26.09.19, 08:45Screenshot Twitter - Magazyn Śledczy Anity Gargas / Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Zbigniew Kuźmiuk: Szkodzili, szkodzą i będą szkodzić czyli konferencja Schetyny i Kidawy-Błońskiej w Brukseli

1. W ostatni wtorek podczas konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna i kandydatka na premiera tej partii po wyborach Małgorzata Kidawa-Błońska, wypowiedzieli się, że chcą dalej szkodzić Polsce działaniami podejmowanymi przez europosłów tej partii.

Grzegorz Schetyna stwierdził między innymi „Oczywiście, że ważna jest praworządność, my jesteśmy zwolennikami bardzo twardego powiązania unijnego budżetu z praworządnością”.

A więc po raz kolejny przywódcy Platformy opowiedzieli się za forsowaną przez Komisje Europejską koncepcją (szczególnie przez wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa) uzależnienia wypłat z przyszłego unijnego budżetu od przestrzegania praworządności.

Debata nad rozporządzeniem Parlamentu i Rady Europejskiej, która dotyczyło tego powiązania odbyła się w styczniu tego roku w PE, a za rezolucją w tej sprawie głosowali wszyscy ówcześni europosłowie Platformy.

2. Przypomnijmy tylko, że autorzy tego dokumentu mimo usilnych starań aby zaproponować jednoznaczne kryteria ustalania uogólnionych braków w zakresie praworządności w państwach członkowskich, niestety takich kryteriów nie ustalili.

W tej sytuacji pole uznaniowości w tym zakresie będzie ogromne, co stwarza zagrożenie karania przez Brukselę „nielubianych” rządów i niekarania tych „lubianych”.

Poważną wątpliwość, potwierdziła także opinia Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO) z sierpnia 2018 roku, który stwierdził, „że rozporządzenie pozostawia Komisji bardzo szeroki margines swobody w tej procedurze”.

3.Przy tej okazji należy także przypomnieć, że w obecnie obowiązujących przepisach, istnieje możliwość blokowania środków z budżetu UE w związku z nieprzestrzeganiem dyscypliny finansów publicznych (deficyt sektora finansów publicznych przekracza 3% PKB, co jest jednoznacznym kryterium publikowanym przez Eurostat) i mimo tego, że np. Francja przez kilka kolejnych lat nie przestrzegała tego kryterium, to żadne restrykcje Komisji wobec tego kraju, nigdy nie wystąpiły.

Pytany o tą zastanawiającą łagodność Komisji wobec tego kraju, przewodniczący Jean Claude Juncker powiedział swego czasu z rozbrajającą szczerością, „bo to Francja”.

4. Co więcej w przyjętym przez Parlament dokumencie, jego autorzy domagają się, żeby rządy krajów dotknięte taką blokadą środków z budżetu UE, były jednak zobowiązane do dokonania płatności na rzecz ostatecznych beneficjentów, co oznacza, że byłyby one karane podwójnie, z jednej strony odebraniem wcześniej przyznanych środków europejskich, z drugiej koniecznością wyasygnowania z własnego budżetu tej samej kwoty i przekazania jej beneficjentom.

W tej sytuacji powierzenie Komisji tak dotkliwego instrumentu karania krajów członkowskich, na podstawie kryteriów o w dużej mierze uznaniowym charakterze, jest skrajną nieodpowiedzialnością, i popieranie tych rozwiązań przez przewodniczącego Platformy jest oczywistym szkodzeniem polskim interesom.

5. Mimo przyjęcia tego dokumentu przez Parlament, do wejścia w życie zaproponowanych w nim rozwiązań, na szczęście droga daleka.

Miał on, bowiem towarzyszyć projektowi budżetu na lata 2021-2027, ale jak wiadomo szefowie rządów krajów członkowskich zdecydowali, że prace nad nim, przekładają na późną jesień, a więc będzie to już budżet nowej Komisji i nowego Parlamentu.

Co więcej należy przypomnieć, że budżety w UE uchwala się jednomyślnie, a więc bez zgody wszystkich krajów, nie da się przyjąć nie tylko przyszłych dochodów i wydatków budżetowych, ale także przepisów regulujących sposób realizowania budżetu na lata 2021-2027.

Może wiec próba szkodzenia przez Grzegorza Schetynę polskim interesom, mimo jego starań także na europejskim gruncie, ostatecznie okaże się nieskuteczna.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

ciekawy2019.09.30 18:56
Kużmiuk pisi t5o nie POLSKA to wyłącznie KACZYSTAN
dziadek z dowodem2019.09.30 3:55
Grzegorzu dyndało wstydź się!
Jan Radziszewski2019.09.28 9:20
NMP 12.09.2019 Polacy, jako wasza Pani i Królowa ostrzegam was, szatan zawziął się na was, na wasz Naród i chce za wszelką cenę was wyniszczyć. Ludzie masonerii i iluminatów czynią wszystko, by was ogłupić, szczują, napuszczają celowo i z premedytacją jednych przeciwko drugim, płacąc „demonstrującym” niemałe pieniądze. Rządzą wami ludzie bez kręgosłupa moralnego, patrzą jedynie na doraźne korzyści. Chcą doprowadzić polski Naród do masowej depopulacji. Chcą oni, by jak największa liczba was zakończyła swoje życie, tak by oni mogli swobodnie przejąć waszą Ojczyznę, oraz liczne bogactwa polskiej ziemi. Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci Masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. "" a więc miłujący nas jakoby obecnie szwaby i żydzi chcą nas wyrżnąć a w tym dziele diabelskim pomaga im - miłująca jakoby Polskę i Polaków koalicja " PO KO "
anonim2019.09.27 15:09
To nieprawda że PO nic nie dało przecież dało 270 miliardów - ZŁODZIEJOM VAT
Ciekawy2019.09.26 22:57
Pietrzak zapomniał dodać ruska zdzira
Staszek2019.09.26 17:46
Skazać na banicje w okolice Murmańska.
Polak Ateista Durny Gej2019.09.26 15:47
Szkodniki z PO Sketyna i Błońska szkodzą i będą szkodzić Polace i Polakom ! Won za Don !!! Oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być odsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!! To dowód na to, że oni nie są Polakami. Proponuję więc , aby od Greków kupić jedną z wysp i zapewnić tym ludziom, wraz z lewackimi politykami, darmową podróż na tą wyspę (one way ticket). Niech tam budują własne, równe społeczeństwo, własną liberalną politykę, ich wolność i demokrację, ich wiarę w neomarksistowską ideologię ..... , a resztę żydów Zandbergów do Izraela !
Ryszard Olejniczak2019.09.26 14:38
"Małgośka mówię Ci, on nie wart jednej łzy, ..............................."
anonim2019.09.26 10:57
Mali, niegodni ludzie, niegodni wspaniałej wspólnoty w jakiej się urodzili. Przypomina mi się ta historia i żmijkach, które gryzły Żydów przechodzących przez pustynię i odbierały im ducha. A Bóg polecił, by zrobić podobiznę tych żmijek, czy wężów. Popatrz: to tylko żmijka!
KKK2019.09.26 10:42
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Polka2019.09.26 10:40
Skoro Sketyna zapowiada, że zlikwiduje IPN i CBA, to jak myślicie Polacy – po co ?! Po pierwsze, aby bez IPN zacierać prawdę historyczną i „wybielić” Bolka donosiciela. Po drugie, aby bez CBA kradło im się miliardy bezpiecznie i skąd popadnie. Oni się wogóle nie kryją tym, że są przestępcami. Przecież dwóch premierów PO jest w drodze do TS (Trybunał Stanu). Inni, w tym kilku byłych ministrów, mają wyroki, prokuratorskie zarzuty i prokuratorskie postępowania, a jeszcze inni już siedzą.
Dam2019.09.26 10:39
Wybory za pasem ! Pseudopolitykierzy z lewackiej zarazy wylczą o koryto wszelkimi sposobami. Pojechali do UE żeby donosić na rząd polski i Polaków. Wiem dlaczego oni to robią, bo dzięki korupcji, którą uwielbiają, mogą kraść do woli. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal >30% Polaków popiera tych przestępców.
Fost2019.09.26 10:36
Zwolennicy lewackiej zarazy, pozwólcie mi zadać wam dwa pytania. Po pierwsze, czy wiecie, że PO ukradła 150 MLD zł z OFE (Otwarte Fundusze Emerytalne ), które były własnością Polaków?! Po drugie, czy wiecie, że PO pozwalała, aby mafie watowskie w latach 2008-2015 okradały budżet państwa, czyli Polaków na sumę ponad 200 MLD zł ?! Jeśli nie wiecie, to nie jesteście Polakami. A jeśli wiecie i się z tym zgadzacie, będąc nadal ich zwolennikami i głosując nadal na PO, to tu kończy się nasza dyskusja !!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.26 10:34
🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂 🅽🅸🅴 ś🆆🅸🆁🆄🅹 🅶ł🅾🆂🆄🅹 🅽🅰 🅿🅸🆂
Urszula2019.09.26 10:34
Do totalnej opozycji: Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Na was się mówi obecnie oszołomy i debile ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Topek2019.09.26 10:33
Temu, jak go nazwał Sikorski, żulikowi lwowskiemu nie ma się co dziwić bo zdrajca do kwadratu, ale że Kidawa dała się w to wciągnąć ?! Widać, że ta kobita to prostak nie mający własnego zdania, a w rzeczywistości nic w głowie ! Boże, jak oni gardzą Polakami !! Jacy oni są podli i obrzydliwi !!
dzielnicowy2019.09.26 10:28
Złodzieje wybierają ofiary żeby je okraść, natomiast Polacy przez 8 lat wybierali złodziei z PO żeby ich okradali. Polacy nie ppowtórzmy na miłość Boską tego błędu !!!
Witek2019.09.26 10:09
Schetyna i Kidawa przed Trybunał Stanu ..
Aktywista2019.09.26 9:54
Te dwa typki do góry to wyjatkowe qqq wysyny jakich świat nie widział
man.of.Stagira2019.09.26 9:51
. . w normalnym świecie - kopa w ....d bez powrotu do polityki cały ten pseudointelektualny BEŁKOT fatalnej opozycji to ściema . to są zdrajcy sprawy narodowej full stop .
JS2019.09.26 10:25
Oni dostaną kopa 13.10.2019, a Sketyna dostanie drugiego kopa w styczniu 2020, kiedy wyrzucą go z szefa partii !
Marek2019.09.26 9:50
Jeśli PiS nie łamie prawa to nie ma się czego bać.
JS2019.09.26 10:23
PIS nie boi się niczego. Kto walczy z PIS-em, od PIS-u ginie. Chodzi o co innego, mianowicie chodzi o zdrajców i antypolaków z PO, którzy walczą w UE przeciwko Polsce i Polakom.
PePe2019.09.26 9:24
Bat na wasze spasione d ... pska nadciąga. Zrobią się jeszcze bardziej czerwone. Jeszcze 17 dni.
Polak Ateista Dumny Gej 2019.09.26 14:55
ja dodam ----kradli kradną i będą kradli do puki kasta sędziowska się nie zmieni -to jeden i ten sam sort
katolik2019.09.26 9:03
Mądrzy i silni Polacy głosują na PIS!!! Polacy nie pozwolą ,aby zbiorowisko chorych ,owładniętych szatanem po psl sld wiosna nowoczesna narzucałon ideologie samobójczych śmierci,profanacji Matki Bożej i Jezusa,gender nie pozwolą się okradać w białych rękawiczkach.Polacy nie pozwolą sobie ,aby masoni wyznaczali im kierunek ich życia, nie pozwolą narzucać sobie ideologii,jak kiedyś hitler psychicznie zniewolił Niemców i obrócili się przeciwko Polakom
Demoniczny gej polski wyznawca smoleński 2019.09.26 9:21
Glosuj sobie
Hej!!!BrejzoleIPszoniaki!!!2019.09.26 10:41
NIE ŚWIRUJCIE!!! GŁOSUJCIE NA PIS!!!!