08.10.19, 13:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Wójcik: Raport RPO ws. Kosteckiego to manipulacja!

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wydał raport w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Eksperci wskazują w nim na błędy oraz zaniedbania tych funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy byli na służbie w noc śmierci Kosteckiego. Ostro zareagował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

W raporcie mowa jest również o tym, że strażnik pełniący wówczas służbę nie przeprowadził obchodu w godzinach, kiedy doszło do śmierci osadzonego. Kostecki miał też zgłaszać zagrożenie ze strony współwięźniów.

Komentując wspomniany raport, wiceminister Wójcik w rozmowie na antenie TVP 1 podkreślił:

To jest manipulacja i to bardzo daleko idąca. Pan Kostecki nie bał się nikogo w żadnej z jednostek penitencjarnych, gdzie przebywał. Mówię to w pełni świadomie i odpowiedzialnie”.

Podkreślał też, że posiada notatki jego wychowawców, a także funkcjonariuszy opisujących przebieg pobytu Kosteckiego w jednostkach penitencjarnych. Jak zaznaczył – to Kosteckiego bali się inni, a nie odwrotnie.

Na antenie TVP zwrócił też uwagę:

Raport jest wydawany na kilka dni przed wyborami, a to ma być instytucja niezależna. Tam jest podane m.in., że nie było jednego z obchodów funkcjonariuszy tej nocy, kiedy była śmierć Kosteckiego. To jest nieprawda. Były obchody. Było siedem takich obchodów i to jest nieprawda, co napisał pan rzecznik”.

Wójcik zaznaczył też, że tak naprawdę mamy do czynienia z atakiem na polską służbę więzienną.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

hejka 2019.10.9 14:29
jakoś trzeba pomóc Neumanowi Pan Bodnar stara się przypodobać i wspomóc w tym fatalnym pijarze PO !!! odpalaja więc takie kapiszony ,ale kogo obchodzi Kostecki ??Bodnar nie masz innych poważnych spraw ? albo bronisz mordercy albo zajmujesz się bzdetami ...to ja się pytam czyj ty jesteś rzecznik ??
Sylwester2019.10.9 11:27
Wyjątkowo nie zrobiono obchodu w czasie 2 godzin, kiedy umierał Kostecki. Co za zbieg okoliczności!
klara2019.10.9 8:16
Zapytajcie Kuchcińskiego dla czego Kostecki musiał popełnić samobójstwo.
Dr Aloha2019.10.8 23:00
Czyli strażnik zrobił obchód o wyznaczonym czasie a Kostecki nie zgłaszał zagrożenia ze strony współwięźniów? Czy pan Wójcik przeprowadza dowód przez zamachanie rękami?
polak2019.10.8 16:00
niedawno ten PełO-wski syn mówił,że zabujca adamowicza,oglądał tylko tvp info --jakoś nie przepraszał za to łgarstwo, to taki sam krętacz jak tuSSk, żakowski,lis i inni anty Polacy
zalewski2019.10.8 15:41
Przecież RPO to kukiełka Tańczy tak jak mu zagraja i zapłacą