10.08.19, 18:30Fot. Joanna Adamik (Archidiecezja Krakowska) via Flickr

,,Wzywamy biskupów i władze do stanowczego przeciwstawienia się antychrześcijańskiej rewolucji!''

- Arcybiskup zawsze może na nas liczyć. Chcemy podziękować za jego wierność Bogu i Ewangelii. Wasza obecność jest reakcją na falę nienawiści, jaka spotyka naszego metropolitę. Wzorem ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika okresu komunizmu – chcemy zło dobrem zwyciężać.– mówił Dariusz Walusiak, dziennikarz i reżyser. Na Franciszkańskiej 3 miało miejsce spontaniczne modlitewne czuwanie w intencji metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego, Kościoła w Polsce i całej Ojczyzny. Wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanię Narodu Polskiego, Modlitwę do św. Michała Archanioła, Modlitwę do św. Jana Pawła II w intencji Rodzin i Różaniec, który poprowadził ks. Jarosław Wąsowicz.

W czuwaniu uczestniczyło kilka tysięcy katolików z całej Polski i ze świata, przedstawiciele zgromadzeń zakonnych, a także – w wymiarze duchowym – pielgrzymi, zdążający na Jasną Górę. W tym samym czasie modlono się w wielu klasztorach, wspólnotach oraz indywidualnie w wielu miejscach nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Przeczytano również odezwę, w której opowiedziano się po stronie chrześcijańskich wartości: „My, polscy katolicy, zgromadziliśmy się w Krakowie, by bronić arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wiernego Bogu i Ewangelii, a także stanąć w obronie całego polskiego Kościoła, którego część stanowi każdy z nas (…) Po atakach na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, zdecydowaliśmy się wyjść na ulicę, by przypomnieć, że my katolicy, jesteśmy polskimi obywatelami. Że chroni nas prawo. Z tego miejsca, pamiętającego spotkania Polaków ze świętym Janem Pawłem II oraz jego następcami: papieżami Benedyktem XVI i Franciszkiem, wzywamy polskich biskupów i polskie władze do stanowczego przeciwstawienia się antychrześcijańskiej rewolucji, ideologii LGBT zmierzającej de facto do neomarksistowskiej dyktatury. Nie możemy na to pozwolić. Non possumus!”

Poparcie dla metropolity krakowskiego wyraziło wiele osób i środowisk katolickich. Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, którego prezesem jest prof. Jan Szyszko w specjalnej uchwale podziękowało metropolicie za patriotyzm i słowa prawdy. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej napisał o wdzięczności za mówienie prawdy dotyczącej zagrożeń dla Ojczyzny: „Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny. Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.” Głos zabrał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, który w specjalnym oświadczeniu zaznaczył: „Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.” Ojciec Leon Knabit napisał: „Natomiast ataki na abpa Jędraszewskiego uważam za kolejne akcje przeciwko krakowskim Pasterzom. Księcia Metropolitę Sapiehę chciano aresztować i potem wyrzucić z Polski. „Wojtyła zdrajca” – było napisane na budynku przy Franciszkańskiej 3, Kardynałowi Macharskiemu grożono śmiercią. I ci wszyscy krzykacze przeminęli. Przeminą i ci aktualni, a Kraków? Będzie miał kolejnego arcybiskupa. Cała ta Czwórka odznaczała się głębokim patriotyzmem, rozumiała wartości, na których budowało się i trwało Państwo Polskie i nigdy nie występowała przeciw konkretnemu człowiekowi.”

Diecezja.pl

Komentarze

Hanka2019.08.13 20:58
Jeśli faktycznie dokonuje się antychrześcijańska rewolucja w Polsce, to wyłącznie przez głupotę kiecowych watykańskich, bowiem po 1989r. Kościół Katolicki zmienił się tak bardzo, że coraz większa ilość Polaków utraciła dla niego szacunek, fascynację i przywiązanie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.11 12:02
Tylko "my" jesteśmy solą ziemi. Chłopiec z chłopcem niech żeni się! Niech żyje wolność i swoboda!
RobimyIrlandzkiePorządkiZKastąArcyKleruchów2019.08.10 20:09
Czyli reżyser reżyserował tę hucpę? Myślałem, że kato-ciemnota jednak spontanicznie czołgała się przed arcy-klero-pierdziochem, a tu okazuje się,że widowisko wyreżyserowano. Czyli opłacono statystów, postarzono ich do poziomu radiomaryjnych jędz i gazetopolskich dewotów, wypożyczono za kaucją transparenty i tablice wymyślone i wykonane przez agencje PR wynajęte przez episkopat... Co za wstyd. Irlandzkie porządki zmiotą was do katakumb!
Celina 2019.08.11 3:01
'''dumny geju " Wiem że to ty ! Kryjesz swój nick?? Boisz się pytań od Pawła, co ci wczoraj wiele zadał na temat pedałowania dzieci, oraz na temat zaczepiania przez ciebie dzieci twojej siostry?? Czytałam te pytania do ciebie? Odpowiedz! Nazwałeś się sam debilem we wcześniejszym wpisie ! Mogę przytoczyć nawet datę i godzinę ! Więc tak cię należy traktować! Debil jak widać nie jest w stanie nic mądrego napisać! Zamknij więc tę śmierdzącą gębę,"kałolubną":, albo włącz myślenie! Zacznij myśleć mózgiem, jeżeli go masz jeszcze ! Wszelkie twoje nienawistne mrzonki , to tylko diabelskie marzenia! Tu jest Polska, nie Irlandia ! A do katakumb, to wy szybko pójdziecie , nie my! Wbij to sobie tepym "Młotem" do głowy!
xx2019.08.10 19:46
Do was kato-taliby naprawdę nie dociera, że większość ludzi którzy przeciwstawiają się waszym chorym urojeniom, to nie geje ani lesbijki - oni są mniejszością którą próbujecie zaszczuć. A ogrom ludzi dla których wasze faszystowskie praktyki są nie do przyjęcia, to heteroseksualiści. Tylko że wy myślicie, tak jak wam jakiś zyyeb w kiecce kazał. Albo tak jak ubzdurał sobie chory na władzę, zakompleksiony niedorozwinięty morderca swojego brata - co skutkuje takimi zachowaniami. To nie przejdzie. Możecie nazwać lesbami i zbokami, nawet pół Polski. To po prostu nie przejdzie. Bo nie chodzi o jakąś ubzduraną "ideologię LGBT". Chodzi o to że nie macie empatii i nie ma zgody na szczucie kogokolwiek. Zyebani jesteście i mózgi wam wyprali. :) Łącząc wyrazy szacunku, serdecznie pozdrawiam :)
xx2019.08.10 19:53
Ps. Gdyby ktoś się zachowywał tak jak wy, kato-debile, wobec waszych pielgrzymek - to miałbym dokładnie takie samo zdanie. Jesteście radykałami kato-taliby.
kolega Schopenhauera2019.08.10 20:42
tytanem intelektu to ty Nowak nijak nie jesteś język, elokwencja, argumentacja jasno wskazuje u ciebie Nowak wstręt do ksiażek, do przyzwoitego zachowania wyniosłeś to z domu, z dawnego miejsca pracy (nie chcę zgadywać jakiego), ale Nowak żeby mieć minimum wiarygodności ... może na naukę jest już za pòźno, ale codzienna wizyta w schronisku dla zwierzaków lub w hospicjum złagodza twoje “maniery”
xx2019.08.10 20:47
nie pierrdol mi tu konwenansów na około doopy tylko odpowiadaj na temat. :) O mnie się nie martw Einsteinie :) I nie pieprz mi tu o "dawnych miejscach pracy" - nie każdy pisze z oddziału geriatrii, jak ty. Dawaj buziora dziadzia :*
Życzliwy 2019.08.10 20:44
Piotruś ,a jak z empatią u ciebie ,?j Jakoś po tych wulgaryzmach to kiepsko widzę .Spróbuj trochę grzeczniej ,a zobaczysz ,że lepiej się poczujesz..Przekleństwa niszczą najbardziej tego kto je wypowiada ,to uważaj ,bo mogą ci zaszkodzić .Bluzgają ludzie niezrównoważeni psychicznie .Jak nie panujesz nad emocjami to napij się melisy na początek może pomoże ,a jak nie to psycholog może pomoże uporządkować twoje problemy emocjonalne. Pozdrawiam serdecznie
Adam2019.08.10 23:03
Ale kultura i szacunek dla innych. Słoma ci z butów wyłazi. No jesteś bardzo poyeb... i mózg też ci wyprali, o ile go w ogóle miałeś, bo na obecnym etapie, sieczka we łbie. Załóż partię - o ile potrafisz nieudaczniku - może zbierzesz kilku wulgarnych, bez kultury i ogłady, podobnym tobie.
Celina 2019.08.11 2:34
Ty pseudo-mądry Nowaczku! vel "" durny gej"...vel itd Pisz sobie do woli ! Krzycz ile chcesz ! Tyle twego ! NAM, TO CO PISZESZ ZWISA I POWIEWA KALAFIOREM ! PANIAŁ, GEJU"? To że gęby drzecie na potęgę, to tylko oznaka, waszej niemocy ! Znaczy, że mamy rację i że was prawda bardzo boli! I o to chodzi !!!! Im bardziej ujadacie, tym lepiej dla nas ! Znaczy że się wkurzacie tylko tyle umiecie ! Nic więcej ! hahaha ! MIERNOTA ! JESTEŚCIE PUSTYM DZWONEM! Głośny dzwon, to pusty dzwon !
Katolik2019.08.10 19:40
https://www.maszwplyw.pl/stop-nienawisci-wobec-chrzescijan-w-polsce-,95,k.html
www2019.08.10 19:18
O sposobach leczenia transseksualistów, jednej ze składowych LGBT: https://wylecz.to/zaburzenia-seksualne/transseksualizm-1380533533/ Ideologia LGBT próbuje budować społeczeństwo, na zasadach wymyślanych przez ludzi chorych.
andrzejhahn32019.08.10 19:12
Ten skowyt lgbt na frondzie pokazuje nam jak się boją takich zgromadzeń, to im uświadamia jak wielka jest siła katolików, jednym słowem robią w swoje pieluszki lewicowe.
krakowiaczek 2019.08.10 19:10
To teraz wiem skąd taki smród kału i moczu oraz rój much w rynku krakowskim! katoliki znowu na Franciszkańskiej!!!
Kazimierz2019.08.10 19:24
Widocznie długo się nie myłeś.
anonim2019.08.10 19:34
Popuściłeś i poszczałeś to i smród i muchy cię obległy .
nikt o2019.08.10 19:10
Po co ten dramat . Rewolucja to morze krwi , ofiary . Nikt nie zamierza pozbywać się Chrześcijaństwa . Ale wielu ( ja też ) pragnie pozbyć się Katolicyzmu . Ale nie poprzez rozlew krwi , tylko przez społeczne uświadamianie tego czym on jest . Bez przesady . To już histeria , kwik .
Kazimierz2019.08.10 19:23
Dramatem jest twoje zboczenie, a Kościół Katolicki lustrem. Zboczeńcy nie lubią się w lustrze przeglądać.
Arthur Schopenhauer2019.08.10 19:09
Wymagania umysłowe tłumu należy zaspokajać według jego zdolności pojmowania. Religia jest jedynym środkiem, aby surowym zmysłom i niezgrabnemu umysłowi pogrążonego w pospolitości i materialnej pracy tłumu oznajmić i dać odczuć głębokie znaczenie bytu. Albowiem człowiek taki, jaki z reguły jest, nie ma pierwotnie zmysłu do niczego innego oprócz potrzeb i żądz fizycznych, następnie dopiero domaga się trochę rozrywki i zabawy. Twórcy religii i filozofowie na to przychodzą na świat, by człowieka z odrętwienia otrząsnąć i wskazać mu na wzniosłe znaczenie bytu: filozofowie czynią to dla niewielu wybranych, twórcy religii dla wszystkich, dla ludzkości w ogóle. Gdyż "filozofami tłum być nie potrafi" — mawiał Platon. Religia jest metafizyką ludu; należy mu ją z konieczności zostawić i dlatego na zewnątrz przynajmniej szanować, gdyż odzierać ją z powagi znaczy tyle, co ją odbierać. Jak istnieje poezja ludowa, a w przysłowiach mądrość ludowa, tak samo musi istnieć metafizyka ludowa, albowiem człowiekowi potrzeba koniecznie wytłumaczenia zagadki życia na miarę jego zdolności pojmowania.
Kazimierz2019.08.10 19:19
Ateiści karmili się Kantem, karmili się uczniem Kanta - Schopenhauerem, a teraz uprawiają homoseksualizm.
Nick2019.08.10 19:47
Same przyjemne czynności.
Kazimierz2019.08.10 19:08
Bardzo mnie cieszy, że Kościół słowami arcybiskupa Jędraszewskiego rozpoczął walkę z deformacją naturalnego porządku tego świata. Wyrazy uznania dla wszystkich, którzy mają odwagę głośno nazwać zło po imieniu.
anonim2019.08.10 19:15
Obok "Kazimierza" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś. Czas na wyjście z szafy.
Zobaczcie2019.08.10 18:54
https://twitter.com/pikus_pol/status/1160192166918053889
Rosyjska KONFEDERACJA2019.08.10 18:48
DRODZY KLERYKAŁOWIE I WATYKAŃCZYCY. JAK WAM TAK BARDZO SIĘ POLSKA I POLACY NIE PODOBAJĄ, TO MOŻE PORA WEZWAĆ DO POWROTU DO SIEBIE? POLSKA TO KRAJ SŁOWIAŃSKI, NIE katolicki, DLATEGO JEŚLI CHCECIE POLAKÓW SIŁĄ I TERROREM ZMUSZAĆ DO ŻYCIA WG ŻYDOWSKICH PRAW, TO SPODZIEWAJCIE SIĘ JESZCZE WIĘKSZEGO OPORU. PORA BYŚCIE WRÓCILI DO SIEBIE, DO IZRAELA, GDZIE WASZA RELIGIA ZOSTAŁA WYMYŚLONA.
anonim2019.08.10 18:48
A wy Bodakowski gdzie w tamtym czasie "czuwaliście" ? Ciągle wyznajecie zasadę "a niech ktoś coś" ? Samo się nie zrobi i nie wywalczy.
Kazimierz2019.08.10 19:03
A was anonimie nie stać nawet na nick. Hipokryzja do kwadratu!
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.08.10 18:47
Czy ci katotalibowie, którzy tam się zgromadzili, nie dostrzegają, że popadli w faryzeizm i obłudę, którą tak pogardzał Jezus z Nazaretu są jak groby pobielane... , modlą się na pokaz na skrzyżowaniach ulic, zamiast w swojej skromnej izdebce..., etc.
Współczujący 2019.08.10 19:46
Jak można kogoś traktować poważnie i odpowiedzieć poważnie na pytanie takiej osoby jak ty,która przedstawia się w taki sposób ..Chciałem odpowiedzieć ci ,ale jednak zrezygnuję ,bo szkoda słów dla takich ludzi ,wolę pomodlić się za Ciebie .
JPIII2019.08.10 18:41
Jak na tak duże miasto i Polskę to poparła go garstka ciemnoty i to pewnie więcej było znajomych pedophilów niż normalnych ludzi.
anonim2019.08.10 19:07
Byłeś z kolesiami pedałami ?
edi2019.08.10 18:41
Dlaczego katole tak bardzo obnoszą się ze swoją ideologią? Ateiści nie urządzają pielgrzymek i procesji! Taki cyrk jak ten na Franciszkańskiej 3 to tylko odwracanie uwagi od pedofilii wśród księży i biskupów oraz ich przekrętów i luksusów w jakich żyją!
www2019.08.10 18:53
Zgłoś księdza pedofila do prokuratury. Co? Dzielnicowy nie zgłasza? Bo dzielnicowy wspiera tuszowanie pedofilów.
anonim2019.08.10 19:00
Bo katolicy mają wartości i nimi żyją ,a ateiści nic nie mają . No i właśnie czemu nie zgłaszasz przestępstwa jak taki niby stóż prawa jesteś .
www2019.08.10 19:28
Może zapomniał numeru telefonu na policję? :)
Marian2019.08.10 20:29
Wy katolicy macie wartosci? Kryminaly sa pelne czlonkow waszej sekty. Mardercow gwalcicieli zlodzieji kanciarzy. Oto wasze wartosci sekiarze katoliccy. Jestescie zakala Chrzescijanstwa
anonim2019.08.10 21:05
Drogi Marianie sam się o to prosiłeś ,a może i dobrze ,bo niech i inni zobaczą co u was słychać https://www.fronda.pl/a/protestanci-nie-maja-celibatu-ale-tez-maja-swoj-skandal-pedofilski,5734.html
LEKARZ2019.08.11 9:11
UWAGA!!!!! Większość gejów jest nosicielami wielu chorób.HIV,syfilis,kiła,rzeżączka.Ludzie,uważajcie na kontakt z nimi.
KKna1022019.08.10 18:41
-Chcemy zło dobrem zwyciężać (słychać w tle pobrzękiwanie wideł i kos, czuć zapach pochodni).
anonim2019.08.10 18:57
To raczej wasz skowyt słychać .
Dumny Homofob2019.08.11 16:31
To nie zapach pochodni, to siarka w Twoich nozdrzach.