycji do Avenir Quebec i w obliczu zbliżających się wyborów federalnych, premier musiał skrytykować omawiana decyzję władz prowincji. Z czego wynika, że zasadniczo z nią się zgadza. 

 Prawdziwi przeciwnicy zakazu uważają, że ma on głównie dotknąć muzułmańskie kobiety noszące hidżab. Zauważmy jednak, że  obowiązywać to będzie również katolików z krzyżykami na szyi krzyżyk lub noszących publicznie różaniec. 

Na koniec dodajmy, że omawiane przepisy skrytykowali również adwokaci związani z żydowską lożą B’nai Brith. Według tych prawników zatem, nowe prawo jest „atakiem na podstawowe prawa i wolności mieszkańców Quebec”.

Erl/Pch24 

Komentarze

wiktor2019.04.5 8:30
Religia, bądź ateizm to powinna być prywatna sprawa każdego z nas. W pracy powinniśmy się skupić na pracy a nie demonstrować swoje wyznania bądź ich brak. To dobra decyzja, poza pracą możemy robić co nam się podoba.
misiek2019.04.1 20:39
A noszenie koszulki z wizerunkiem mordercy CHE bedzie dozwolone ?
Kto daje takie argumenty odnośnie homoseksualizmu?2019.04.1 14:20
Gdzie tu prześladowanie? Ateiści też nie mogą nosić krzyżaka lub różańca. Prawo jest równe dla wszystkich.
Marek2019.04.1 12:24
wolność religijna czy NWO ?
Mateusz2019.04.1 12:17
Mam nadzieje, że Polska weźmie dobry przykład z Kanady.
Jan Radziszewski2019.04.1 11:54
żydowskie nasienie vel Go! vel andy podobnie jak żydowskie Lucyfery wraz z Magiem w tym znany wam min. Gieremek które oddawały kult Lucyferowi w podziemnym sanktuarium pod Brukselą spłoniecie +" Gdy śmierć była bliska zawołałem. "Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego - ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi - ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich - ratuj". Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego "hoiIyvod". Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. Gdy ten ogień zbliżał się do masona z Polski chwyciłem go za rękę i zacząłem się modlić w myślach o jego uratowanie. Ale on był już cały czas nieprzytomny. Stracił przytomność na początku w czasie przemiany złych duchów. Jest pytanie dlaczego dwóch satanistów i trzech masonów zostało spalonych przez nieznany ogień. Jest zastanawiające dlaczego ten ogień najpierw rozrywa od wewnątrz całe ciało, spalając je całkowicie a dopiero na końcu pali nie rozerwane serce i głowę. , zarówno ci sataniści jak i masoni oddali swe ciało i duszę szatanowi na całą wieczność czyniąc to świadomie i dobrowolnie. Kiedy przekroczyli granicę krytyczną w czasie wizji piekła własnymi zmysłami i rozumem poznali rzeczywistą prawdę. Doznali na pewno wielkiego wstrząsu i przerażenia. S zatan jako inteligentny byt osobowy wiedział, że jeżeli oni to przeżyją to mogą próbować uwolnić się z jego mocy i ostrzec pozostałych, że są oszukiwani, ogłupiani i prowadzeni na wieczną zgubę. Wiadomo, że mocą ludzką to jest własnymi siła nie byli by do tego zdolni. Ale zwracając się o pomoc do kościoła katolickiego mogli by zostać uratowani. I w tym chyba tkwi istota dlaczego zostali spaleni.
Marek2019.04.1 11:50
Dyktatura nowej religii, ateizmu! Tylko proszę nie imputować tezy o naukowości ateizmu. Bo należało by przedstawić dowód na nieistnienie Boga. Ateusze są więc wyznawcami religii!
Naczelny2019.04.1 11:54
Znów ten pyskliwy bełkot. Przedstaw dowody że nie isnteje Zeus, Latający Potwór Spaghetii czy różowy jednorożec, wtedy pogadamy.
Jan Radziszewski2019.04.1 20:12
ciebie też naczelny podobnie jak było z dwoma satanistami i trzema masonami wraz z magiem pozostanie wkrótce tylko mała kupka popiołu " spalonych przez nieznany ogień. Jest zastanawiające dlaczego ten ogień najpierw rozrywa od wewnątrz całe ciało, spalając je całkowicie a dopiero na końcu pali nie rozerwane serce i głowę. , zarówno ci sataniści jak i masoni oddali swe ciało i duszę szatanowi na całą wieczność czyniąc to świadomie i dobrowolnie. w akcie oddania tj podpisując cyrograf. własną krwią Kiedy przekroczyli granicę krytyczną w czasie wizji piekła własnymi zmysłami i rozumem poznali rzeczywistą prawdę. zostali uśmierceni aby nikt się nie dowiedział gdzie takie głupie jak ty duraki wpadają
Albert2019.04.1 12:18
Nie ma czegoś takiego, jak dowód nieistnienia. Za to dowód na istnienie boga jak najbardziej - tylko nikt go do tej pory nie przedstawił.
Mateusz2019.04.1 12:19
,,Dyktatura nowej religii, ateizmu!'' Chyba nie wiesz na czym polega ateizm. Kolejny przykład na to, jak religia ogłupia człowieka.
wiktor2019.04.5 8:33
Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację między różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską a społeczeństwem, grupą lub jednostką. ... Według różnych szacunków istnieje od 4200 do 10 000 religii. Ateizm brak wiary w istnienie bogów; ewentualnie odrzucenie teizmu, pogląd przeczący istnieniu sił nadprzyrodzonych i odrzucający wiarę w boga
Jan Radziszewski2019.04.1 11:38
Tyle nawojują . że w Piekle podobnie jak żydzi Będą !!! Trójca Święta nie może was zbawić na siłę. Obecnie trwa oczyszczanie polskiego Narodu. Polacy są obecnie najbardziej znienawidzonym Narodem przez demony, dlatego buntują one przeciw wam prawie cały świat. Mimo wszystko chcę, abyście przebaczali waszym winowajcom, módlcie się za waszych wrogów, zwłaszcza o to, aby nawrócili się Żydzi. Nadszedł czas, kiedy przetrwa na świecie tylko ten człowiek z tego Narodu, który się prawdziwie nawróci do Boga, inni zostaną pochłonięci przez ogień z nieba i ognie piekielne. Zginą całkowicie te Narody, które trwają w wielkiej bucie i pysze. Zagłada grozi Niemcom, częściowo Austriakom, Holendrom, Duńczykom, Krajom Skandynawskim, wielu krajom Azjatyckim i większości stanów USA. Jeżeli się nie nawrócą, zakończą swoje istnienie, znikając z powierzchni ziemi. Szatan przejął rządy większości krajów na ziemi, przez ludzi masonerii. Oni to dyktują wszelkie zmiany i szykują oddanie świata synowi zatracenia, Antychrystowi.
Naczelny2019.04.1 11:52
Rdzi jak zwykle ataku dostał.
andy2019.04.1 10:33
Brawo :), pousuwać wszystkie religie ze szkół i urzędów.
ZERR02019.04.1 10:48
prędzej ci ręka uschnie
WITWIT2019.04.1 10:29
a co z noszeniem symboli politycznych lub kulturowych..cha..cha..
Go!2019.04.1 10:27
Wystarczy zaproponować prawo które zabrania muzułmanom nosić burek, a katolikom krzyży, i już prawakom topią się styki bo nie wiedzą czy je popierać czy krytykować.
anonim2019.04.1 12:31
Ale po co ? Wystarczy przecież zakazać parad homoseksualistów i publicznego obściskiwania przez gejów i lesbijki i będzie ok.