19.09.17, 15:45Fot. P. Tracz KPRM via Flickr, CC 0

Zaufanie dla rządu PiS jeszcze nigdy nie było tak wysokie!

Polacy mają dość rządów Prawa i Sprawiedliwości? Wolne żarty! Właśnie ukazały się wyniki kolejnego sondażu, który totalna opozycja zapamięta na długo. Poparcie dla rządu PiS nie było tak wysokie od początku jego urzędowania!

Aż 43 procent badanych zalicza się do zwolenników rządu PiS. To o 2 pkt. proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu! Spadła także liczba osób, które określają się mianem przeciwników obecnej ekipy rządowej. Obecnie to 30 proc. odpowiedzi – spadek o 4 p.p.

Polacy bardziej ufają też premier Szydło. Zadowolenie z jej obecności na czele rządu deklaruje 52 proc. badanych – 6 p.p. więcej niż w sierpniu. Spadło też niezadowolenie – obecnie jest to 37 proc. odpowiedzi, a więc 2 punkty procentowe mniej.

Rząd jest bardzo pozytywnie oceniany pod względem polityki gospodarczej. 53 proc. badanych twierdzi, że w związku z rządami PiS sytuacja gospodarcza Polski się poprawi. To o 4 p.p. więcej niż w sierpniu. 37 proc., a więc o 2 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem, jest przeciwnego zdania.

Badanie przeprowadzono w dniach 7-14 września tego roku na reprezentatywnej próbie losowej 985 Polaków.

dam/PAP,Fronda.pl