15.01.22, 14:44Fot. Ratcliff via flickr

Ze słynnego francuskiego sanktuarium skradziono relikwie Jana Pawła II

Przez Francję przetacza się w ostatnim czasie prawdziwa fala bezczeszczenia katolickich świątyń. Również ze słynnego z objawień otrzymywanych przez św. Małgorzatę Marię Alacoque, sanktuarium w Paray-le-Monial skradziono w ubiegły weekend relikwię św. Jana Pawła II. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Relikwia Jana Pawła II, która znajdowała się w kaplicy św. Błażeja w bazylice Sacré-Coeur. Była to chusteczka z krwią Jana Pawła II z dnia zamachu na niego, który miał miejsce 13 maja 1981 roku w Rzymie. Podarował ją temu sanktuarium arcybiskup krakowski w roku 2016 - informuje na swej internetowej stronie francuskie katolickie czasopismo Famille Chretienne.

Relikwia była ostatnio widziana w ubiegły piątek wieczorem. Dopiero w niedzielę po południu wierni zauważyli jej zniknięcie z bazyliki. Francuska żandarmeria zabezpieczyła odciski palców ze szklanej powierzchni, pod którą znajdowały się skradzione relikwie”. Śledztwo wciąż trwa.

Największym zmartwieniem wspólnoty parafialnej jest to, co złodzieje mogli zrobić z relikwią. „Sprawcy kradzieży mogą ją odsprzedać za granicę, ale szczególnie obawiamy się, że mogą też chcieć ją wykorzystać do praktyk okultystycznych, a nawet satanistycznych” - zwierza się kustosz sanktuarium ks. Lagrange.

W ostatnim czasie przez Francję przetacza się fala bezczeszczenia katolickich świątyń, połączonych z kradzieżami przedmiotów kultu, a nawet konsekrowanych Hostii.

 

ren/famillechretienne.fr
 
ren/famillechretienne.fr

Komentarze

Anonim2022.01.28 12:57
ładna z nich para widac ze panowie maja sie ku sobie.
MaxFiend2022.01.16 19:01
To chyba tylko inteligentni inaczej mogli zrobić.
"Tarz się w gównie byle równie!"2022.01.16 16:56
Jak to mawiają w Krakowie. W tym przypadku suchy stolec wojtyły byłby konieczny i jednocześnie wystarczający.
Ubawiony2022.01.15 19:56
Trwa śledztwo? Policja szuka chusteczki? Hahahahaha padam ze śmiechu
Anonim2022.01.15 19:53
To pewnie lokalny ksiądz wziął te chusteczkę i wytarł nią penisa z kału po seksie analnym z ministrantem.
Asior2022.01.15 21:37
twoja matka wytarła japę jak jej dałem spust
CudowneUżycieRelikwiiWojtyłyDoSraczki2022.01.15 18:15
Nic nadzwyczajanego: zachciało się komuś dwójkę, z ulgą zobaczył chusteczkę już trochę zużytą, no to w potrzebie będąc zabrał ją. Następnie zwalił kupę gdzieś w czeluściach kościelnego pustostanu i podtarł się. Wojtyłową relikwią. Błogosławiąc jej użyteczność i zapewne luksusową miękkość - mimo upływu czasu.
Abp Jędraszewski:2022.01.15 17:58
z Bogiem przetrwamy tę nawałę współczesnej kultury.//////////// – Ilekroć będziemy wracać do Boga, zawsze będziemy mieć pewność, że przetrwamy nawałę i niebezpieczeństwa, które płyną ze współczesnej kultury – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Arcybiskupa powitał proboszcz, ks. Stanisław Strojek. Powiedział, że jego obecność jest wielką duchową radością. – Dobry Ojciec gromadzi domowników na modlitwie przed świętym obrazem. Tak ty dziś przybyłeś, by zabrać nas w duchową pielgrzymkę do Nazaretu, by spotkać się ze Świętą Rodziną. O ile łatwiej z tobą i przy tobie zapatrzeć się nam w ten niedościgniony wzór Jezusa, Maryi i Józefa – powiedział i poprosił metropolitę o przewodniczenie Eucharystii. W homilii arcybiskup wskazał, że czytania mszalne ukazują dwa zdarzenia, mówiące o zachowaniu człowieka wobec Boga. Czytanie z Pierwszej Księgi Samuela odnosi się od wydarzeń z czasów, gdy Izraelici wkroczyli do Ziemi Obiecanej. Wtedy Jozue zwołał cały lud i raz jeszcze zawarł przymierze z Bogiem. Ludzie przyjęli do wiadomości, że jeśli je złamią, Stwórca dotknie ich karami. W Księdze Sędziów jest zapisane, że po śmierci Jozuego nadszedł kryzys, Izraelici opuścili Boga, oddając hołd pogańskim bożkom. Heli był kapłanem stojącym na straży świętego przybytku w Szilo. Jego synowie Chofni i Pinchas dopuszczali się publicznie wielkich nieprawości. Heli upominał ich, ale nie wyciągał żadnych konsekwencji. Pewnego dnia prorok przepowiedział, że poniosą oni śmierć, a kara dotknie także cały ród Helego. Izraelici ponieśli druzgocącą klęskę podczas wojny z Filistynami, a synowie Helego zginęli. Ich ojciec, gdy się o tym dowiedział, przewrócił się i stracił życie. – To straszna kara dla tych, którzy lekceważą sobie Boga i wielka przestroga dla tych, którzy mając odpowiedzialność za odpowiednie życie religijne w swoim domu, patrzą pobłażliwie na to, co się w tych świętych sprawach dzieje – powiedział metropolita.
Przetrwamy cd2022.01.15 17:58
W Ewangelii była mowa o tym, jak trędowaty zbliżył się do Jezusa i wyraził swą wiarę, mówiąc: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Chrystus okazał łaskę i dotknął trędowatego, uzdrawiając go. Arcybiskup podkreślił, że z czytań płynie jasna nauka: nie wystarczy mieć świętej rzeczy i wiedzieć, jak brzmią przykazania Dekalogu, by zasłużyć sobie na Bożą opiekę i błogosławieństwo. Należy żyć przykazaniami, zwłaszcza przykazaniem miłości Boga i bliźniego. – W tym, jakie jest nasze nastawienie wobec Boga rozgrywa się to, czy możemy sobie zasłużyć na Jego błogosławieństwo. Nie wystarczą święte przedmioty. To mało wiedzieć, jak należy żyć. Najbardziej istotnym jest, żeby żyć tak jak Pan Bóg od nas oczekuje – zauważył metropolita. Przyznał, że jest to niełatwe, a historia niekiedy każe z żalem spojrzeć na niewierności, słabości czy krzywdy wyrządzane drugiemu. Metropolita zauważył, że bł. kard. Stefan Wyszyński był prawdziwym obrońcą i przewodnikiem Kościoła, narodu i rodziny. W latach 90. Ukazała się jego książka „Miłość i sprawiedliwość społeczna”, w której znalazł się tekst „Rodzina w społeczeństwie i w państwie”. Prymas wskazywał w nim na fundamentalną rolę rodziny, która jest łonem społeczeństwa, ponieważ piastuje na rękach jego losy. Zauważał, że koniec rodziny jest upadkiem społeczeństwa, a obywatel ubogaca życie państwowe i społeczne tym, co wynosi z rodziny. Kardynał przywołał słowa: „Do jakiegokolwiek domu wejdziecie, najprzód mówcie: Pokój temu domowi” i zauważał, że zawierają one polecenie Jezusa dla Jego uczniów. Słowo Boże powinno wnieść pokój do każdego domostwa i rodziny. „Na tym polega wyższość i wspaniałość kultury katolickiej, że rodzinę otoczyła duchem świętości i nietykalności, że wobec jej praw każe przechodzić każdemu ze czcią i szacunkiem. Tutaj rodzi się nowe życie: i dla Boga, i dla narodu, i dla państwa” – zauważał prymas. Wskazywał na to, w jaki sposób w czasach PRL rodzina była atakowana. Kardynał pisał, że współcześnie rodzinę otacza wiele krzyku i pasji, który wypłasza pokój z domów, rozdziela serca i dzieci, zabija zaufanie małżonków, spycha rodzinę na fale namiętności bezrodzinnych ludzi. Prymas konkludował, że jest to dzieło ducha pogańskiego. Arcybiskup stwierdził, że ten tekst pozostaje nadal aktualny. – Ileż dziś jest usiłowań, by kolebki w naszych domach były puste, by nie było zbyt wiele dzieci? Ile dążenia do tego, by oddzielić dzieci i młodzież od ich rodziców? Ile usiłowań, by przekonać, że nie ma sensu zawierać sakramentu małżeństwa, trzeba żyć w wolnych związkach bez jakichkolwiek zobowiązań? Ileż przekonania, które próbuje się sączyć, że nie tyko rodzina jest mało ważna, ale od naszego kaprysu, w imię ideologii gender, może zależeć, czy ktoś jest kobietą, czy mężczyzną i w jakich związkach będzie dalej żył. Prawdziwie pogański duch. Na pewno nie Boży, bo nie wychodzi on z fundamentów Dekalogu – powiedział.
Przetrwamy cd2022.01.15 17:57
Z chrześcijańskiego ducha zrodziła się idea, która nakazała papieżowi Franciszkowi ogłosić Rok Rodziny, a także postanowienie, by parafie Archidiecezji były odwiedzane przez ikonę Świętej Rodziny. Metropolita powiedział, że konieczny jest powrót do Bożego pokoju, który da nadzieję na ostateczne zwycięstwo. Tekst bł. kard. Stefana Wyszyńskiego kończy się słowami: „Ale burze przechodzą. Krzyk ustaje. Ludzie przeżywający publicznie własną mękę, mszcząc się na rodzinie za zawód w jej łonie doznany – cichną i milkną. A rodzina trwa. I wszystko przetrwa – bo z Boga jest! Wróćmy więc do rodziny; wygońmy z niej hałaśliwa gawiedź, przymknijmy wyważone jej podwoje, pozostańmy wśród stroskanych rodziców i zatrwożonych dziatek. «Pokój temu domowi!»”. – Ilekroć będziemy wracać do Boga, zawsze będziemy mieć pewność, że przetrwamy tę nawałę i niebezpieczeństwa, które płyną ze współczesnej kultury. Przywróćmy w sobie i wokół siebie Boży pokój. Wtedy zwyciężymy – wskazał metropolita. Podkreślił, że ważna jest rola rodziców, którzy będą uczyli swe dzieci jak istotny jest Dekalog i przykazania miłości Boga. Zauważył, że dzieci muszą widzieć swych rodziców modlących się. – Wracać nieustannie do Boga, być na co dzień wzorem przywiązania do Niego, to nam może dać nadzieję, że nieprzyjazne głosy, kierowane przeciw rodzinie nie będą czyniły spustoszenia, że niepokoje i burze przeminą, a w nas i pośród nas, będzie błogosławiony Boży pokój, rozlewający się na społeczeństwo i naród – zakończył metropolita.
KROPLA SPERMY JANA PAPY BISA2022.01.15 16:43
wmurowana w ścianę to jest prawdziwy sztos a nie jakaś szmatka w którą lolek wytarł konsekrowane prącie po upojnej nocy z 4 latkiem. Niezły też byłby lewy siekacz (który wybił mu w latach 70-tych kochanek dziwisz ) czy zasuszony klocek popuszczony w dniu zamachu.
Po 11 ...2022.01.15 15:57
A jaka to relikwia? Dlaczego frendzel nie napisał???? Jest to relikwia w postaci kawałka płótna z krwią Jana Pawła II z sutanny, którą Papież Polak nosił w dniu zamachu 13 maja 1981 roku. Została "ofiarowana" sanktuarium w 2016 roku przez kardynała Stanisława Dziwisza.
Dell2022.01.16 5:07
Gdybyś czytał to co "komentujesz" to byś wiedział, że jest tam napisane: "Była to chusteczka z krwią Jana Pawła II z dnia zamachu na niego, który miał miejsce 13 maja 1981 roku w Rzymie".
Lot2022.01.15 15:38
Dlaczego tyle zła dzieje się w Europie i nie tylko tu ?? Szatan został spuszczony ze smyczy i dlatego czyni takie spustoszenie ale jego koniec jest zupełnie bliski . Żyjemy w czasach ostatecznych . Amen
matis892022.01.15 15:34
Plandemia, nie leczenie na inne choroby i aborcyjne eksperymenty szczepionkowe to zbrodnia przeciwko ludzkości.
matis892022.01.15 15:33
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.15 15:33
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Ojciec Tadeusz Złodziej z Torunia2022.01.15 15:21
Arcybiskup krakowski jest w posiadaniu prezerwatywy jaką miał na swoim prąciu Wojtyła gdy zabawiał się z Wyszyńskim, po wybraniu go na papieża .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.15 15:11
oddawanie czci chusteczce z zaschniętą na niej juchą! buhaha... katole to yebane debile!!!
Ojciec Inkasent2022.01.15 14:53
Niech się zgłoszą do Dziwisza na pewno coś im jeszcze znajdzie w swoich zbiorach...
Jaques2022.01.15 14:51
Ta fala przetacza sie od lat 80 tych przez Galię.