02.07.19, 14:22zdj. screen Youtube

Zaskakujące słowa Lisa o Joachimie Brudzińskim!

Redaktor naczelny "Newsweeka", Tomasz Lis należy do osób, które nawet zapytane na ulicy o godzinę musiałyby powiedzieć przy okazji o tym, jak bardzo nie cierpią PiS. Tym bardziej zaskakuje opinia dziennikarza o byłym szefie MSWiA, obecnie- eurodeputowanym PiS, Joachimie Brudzińskim. 

Według publicysty, Brudziński to "najbardziej racjonalny polityk" partii rządzącej. W taki sposób Lis odniósł się do postawy nowego europosła wobec Fransa Timmermansa. 

"Nie chciałbym utrudniać życia posłowi Joachimowi Brudzińskiemu, ale jego reakcja na perspektywę wyboru Fransa Timmermansa na stanowisko szefa Komisji Europejskiej potwierdza moją opinię, że jest to teraz najbardziej racjonalny, jeśli nie jedyny racjonalny polityk obozu rządowego"-napisał dziennikarz na Twitterze. 

Co konkretnie powiedział Joachim Brudziński o kandydaturze Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej?

"UE, jeśli chce przetrwać- a my chcemy, by przetrwała- musi być oparta na zasadzie, że wszystkie państwa mają te same obowiązki i prawa. Słyszałem wielokrotnie jaką estymą i to nie tylko ze względu na żołnierzy gen. Maczka, darzy Polskę pan Frans Timmermans. Nie wiem, jakie będą ostateczne rozstrzygnięcia"-mówił w rozmowie z rp.pl były szef MSWiA. 

Europoseł zaznaczył przy tym, że z Timmermansem- dotychczasowym wiceprzewodniczącym KE- nie toczył nigdy żadnej wojny, natomiast spór w polityce stanowi istotę demokracji. 

"Gdy spiera się pan Timmermans z szefem własnego rządu, bo słyszeliśmy, że premier rządu holenderskiego wcale nie był entuzjastą kandydatury pana Timmermansa, to tak jest ułożony świat. Spór jest istotą demokracji. Premier Mateusz Morawiecki jest niezwykle skuteczny i jak to mówimy, damy radę"-podkreślił Brudziński.

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.07.3 10:10
Kogo interesuje opinia dyżurnego ciula PRL? Panie Brudziński - pilnuj się Pan, bo najgorzej jest, kiedy zaciekli wrogowie są zadowoleni i poklepuja po plecach ...
krzysztof2019.07.2 18:13
Nie są zaskakujące ani słowa Lisa ani słowa Brudzińskiego popierającego polakożercę Timmermansa. Dość przypomnieć jego odznaczenia: Krzyż Wielki Orderu Zasługi RP – Polska, 2014 oraz Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP – Polska, 2006 (wygląda na to, że od Lecha Kaczyńskiego). Sympatia Lisa do Timmermansa związana jest z tytułem Człowiek Roku „Gazety Wyborczej” – 2017, z pewnościa za działania antypolskie.
Urszula2019.07.2 14:59
Rzecz jest o Brudzińskim, a pismatoły pieprzą coś trzy po trzy para piętnaście o Lisie i Timmermansie. No matoły, nie da się ukryć. Zgadzam sie z Lisiem - Brudziński jest jednym z nielicznych zdrowych na umyśle, uczciwych polityków PiS. Reszta to banda włazidupców na poziomie carycy Katarzyny. I chyba Kaczyński o tym wie, ale co ma zrobić jak ma podłe kadry.
szymek2019.07.2 14:47
P Timmerans naprawdę , jak mówiła onegdaj p Róża von coś tam coś tam , naprawdę kocha Polskę , niejednokrotnie obiecywał , że nigdy nas nie opuści , strach pomyśleć co by się z nami działo , gdyby nas nie lubił !!!......dziwacznie tą miłość okazuje , to nie sympatyk a raczej stalker co pokomitom bardzo pasi.........
****2019.07.2 14:46
Ha-Ha-Ha
Cogito ergo sum2019.07.2 14:41
Panie Tomaszu proszę nie popadać raz po raz w megalomanię. Nikomu pan nie zaszkodzi, bo pańskie opinie wcale nie są tak ważne, jak pan myśli. Właściwie to coraz mniej osób zwraca uwagę na to, co pan pisze z powodu pańskiego zacietrzewienia i zamianę zawodu dziennikarza na zawód politruka.