08.07.13, 19:42Flaga UNICEF (Fot. Wikipedia)

Zamach na prawa rodzicielskie. UNICEF twierdzi, że dzieci mają prawo do poufnych usług seksualnych

Ostatni coroczny raport UNICEFu ujawnia, że organizacja ta reinterpretuje dwa podstawowe traktaty - o niepełnosprawności i prawach dziecka - by zawrzeć w nich prawo dziecka "do poufnych informacji i usług dot. zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego u nastolatków i w okresie wczesnej dorosłości",

UNICEF definiuje nastolatków jako niepełnoletnich w wieku od 10 do 19 lat.

Żadne z porozumień nie zawiera takiego prawa, ale w 2009 komisja, która monitoruje traktat dot. praw dziecka poczęła interpretować go tak by dzieci "bez zgody rodzicielskiej" miały dostęp do "edukacji i usług zdrowia reprodukcyjnego", co w ustach ONZ najczęściej oznacza po prostu aborcję.

W 2010 Watykan zganił komisję zajmującą się monitoringiem za błędne rozumienie konwencji.

Ominięcie rodziców w kwestiach seksualnych stanowi ostry kontrast z resztą raportu, który podkreśla podstawową rolę rodziny w ochronie dzieci niepełnosprawnych. Zaleca się usunięcie dzieci z instytucji, które zdaniem dokumentu stanowią "niewłaściwe zamienniki wychowania w życiu rodzinnym" i wzywa się do natychmiastowego moratorium nowych przyjęć i promocję usług wspierających opartą na rodzinie opiekę.

Tylko w rodzinie najmłodsze dzieci niepełnosprawne otrzymują "miłość, stymulację sensoryczną, opiekę zdrowotną i włączenie do społeczeństwa", które zapobiegają znaczącym społecznym i ekonomicznym następstwom, mówi raport.

Rekomenduje się dotacje, takie jak granty pieniężne, które "szanują prawo do podejmowania decyzji przez rodziców i dzieci, by wynagradzać wysoki koszt wychowania dziecka niepełnosprawnego. Zauważa się "kluczową rolę" organizacji rodzicielskich w zapewnieniu, że dzieci niepełnosprawne są "poważane, wysoko cenione i wspierane" przez rodziny i społeczności.

Podczas gdy raport krytykuje narody, które nie ratyfikowały obu porozumień, przyznaje, że prawo międzynarodowe "nie wystarczy" by pomóc dziecku niepełnosprawnemu, a znakomita jego część popiera główny wniosek: że podstawowa opieka zdrowotna i odżywianie są najlepszym sposobem zapobiegania niepełnosprawności.

Ponad milion dzieci poniżej piątego roku życia umarło w 2008 roku, z powodu zapalenia płuc, biegunki oraz grypy. Kolejne 165 milionów pozostaje skarłowaciałych lub chronicznie niedożywionych, a więcej niż 100 milionów ma niedowagę.

Pomiędzy 250 000, a 500 000 dzieci jest zagrożonych ślepotą z powodu niedoboru witaminy A, któremu zapobiec można przez leczenie kosztujące zaledwie kilka centów na dziecko.

Jedna z przeważających przyczyn niepełnosprawności na świecie to możliwa do uniknięcia anemia dotykająca ok. 42 procent kobiet w ciąży  i ponad połowy dzieci w wieku przedszkolnym w krajach rozwijających się.

Niedożywienie u matek karmiących naraża na ryzyko chorób, których wynikiem jest niepełnosprawność, tak jak i ograniczony dostęp do czystej wody i warunków sanitarnych, które powodują, że dzieci unikają szkoły, oraz mniejsze spożycie jedzenia i picia by uniknąć prośby o pomoc w dostosowanych do niepełnosprawnych ośrodkach.

Poprzednia misja UNICEFu polegająca na promocji przetrwania dzieci pozwoliła agencji na ustanowienie tych kwestii priorytetami, ale kiedy w 1986 przyjęła podejście skoncentrowane na prawach, musiała stopnio kłaść nacisk na wszystkie prawa zawarte w dziecięcej konwencji, a także w konwencji kobiet. Zmiana ta spowodowała wiele kontrowersji w przeszłości, podobnie jak sytuacja, gdy UNICEF dołączył się do innej agencji ONZ w 2006 r. w naciskaniu na Nikaraguę na pozostawienie aborcji legalną.

MCC/LSN

Komentarze

anonim2013.07.8 20:01
To jest chora sekciarska organizacja.
anonim2013.07.8 20:03
Globos - masz rację. Autora powinno się skierować do gimnazjum. usługi seksualne ≠ usługi dotyczące zdrowia seksualnego.
anonim2013.07.8 20:04
dla nich zdrowie seksualne to możliwość m.in. aborcji ... prostują drogi dla antychrysta.
anonim2013.07.8 20:51
Ernest... pieprzysz głupoty. Jeżeli 11-latka zaszła w ciążę to znaczy, że jest dojrzała seksualnie i może urodzić dziecko. Jeżeli jednak nie jest na tyle fizycznie rozwinięta, że nie urodzi dziecka drogą naturalną to zawsze pozostaje cesarskie cięcie.
anonim2013.07.8 21:21
@Polpid - to nie tylko sekciarska organizacja, ale też wyraźnie pedofilska. Ta chora sekciarsko - pedofilska organizacje doskonale wie, że zwykli ludzie brzydzą się wykorzystywaniem seksualnym dzieci i reagują bardzo stanowczo (często wręcz dochodzi do samosądów). Pedofile wiedzą, że w więzieniach też mają mocno przerąbane - i prawidłowo, bo skoro wymiar sprawiedliwości nie zawsze radzi sobie z tą obrzydliwością, to dobrze, że chociaż w pierdlu zboczeńcy dostana trochę w kość - ogonową. :) I właśnie wysoko postawieni pedofile (w ONZ-tach itp.) próbują zmiękczać prawo, tłumaczyć swoje nikczemne czyny, wiedząc, że może tym sposobem uda im się zmienić prawo (żeby nie trafiali do więzień) i przede wszystkim nastawienie opinii publicznej. Miejmy nadzieję, że podejście zwykłych ludzi do pedofilii nie zmienią te przemycane projekty, ustawy, itp. Dzieci są bezbronne więc trzeba je najbardziej chronić, te nienarodzone i te już biegające po ziemi.
anonim2013.07.8 21:50
UNICEF już dawno przeszedł na ciemną stronę.
anonim2013.07.8 22:10
UNICEF twierdzi, że dzieci mają prawo do poufnych usług seksualnych, jakich? W przyszłości homoseksualnych i pedofilskich, to degeneraci zaczynają nam proponować. Rodzice nie będą mieli nic do powiedzenia, przecież w ich mniemaniu dziecko lepiej wie co jest dla niego dobre. Dlatego musimy powstrzymać polityków popierających ideologię Gender, nie liczących się z tradycyjnym wychowaniem.
anonim2013.07.8 22:50
@Globos: A ile Ty masz empatii i współczucia dla tego poczętego gwałtem dziecka? @Ernest: Jeśli ciąża i poród zagrażać będzie życiu nieletniej matki, ma ona prawo przede wszystkim chronić własne życie. Tak zakładał nawet projekt Dzierżawszkiego, który był uznany za ultra-kaolicki. Ja na przykład dopuszczam, by żyli tacy troglodyci jak tu zaprezentowani, Dzierżawski też. Cieszcie się, bo z takimi genami i pulą rozwojową, to w in vitro siedzielibyście w lodówce.
anonim2013.07.8 22:51
Troll'e jak zwykle zapominają o poczętym CZŁOWIEKU. Nie pisząc o syndromie poaborcyjnym i śmiertelnym grzechu. Ciekawe, że u nich współczucie i empatia polega na namawianiu do następnego grzechu. Widać doskonale, jak potrzebna jest dobra katecheza oparta na rzetelnej wiedzy, a nie "nauka" zamawiana przez biznes aborcyjny czy farmaceutyczny. Kropelko, pozdrawiam !
anonim2013.07.8 23:05
Zmijowa organizacja!Diabli niech ją wezmą!
anonim2013.07.8 23:16
@Globos Nawet jak mordują masowo ludzi ? Widzisz, jak groźna i kosztowna jest ich ciemnota połączona z pychą ...
anonim2013.07.9 0:05
Globos ''Grzech to domena ludzi wierzących. Ateisci nie grzeszą.'' Ateisci grzeszą wszyscy bez wyjatku tylko nie nazywają swoich zbrodni grzechem.Przyjmują nowy,wymyślony w jakiejś'' oswieconej'' pracowni system aksjologiczny i tworzą nowy porządek ,nowy swiat,nowego doskonałego człowieka .Budowa takiego ziemskiego raju jak słusznie zauważył Hollerbach kończy się zawsze zbudowaniem piekła.Oczywiscie nie dla ateisty,on już całkowicie inaczej pojmuje co jest dobre a co złe,jedyne jego zmartwienie to nieefektywność i powolność eksterminowania.Czy to Himmler czy Stalin czy Carrier,który krzyczał ''Arszenik.Do studni .do żywności,wszędzie''czy dzisiejsi ideolodzy neomarksistowscy ,oni wszyscy chcą eliminować ''starego człowieka'' jak najszybciej i jak najszerzej,na wszystkich spolecznych płaszczyznach Realny ateizm nie oznacza niewiary w ogóle. Jak pokazują dzieje swiata oznacza odrzucenie Boga a przyjecie nowego bożka w formie nowej ideologii.Jest tak bo człowiek posiada religijnosć w swojej naturze i dlatego wszyscy ateistyczni zbrodniarze to równocześnie potworne ,nieludzkie ,opracowane niezwykle systematycznie religie zwane ideologiami
anonim2013.07.9 1:00
S. King "Carrie" - 15-latka dostała pierwszej miesiączki w szkole, doznała ogromnego szoku, bo nie wiedziała, że może ją coś takiego spotkać. Czy nauczycielka popełniła przestępstwo, informując uczennicę o miesiączkowaniu? A ileż dziewczyn przed laty podejrzewało, że jest w ciąży z powodu choćby pocałunku? (Moi rodzice przed laty zabrali się za uświadamianie mnie i moich sióstr po obejrzeniu filmu o dziewczynce, która próbowała popełnić samobójstwo z tego powodu). Między 9 a 18 rokiem życia następuje ogromna zmiana działania ciała młodego człowieka. Brak wiedzy i zrozumienia tych zmian oraz brak właściwej opieki lekarskiej, znajomości higieny może spowodować katastrofalne następstwa. A rodzice - są jacy są, a czasem ich nie ma.
anonim2013.07.9 1:37
Poufnych wiadomości na temat zdrowia seksualnego nie bedzie udzielac nauczycielka ,która się na tym nie zna tylko nowocześni ''eksperci'' bedący poza wszelka kontrolą z racji poufności i ich ''profesjonalizmu''.Zdrowie seksualne wg tychze ''ekspertów'' to nie miesiączkowanie czyli zasób wiedzy a celebracja przyjemności seksualnych w wydaniu dionizyjsko-orientalnym, czyli co komu tylko w głowie zaswieci jakakolwiek seksualna dewiacja i wynaturzenie to ''eksperci'' zgodnie z wyuczoną freudowską zasadą libido wytłumaczą dziecku ,że to jego prawdziwe seksualne oblicze i nikt nie ma prawa tego zanegować,żaden rodzic,zaden nauczyciel,żaden kapłan,nikt.System poufności,który dotyczy również kobiet nie zostałaby obmyślony tak perfidnie gdyby inzynierowie społeczni nie byli swiadomi jego pozyteczności.Jest to bezwzględne uderzenie w zdrową rodzinę ,w fundamentalne relacje miedzyludzkie bez których żaden człowiek prawidłowo nie bedzie funkcjonować
anonim2013.07.9 3:30
@Edkam... szok po stwierdzeniu miesiączki u 15-latki, to raczej wybuchł w wyobraźni Kinga. Jeżeli dziewczyna chodziła do szkoły, to siłą rzeczy przebywała w środowisku innych dziewczyn, które "takich spraw" raczej przed sobą nie kryją, ale odwrotnie - dzielą się nimi. 15-ty rok życia to już dość "zaawansowany" wiek dla pierwszej miesiączki, więc koleżanek, u których pojawiła się ona wcześniej zapewne było sporo i to chętnych do udzielenia stosownej informacji. Poza tym istnieje zawsze niezastąpiony w "tych sprawach" kobiecy, rodzinny sztab, począwszy od matki, przez ciotki, na babciach skończywszy. Okazji do dowiedzenia się więc jest sporo, tym bardziej, że w każdej księgarni "na ten temat" można otrzymać sporo książek. Trzeba by być wyjątkową sierotą żyjącą na bezludnej wyspie, aby do 15-tego roku życia NIC o tym nie wiedzieć. Tak, że Edkam... siejesz tu zwykła propagandę, gdyż nawet istnienie wyjątkowo niekumatych dziewczyn oraz ich wyjątkowo purytańskich rodziców, nie tworzy podstaw do "edukacji seksualnej" w stylu genderowym. Wyjątek jest wyjątkiem i na jego podstawie nie wolno tworzyć ogólnych zasad. @Wojo :) Pozdrawiam również :)
anonim2013.07.9 9:15
Ograniczeni ludzie nie widzą swoich błędów, bo są ograniczeni duchowo. Nasze decyzje często podyktowane są przez negatywne przymioty duchowe jak; duma, zawiść, wyniosłość, zazdrość, próżność, chciwość itd. a nie umysłowo intelektualne. Pan Jezus zachęca nas do pracy nad sobą i dojrzewania w bożych przymiotach duchowego. Ludzie niewierzący nie dbają o te sprawy, dlatego mimo inteligencji i wykształcenia są Ludźmi bardzo ograniczonymi. Dlatego wydane prawa przez UNICEF, są prawami wydanymi przez Ludzi ograniczonych. W swoich decyzjach posunęli się dalej, zaczęli stosować terroryzm rodzinny oparty na przymusie prawnym wobec Ojca i Matki. Takie metody są znane z historii, stosowali je Hitler, Stalin, Mao. Teraz do nich dołączyły niektóre organizacje międzynarodowe, kierowane przez (małych) ludzi.
anonim2013.07.9 19:02
''Chyba, że zakładasz, że wierzący nigdy nie dokonywali zbrodni, ale to oczywisty absurd.'' Różnice są radykalne.W religii katolickiej zbrodni nie wolno popełnić pod grożba nawet potepienia.Jeżeli jakis wierzący je popełniał to albo tracił wiarę albo nie rozumiał w co wierzy,mógł byc przymuszany,zdesperowany,nieco odczłowieczony przebywając wiele lat w warunkach wojennych.Wiele czynników mogło spowodować niegodne człowieka zachowanie ale nigdy nie dostał pozwolenia ani legitymizacji od swojego Boga przed którym odpowie Ateista ,który stworzył nowego boga-przeciwnie.Nadaje mocy prawnej a nawet absolutystycznej wszystkim swoim zbrodniom ,a kto nie chce być nowym człowiekiem musi zginąć w sposób okrutny
anonim2013.07.9 19:05
Do kolegi Globos to było
anonim2013.07.10 11:38
cassidorus , bzdury pod postacią elokwencji. Jeśli ideologię . utożsamiasz z wiarą , to naszymi bogami są PiS , PO , SLD itd . Globos ma rację , ateiści nie grzeszą, ateiści popełniają przestępstwa , ateiści bywają nieposłuszni i bezczelni , ateiści robią wiele złych rzeczy , ale nie grzeszą, gdyż to określenie jest zarezerwowane dla wiary, którą wyznajesz. Człowiek nie posiada religijności w naturze, w naturze posiada strach przed czymś co nieznane , zwłaszcza przed śmiercią i dlatego w swojej historii wymyślił sobie już tylu różnych bogów. Jak mawiali starożytni Rzymianie "Primos im orbe deos fecit timor" ;)
anonim2013.07.10 14:12
Niech UNICEF da pieniądze na utrzymanie i wychowywanie dzieci, jak chce zastępować rodziców. Ta instytucja się skompromitowała.